52965
  • Seaweed
    #4746
    ez a link nekem nem toltodik be..mi jon?!

    (az eszmefuttatashoz meg inkabb nem fuzok hozzasemmit...mert csunya war lenne...)
  • Caterpillar
    #4745
    Hmm Lock On vs Falcon repmodell...

    Legyen akkor a kobra a példa:

    Állításod részben helyes csak Balázs! Mégpedig azért mert a Falcon repmodell is scripetekkel dolgozik ugyan úgy mint a Lock On! (leszámítva a Su-25 -öt...) Magyarán mindkét programban script alapján történik a kobra... A különbség az hogy a Lock On -ban meg kell nyomni a "k" -betűt a Falconban pedig a bot kopprahúzása "nyomja meg a k betűt"...
    Tény hogy a Lock On repmodell is elvérzik az extrém helyzetek alatt (pl tower) de ez igaz a Falconra is... (És most ugye ne beszéljünk az AFM -ről mert az kenterbe ver minden jelenlegi szimulátor repmodellt)
    Lényege az egésznek hogy a Lock On repmodellje sokkal inkább alkalmas az orosz típusok szimulálására mint a Falconé ellenben a Falconé tökéletes az amerikai "szuperdrótonrepülős" csodákhoz!

    A dogfight Lock On -ban is észjáték csak ott az ember hozzászokott a két Al-31 vagy RD-33 tolóerejéhez és húzhatja neki orrvérzésig itt meg ugye van az egy darab F100-PW-220 (esetleg F110-GE-100) és a sebesség úgy zuhan mint a kő!


    Jah és amíg az áram el nem ment a multit is sikerült beüzemelni csak ki kellett nyitni a portokat. Kissé remegett a hozzám kapcsolódó srác gépe és fordítva gondolom ez sávszélesség hiány... :(
  • Molnibalage
    #4744
    24 órán belül jön! Asszem csináltatok vebkártyát, ha pénzes lesz.
  • Molnibalage
    #4743
    I_hawk üzent, a köv. patchben benne lesz a javított MIG-29 füst. Na már teszünk hozzá ezt-azt a Falconhoz.
  • L Viper #4742
    Igen, a LOnciban az orosz masinákat jobban szeretem, még a Flanker 2.5-ből adódóan. Az F15 az nagyon olyan, mind az RV -ben.
    Én speciel szeretema Lock On-t is, bár egy jó ideje csak a Falconnal repülök, nem is tudom miért
  • Molnibalage
    #4741
    A Falcon repmotorja legalább olyan jó, mint a Loncié szerintem. A Lock On azért tűnik jobbnak, mert az orosz masinákban nincs autotrim és ugrabugrálnak. Az F-15C elég hasonlóan viselkedik mindkettőben. Ja és a Lock On CSAK SZKRIPTBŐL tud kobrát az FF meg nem. Hát erről ennnyit...
  • L Viper #4740
    Ezek a szkinek vajon csak AF alatt jók, mer a képeken látszik, hogy a srác AF alatt csinálta ezeket a változtatásokat.
  • L Viper #4739
    Azta !!! Ez nagyon tuti és RV1 alatt ment a teszt.
  • L Viper #4738
    Sokan szidják a Falcont, hogy régi, meg a Lock On szebb jobb, de szerintem az RV-nek is igen jó a repmodellje. A Dogfight multiknál igen sokat számít minden apróság. Hogy húzod a gépet, mennyi nafta van a tankban, hogy trükközöl a sebességgel stb. A hadjárat motort meg asszem nem kell bemutatni, azóta sincs sehol ilyen jó Campaign.
  • Molnibalage
    #4737
    Hát én nem babráltam semmit és alapból működött. A manualban elvileg benne van. 2934 és 2935.
  • Caterpillar
    #4736
    Ohh köszönöm mindenkinek a segítséget!

    Mi is RV -vel gyökölünk mostanra jutottam el oda hogy talán néha napján ezt is megtanuljam... Bár nagyon érződik hogy Su-27/MiG-29 ről ültem át a Dogfightba... Egy A-10 is kihívás...

    Juteszembe portok! Miket kell kiengedni? Mer' azt persze elfelejtettem hogy talán a router örülne ha kiengedném.
  • Molnibalage
    #4735
    Na más is rákattant...
  • Molnibalage
    #4734
    AZTAKURVA!!! Hamarosan kiadja szerintem az Aeyes! FULL 3D clilckable F-15C cokcpit. YEAH!
  • L Viper #4733
    Ha tutira jó az IP-tek és más játékkal oké akkor csak annyi, hogy a server beírja a nullákat, indít pl egy dogfight-ot ott kiválasztja a multit okéz értelemszerűen, választ magának gépet, csapatot.
    A joinolónak nem kell feltétlen chat ablakoznia. Kiválasztja ő is a doggfight multit, ip-t ír Rules of Engagement ablakban okéz és bent van.
    Csapatot gépet választm majd Fly. Esetleg várjatok picit amíg belép a légtérbe a Serveres és utána join.
  • Molnibalage
    #4732
    Mert egyes internetszolgáltatók szemetek/bénák és egyetlen portot sem hagynak nyitva. Netmesterre sem tud csatlakozni senki, de ő bárkire tud. Próbáljátok akkor fordítva, hátha megy. Az én régi WLAN-os netem is ilyen volt, többek között is ezért zavartam el őket a francba. Az IP-t honnan olvasod ki?

