52965
  • Gundark
    #5146
    Jól hangzik :) Nekem is hasonló kéne. De az még a jövő zenéje.. Egy év hőségnyilatkozatom van :)
  • Molnibalage
    #5145
    Hát, ha minden jól megy 1 év múlva megint váltok szolgáltatót, akik már most 768k uploadot adnának, csak még nincs itt a hálózatuk.
  • Gundark
    #5144
    Iiigen :) Az jó :) A gps fegyverek királyak :) Gyakorlatilag szinte ugyan az mint a lézerek. Csak itt nem kell világitani.


    "Repkedés közben, ha nagyon sokan jövünk lehet olyan gond, hogy nem lesz elég sávszél, agresszív fordulóknál rángathat."

    Ott még nem tartunk :) De ha igen csak lesz már valakinek nagyon nagy szávszélesszége :)
  • Molnibalage
    #5143
    Hát összegyűjteni a legjobb Falcon videokat, minden doksit feltölteni amit csak találnuk, install, patchek, skinek, modok.

    Na de ki csinálja meg a honlapot? Még ha század nem is lesz, azért magyar honlapja lehet a Falconnak.
  • Molnibalage
    #5142
    Nem próbáltam, de nem csak pár file-t kell bemásolni, hanem az egész könytárat kell, mert a jó 2D-s cockpit és a pótolni kívánt nem egyezeik meg. Akkor felülírom az egésszel 'oszt 'jóvan.

  • L Viper #5141
    Juteszembe Balage! Sikerült a Mirage-2000 C cockpitet helyretenned ?
  • L Viper #5140
    Azért az AF-et sem kell száműzni, de szerintem ha meglátják a screeneket mindenkinek jobban fog az RV tetszeni.
  • L Viper #5139
    Hát lenne anyag bőven a weblapon.
    Lehetne képgaléria, linkek, vicces videók stb.
  • Molnibalage
    #5138
    Ja és természetesen az FF4-hez készülne, mert az AF számomra komolytalan.
  • L Viper #5137
    A fél nappalink tele is lenne vele. Majd beadagolom otthon, hogy egy ilyet szeretnék karácsonyra
  • Molnibalage
    #5136
    Jó, azzal is lesz bővítve, lesz kikötő is bombázva.

    Virtuális század esetén kéne egy új manual. Az új manual az gyakorlatilag átszabása lenne a réginek és összevonva mindennel ami eddig volt, persze kibővítve, átfogalmazva ott ahol félreérthető, még a modellező egyenletekről is lenne egy fejezet, meg némi hadászati összefoglaló röviden. A gond az, hogy pl.: a GPS-s fegyvereket még én sem tudom használni, mert nem szántam rá időt, de annak is be kéne kerülni a manualba.

    Oktatási videóból kéne vagy legalább 10. Leszállás, naviáció, EWS programozás, override módok elmagyarázása és főbb radar üzemmódok, A-A és A-G fegyverhasználat röviden, TFR, TGP (esetleg FLIR), kitérési módok rakétafegyverek elől SMS renszer használata, rampstart és légitankolás és talán még rádióparancsokról valami. Ezeket 1 hét alatt szerintem meg tudnám csinálni nyáron, ha minden jól megy.

    Repkedés közben, ha nagyon sokan jövünk lehet olyan gond, hogy nem lesz elég sávszél, agresszív fordulóknál rángathat.
  • Bucser
    #5135
    FS-X topicban találtam.

    Ha esetleg valak Cockpitet építene íme egy megszállott aki szinte a szomszédban lakik.
    Lehet tud segíteni neki.


