52965
  • Molnibalage
    #4666
    Most, hogy a régi rakéták masszívabb füstöt húznak még valóságosabb lesz. Láttam felvételeket orosz és USA éleslövészteről is, hát OLYAN masszív füstcsíkja van az R-27-nek (AA-10) és a régebbi Sidedwinder-eknek, hogy ehaj. Az M verziójú csörgőkígyónál már picivel jobb a helyzet. Egyébként, ha megnézitek az F-14 vs. MIG-23 videon is elég masszív a füst, pedig '86-ban már AIM-9M volt az elterjedt...
  • L Viper #4665
    Nem lenne rossz dolog, de sajnos nagyon ritkán tudunk összejönni.
  • L Viper #4664
    A Simdata buherálásról annyit, hogy én a múltkori változatot elég erősen teszteltem. Próbáltam az AI ellen is több szituban és multinál is látszott, hogy hasonlóbb a valóságoshoz, mert tényleg jobban oda kell figyelni a találati feltételek meglétére.
    Az AF simdatája IR rakétáknál meg egyenesen nevetséges.
  • repvez
    #4663
    Ezt egyszer probáltam már .Haj ha ugy tudnék programozni mint ahogy nem ,akkor már beleturnék ebbe a progiba vagy a Frakk által készitett repszimbe.Csak az a baj vele hogy nincs fenn a neten olyan anyag amiböl addhoc jelleggel el lehetne sajátitani az alapjait.Mert szedtem már le párat,de a bevezetö után egyböl nekiált kinaiul beszélni a legalapvetö dolgokrol is :(
  • Molnibalage
    #4662
    Egyébként gyakorlólégiharchoz jól jöhet, ha átszínezed pirosra a füstcsíkot.

    A módisításaimat tovább bővítem azzal, hogy a MIG-29 erősebben füstöl, hogy a réegbbi rakétáknak is erősebb füstöt adok. Majd ki is próbálhatjátok.
  • Molnibalage
    #4661
    Érdekes, most töltöm le megnézni, hogy mi ez. Egyébként rohadt jó az oldal.
  • repvez
    #4660
    Na megörököltem a bátyámtol egy webkamerát és be probálom állitani trackIR-ként ,de valamiért nem akar muködni az eger nyilát mozgatja,de a nézet nem mozdul .A mause look és a trackir enabled be van kapcsolva.
    A cam2pan progival probálkozok és van hozzá egy newview nevü progi amivel finomitani lehetne a mozgásást,de még nem jöttem rá hogy az hogyan muxik.A sturmo alatt sikerült csak viszonylag használhaton belöni még egy kis finomitás ott is elkel,de se lockonnal se falconnal nem juttottam semmire.
    Valaki ha használja vagy tud olyan oldalt ahol érthetöen le van irva a használata ennek a 2 proginak az szoljon.
  • Molnibalage
    #4659
    Na végiglépkedtem a füsteffek egy részén, de rohadt sok van belőlük. 1-től 16-ig végigpróbáltam az összeset, be még az 56-os sorszámra sem fagyott ki és produkált igen vasag fekete füstöt. 90-es sorszámra már kifagyott. Aki akar segíthat letesztelni az összeset. A MIG-29-nek már találtam egy jobbat.

  • Gundark
    #4658
    nem nyga hanem nagy :))
  • Gundark
    #4657
    Valaki a nyga vadászat közben bedobta (nem figyeltem bocsi mert nyomjelzők jöttek hátulról :) hogy akár lehetnénk egy század is. Legyünk? Én benne vagyok. A tegnap bizonyitotta hogy nem vagyunk rosszak együtt :)
  • Molnibalage
    #4656
    Mert a találati arány jobban megközelíti az elmúlt háborúkban feljegyzettekét, és azért érzésből is tudja az ember. Az alappal megcsináltam, hogy 1 másodperc alatt kidobtam 22 (!) flare-t hajtómű ALAPGÁZON és az AIM-9M talált. VICC! Falklandon az egyáltalán nem rossz minőségű francia rakétákkal a jólképzett argentín pilóták számtalan indításból nem voltak képesek nemhogy légigyőzelmet, de találatot sem elérni, mert a Harriereken volt flare. FÉNYESEN igazolta azt, hogy igenis van létjogosultsága.
  • Bucser
    #4655
    Miből gondolod, hogy a tied realisztikusabb? Én még most sem értelek.

