52965
  • Molnibalage
    #5226
    [URL=http://rapidshare.com/files/34216576/01-Main_Theme.mp3.html]Na ehhez mit szóltok? Erre tervezem majd csinálni a "10 éves a Faclon" videot. Alig bírom kivárni. :)[/URL]
  • L Viper #5225
    Manapság nem sok cég hajlandó arra időt és pénzt áldozni, hogy egy Falcon szintű, ilyen részletes avionikájú szimmel foglalkozzanak. Ezért is van az, hogy még mindig a Falon4 az alap. Lásd: OF, RV1, AF, SAAFOPS, hogy csak a legújabbakat említsem.
    Ja és egy szűk réteg rá az érdeklődő ráadásul.
    A másik, hogy nálunk meg a forgalmazás sem érdekel senkit. Csak a tömegjátékokat lehet megtalálni a polcokon.
    Ilyen háttérrel nyugodtan lehet a Falcon4 fejlesztéseknek még nagyon sok évet jósolni, még az LP szemétkedése ellenére is.
  • Molnibalage
    #5224
    Hát nem nehéz ezt megoldani egy olyan éppen futó programnál, mint egy repszim. A fél világ arra verte, hogy a Blizzard húúúúúúúúú, mit fog bejelenteni és kiderült, hogy mittomén X éve már csinálják. Csak az SC-t állítólag 100 milliók várják egy új hardcore repszimet meg párszázezren.
  • L Viper #5223
    Hát nem tudom mekkora dobásra készül az LP, de nagyon nem szivárog onnan ki semmi.
  • Molnibalage
    #5222
    Hát ha azon múlna és komolyan adakoznék, hogy ne a buzi LP-nél legyenek a jogok. Vajon mennyit kéne összekalaozni?
    Ha megnyerném lottó 5-öst, másnap bérelném föl az egész társaságot, hogy valósítsák meg elépzeléseimet! :)
  • L Viper #5221
    Mindenhol vannak fura figurák
  • Molnibalage
    #5220
    Hát úgy tűnik, hogy egyszer lesz. Naldo kapcsán meg:
    LP

    FF team:
  • L Viper #5219
    Jó lenne már a Falconban a hullámzó vizet látni
  • L Viper #5218
    Jó - jó, de egy idő után idegesítő. Az OF-ben is kikapcsoltam.
  • Bucser
    #5217
    NAldi 165-ös postja kurva jó:D

    "What we need is a company to rescue Falcon,

    They need to obtain the rights/licence to mod the exe and then
    release it.

    With all the features and mods we have been asking for.

    Making our dreams and hopes come true.

    ....
    ....
    ....
    ....

    O fuck........I Just realised.....

    I thought this was a really old thread...


    Sorry forget that......WAS DONE ALREADY AND IT DIDNT WORK

    Give it to the MODDERS, this shit has been going on for to long. "
  • Molnibalage
    #5216
    A 163-dik postot érdememes elolvasni.
  • Molnibalage
    #5215
    Pilótalégzés mod!
  • Molnibalage
    #5214
    Hát azért közel sem egy hardcore szimulátor. Maradok a Falconnál, de igen erős pozitívum a din. hadjárat.

    A modommal kapcsolatban meg segíséget kértem, hogy hogyan lehetne installos verziót csinálni belőle.
  • L Viper #5213
    Még nem próbáltam, de Gundarkkal beszéltem ma Skype-on, neki vegyes a véleménye róla. Majd megnézem én is.
  • Molnibalage
    #5212
    Épp ma írtam neki a mailt.

    Más. Kipróbáltam az Enemy Engaged 2-őt és egész jó. Naná, hogy Koreában repültem vele. :) Felhúztam mindent maxra és már az első bevetésen leszedünt a wingivel 16 célt. A játék bevetéseinek menedzselése még nem megy, többet kéne rászánni, mint 1 óra.
  • L Viper #5211
    Balu nem írt már régen ide, remélem azért, mert sok dolguk van a következő patch-el.
  • Molnibalage
    #5210
    Itt egy lista.