    Íme
  • Gundark
    #5134
    Itt utalnék megint egy top gunra (vagy már aranysás volt?) Amikor Kecskemétre jöttek ha jól emlékszem a holland 16osok és összereszkedtek a 29eseinkkel. Mindenki mosolygott dicsérte az ellenfelet, hogy milyen kiváló, de le tudjuk lőni :)
  • Gundark
    #5133
    Érdekes dolgokon vitáztok :) Csodálatos elméleti dolgokon :) Hogy mi az igazság? Soha nem tudjuk meg :P Senki nem mondja és nem mondhatja azt a saját gépére hogy "szar". Mert nem az. Akár 15, 29 27 vagy bármi. Ha tud vele bánni akkor a dogfightból bármi lehet. (fékeztem én már ki kicideltát , igaz Balázs:) A BVR az már egy másik dolog. Ott csak a puszta teknika számit. Visszatérve a századalapitásra (hö mekkora dolognak hangzik :) Lehetne ez az első lépés. Nem vagyunk sokan valóban. De ha látják hogy működik "él" a dolog, talán megpróbálkoznak vele mások is. Vagy ahogy a veres vipárák megálmodója L_Viper mondta jönnek egy "sima" örömrepülésre. Osztán ki tudja, lehet hogy kedvet kapnak ahhoz hogy a méregfogát is mutogassa a vipera az ellenségnek :) Idő? nem hiszem hogy sok kéne, legalábbis nem több mint amit most "feccölünk" bele. A manuálok java megvan, csinálhatunk cép videókat a bemutatáshoz, amiket egyébént is "bohóckodnánk" egy egy multiban. (tisztára mint az Edwardson :P egy gép megy a többi fényképezi :)) Balázs, leszedtem a mododat de még nem néztem meg. A változásokról van valami lista? Már csak hogy lássam mit nézek :) És lehetne a TE ben kikötőtámadás? Az olyan szééép :)
  • L Viper #5132
    Kössz.
    Sokszor csináltam régebben, hogy nézegettem a gépeket campaignban.
    Jó móka :D
  • Molnibalage
    #5131
    Ja és fogadd meg a leni tanácsomat és egyszer próbáld ki azt, hogy csak figyelsz. Eszméletlen..
  • Molnibalage
    #5130
    Itt van és tartalmazza a legújabb verzióját a modomnak.
  • L Viper #5129
    Most jutottam gépközelbe.
    Érdekel a dolog, rakjad fel Rapidra, vagy küldjed át lécci.
  • Molnibalage
    #5128
    Na mi van, senkit sem érdekel a küldetésem? :(
    Most szerkesztettem át, hogy egy kicsit jobb legyen, de a további bővítés még hátra van. Szinte a teljes '80-as évek képviselteti magát benne.19 fajta típus szerepel eddig benne. Már földi csapatmozgások is vannak benne. Gyakorlatilag az érzés már olyan, mintha egy hadjáratot repülnél.
  • Molnibalage
    #5127
    Na mégegszer lerepültem a nagy TE-met, de most egy kétgépes F-4G felállásban. Eszméletlen jó volt. Rakjak be screeneket róla?
  • leonforce
    #5126
    poersze..hulyesegnek hulyeseg...
    haborukban igen..de korlatozott helyi konfliktusokban nem mindig..
    itt a harcirepulogep es az o fegyverzete jelenti a fegyverrendszert...
    aminek ugy kell mukodnie mint pl.F-16+AIM-109 pl.a 81'es arab-izraeli konfliktusban...
  • Molnibalage
    #5125
    De ez az egész egy az egyben összehasonlítás hülyeség, mert a háborúkban fegyverrendszerek csapnak össze. Jelenleg az AWACS és egyéb elektronikai és adatátviteli rendszerek alkalmazása terén a nyugat messze előrébb jár, mint az oroszok.
  • leonforce
    #5124
    miert nem mindjart R-77 et irtal...papiron az is rendszerben van jobb(!)parameterekkel mint az AIM-120...
    ez vicc...
  • Molnibalage
    #5123
    "F-22 vs F-18E / 262 vs 2"

    Igen, de ez nem dogfightra van vonatkoztatva, ennek nagy része F-22 vs F-18E / 262 vs BVR, ahol a zúj radar és stealt képesség miatt "mindent visz" a Raptor.

    "Nem azt mondtam hogy nem tudná lelőni hanem azt hogy nagy százalékban nyerne a Su-27!"

    De ezt mégis MIRE alapozod? A nyugati gépekről SZÁMTALAN dogfigt video van fennt a neten és lehet valami képet alkotni arról, hogy mit tudnak. Orosz géperől még nem láttam EGYET SEM belülről, minr írtam csak olyat láttam, hogy őket "lövik le".