    A hálózatnak nem kell nevet adni, sem elmenetni, az csak arra jó, hogyha nem változik az IP-d, akkor ne kelljen gépelgetni. OF-fel akarsz multizni? Mert mi csak RV/FF4-el repkedünk.
  • repvez
    #4731
    Mi ha cliensként kapcsolodtunk akkor nem irtunk semmit a cimnek csak a server IP és sávszél kiválaszt és connect.Bár nálunk is elöfordult olyan hogy a chatbe mindenki bentvolt elinditottuk a játékot és egyikönk mégis valamilyen másik játékba került mert ö repült mindenfele,de nálunk csak egyenes vonalba ment.Söt olyan is volt hogy mindenki bent volt csak a többiek más gépet láttak mint amit én kiválsztottam .
  • L Viper #4730
    Az OF nálam is leragadt a kipróbálás szintjén és azthiszem sajnos ott is marad, legfeljebb multiban lehetne bohóckodni AIM-9-el és gépágyúval.
    Nagyon ígéretes munka, de az LP tényleg jól kicseszett velük is és minden lelkes Falcon moddolóval.
    A fene bánná, ha jó lenne az AF, de a stabilitásán kívül mindenben gyengébb az RV-nél. Sőt a legutóbbi multik igazolják, hogy az RV is nagyon stabil lett. Néhány jobb felhőmodell a tbonepe sky és látványban a legjobb Falcon verzió véleményem szerint. És az igazi nagy RV patch még ki sem jött.
  • Caterpillar
    #4729
    Őőő hmm Sry hogy megint ugatok de valamilyen oknál fogva nem akaródzik menni ez a multi...

    Ott a phone book ahol van new, delet, save meg connect van egy mező ahova nevet lehet írni egy pipa meg egy ip címnek hely jah és a sávszél...

    Gondolom: New, névnek amit akarok, ip cím beír(0.0.0.0 mert most én vagyok a host), internet pipa, sávszél pipa és save majd connect... Kiírja hogy connection established => Chat ott a lobby meg én...
    Ekkor jön a pajtás: new beír akármit beírja az ip címemet, internet pipa, speed kiválaszt, save, connect => connection established => Lobby csak épp én hiányzok a Lobbyról nálam meg Ő...


    Ha Ő a host akor sem megyen :( Mit szúrtunk el?
  • Molnibalage
    #4728
    Pénteken multi skacok? Jön a köcög deltaszárnyú megint!

    Mint ez! :)
  • repvez
    #4727
    probált felrakni hozzá a javitásokat hátha javit pár dolgot benne.
    4.4 és 4.4.1-es patchek vannak hozzá amit a globalfalcon.org cimen ha minden igaz elérhetö.
    Nekem egy nagy hibát produkál amire még nem jöttem rá hogy ha bármilyen fehyvert kiválasztok akkor mindkét MFD képe eltünik és csak a blank felirat jelenik meg, igy nem tudok semmilyen fegybert használni csak a aim9-et meg a gépágyut.
  • Molnibalage
    #4726
    Az LP-t én legszívesebben felrobbantanám ahogy van.
  • Bucser
    #4725
    A redViperben klikkelhető a 3D-s pit. És egész jól (persze csak az Aeyes féle)
  • skeleton
    #4724
    Köszönöm az openfalcon install problémámra adott javaslatokat de a telepitő makacsul kérte az internethez való csatlakozást és a tűzfal kikapcsolását.Végül huszáros megoldással nyertem.Elvittem a falcon4cd-t és az openfalcon install csomagot egy internetkávézóba ahol felinstalláltam a falcon4-et és arra PROBLÉMAMENTESEN az openfalcont,majd a teljes microprose könyvtárat felirattam dvd-re.Otthon felinstalláltam a falcon4-et(a regisztráció miatt)és rámásoltam a dvt-levő teljes install könyvtárakat.És lőn csoda a módszer bevált, és a játék fut az otthoni gépemen.Az első benyomásaim vegyesek,például ha rendesen befejezték volna a 3d-s f-16 pilótafülkét(kapcsolók hiányoznak) többet 2d-s pilótafülkére rá se néznék.A 2d-s pilótafülke kapcsolói közül néhány pont forditva működik mint kellene(hud főkapcsoló,ils kapcsoló)de összességében nem olyan rossz az összkép.Nos mivel időhiány miatt még nem igazán tudtam magam beleásni a játékba,biztos találok még hibákat.Azért eggyben biztos vagyok.Ha a Lead pursuit nem akadályozta volna meg a készitőket a további exe moddolástól másfél éven belül tökéletes játékkal ajándékozták volna meg a falcon4 rajonótáborát.Nagyon remélem lessz még olyan "elvetemült"fejlesztőcspat aki nem riad vissza a további exe moddolásoktól és új, magasabb szintre emelik a realizmust a falcon4-ben.
  • Molnibalage
    #4723
    Jól pofánrúgnám az illetőt aki csinálta és még olcsón megúszná. A BME egyik tanszékének is le kellett lőni a szerverét, mert az ő szerverükön keresztül támadtak mást. Ráadásul éppen valami nagy konferenciát szerveztek és emiatt sokan visszamnodták. Én agyonlövetném az ilyeneket.
  • Bucser
    #4722
    Láttam már hasonlóra példát:) Egyébként tudtommal fel lettek törve és az anyag többsége eltűnt hála a kedves crackernek. Pótolni meg már nemakarták.
  • Molnibalage
    #4721
    "fönök is véletlenul kitörölte a forumot."