    A gond az, hogy az AN/ALE az lehetm, hogy csak magát a vezérlő elektronikai rendszert írja le, de a töltetek mennyiségét meg nem.

    Itt egy kép a finn F-18-asokról. Itt meg még több.

    Ez az AN/ALE-47, 2x30, de szerintem szimmentrikusan van beépítve, tehát 2x2x30-nk kell lennie. Ez 60/60, tehát ez stimmel a játékban elvileg.

    http://www.ids.na.baesystems.com/Products/ALE47/Ale47_2.htm
    Itt elivleg van contact, kérdezzük meg
  • Molnibalage
    #5209
    Meg a Jaguarnak van 60/60. Ezen kívül asszem mindenki más a 30/60-as beállítással repül. Ez vicc! Asszem erről is írtm még pár sort ide-oda az FF fórumon, de le se szarják. Ő bajuk. Én magamnak, meg nektek csinálok egy élvezhetőbb cuccot (és valszeg reálisabbat is), de ha nekik ez nem kell, az nem az én bajom. A videoim is azért látványosabbak, mert a gyári beláításokkal a büdüs életbe nem hozok össze ilyen jeleneteket.
  • Molnibalage
    #5208
    Fejből nem tudom, de modnom gondolkozz a Griopenéhez hasonló mennyiségben.

    Már a '91-as Öböl háború idején is 240 töltetet lehetett betárazni az F-15-be. Kivételesen az meg túl van modellezve, mert alapból 360 chaff van a Falconban és 60 flare. Ezt én levittem 180/60-ra.

    Namármost akkor a kisebb gépeken én azt mondom, hogy kb. ennek a fele/kétharmada lehet. Amiről még biztos info-t találtam az a MIG-29 alapverziója, annak 30/30, és a SZU-27 meg 3x32. Azt úgy lőttem be, ohgy 64 chaff és 32 flare, mert hát azért az BVR-ban is kell, hogy homorítson. A SZU-25-nek is stimmel alapból a mennyisége, de szinte minen más gépnek 30chaff/60flare van belőve, persze eltérések azért vannak.

    A Mirage-2000-en pl. 112/64, az összes F-18 verzión 60/60, Rafale 64/64, B-52G/H 1125(!)/192, persze nekik kell, mert hát 0 manőverezésük van és, mint mondtam a "hard" ECM sincs belőve nekik.
    Az is vicces, hogy viszont a többi nagy bombázónak meg uagyanúgy a 30/60-as készlet van. Hát azért az durva, ezt nem került volna sokba javítani. Ezért lenne jó, ha végre valaki az én értékeimmal tudna egy INSTALÁLLHATÓ verzót készíteni! Akkor tényleg sokan használnák, de így...
  • Gundark
    #5207
    Hadd ne sajnáljalak már


    Balázs: mennyi a 16os pl a block 52es (ami már alkalmas wild weasel bevetésekre ugye) chaff flare készlete?
  • Molnibalage
    #5206
    Arról meg nem is beszélve, hogy a legmodernebb 4+ vagy 4++ generációs gépeken röhejesen kevés chaff/flare van. A Gripenről pl tudom, hogy kis mérete ellenére, assszem összesen 140-160 töltet van rajta és az új genrációs gépeken is ennyi van. A Red Flag videoban az F-15-ös 10 mp alatt elhajít vagy 60 flaret és ennél jóval több van neki. A jelenleg én úgy tudom, hogy az újgenerációs rakéták ellen 20-30-aséval szórják ki a tölteteket 1 sec alatt... Ehhet azért kell készlet is.

    Az F-18E/F Super Horneten is 200 db körüli csali van, még a Sasban olvastam. Ehhez képset is mi van... Áhh, alig valami...
  • Molnibalage
    #5205
    De hát, ha egyszerűen vicc amik alapértékben vannak benne?

