52965
  • Molnibalage
    #4226
    Nem a '83-as koreai, a 2005-ös korea helyszínt kell kiválasztani és ott a legfelső hadjárat.
  • L Viper #4225
    Nagyon jó volt a leírásod a bevetésről, sajnos a végére odabiggyesztetted, amit én is akartam, hogy a Falcon miért verhetetlen :D

    Jöhet még leírás és tapasztalat ezzel a hadjárattal kapcsolatban, kíváncsi vagyok, hány nap lesz ?

    Melyiket is játszod? Iron Fortress az alap koreai hadszíntéren ?
  • L Viper #4224
    Van egy új patch 1.0.0.4 -es, talán ez a legfontosabb.
  • Molnibalage
    #4223
    FF3 alá megjelent az ITO2 kieg és megállapítottuk L Viperrel, hogy a skyfixek közül a tbonepe - tod.lst a legszeb. Meg van 1.04-es patch az FF4-hez.
  • netmester
    #4222
    ja és jobb netem lett
  • netmester
    #4221
    helo mindenki betegségem miatt sokat voltam itthon de elfelejtettem megnézni a fórúmot.mik voltak a fontosabb események? mert 100 üzenetet azért sokáig tartana visszsaolvasni. föleg amilyen regényeket a balázy szokott írni...
  • Molnibalage
    #4220
    Na meg egy elgépelés. Az 1750 lbs kero a végén az 175lbs akart lenni.
  • Molnibalage
    #4219
    Ja és még hozzáteszem, hogy percekig voltam befogva sokszor radar által, hol innnen hol meg onnan, elég izgalmas volt. Ez volt talán életem legjobb bevetése, NAGYON érződött az átírt AI!
  • Molnibalage
    #4218
    Itt a térkép hozzá.

  • Molnibalage
    #4217
    Sakcok, OLYAN bevetést repültem a '83-as hadjáratban, hogy majd beszartam, olyan jó volt! El is mesélem kicsit színesen, hogy átjöjjön a hangulata.

    Időpont: Első nap este a hadjáratban. Időpont, 20:30 felszállás Kanagug bázisról. 4 db F-16A célpontja Kangdong olajfinomító az északi fővárostól keletre kb. 30 mélfödre.

    4xAIM-9M, 6xMk82 és 2 póttartály gépenként a cumó.

    Felszállás, összerendeződés trail formációban, hogy a völgyekben szépen suhanjunk végig egymás után, de már a határ előtt lezúgtam földközelbe kb. 300 lábra, és efölé nem nagyon emelkedve vezettem völgyek között majdnem töksötétben a köteléket. Valahogy mégis rámbukkantak a cél előtt kb. 50 mérföldre. (utólag vettem észre, hogy a határ közelében levő radar site még sértetlen és az szúrhatott ki, de ezért találtak meg kezdetben nehezn a gépek, mert mögém lettek küldve, mikor a határnál lesüllyedtem) Egy MIG-23 kötelék jött, első a sok közül.

    Cimboráimnak ment az ukáz, cumó leold és védjetek engem! Na ők elkezdék hajkurászni a MIG-eket én meg rendületlenül mentem a cél fele földközelben. Erre újabb MIG-23-as kötelék tűnt fel némi MIG-21-gyel vegyítve. Ekkor kezdődött a bújócskám. A MIG-21-esk nem sokat tehetettek, mert földáháttérben nem lát a radarjuk, de a MIG-23 MLD-k a doppler radarrral rámragadtak és tüzelni is tudtak. (valsóágban ilyen gépük sosem volt az északikanak...) Sorra rázom le a rakétákat és visszamegyek a kötelékem felé akik közben végeztek az első MIG-23 kötelékkel. Ők elzúgnak felettem neki a MIG-eknel és megkezdődött az igazi tánc!

