52965
  • Gundark
    #5306
    Jó :) Akkor mit használunk?
  • Molnibalage
    #5305
    Ja, viszont ha repvez is jön, akkor neki Aeyes nélküli Falcon kell különben gond lehet .

    Igeen, van újabb verzió a modernebb cuccok miatt. Azokra is ki lett terjesztve, de még közel sem mindre.
  • Gundark
    #5304
    Jó :) majd L_Viperrel repülünk melletted és dokumentáljuk az eseményeket :) Akkor most használjuk a mododat? Van újabb annál amit kitettél?
  • Caterpillar
    #5303
    Majd kiderül ha az Ah-64 is belekerül!
  • Bucser
    #5302
    Hát hogy arcade lövöldözős azt nem mondanám (az engine elég sok fizikai tényezőt számol. Egyszerűen a comanche-al ilyen árkád lövöldözőssé vált volna a harcihelikopáterezés:D)
  • Molnibalage
    #5301
    Kipróbáltam és valóban egy arcade lövöldözős játékra emlékeztet és ráadásul igen brutál gép kell hozzá annak ellenére ahogy kinéz. A din. hadjárat viszont hatalmas pluszpont.
  • Bucser
    #5300
    Szerintem nagyon valószínű. hiszen a márciusi dev postokban még a terrain engine kifundálásáról, meg tile készítésről volt szó. De meg lehet nézni az újranyitott fórumon (ugye a régi le lett húzva a klotyón egy hacker által vagy a főmod törölte véletlenül már nem emlékszem)

    Egyébként manapság minden a két hét múlva kategória pláne szimes piacon.

    Az EECH 2 kijött időben. Olyan is lett.
  • Molnibalage
    #5299
    First releas date alatt mit értesz? Januárban még azt írták, hogy március-április. Aprilis közepén olvastam kb. a júl-szept intervallumot. Te mit tudsz? Ez a fejlesztés is a "két hét múlva" kategóriába esik most már?
  • Bucser
    #5298
    Nem az még a first release date volt.
  • Molnibalage
    #5297
    Asszem a Frugalson votl írva, hogy valamikor július és szeptember között várható. Vagy az csak vicc volt?
  • Bucser
    #5296
    "Legkésőbb szepremberben elvileg jön a SAAFOPS is,"

    Ezt honnan vetted? senki nem mondott ilyet...
  • Molnibalage
    #5295
    Erre nem válaszolt, de engem nem is zavar. A lényeg az, hogy tudjuk nagyjából, hogy mit csinálnak. Nekem az a fontos, nem a mikor. Legkésőbb szepremberben elvileg jön a SAAFOPS is, szóval az is elég lesz. Ha minden jól megy kapunk végre 2D/3D-s Gripen, SZU-25, MIG-29 (ez ráadáasul jó SU-27-nek mert a két kabin nagy részben megegyezik) és még számtalan más kabint. Nekem ezek bőven megfelelnének önmagában, de a SAAFOPS több lesz ennnél az ígéretek szerint. (A megaptch talán ezzel függ össze?)
  • L Viper #5294
    De kb. mikor ? Ez itt a kérdés !
  • Molnibalage
    #5293
    Újabb hírek Balu-tól.

    "Sajnos ez egyenlőre inkább a futottak még kategóriába tartozik...(ez az ECM-re vonatkozik) hogy, mikor, még mi se tudjuk... hogy mi, azt meg nem árulhatom el.. a lényeg hogy ez most nem egy fix patch, hanem egy rendes nagy patch lesz...(Na ekkor nőtt meg pulzusom)

    Kivenni a hard codeból azt jelenti, hogy kapsz plusz modolható adatokat.. nem az exe-ben lesznek megadva bizonyos adatok, hanem az exe csak beolvassa azt egy file-ból, amit lehet könnyen módosítani.

    Új grafika: mint tudod, az RV-vel elkezdődött egy új grafikus motor készítése.. sok mindent már az új motor renderel, de sok mindent még nem, ahogy halad a munka, úgy fog egyre több és több mindent az új motor megjeleníteni = több FPS = kevesebb szaggatás = több objektum = szebb világítás = szebb füst .. stb stb stb"

    Sebaj. Én itthon elleszek akkor az ECM modommal, azt majd meglátjuk.
  • L Viper #5292
    Rendben !
  • Molnibalage
    #5291
    Nekem is. Viszont majd egy két dolgot ne felejtsünk el. Repülni kéne dogfightot, mert le akarom tesztelni a HOJ működését és azt, hogy a Nap zavarja vajon az IR rakéták keresőfejét vagy sem. Jó lenne már tudni.
  • L Viper #5290
    Eddig úgy néz ki, oké
  • L Viper #5289
    Én nagyon örülök, hogy mindenben egyre realisztikusabb lesz a Falcon, csak félek, hogy ettől még szűkebb lesz a rajongótábora. Rengeteg embert már így is elijeszt a sok tanulnivaló, de az is biztos, hogy a hozzánk hasonló fanatikusakat még jobban le fogja kötni.

