52965
  • Papa01 #4346
    oksa, köszi! :)
  • Bucser
    #4345
    igen.
  • Papa01 #4344
    Rendben, köszönöm mégegyszer!! :)
    Az 1.0.0.3-ast is fel kell tenni és arra az 1.0.0.4-et?
    Üdv:
    A Papa01
  • L Viper #4343
    Küldöm mindjárt.
  • Papa01 #4342
    Köszönöm szépen, a patch-eknek nagyon örülnék!!!! :) Ugyanis nem nagyon leltem meg őket... :(
    mail címem: [email protected]

    Dugóhuzó:
    Én úgy vittem bele, h egy jól megterhelt Falcon-t (2 póttök, és bombák), nagy sebességgel vittem majdnem függőleges emelkedésbe. MAjd az átesés előtt kinyitottam a futót,féklapot és levetettem a "gázt", mindezt nagyobb magasságban.
    Így első probálkozásra sikerült "dugóba" vinnem, kivezetni sajnos még soha nem sikerült! :((

    Még abban tudnátok segíteni, h X-52-eshez milyen beállításokat használtok? Nekem pár napja sikerült vennem egyet, legszívesebben még az ágyba is magammal vinném annyira tetszik!! :)))))


    Üdv:
    A Papa01
  • L Viper #4341
    A dugóhúzós mutatványból nagyon nehéz kivenni a gépet, bár elég nehéz is beleerőszakolni.

    A Lock On természetesen nekem is fent van, meg az AF is. Utóbbi azért, mert lehet HyperLobbyn a neten is játszani, nagyon stabil, de sajnos rút kiskacsa a RedViperhez és az OpenFalconhoz képest.

    Én szinte csak a RedVipert nyúzom.

    Néha szoktunk hálózatozni is a RedViperrel, ez azért jó mert sokat tudunk egymástól is tanulni, csak nehéz összehozni, hogy mindenki ráérjen.

    A Redviperhez van két patch, 1.0.0.3 és 1.0.0.4. Ha nem találod akkor átküldöm e-mailben. Az alap verzióhoz képest javít pár dolgot.
    Vannak még újabb felhőmodellek és pár trükk, ha érdekel segítünk szívesen.
  • Papa01 #4340
    Oksa, bár a Falcon4-et az első verzió megjelenése óta figyelemmel kísérem (Az AF most is fent van, de még patch-elgetni sem volt saja időm, nehogy repkedni.. :(( ), de korántsem merültem bele, úgy ahogyan lehetne! :)) (pl: A RV-is ezen a fórumon ismertem meg!!! )

    Pl: Nagynon sokszor csak "örömrepkedek", nagyon szertem a leszállást gyakorolni, néha egy kis BVR légiharc,vagy Maverick..., szóval a training-ekre van időm, energiám, de sztem hatalams szimu!

    Felraktam a Red Vipert is (köszi mlég 1x a linket! :) ), és hajnal 2-őig nyúztam. :)
    A gépem nem mai darab Athlon Xp 2220+ 1Gb Ram, és ATI 9800Pro a video.
    Ezen szpen ment. És a grafikája valóban lenyűgöző!!
    Nagyon szép a gép a kabin is. Úgy látom a repülési modellen is változtattak sokat, pl a remegegés kis s nagy sebességnél, ha kint a futó... ez egy kicsit érdekes,Góbénál tapasztaltam ilyet (Bár ott nem lehet futót engedni :D ... :)

    Sikerült egy dúgószerű állapotba vinni a gépet, (igaz ez már a korábbiakban is volt.)
    Erről olvastam az Aranysasban is, (a gép úgy merül, h közben az orrát emelgeti fel, le.) és írták, h ebből úgy lehet kivenni a gépet, h a pilóta a pót előre-hátra mozgatja a botot...
    Nos itt nem sikerült! :)
    Összeségében nem értem miért fikázzák sokan a rep. modelljét ennek a szimunak, mert szerintem igencsak jó!!! :)
    Az avionika is magasan a Lock On velett van sztem.. (Bár azt is imádom! :) )


    Üdvözöl mindekit:
    Papa01
  • L Viper #4339
    Ninc mit, csak ne ijesszen meg a program összetettsége :D
  • Papa01 #4338
    Köszi a gyors választ, rendesek vagytok!! :)
  • L Viper #4337
    Az AF-re is rá lehet telepíteni a Redvipert, de inkább az alap 4.0 az ajánlott, mert az AF-el időnként hibákat produkál.
  • L Viper #4336
    Szia! A redviper ingyenes kiegészítő a Falcon 4.0-hoz, amit anno 1998-ban adott ki a Microprose.

    Letöltés : http://falcon.tonych.info/rv/

    Ha itt tovább bogarászol, sok minden van még itt.
  • Molnibalage
    #4335
    A FreeFalcon 4 és Redviper az ugyanaz, az azért hívják az uttóbinak is, mert ez az új grafikai motor neve. Az FF4 ingyenes, de kell hozzá az alap Falcon 4.0 (NEM AF!)