    Azt, hogy egy berepülőpióta mekkora kunsztokat csinál egy tolóerővektoros géppel, az nem jelent sokat, mert ő igen messze van az átlagos vadászpilótától. Ja és a SU-27 és MIG-29 reptulajdonságai elég közel vannak egymáshoz, de talán a MIG fürgébb, mert kisebb...
  • leonforce
    #5122
    mi az hogy megfogott?!!!!!
    mivel fegyverrendszerekrol van szo az hogy LOVESI HELYZETBE kerult egyaltalan nem jelenti azt hogy megfogta....!!!!
    innen a raketake(es itt elsosorban az elektronikan,vezerlesen,zavarvedelmen,stb.)a foszerep...
    na ez az ahol az orosz(szovjet)"oldal"leirhato..(persze nem papiron!!!)
    leginkabb a pilotakat sajnalom,akiknek ilyen kacatokkal kell,amugy kivaloan repulo gepekkel adott esetben megvedeniuk a sajat csapataikat....
    meglehet nezni a legiharc statisztikakat..
    amugy az emlitett raptor toloerovektoros-kormanyrendszer hasznalata nelkul repult es(relative)korlatozottan engedellyezett nagyallasszogekkel az emlitett gyakorlaton...
  • Caterpillar
    #5121
    Kicsit a szövegértéssel bajok vannak...

    Nem azt mondtam hogy nem tudná lelőni hanem azt hogy nagy százalékban nyerne a Su-27!
    F-22 vs F-18E / 262 vs 2 noshát igen le tudta lőni 2x és viszont?

    Nah meg ugye a Su-27 repülési tulajdonságai kicsit teljesen mások mint egy MiG-29 -é...

    Tulképp elbeszélünk egymás mellett meg OFF is egyszóval szerintem hagyjuk ezt a meddő vitát...
  • Molnibalage
    #5120
    Miért? Mert az orosz gépekem MOST IS R-73-van az többin meg nem....
  • Molnibalage
    #5119
    "És azt se felejtsük el hogy ezek csak 1vs1 re értendők amiknek nem sok köze van már a hadviseléshez szintén Szatyitól hallottuk (bár ez elég nyilvánvaló) hogy 1db 29 esnek semmi esélye 2db Alba ellen..."

    Hát ez lehet, mert a '80-as évekbe nis két MIG-21bis nem túl nagy erőfeszítésel megfogott egy MIG-29-est.

    "De azért azt te sem gondolod komolyan hogy egy Su-27 ellen bármi esélye lenne egy F-16 -nak"

    Hát márpedig gondolom! Vagy nem láttad az a videosorozatot, amin tucatszám mutatnak olyan felvétel, hogy a gépágyús markerjel szép ül a MIG-29-en? Akkor a Szuhoj ellen miért ne lenne esélye. Ilyen NEM lehet kijelenteni! Ez olyan, hogy elsüllyesztetetlen hajó sem létezik...
    Most volt nem régen leírva, hogy az F-22-est is megfogta dogfigtban egy F-18E. Nesze neked. Ugyanebben a cikkban volt szó arró, hogy az új típusokat mindig inteznív tesztelésnek vetették alá és az F-15 vs. F-4 összehasonlításban kitűnt, hogy a NAGY összképet nézve "lealázza" az F-4-et az F-15, de volt olyan ráámanős pilóta, aki a nagy kavarodásban a több száz szimulát léharcban több, mint 5 F-15 "lelövést" ért el! Hát ennyit számít a jó pilóta.
  • Caterpillar
    #5118
    Viszont ezt még mindig nem értem... Miért kell egy új technikát egy jópár 10 éveshez hasonlítani?
  • Caterpillar
    #5117
    Valóban rosszul fogalmaztam!


    De azért azt te sem gondolod komolyan hogy egy Su-27 ellen bármi esélye lenne egy F-16 -nak és akkor most okosan vegyük ki a rakétákat a játékból pusztán a gép képességeire támaszkodva azonosan felkészült pilótákat feltételezve...
    De még a MiG-29 is nagyobb százalékban verné meg az F-16 -ost...

    Hangsúlyozom pusztán feltételezett repülési tulajdonságok alapján!

    Igazat adva Balázsnak pont csütörtökön beszélgettünk Szatyival és mesélte hogy nem egyszer volt már olyan hogy lelőtte egy Alba (ő ült 29 ben) és fordítva is előfordult már tehát hogy Albával lőtt nagyvasat...

    És azt se felejtsük el hogy ezek csak 1vs1 re értendők amiknek nem sok köze van már a hadviseléshez szintén Szatyitól hallottuk (bár ez elég nyilvánvaló) hogy 1db 29 esnek semmi esélye 2db Alba ellen...