    Magam mögött hagyva a bandát (két nagy kitérő megtételeután alacsonyan) végre rástartoltam a finomítóra. Az oldás pillanatában kiszúrt egy SA-2 és már jött is a szeretetcsomag. 100 lábon iszkiri utolsó chaff adagomat felhasználva. Na ekkor már kezdem kifogyni az üzemanyagból és chaff sem volt már, ekkor mászott be elém egy szem 23-as. Ahogy átrepült előttem egy kapáslövéssel ledurrantottam csörgőkígyóval.

    Ekkor egy újabb MIG-23-as kötlék rontott szerencsétlen társaimra. Nekik ez már sok volt. 8 lelőtt gép után ők is lehullottak. Ekkor én már kezdtem magasabban repülni a fogyó üzemanyag miatt. Na, gondoltam irány haza. Fordulok is, de a radaron láttam vagy 12 ellenséges gépet az eredeti bázis irányába és már rám is startoltak, mert már a MIG-21-ek radarja is látott engem. Üzemanyag kezd kritikus lenni, a FLOT még 60 mérföldre, de összevissza volt 3000lbs és rohadt sok MIG mögöttem. Na gázt adok és feljebb megyek utánégetővel 16000-re. Üldözők kicsit lemaradnak, már éppen lazítanék, erre bevillan az RWR! SA-4 indítás! Az istenit! Zúgok is le utánégetővel a talajszintre. SA-4 elveszít, de én meg a jó helyzetemet és nyugalmat. A helyzet most már TÉNYLEG súlyos. Se magasság se nafta, de itt jött a szerencsém, VÉGRE!! Két arra járó F-4-es szétzavart néhány MIG-et (közben volt egy request help kérés, de nem vagyok meggyőződve, hogy emiatt jártak éppen arra) a többi meg nem erőltette gondolom, ők sem úszkáltak a naftában. Na ekkor már Mandumi felett jártam összevissza 650lbs keroval, de volt még 3 Sidewinderem. Még két MIG-23 volt a közelben. Na én úgy nem próbálok meg leszállni ,hogy ezek itt vanank a seggemben... Hát akkor maradt a legvégső lehetőség, kb 1-2 kitér manőverre marad üzemanyagom.

    Közelebb engedtem őket, de folyamatos befogás ellenére sem tüzeltek, tehát már nem volt rakettájuk. Na ez is valami. Szembefordultam minimálgáz és flare hajítás melett, hogy ne legyen esélyük AA-8 rakettával. (Mint később kiderült éppen jókor tettem, mert két AA-8-at is indítottak rám) Minkettőt leszedtem, és röppent a kérdés az AWACS felé, hogy merre van egy betoncsík, mert én már egy parkolóba is letettem volna a gépet, csak lent legyek már! Jött a megkönnyebülés, 15 mérföldre volt egy tartalék reptér. Odafele repülve összeakadtam egy SZU-25 géppárral és índítottam is egy rakettát, de túlélte a SZU-25 pedig talált ez is. Na végre oda is érek üzemanygom utolsó cseppjeivel, 1750 lbs maradt összevissza a parkolás után. Na, de mit látok a leszállás után? Egy füstölgő, sérült F-14-es is itt landolt. Hát, másnak is izgis bevetése lehetett...

    A debriefen megszámoltam, hogy 8 AA-7R, 6 AA-2C, 2 AA-A2, 2 AA-8, 2 SA-2 és egy SA-4 lett indítva csak RÁM, de egyik sem talált.

    Na EZÉRT verhetetlen a Falcon és az ilyen dolgok hiányoznak a Lock On-ból... Megpróbálok feltenni egy képet is amin kb. feltüntetem, hogy mi hol történhetett.
  • L Viper #4216
    Jók a felhők amiket küldtél, érdemes variálgatni.
    Élvezetesebb így a repkedés.

    Kár, hogy a játékon belül nem kezel több típust és adhatná véletlenszerűen őket.
  • sindelnet
    #4215
    Thx,már műxik...
  • neuro
    #4214
    A .net framework egy microsoft programcsomag, aminek a segítségével a .net rendszerrel (C#, J#, VB stb.) írt programok futtathatók a gépen

    Itt van még róla info:
  • L Viper #4213
    Elindítottam és bejött hibaüzenet nélkül.
  • L Viper #4212
    Fontos !!!