    Egyébként ott a FAQ....
  • Papa01 #4334
    Sziasztok! :)

    Segítsetek pls!!! :)

    A Red Viper ingyenes, vagy vásárolható? Ha ingyenes 1 linket tudnátok adni, én sajna nem leletem meg.. :((

    Vagy a FreeFalcon ugyanaz mint a Red Viper? :)
    Nem igazán látom át.. :)
    Köszönöm a segítségeket:
    A Papa01
  • L Viper #4333
    Ebben a témában még nem tudok nyilatkozni, mert én még nem teszteltem az Openfalconban a légvédelmet.
  • Molnibalage
    #4332
    Az összes Falcon verziót azért mossa le az FF4, mert a lévédelemre vadszáni már egészen más, mint eddig. NAGYON intelligensek lettek. A '83-as hadjáratban piszok nehéz a Phenjan környéki összetett légvédelmet legyűrni, a mostani hadjáratban még a 2-dik nap reggelén is stabilan áll vagy 8-10 üteg...
  • Molnibalage
    #4331
    Abszolút nem idevaló, de nem bírom ki, hogy ne rakjam be ide.

    http://www.dailymotion.com/loranger/video/x12565_beatbox
  • L Viper #4330
    Én kipróbáltam, nagyon jó a Balkán is, meg nagyon szépek a 2D-s cockpitek. Szerintem szebbek, mint az AF-ben lévők, azok pedig nem csúnyák.
    A Mirage 2000 változatokhoz is van korrekt 2D és szép 3D. Ezeket kipróbálom a Redviperrel is.

    Az OF menüje az nagyon bejön, ritka szép kivitelezés, egy öröm kattintgatni. Gyönyörűek alatta a képernyők.

    Remélem a Redviper menüjén is szépítenek mert szerintem nem volt telitalálat az átrendezése, főleg az az alsó ikonsor. Habár ez tényleg nem a legfontosabb, de ha már lúd, akkor legyen kövér :D

    A Redviper következő javítócsomagja biztos űberelni fog mindent, gondolok itt a BAlu által kiszivárogtatott képekre is. Már nagyon várom.
  • Molnibalage
    #4329
    Bazz, most látom, hogy 1 éve készült el az AF manualom. Húúú, de rég is volt már. Kicsit már elvault a cucc, pár dolgot most máshogy tennék bele.

    Ja és ma péntek 13-dika van. Alig merek felszállni, két hete egy percet sem repültem.
  • Molnibalage
    #4328
    Hát én akkor sem váltok OF-re. Az új SAM, Anti radar kód és új AI és úfajta hadjáratmotor verhetetlen.
  • L Viper #4327
    Más : Kipróbáltam az újabb Openfalcont és megdöbbenve tapasztaltam, hogy simán, szaggatásmentesen fut nálam, nem úgy, mint az 1.0-ás verzió.


    http://falcon.tonych.info/of/of4.3/ innen letölthető az újabb bővített telepítő.

    Próbáltam patch-elni is, de a verziószám nem íródott felül a menüben, bár kicsomagolta a Falcon mappába. Még nem ástam bele magam, lehet nem jól csináltam.

    A régi OF 3,4,4,1 -est írt a menüben, ez a 4.3-as pedig: 3,9,1,6
  • L Viper #4326
    Aha, közben én is olvasgattam róla. Sok képet is találtam még a játék
    menüjéről is. Lehet itt is valami jogi dolog volt a gond.
  • Molnibalage
    #4325
    Soha nem jelent meg, arra az évre lett tervezve, mint az AF, csak törölve lett az AF megjelenésének évében januárban, ha jól emlékszem, de AF-ről ekkor még nem lehetett tudni semmit, még azt sem, hogy lesz. Én kb. akkor tudtam meg, hogy lesz AF amikor ez a topic elindult.
  • L Viper #4324
    Erről a Falcon verzióról mit tudtok: Falcon 4.0 Gold: Operation Infinite Resolve

    http://www.gamestar.hu/jatekinfo.php?cmd=mutat&x_id=232

  • repvez
    #4323
    Nagyon jo video a vadászpiloták c filmböl pár kimaradt felvétellel.Kár hogy nincsen meg jobb minöségben mint a rövidebb változata.
    video
  • Bucser
    #4322
    SAAFOPS ugyben BFG írta frugals forumba:

    "From avcom.co.za (a South African aviation forum)

    Quiet correct, the original release date was April 7, but due to RL issues Mad Dog and Kasper have lost about 2-3 months worth of Dev time. New date has not been set yet, but should be between July - September (my guestimate)"

    frugals egyik SAAFOPS topic
  • Bucser
    #4321
    És mi a díj egy ingyen freefalcon 4.0 példány?