    A rakéták élettartamáról és hatékonyságáról én nem nyilatkozom mert nem értek hozzá Fatert kéne megkérdezni mit mondana...
  • Molnibalage
    #5116
    Ja, és nézegesd ezeket.

    http://www.patricksaviation.com/videos/search/?q=aim-9x

    Hol van ettől az R-73? Hát elég messze.
  • Molnibalage
    #5115
    Más. Teszteltem az fejlesztett TE-t és rohad jó lett. Két kép arról, hogy mekkora a zsongás, pedig itt már kicsit nyugodtabb a helyzet.
    5-ös re votl húzva a player bubble, ekkor 44 mérföldnél van a buborék határa, itt esnek szét külön-külön gépekre a kötelékek. 7-eser húzott állapotban asszem ez 60 mérföld, de mikor így pórábltam repülni kilépett, lehet, hogy sok volt neki a 50 gép amit mozgatni kellett.




    Egyébként póbáljátok ki azt is, hogy 2D-ben végignéztiek, hogy mi történik és olvassátok a bejövő üzeneteket. Félelmetes, de az sem rossz, hogy választotok egy könnyebb bevetést és csak nézitek labels-szel, hogy mi történik. Ctrl+l a hosszútávú labels akítválója.
  • Molnibalage
    #5114
    "Azt mondom hogy az azonos korú orosz típusok közelharcban begyalázzák az amerikai típusokat..."

    Ezen egyszerűen röhögnöm kell, mert ez nem igaz. (Hogy lehet ekkora baromságot leírni????) Keverdetek kortárs gépek harcba és győzőtt ez is meg az is. F-4 vs. MIG-21. Ja, és dogfigtban NAGYON, sok múlik a pilótán, ez pont TE nem tudnád??

    Az F-16C és F-15C repülési képességei nüasznyira térnek el a MIG-29-től és SU-27-től.Namármost egy repülőgépet nem csak az határoz meg, hogy mennyire repülhető, hanem az is, hogy a rajta levő fegyverzet és avionika milyen. Az orosz rakétatípusok élattartama a béka segge alatt van, az R-73 és R-27 rakétákat 20 gépen töltött óra után vinni kell nagyjavításra. A nyugai kollégáikál ez az érték már a '80-as években is többszáz óra volt. A mai AMRAAM-ok között van olyan is ami 1200(!) órát töltött levegőben és semmi baja sem történt. (A orosz rakéták élettartam még akkor is borzalmas, ha gépre sem rakjáék őket. kb. 7 év az tárolási élettartamuk.... Édeskevés.)

    Az orosz elektorinkáról is tudunk egy-két dolgot. Ma már nagyon felzárkóztak, hiszen leomlott a vasfüggöny, de a '80-as években nagyon megbízhatatlan dolgokat csináltak. A németek az úrjaegyesítés után tesztelték az R-27R-t (az alaptítpust) és éleslövészeten 10% körli eredményt produkált. Ház ez édeskevés, akkor mit nyújtana egy ECM-mel ellátott manőverező vadászgép ellen??
  • Caterpillar
    #5113
    Nem tudom hogy rakétamérnök vagy e vagy sem de én maradok a pilóták beszámolóinál akik már lőttek R-73 -val...

    Ezenfelül én nem is említettem hogy az orosz típusok jobbak lennének mint rendszer az amerikai gépeknél de 1vs1 dogfightban egészen biztosan az orosz nyerne nagyobb százalékban...


    Ha meg rendszert szeretnél nos akkor ott van a Su-30MK család ami ugye a 27 család része... Ha jól emlékszem az F-15C -k nem nagyon virgonckodtak mikor az indiaiaknál voltak gyakorlaton...

    És azért én az orosz gépeket sem írnám le az új fejlesztések elég impozánsan néznek ki MiG-35, MiG-29K Su-27Sm Su-30MK család Su-34 stb stb stb...
    Persze ezt az oroszok felé húzó szívem mondja és tökéletesen tisztában vagyok vele hogy az amerikaik egyelőre hatalmas előnyben vannak! Elég csak a Raptorra gondolnunk vagy a SuperHornetekre mindkettő hatalmas harci potenciál amiből az utóbbi is 4++ generációs és a Raptor még ezen is iszonyatosan túlmutat...

