52965
  • L Viper #5106
    A két hiányzó gifet asszem a 10_4 és 10_8, de a hibaüzinél kiírja melyik, azokat másoltam be egy másik mirage mappából, ahol megvannak.
    Aztán a 10_CKPIT.dat-ot és a 10_plock.dat-ot nevezd át valami mássá.

    A Mirage2000-D-nél is hiba van, ott átneveztem a 10_CKPIT.dat-ot.
    Lehet elég ez a 2000-C esetében is, ezt majd kipróbálom.

    Juteszembe, ezt is be kéne írni a buglistába.
  • Gundark
    #5105
    Miért mit csináltál :) ? De ha szabadon leszel eresztve várunk :) Egyébként Balázs, nem véletlenül mondom hogy inditsunk be egy századot. Van rá igény :)
  • Molnibalage
    #5104
    Itt a továbbfejlesztett TE. Már kb. 75 gép repked benne... További bővítés és fejlesztés várható. A modommal igazán élvezhető.
  • Molnibalage
    #5103
    Hej, tavaly áprilisban a manual elkészültekor volt az 1000-dik, az FF4 megejelenésekor kb. a 2800-adik. 4 hónap alatt 3300 hozzászólás. Nem semmi... :)
  • netmester
    #5102
    bocs hogy nem tudtam menni de anyám nem engedett gépezni elég nagy hülyeségek miatt. mostanáb anem nagyon leszek de azért az esti multikra majd megpróbálok menni.majd legközelebb
  • Gundark
    #5101
    elértük az 5100 hozzászólást :)
  • Gundark
    #5100
    Amiről megfeledkezel az a 27es. Ami éppen ott tartott bemutatót :) Alig emelkedtem el mikor már csipogtatni kezdett. Kezdett izgulni, és szoritott vissza a reptér felé. Mivel csak Kővári úr irásaiban vagyok ellenfele fordulóharcban a 27esnek, már zárta a szöget mögöttem ,eldobtam a bombákat. Aztán valami vagy talán L_Viper bezavarta és megtorpant, mire körberepültem és lőttem volna rá. Azután elkezdtem felzárkózni de akkor jöttek a 21esek. Mivel nem volt bombám ilyen téren hasznom nem volt, igy elkezdtünk játszani. Mikor elkaptam őket akkor a 25ösre mentem rá ami a titeket jelző markerek mellett ólálkodott. Helyezkedett mögétek de valamiért lassulni kezdett, ekkor úgy 15-20 ra lehetett tőlem. Fáklya, de mielőtt a csörgökigyó lőtávolába ért volna kifordult és fénysebességre kapcsolt. Legalábbis az érzékelőim szerint. :) Ez volt a hármas története :)
  • Molnibalage
    #5099
    Kipróbáltad már amit belinekltem?

    Gundark, ha zavar a csipogás halkítsd le. :)
    Sőt kapcsold ki! Az a tuti :)

    L_Viper, hogyan kell helyrebillenteni a Mirage-2000C kabinját?
  • neuro
    #5098
    Én szoktam TE-ket csinálgatni, de csak saját szórakoztatásomra :)
  • Gundark
    #5097
    Ezen könnyen lehet segiteni. Kapjon mindenki saját köteléket. Legyen valami szép cél kikötö vagy hasonló, először mennek a tisztogatók, utána a sead végül akik ledobják a vésőket. Persze hogy leálltam velük harcolni. Utálom a csipogtatnak a fülembe :)
  • Molnibalage
    #5096
    Hát én megvártam mindenkit, csak aztán jöttek a MIG-21-esek. Mondtam, hogy nem kell beléjük kötni, mert földháttérben elvesztenek, de te leálltál velük harcolni. Ekkor szakadtnuk szét. Nem baj, tanulnuk az esetből. Én végig 90-92-es gázon repültem a föközelben tehát elivleg neked simán utol kellett volna érned bombák és fél készlet légiharcrakétával.

    Ma este ki is ér rá multira? Már nagyon elkeveredtem. Ja az helikopteres cuccot meg elkezdtem leszedni. Milyen?
  • Gundark
    #5095
    Nekem ugyan ez a gondom :) Kéne egy összerázókör a reptér körül mikor felszáll a kötelék. Aztán széthúzódni ahogy megfelelő és utána elindulni. Akkor nekem mint hármasnak nem kell full milen mennem hogy utolérjem a vezérgépet.
  • Molnibalage
    #5094
    Na ja, de a légvédelem és úgy, hogy 4db MK-84 volt rajtam és a környéken én voltam az egyetlen célpont és már chaff-em sem volt...