    Csak viccelek:)
  • Molnibalage
    #4320
    http://forums.frugalsworld.com/vbb/showthread.php?t=118607

    Yeah! Sikerültr kitolni a határidőt és videohosszat. Akkor megpróbálok egyet összerántani!
  • L Viper #4319
    Ha esetleg valakit érdekel itt be lehet szerezni a Falconhoz sok kiegészítést.

    Már az Openfalconhoz is vannak javítások és a 4.4 -es patch is letölthető.


    http://falcon.tonych.info
  • Molnibalage
    #4318
    http://forums.frugalsworld.com/vbb/showthread.php?t=118365

    Hát eszerint a SAAFOPS sajnosa késik egy csöppet. Kár.
  • L Viper #4317
    Hát elég szűkös a határidő, az biztos. Szerintem is rövid a 2 és fél perces videó. Azért kíváncsi leszek, miket hoznak össze.
  • Bucser
    #4316
    Lapajában a zene ad szinte mindent. a Klippet rávágod a zenére hisz az a folyamatos. A zenét nem vághatod meg (hacsak nem vagy zenész de akkor meg szerzel hozzá sajátot:)

    Így adja a tempót az esetleges történetben való vágásokat mindent meghatároz. Ha van egy 10 másodpercs ismétlőd melódiád arra vághatsz egy snittet aztán a következőre és így tevődik össze. Nem beszélve arórl, hogy az egésznek még valami hangulata kinézete és története is kell, hogy legyen:)
  • Molnibalage
    #4315
    Pedig messze az, mert az határozza meg az EGÉSZ kilppet. Hangulatát, tempóját, témáját. Egy Enya-ra elég nehéz pörgőset, de azért egy-két helyen lehet, pl.: Az Orinoco flow-ra. De pl. a legutolsó videoklippet elég szar lett volna nem pörgősre össszerakni, én CSAK így tudom elképzelni, sehogy máshogy.

    Vagy próbálj meg Vivaldi négy évszak tavasz első és harmadik tételére összehozni akciódús mozit. Kemény lenne...

    Egyébként a klippkészítő verseny kiírása elég vicces szerintem.
    A Momnents kilppem pont 2:30 körül van és mindenkinek az volt a gondja, hogy túl rövid, itt meg ennyi a maximum. Sokaknak az a megjegyzése, hogy nem mesélnek el (szerinük) egy látható történetet. Na 2:30-ba mi az isten fér bele, úgy hogy KÖTELEZŐEN vannak előírva elemek?? Nagyjból semmi. Még az én 4 perces videom is átlagban a rövidebbekhez tartoznak a többi 6-14 perces kippekhez Én ezt CSAK úgy tudnám megycsinálni, hogy snittekből, pörgős zenére, mert ennyi idő alatt az érzelmekre kell hatni, és azt így a legkönnyebb megoldani. A legviccesebb meg a határidő. Kb. 3 hét a kiírástól kezdve. Namármost a megfelelő zene kiválasztása kb. 1héttől-1 hónapig tart és mire fejben felépítettem és elképzeltem a video-t az volt vagy 20 óra. Utazás közben (napi min 2x1 óra) csak ezen tptem az agyam 3 hétig. Hát sok sikert a készíőknek.
  • L Viper #4314
    Ki gondolná, hogy a zeneválasztás a legnehezebb.
  • Molnibalage
    #4313
    http://video.google.com/videoplay?docid=-5041700419666070883&q=molnibalage&hl=en

    Ez volt az első kísérleti videom. Ennek a zenéjét fel lehetne használni, de más ötletem perpillnat nincs.
  • L Viper #4312
    Kár, biztos jó lett volna.
  • Molnibalage
    #4311
    Hát sajnos most nem. A prágai kiruccanás ára az volt, hogy most 2-3 hétig beleszakadok majd a sok tennivalóba, de lehet, hogy ez eltart 1 hónapig is. Ez van. A kiírást azért elolvasom persze, de most amúgy sincs még ötletem és zeném se egy újhoz. Más köt le.
  • Molnibalage
    #4310
    Na, megjöttem Prágából. Iszonyat hangulatos kis város a javából!
    Látom nen sok minden történt míg távol voltam.

    Nos az ODS-t még az elindulás előtt kipróbáltam, de az összes mostanában kiadott PMC helyszín igen fura. Teli van nyomva repcsikkel szárazföldi egység meg alig. Ez azért fura, mert az ODS eredeti helyszínéhez elég pontos leírások vannak, meg az iraki-iráni háborúlról is.

    Az előbbiehez ajánlanám Stan Morse könyvét a Gulf Air War Debrief -et.
  • L Viper #4309
    Na erre Balage biztos rá fog harapni, ha hazajött.
  • sindelnet
    #4308
    Igen,de ezt a 0.3 is kijavította,nem???
    A 0.4-ről nemtok semmit...
  • Balu0
    #4307
    Ha mókás akarnék lenni azt mondanám : Hibákat
    De nem akarok, így azt mondom VISTA kompatibilitást és widescreen kompatibilitást javította... :D