    Rakd ki teljes képernyőre a progit, mert amúgy nem látszik az Apply panel és anélkül ugye ne jó.
  • sindelnet
    #4211
    Ha indítod az exét amit letöltöttél,neked nem ír ki hibaüzenetet?
  • L Viper #4210
    Na kipróbáltam, nálam működik az AF-es időjárás buheráló és nagyon jó.
    Nem kellett semmi más progi hozzá.

    A Koreai helyszínen a trainingben a 02-es Takeoff.trn-t buzgeráltam. Mivel ott alapban borult idő volt, szép időt felhőkkel választottam ( Sunny Autumn ) lejjebb vettem a látótávot is. Végre nem látok élesen a végtelenségig. A szelet is lehet állítani.

    Egyébként teljesen a Superpack4-ben ismert időjárásmodellek vannak benne, itt is látszik, hogy ez az AF gyökere.

    Kár, hogy nem épül be a játék menüjébe, sajnos csak kívülről lehet szerkesztgetni.

  • sindelnet
    #4209
    Nemtom,vmi winprogi,csak mióta leszedtem,egy-két program nem indul.
    De ha fenn marad elég sok felesleges háttérprogit futtat...
    Ja és nélküle nekem se futott a Vegas.Maradt a MovieMaker:(
  • Molnibalage
    #4208
    Én sem tudom pontosan, de felrakom, mert kell a Vegas telepítéséhez.
  • Molnibalage
    #4207
    Na, én ilyen vagyok.

  • L Viper #4206
    Hát ha ez működne annak nagyon tudnék örülni. Mi az a NetFramework ?
  • repvez
    #4205
    Na megnéztem pontosan:
    13 mission
    10.1 repidö
    311 point
    6 légi és 36 földi cél 5 statikus cél
    1 halál
    3 medal
    kapitányi elöléptetés
    eddig ez a mérleg
    a kampányba a 2. nap délutánján járok de most lebombázták a repteremet ugyhogy most más után kell néznem
  • repvez
    #4204
    Azért annyira nem dobálja gyorsan.Nem friss loogbook hanem az elözö folytatása aminél 3 medal és föhadnagy voltam.
    ha jol emlékszem 10 bevetés és 8 ora repido alatt jött ez össze nekem.

    ezt én a frugals forumán néztem és ott irják is hogy min 1.1-es .net keretrendszer kell neki.De még nem probáltam ki .
  • Molnibalage
    #4203
    Egyetlen bevetés után friss logbookal? Azt hogyan? Én repültem zsinórban 6 db 5.0 értékelsű bevetést, most 4.785, de még egy pici híja van az előléptetésnek. Két bevetés után azért már összejött egy air medal.
  • sindelnet
    #4202
    Repvez ezt próbáltad már,nekem vmiért el sem indul,lehet kéne neki a NetFramework?
    AlliedForceWeather
  • sindelnet
    #4201
    Amúgy a screenek amit feltettem,az RV alatt készültek,de az FF3
    IsraelAddon Object mappájával.Ha érdekel vmelyik skin,esetleg ki tudom majd műteni belőle,csak türelem kell hozzá,hogy megtaláljam
    3000 fájl között...,Neuro lehet ehhez jobban ért(lásd Viggen skin)
  • sindelnet
    #4200
    Már letöröltem én is,nincs ennyi hely a gépen,hogy fenn legyen az AF,RV,és a FF3 is,de nem volt egy új kabin sem benne!!! A-50 is C-130-as kabinnal ment...de a 3D modellje sokkal részletesebb volt
    externalban.Stabilnak nem mondanám,15 percig amíg fenn volt kétszer is kivágott a winbe...
    A KfirC7-nek szintén Mirage kabinja volt,pedig vmelyik fórumon eredeti
    cockpitot reklámoztak hozzá
  • repvez
    #4199
    Sajna nekem failur read bitmap cd error? hibát ir ki a betöltéskor.