    He? Atyaisten.
  • repvez
    #4720
    Az azért komoly hogy végre mozog majd a pilota keze lába.Nem sok simbe csinálták meg.
    Csak nehogy ez is olyan legyen mint a sturmonál a még 2 hét csak itt még2 honap lenne.
    Szoktam nézegetni a forumát és egy csoka miatt csuszik az egész mert el kellett valahova mennie és a fönök is véletlenul kitörölte a forumot.
  • Molnibalage
    #4719
    Na ezt azért így hirtelen találtam. Hát nem gyenge lesz.
  • Molnibalage
    #4718
    Nem gyenge textúrák, alig várom, hogy lássam ráhúzva valamire.

    A SAAFOPS-ban is hasonló vagy szebbek lesznek. Valamiért a skcok a screeshotokat eltávolíották és a project állását jelző statisztikát is. Vajon miért?
  • Molnibalage
    #4717
    Azt a remegést pont a patch javítja. Az 1.0.0.4 elég, nem kell előtte az 1.0.0.3.
  • Caterpillar
    #4716
    Köszönöm segítséged már csak egy kérdés/kérés:

    Az 1.0.0.3 is szükséges vagy elég ha az 1.0.0.4 -et felteszem?

    Ha szükséges az elöbbi akkor ahhoz viszont szeretnék kérni valami elérhetőséget privátban megbeszélős formában!
  • repvez
    #4715
    Igen csak torrenten lehet megtalálni a patcheket.A multihoz már nem nem kell hamachi.
    Megprobálom egyszerüen leirni:
    Aki a server lesz annak a comms menüben az IP cimnél csak 0-kat kell irni és beállitani a megfelelö sávszélességet.A clienseknek meg a server IP-jét kell beirni a kijelolt helyre.Ezután ha mindenki megjelent a chat ablakben lehet választani hogy milyen játék induljon.
    Ha esetleg kedved van vagy van még több emberke nálatok akkor lehetne egy ösznépi repkedés a hétvége fele ott jobban el tudnám magyarázni.

    A lassulás nálam nem jelentkezik igy nem tudom mi okozhatja.
  • Caterpillar
    #4714
    Háj evribudi!


    Két kérdésem lenne:

    Az 1.0.0.3 -as és 1.0.0.4 -es patcheket csak torrentről lehet beszerválni vagy esetleg van http link is?

    A másik pedig az lenne hogy RV alatt a multit hogyan is kell megoldani? a Hamachi az világos csak utána elvesztem a menük között... Esetleg egy step-by-step leírást megköszönnék!


    Jah és egy bónusz kérdésem is volna: Miért van az hogy a főmenüből ha elnavigálok bármerre mondjuk a Dogfight almenübe elkezd szaggatni? Tehát megáll a menüzene az egér az mozog mintha nem történt volna semmi de a gombok már kevésbé... Nagyon idegesítő! :(
  • L Viper #4713
    Ja, az természetes, hogy 1.0.0.4 után van.
  • Molnibalage
    #4712
    Jaja, a sim könytárban vannak a simdata-ban levő dolgok.
  • Molnibalage
    #4711
    Jaja, a sim könytárban vannak a simdata-ban levő dolgok.
  • Molnibalage
    #4710
    Nem, teljesen csupasz 1.0.0.4 telepítés után ment a mod. Az sajnos kimaradt, hogy az AA-12 füstjét meg kell növelni.
  • repvez
    #4709
    köszi
  • Bucser
    #4708
    HTTP//-t tedd már elé....
    Még kani betűkkel mondja is az utasítás...


    fő mappa SIM mappa
  • repvez
    #4707
    Nálam igy néz ki az OF mappa:
    fö mappa, SIM mappa