    Ez van de ez sem állandó... A Kínaiakat semmi sem állítja meg jönnek fölfele nagyon durván és az Oroszok is fejlesztgetnek azért szépen csöndben...
  • leonforce
    #5112
    az orosz"papir"adatok alapjan??
    azoknak sok kozuk van a valosaghoz...
    pont a(z orosz) raketak azok amik 10%-at hozzak a gyari vagyalmoknak amit Te is emlitesz...
    a valosag(pl.helyi legihaboruk)az eredmenyessegukrol--az egesz tortenelmi orosz raketagyartas tortenelme ertendo--mas bizonyitvanyt allitott ki...
    a"nosztalgikus" erzeseknek nem sok realitasa van a (legi)harcok ertekelesenel...
    amugy nekem a 27es csalad a kedvenc gepem(imadom!!)...
    de sajnos mint fegyverrendszer(gep+raketa fegyverzet+elektronika),egy kalap kaka...
    egyszeruen egy szuperszonikus sportrepulogep...
    soha nem fog nyerni(orosz raketafegyverzettel!)
    legiharcot azonos koru nyugati gep ellen...
    sajnos...
  • Caterpillar
    #5111
    Höhö azért én kíváncsi lennék az az F-16 mit alkotna az R-73 ellen aminek már alapból 60° a látómezeje...
    Az Aim-9x se mindegyik Falconon van és ahhoz is kell a sisakcélzó hogy több legyen mint a többi aim-9...

    Azt mondom hogy az azonos korú orosz típusok közelharcban begyalázzák az amerikai típusokat...


    BVR más tészta arról nem érdemes vitát nyitni...
  • leonforce
    #5110
    igen...
    de a legfontosabb az lenne hogy az ilyen programok keszitoi tisztaban legyenek az orosz(szovjet)katonai-repulotecnhika valos kepessegeivel hogy valoban szimulatorokat fabrikalhassanak....
    Gundark korabbi hozzaszolasa sem teljesen igaz,a Flanker csak a hatalmas meretebol eredo alacsony feluleti terheles szempontjabol(es a 2 hajtomunek koszonheto hatalmas toloerofelesleg szempontjabol) ellenfele a Falconnak...
    a lassanrepulo tulajdonsagai tenyleg jobbak..pl.kivalo allo cel lehet belolle egy AIM-9x szamara... ;))

  • Molnibalage
    #5109
    A játékban nem maga a működtetés nehéz, hanem az megérteni, hogy VALÓJÁBAN mi történik, vagyis mit szimulálunk. Minimális haditechnikai ismeretek nélkül az sem tudja melyik repülőépnek mi a feladata, melyik SAM a veszélyes és melyik nem, és még ezernyi dologot nem ért nem tud, tehát a hozzá tartozó fedélzeti rendszert nem is keresi.

    Még a Top Gun-ban jelent meg 12 éve egy 8-10 részes légiharcsuli címmel egy cikksorozat. 2003-ban egy négy részes cikksorozat BVR légiharc részletezés "Ha rövid a kardod.." címmel. Ezek NAGYON sokat segítnek egy kezdőnek. Pilótasuli 5 részes sorozat 2004-ben is igen hasznos. Ezeket be kéne scannelnem és ferakni, mint oktatási anyagot. Kérdés, hogy jogilag szabad ezt??
  • L Viper #5108
    Sokan próbálgatják a Falcont, nekem is van olyan ismerősöm. Sokaknak elég az "örömrepkedés" is, megelégszenek ennyivel.
    Valljuk be ijesztő is a több száz oldalas manual, de a kivonatos Balage féle magyar már nem annyira.
    Valamikor én is így kezdtem a játékkal ismerkedni, aztán apránként megtanulgattam. Navigáció, Dogfight, BVR légiharc, csapásmérés és még mindig tud újat adni.
    A multik meg azért jók, mert egymástól is tanulunk.
    Kár, hogy csak az AF-hez vannak Hyperlobby szerverek, bár mióta RV-n vagyunk páran azóta nem is "kampányolok" a külföldiekkel.
  • Molnibalage
    #5107
    Mármint magyar Falcon virtuális századot? Kinek van rá ideje? Kéne honlapot is csinálni, ahhoz meg abszolúte nem értek. Kiképző videokat azokat tudnék csinálni meg egy manual frissítést, mert az ráférne.

    Meg hányan is vagyunk akik multizunk? Te, repvez, L_Viper, netmester meg én. Pedig van itt a fórumon pár tapasztalt ember, de valamiért nem jönnek multiban repkedni, pedig az a TE amit repültünk fenomenális volt.
    Gondolok itt Bucser-ra, neuro-ra és sindelnet-re így fejből. ÚJ arcot nem is igazán látok, a legtöbben nem mernek nekiurani a játéknak.