    Ha más is lett volna mellettem.... :)

  • Gundark
    #5093
    Ja. Mégis te voltál akit lelőttek, nem én. Az én gépem hazament.
  • Molnibalage
    #5092
    Hát a 3 MIG-21 vs. 1 F-16A az a könnyű eset kategória. Neked van all aspect IR rakéta, nekik meg nincs. Szerinrem ez nem nehéz, kb. 1 perc alatt lezavarom mind a hármat.
  • L Viper #5091
    '83 mánia Azéris csinálok valami modernes euróvóros TE-t
  • Gundark
    #5090
    Hagyjuk már :) Én csak modern hadjáratokban harcoltam a single-ban. A fejetlen repülésről meg csak annyit hogy ha 3 mig 21 jön mögöttem akkor hadd használjam már az utánégetőt. Főleg hogy egyedül voltam.
  • L Viper #5089
    Csinálnék én, de nincs időm meg inkább türelmem hozzá :D
  • L Viper #5088
    Hát az lehet, hogy mi voltunk számbeli fölényben, de tényleg nagyon jött ránk az ellen és elég izgi lett. Azért el tudtunk bánni velük.
    Szerintem már így is elég jó ez a TE
  • Molnibalage
    #5087
    Egyéként ti miért nem csináltok TE-ket? Nem túl nehéz és időigényes. Ha létrehozol egy package-t, csak húzogatni kell a waypointkat és magasságokat. Ennyi. Ott a manualom is hozzá.
  • Molnibalage
    #5086
    "Az ellenség lehet modern az nem izgat :) "

    Hááát azt majd megnézem. Ha a mostaniak ellen nem tudsz mit kezdeni, akkor mi csinálsz majd SA-10 és Tunguzka meg SZU-33-os ellen ráadásul a modom nélkül? Az érdekes lesz. Még a modommal se nagyon lehet mit kezdeni ellenük, nemhogy az eredeti értékekkel. Csinálok ilyen TE-t is, de azt majd később...
  • Molnibalage
    #5085
    Igen, működnek a bombák, előtted L_Viperrel repültünk egyet ebben a TE-ben, csak kétgépes F-16A kötelékkel és fasírttá bombáztunk egy radarállomást.

    A küldetés azét olyan amilyen, mert még közel sincs készen. Egyébként meg kevés az ellen szerintem. A támadók, azaz mi. Kb 30%-os létszámfölényben vagyunk. A 4 gépes kötelék lényege, hogy elivleg 2 gép vinne bombákat (2-4db MK-84), 1 gép CBU-val fogná le a légvédelmet és egy meg csak AIM-9-cel fedezné a köteléket, de tegnap csak hárman voltunk..

    Ja, mellesleg ez egy hidegháborús helyzet szimulálása, az ellenség számbeli fölénye lenne a relális, de kevés modern típussal. Ház ez meg is látszik. Asszem van 6db MIG-23 és 8db MIG-21bis. Rajtuk kívűl van egy szem SZU-27, egy MIG-31 és egy MIG-25 meg 2-3 MIG-21. Ehhez képest mi vagyunk vagy 30-an támadók... Ez még egy laza TE, nem fejetlenül kell nekiurani az ellennek, hanem tessék bujkálni és kihaszánli, hogy az orosz típusok nagyon gyengék fölháttérben való keresésben és itt még AWACS sem volt nekik. Ja és mindenképpen a modommal kéne játszani, mert azzal sokkal jobb. Ja és beosztani az üzemanyagot és figyleni az RWRt. Én is keveredtem közel MIG-ekhez, le is durrantottam egyet, 4 bomba volt rajtam VÉGIG fölközelben repültem, de mégis 4400 lbs üzemanyaggal érkeztem meg a célkörzetbe. Nem kell fejetlenül midig max. gázzal repkedni.