    ugyhogy marad az alaphelyszin ott legalább potyognak az események most is 1 bevetés után elöléptettek capt.-nak :D
  • Molnibalage
    #4198
    Nekem működött az Iráni helyszín. Azt nem nagyom vágom, hogy miért ezekkel az új helyszínekkel jön a PMC, mert az összes hadjárat elég bárdolatlansa sikerült bennük. A repülőeszközk/földi egységek aránya 1:1 környékén van ami egy vicc szerintem, rohadt messze áll a valóságtól.
  • Molnibalage
    #4197
    Inkább egy kis türelem és lesz FF4-es Europe vagy Balkán.

    Ez amiből a linkek vannak egy új kieg az FF3 alá. ITO2 néven fut (F4IDTG) és a falcon raktárból letöltheted.

    http://tactical.nekromantix.com/forum/viewtopic.php?t=21031&highlight=

    Sajnos (?) az FF4 olyan jól sikerült, hogy én nem bírtam cérnával és leszedtem. A skinek és pár új modell szép benne, de a '73-as hadjáratban 11000 (!) földi egység van, azt a gépem nem bírja, csak akkor, ha a player bubble opciót leveszem 2-es környékére, úgy meg nem az igazi. Új kabin sincs hozzá, még 2D-s sem ahogy láttam, mert még türelmem sem volt kipróbálni. Az Mirage III kabinja az Mirage 2000-é.

    Sindelnet, megnéznéd, hogy az új gépeknek milyen kabinjuk van?
  • repvez
    #4196
    egy kicsit elvesztettem a fonalat hogy most melyik területrol van szö ,de én letöltöttem az iráni területet és simán felment RV alá és abban is benne van ugyan ez a mirage III és F1 változat ugyan ezzel a szkinnel.Igaz hogy csak a mission választoig jutottam eddig mert hibával lefagyott :(

    Esetleg arrol ki mit tud hogy a PMC forumán vannak olyan 2-300 mb területek OF-hez azok mennyire müködnek mert van europa térkép és lehet hogy mennének a magyarországi bevetések.
  • Molnibalage
    #4195
    Ok. Még az A-50-ről kéne egy. Balu, nem lehetne megkérni ennek a fejlesztőit, hogy a skinjüket és modelleket át lehessen rakni FF4 alá is?
  • sindelnet
    #4194
    Balázs,itt vannak a kért screenek...




  • Molnibalage
    #4193
    Tényleg az a legszebb. Most nyomok teljes komolysággal ACE szinten egy '83-as hadjáratot. Hej, de jó. 4 bevetés alatt már összelapátoltam egy Air Medal-t és eddig 5.0-ás az értékelésem...
  • L Viper #4192
    Azt gondolom észrevetted, hogy az ég sem mindegy, szerintem a legjobb a tbonepe. A gyakorlásban próbáld ki a felszállást és állítsd az időjárást Fair-re. Gondolom tudod hogy itt vannak a .tod file-ok: \Falcon4\Docs\EXTRAS\
  • L Viper #4191
    Na mindegy, a lényeg, hogy szeretem cserélgetni a felhőket. Ne mindig ugyanaz a modell legyen, így változatosabb.
  • sindelnet
    #4190
    Nem,ez azt jelenti hogy nem teljes felhő fog megjelenni,hanem felhőtöredékek éles határral...
  • L Viper #4189
    Ezért lennének szélesebbek és laposabbak a felhők az RV-ben? Na mindegy akkor.
  • sindelnet
    #4188
    Sztem nem lesz jó,eddig mindegyik falconos progi 1:9-es
    felbontást használt a cumulus dds-hez,az RV-nél ez 1:16.
  • L Viper #4187
    Volt még egy régebbi felhő, még az SP4-hez, Lazystones clouds, azt még kipróbálom, azok nagyon jók voltak, remélem jó a Redviperhez is.