    Az AIM-9M szériától felfele, gyakorlatilag mindennek 99%-os találati aránya van. még chaff/flare szórás esetén is. Pl.: Az AIM-9X flare chance értékét megnöveltem az ötszörösére (0,01-ről 0,055-re), de mégígy is olyan, hogy SZEMBŐL alapgázra levéve a hajtóművet és 20 flare-t kidobva 1,5 sec alatt is eltrafál 9G-s fordulóban 500 csomónál. Háááát azért az komoly. Na most képzeld el, hogy az EREDETI AIM-9M-nek az értékeit állítottam be neki és így van ennyi esélyed ellene.

    Az AIM-9M-et annyira buheráltam meg, hogy ha erősen fordul a gép 400 csomó környékén és szemből volt idítva, akkor kb. 50% esély legyen a menekülésre, ha szórod a zavarót és nem vagy utánégetőn. Ha mögüled volt az indítás, akkor sincs túl sok esélyed, ha alapgázra vissza tudod venni időben a gépet. Ez ellen még a flare-s AI gépek is jól muzsikálnak.
  • L Viper #5204
    Téged meg fognak merényelni a külföldijek, már megint derékig másztál bele a moddolásba !
  • Molnibalage
    #5203
    Na itt nyiottam topicot az ECM-ről.
  • Molnibalage
    #5202
    Hát szorgalmi időszakban és is így vagyok ezzel. A sok házi, mérés, néha zh +előadás, röpi edzés és meccs között elolvasom a híreket, levelezést lezavarom, repülök 20 percet, ami csak tesztelgetés a modomnak azt csá. A maradék szabadidő az pár jó sorozat megnézésére és tanulásra megy el vagy végre egy kis olvasásra.

    Ezért veszélyes a vizsgaidőszak, mert úgy TŰNIK, hogy hirtelen milyen sok idő vanm. Sajnos csak tűnik.
  • netmester
    #5201
    gondoltam előre szólok hogy ne keljen majd az utolsó pillanatokba kapkodni
  • Molnibalage
    #5200
    Újabb érdekes dolgokra jöttem rá. Nos az F4Browse-ban van egy olyan érték, hogy ECM strength. NAGYON komolyan lehet vele a zavarás erősségét. Visszamásoltam az eredeti fileokat és csak annyit csináltam, hogy az ECM strength értéket 0-ről felvittem 50-re az F-15C-nél(255 a max. érték). Aztán repültem egy 1 vs. 1 dogfigtot ace F-15C ellen, a hatás döbbenetes volt. Nem is dobtam chaff-et, de a zavarás a nagyobb távolságról indított rakéták ellen igen hatékony volt, amit 5-6 mérföldön túl indítottak az ellen elég volt a zavarás is. Persze tudom, hogy ez irreális, de nagy lehetőségeket rejt magában.

    A nagy repcsikben pl.: EF-111, B-52 és társaiban egyértelműen elég erősek az ilyen szerkezetek, nagyon kicsit meg lehetne növelni a EMC erősségét. Kipróbáltam, hogy 4 B-52H-t bezavartam 4 SA-2 közé és kb. 8-10 rakétával le tudtak szedni egyet. Ez vicc, még a vietnámi háborúban is SOKKAL több rakéta kellett ennél.

    Viszont a gond a következő. Az ellen CSAK akkor aktíválja az ECM-et, ha TE fogod be radarral, de akkor is csak akkor ha RWS-ben vagy TWS-ben nem sziplma befogást csinálsz, hanem kétszer nyomod le a befogást és itt a gond. Mert ő nem fogja a felturbózótt ECM-et használni, csak ha megefelőlen fogod be. Ezügyben konzultálok majd még az FF fórumon.
  • netmester
    #5199
    nemsokatleszek a nyáron,legalábis anmál kevesebetmintamenyit lehetnék. megyek mjajd görögbe 10napra meg anyámékkal balatonra 2 hétre. vagyis addig nme lessz falcon ezért elötte ki akarom gépezni magam.ottmegmajd építjük a kapcsolatokat :)
  • L Viper #5198
    Nálam pont fordított a helyzet, örülök ha egy kicsit le tudok ülni a gép elé és nemsoká még kevesebb időm lesz a gépezéshez, multikhoz, de azért nem fogok teljesen eltűnni.
  • neuro
    #5197
    Nem megoldható ez az otthoni hostolás: folyamatos internet kapcsolat kellene, sosem kapcolhatnád ki a géped, raid vinyó kell bele a biztonsági másolatokhoz, állandóan figyelni kell a támadókat és a biztonsági réseket stb.