    Nekem az ezalatti bevetések a "we are so cool" hangulatot okoznának. A gidegáháborúban sem sétagalopp bevetések lettek volna. Ha már vagyunk multiban akkor mutassuk be, hogy milyen az igazi kooperáció. Igazából az lenne a jó, hogy 4 ember estén két-három 2-4 gépes kötelékbe ülnénk be. Én vezetném a SEAD bevetést ti meg lehetnétek az csapásmérő és védővadászok. Tehát egy tipikus package 2-4 F-4G, 4-F-16A és 2 F-4E vagy F-15A. Ezzel igen nagy pusztítást lehet művelni, mert minden köteléket mi dirigálnánk. Ki kéne póráblni, majd bővítve lesz a TE. Most van benne kb. 40-45 gép és simán akadás nélkül ment a multi. Én olyan 100-120 gépre bővíteném az akciót. A plyaer bubble-val meg majd játszogatni kell.
  • Gundark
    #5084
    Hát igen. De többet nem megyek F-15tel :) Elegem lett belőle. Egyfolytában szivat a hajtómű. A TE jó volt valóban bár én magam hamar kiváltam azzal hogy leoldottam a bombákat. De azok a teppedt 21esek nagyon jöttek. A kisérők meg nem voltak sehol. De kettőt elkaptam egyet meg orrbavágtam, ÉS meg lett volna még az a 27es is HA bekacsolom a master armot felszálláskor :) Azt mondom hogy modernebb kéne hogy a kötelék ne szoruljon rá a valahol tébláboló kisérővadászokra, legyenek AMRAAMjaink ÉS póttartály :) Az ellenség lehet modern az nem izgat :) Ja meg Balázs kicsit sok volt az ellenség :) Ez jól működik akkor ha valamelyikünk viszi a kiséretet és nem kószálnak el semerre hanem a dolgukat végzik.(mint az ez előttiben amikor Te vitted a 15ösöket mig meg a pályákat ütöttük ki) Ebből ez a tanulság :) Egyébként működnek a bombucik rendesen a multiban? Még mindig nyomaszt (a master armon kivül :) hogy a durandaljaim (L_Viperé is :) nem robbantak fel. Pedig előirásszerűen üzemeltettük őket :)
  • L Viper #5083
    Nem észleltem még, bár a 2 patch után még nem igazán teszteltem a campaignt. Kipróbálom, nálam csinálja-e.
  • L Viper #5082
    Multi képek

    Összeverődött a vegyesbazár:





    Jó volt a TE, mozgalmas buli lett.

  • Molnibalage
    #5081
    Bazz, ezt én is kipróbálnám! Javasolni a FF teamnek, hogy ezt megvalósítani a kétszemélyes gépeknél is!
  • L Viper #5080
    Jó, leszek operátor, te meg arra repülsz amerre akarsz, nem szólok bele.
  • Gundark
    #5079
    Na gyere báz lehetsz az operátorom, ha nem szólsz bele a vezetésbe :)
  • L Viper #5078
    Gyülekező a szokásos időben, 21:30-kor lépek Skype-ra.
    Gundark, amikor jössz, csörgess engem és beraklak a konferenciába.

    Enemy Engage 2 !!! IGEN !!! Anno a HIND-del is repültük az operátor pilóta multit, hát igen jó móka volt
  • Molnibalage
    #5077
    Gondolom L Vipert.
  • Gundark
    #5076
    Ki lesz a konferanszié? :) Márhogy kit hivjak mikor be szeretnék csatlakozni.
  • Molnibalage
    #5075
    Az meg mi? Multi ma este. Gyülekezés Skype-on szokás szerint.
  • Gundark
    #5074
    Én csak fél-háromnegyed 11 körül tudok jönni. Egyébként mielőtt elkezdődne az ütésváltás összeállhatnánk egy kötelékbe egy pár fotográfia kedvéért :) A zinternacionalizmus jelképei lehetnénk, ahogy a sok furcsa együtt van :) Ja meg megjelent az enemy engaged 2. Szal L_Viper azzal is mehetünk majd egy kört. De ott még az operátor és a pilóta is lehet "ember" egyszerre. A dinamikus hadjárati részét pedig ajánlom Neked Balázs :)
  • netmester
    #5073
    akko a mai multi uyge félé 10-kor kedődiki mint mindig.ugye?jöjjön aki tud
  • Gundark
    #5072
    Nem akarok izgulni de akkor most van ma multi vagy nincs? Mert akkor megpróbálok korábban lépni a melóból ha van :)
  • Molnibalage
    #5071
    Bővítettem a buglistát az FF fórumon.
  • Molnibalage
    #5070
    Csináltam egy kis missile test videot.
  • Molnibalage
    #5069
    Én 32x-es gyorsításon is szoktam repkedni hadjáratban...
  • neuro
    #5068
    Most raktam fel újra, és ugyan ezt csinálta a régi XP alatt és most Vista alatt is. Esetleg azt kellene kipróbálni hogy másnál előjön-e ez a hiba:

    1. hadjártaban küldetés
    2. időgyorsítást feltolni 8x vagy a fölé
  • Molnibalage
    #5067
    Strange. Próbáld újrarakni hátha segít. A patchek gonoldom fennt vannak egymás után mind a kettő. Egyébként írjátok meg a gondotokat a buglistába, ha már ott van a topic.