    A jobb meg eléggé szubjektív dolog.
  • Molnibalage
    #4654
    Ja és még annyit, hogy ma az eredeti értékekkel repkedtem egy dogfightot, de ritka szar élmény volt. Az enyémek SOKKAL jobbak és realisztikusabbak. Az original object fileokat majd újra megírom egy 1.0.0.4-es install után. Az tutira jó lesz mindenkinek.
  • Molnibalage
    #4653
    Na, tehát a tisztánlátás kedvéért. A ctrl+s-el kirakható füstöt NEM tudom állítani színben, csak a helyét. A helyét a simdata.zip-ben minden repülőnél a hajtóművek pozíciója határozza meg. A színezés az a hajtómű füstjére működik, tehát ha kiteszem a hajtőműveket a szárnyra és van színes füst, az csak 10000 láb alatt és 80 és 100 hajtóműteljesítménynél lehetséges.
  • Molnibalage
    #4652
    Ja, tehát azt meg tudom csinálni a kéthajtóműves gépekhez, hogy a wingtipnél szép vastag piros füstjük legyen. A képen az égés effektes kép látszik, de a fentit is megcsináltam már.
  • Molnibalage
    #4651
    Nos sikerült ezt-azt megváltoztani a füstefefktek tarén. A gond az, hogy a simdata-ban levő sorszámok nem a füst erősségét állítja, hanem a típusát. Tehát, ha például a 'mistrail' értékét átírom akkor nem csak a vastagság, hanem a szín is változik. Ez a hajtóművekre is igaz, nem tudtam megvasagítani, de átszínezni igen...

    AA-11 megvastagított füsttel.






  • Bucser
    #4650
    Na ez az egy bajom a falconnal... ezek a lehetetlenszituációk... Az a kabin már rég lerepült volna:)
  • L Viper #4649
    Netmester kabriója:



    Go:

  • netmester
    #4648
    a szinváltoztatés nem lenne rossz. akkor már tényleg repülőnap hangulat lenne :)
  • repvez
    #4647
    Na majd legközelebb én is ott leszek.Könnyen ment a kapcsolodás?
    Ha már igy 4en össze tudunk jonni akkor már kampány missiont is lehetne majd nyomatni 1 raj ként.
    jo lesz a füst esetleg a szinét is lehet változtatni?
  • L Viper #4646
    A bentalvós buli az szent dolog, de bepótoljuk.
    Rakok fel pár képet majd, de most vízszint. Tényleg jó volt.
  • Molnibalage
    #4645
    SIKERÜLT megcsinálni! Még nem pontos az érték, de át tudom pakolni a füstöt!

  • Gundark
    #4644
    Hát Repvez barátom ezt sajnálhatod hogy kihagytad. Gyilkos parti volt :) Kóól. :)
  • Molnibalage
    #4643
    Multiztunk. NAGYON jó volt, szanaszéjjel dogfightoltuk az agyunkat.
    Persze volt kötelékezés is. Pár kép.




  • L Viper #4642
    21:30 körül megyek, remélem ott lesztek.
  • netmester
    #4641
    na akkor most kezdjetek jönni skyp-ra
  • Gundark
    #4640
    Persze :) nem volt nehéz rád lelnem :) Köci Balázs, veszlek téged is :)
  • L Viper #4639
    Engem felvettél már skype-ra ? Írtam az elérhetőségeim.
  • Molnibalage
    #4638
    Ja, az én módosításaimmal kéne játszani, sokkal relisabb lesz tőle a játék.
  • Molnibalage
    #4637
    Kösz. Skype-on molnibalage83 néven megtalálsz.
  • Gundark
    #4636
    Hoppá, majd elfelejtettem, nem is gratuláltam Balázs a bronzéremhez. Gratulálok :)
  • Gundark
    #4635
    Hánykor jöjjek? :)A skipén mindjárt jelöllek :)
  • netmester
    #4634
    téves adat uploadom csak 512
  • netmester
    #4633
    helo én is értek a ts-hez. netmester4400 néven találtok sky-pon. az uploadom pedi 1.5 mb körül van ha kell akkor adok ts ip-t. még nincs szoba de ha kérek akkor csinálnak nekünk, ts-n mindig fönt avagyok. aki nem nagyon multizott még az inkább próbáljon meg elöbb jönni és elmondom neki mit hogy.grat a helyezéshez
  • Molnibalage
    #4632
    Kitüntetés osztásról pár szó.
  • L Viper #4631
    Várunk, gyere és természetesen mindenki mást is.
  • L Viper #4630
    Hát igen, úgy meg nehéz összehozni a hálózatot, ha nem halljuk egymást, mert mindig van egy kis eszmecsere előtte.
  • Bucser
    #4629
    Az a gond, hogy ezekj csak azután élnek, hogy bent ültök gépben. ergó a mission szerkesztés és építés "vakon, süketen" történne a host által. jobban preferálom TS-t vagy ventrilot.
  • Gundark
    #4628
    Ja öö nekem kici az uploadom csak 128. kábelnet :)
  • Gundark
    #4627
    Jelentkeznék a multiba :) de még nem csináltam ilyet :) szal türelem :)