    Szóval olcsóbb és egyszerűbb bérelni egy szervert valahol vagy csak tárhelyet.
  • Molnibalage
    #5196
    Hát bizony velem is előfordult már többször is, hogy 12 órát ültem a gép előtt és sokszor érzem a függőseg jeleit, de ez nem azt jelenti, hogy képtelen vagyok mással foglalkozni. Húzós vizsgaidőszakok után jólesik a korlátlan Falconozás. Vizsgaidőszakokban jön rám az olvashatnék, mert sok értelmetlen szar helyett inkább valami jópofa regényt olvasna az ember.

    Viszont én is el tudom magam foglalni. BÁRMIKOR azonnal felállok, ha a legkisebb esély is van arra, hogy röpladázhassak. :) Este fél tíz és tíz körül kezdünk, de eszembe se jut az, hogy nem menjek és otthon üljek a gép előtt. Nyáron igen sokat szoktam tekerni és kajakozni, meg évek óta a nyaralás az, hogy túráznuk a Mátárban a legjobb barátaimmal és a tesóimmal. 1 hétig semmi TV és PC, de totál nem hiányzik.
  • netmester
    #5195
    hát igen én meg folyamatosan beszélek ts-n haverokkal.ha nincs net akkor nem nagyon szoktam itt űlni mert szinte csakonlin játék van a agépemen.

    szerintem nem kell bekapcsolv lenni mert ezt egy olyan vodeóban láttam amiben fórumtelepítés volt, bár erről nemvolt benne szó.de ezt neuro úgyis jobban tudja
  • Bucser
    #5194
    Én is ennyit ülök a gép előtt. Szerintem ettől még nem lesz defektes valaki. csak akkor ha úgy ül a gép előtt, hogy nem vesz tudomást sem a rajta kívül történő dolgokkal és suliban sincsennek haverjai.
  • Gundark
    #5193
    Tényleg nem akarlak bántani de a napi 8-16 óra számitógép előtt ülés az nagyon sok. Most nem jövök azzal hogy elromik a szemed, de ezen a számitástechnikai dolgon kivül is van élet , nem is akármilyen. Persze ez mind a Te dolgod, de nézz szét jobban a világban :)
  • Molnibalage
    #5192
    Na ja, de akkor a saját gépnek állandóan be kell lőve lennie nem? És csak az én sávszélességem a szűk keresztmetszet nem? Ha így van, ez nem járható út.
  • netmester
    #5191
    jóbvan asszem elöbb megtanulok írni
  • netmester
    #5190
    a saját géppből is lehet tárhelyet csinálni egy progrmmal mainek most ne hut ezembe a neve.de gondolom neuro te ismered
  • neuro
    #5189
    Van a google-nek és szerintem a microsoft-nak is videomegosztó site-ja, azokaz is ki kell próbálni...

    A másik ötletem, hogy nem avi-ban vagy wmv-ben kellene feltenni, hanem flv-ben, ami sokkal kisebb tárhelyet igényel (igaz nem letöltős hanem streamelős)

    A bop-on elvileg "végtelen" tárhely van, de az az oldal nemtudom meddig él még, ugyanis a cég ahol a szerver van megszűnt létezni. Szeretném átteni máshová mielőtt elvesznek róla a cikkek.
  • Molnibalage
    #5188
    Nagyon félve kérdezem, hogy a BoP-on nem alakítható ki egy bővebb Falcon rész. Ha igen meddig engedhetem el magam tárhelyügyileg?
  • Molnibalage
    #5187
    A kiképző videok a Lock On-hoz lennének hasonlók, de ahhoz a youtube édeskevés sajnos. Valaki még régen belinkelt ide egy angol tárhelyet ami 2GB-os free volt.