    Úristen, azt sem tudom mióta nem is játszottam mással és az az igazság, hogy nem is hiányzik. Nem sok helyet foglal a gépemen a Games mappa
  • Gundark
    #5288
    Miért kiengedtek? :P Felőlem mehet. A tapasztalatokból kiindulva kezdhetünk 10kor :P Apróságok : Balázs modját használjuk, mármint megy é ahogy kell multinál. Meg akkor kéne a TE (már ha használjuk, és nem csak parádézunk :) legutolsó király változata :)
  • netmester
    #5287
    holnap este multi???
  • Molnibalage
    #5286
    Na kicsit átalakítottam a modern TE-met és máris jobb lett. Lejebb vettem a kötelékek repmagasságát és máris jobban muzsikálnak. Engem megint leszedtek, mert csak moziztam, de a 4xF/A-18E-nek sikerült utat nyitni és úgy leradíroztak egy SA-10 és megyengítettek egy SA-12-es üteget, hogy ehaj. 8 HARM és 8 JSOW-154A megtette a hatását. Ace AI egész jól műveli a dolgokat. A modommal meg még jobb!
  • Bucser
    #5285
    kivesznek a hard code-ból amit lehet:

    jelenleg igencsak jelentős programozói tudás szukséges a core kód (az exe) modolásához. Ezért a hard codeban lévő lehető legtöbb paraméterezhető dolgot megpróbálják kiszedni külső file-okba hogy decompile átírás compile műveletek nélküll lehessen állítani a tulajdonságokat. Valamint, hogy a szim bizonyos beállításai exe-be kódoltak így nem állíhatóak. Ezzel ezek is állíthatóakká válnak kívülről.

    Másik megefjtés lehet, hogy véletlen félre írta és arra gondolt, hogyha már mlyebben belenyulnak valami okból a kódba akkor egy füst alatt mindent megjavítanak amit lehet és ami eddig összegyűlt.
  • Molnibalage
    #5284
    Pont ezt a két dolgot kérdeztem vissza tőle én is... :)
  • repvez
    #5283
    jo hallani azt amit Balu mond csak engem az mindig jobban izgat hogy mikor :)

    Az mit jelent hogy kivesznek a hard kodbol amit lehet?
  • Molnibalage
    #5282
    A HUD contrast problémáról itt van valami.
  • Molnibalage
    #5281
    Balu visszaírt nekem és leközlöm amit írt, alig bírok a seggemen ülni!

    "A thread-et amit csináltál olvasták a többiek... most jelenleg nagy
    ütemben folyik a munka egy más területen... titok hogy hol, de nagy
    durranás lesz.
    Minden felmerülo" ötletet gyu"jtünk és osztályozunk a "to-do"
    listán.. a
    Chaff-Flare már rajta van... lesz új grafikája a cuccnak, de ahhoz
    át
    kell írni a kódját, valószínu" ha már belenyúlnak kivesznek
    hard-code-ból amit csak lehet."

    Well, well kérem, ilyenet jó hallani. Ha a "hivatásos" játékfejlesztők dolgoznának ilyen ütemben...
  • Molnibalage
    #5280
    "Ez sincs szimulátorban kidolgozva"

    Ez így pontosan nincs, de az RV azért veri az összes más Falcon verziót, mert a SAM és HARM kódot újraírták és már közel sem 100%-os a HARM-ok találtai aránya (a régebbi cuccokról nem is szólva). Hadjáratban nagy dilemmám szokott lenni, hogy vigyek -e több Anti radar rakettát vagy inkább CBU-t a kilövők ellen. A régi FF3-ban egy négygépes F-4G kötelékkel tisztára lehetett pucolni egész Wonsan környékét jóformán egy bevetéssel, mert minden SAM max. távolságon kezdett sugározni és lőni, és a raketták nem mentek mellé. Ennel vége. A '83-as hadjáratban még soha nem siekrült 3 nap alatt kikitani a légvédelem leglább 1/3-át. Phenjan környékén olyan átfedések vannak, hogy oda inkább be sem küldök senkit, de nem is kell, mert a DMZ környén kell pusztítani az ellent.
  • Molnibalage
    #5279
    Laikusonak a radar, ecm, RWR dilemmát és problámakört fény-sötétszoba hasonlattal, vagy csendesszoba-hangforrásokkal szoktam leírni.
  • Molnibalage
    #5278
    Miért mekkora a bubble az OF-ben? RV-ben, ha 7-re állítom, akkor 60 mérföldtől már egyedi célokra esnek szét a kötelékek, bár, mintha ez géptípustól is függene, de van valami átmeneti tartomány is. Már 90 mérföldnél feltűnik a labels. Ez a bubble dolog nagyon érdekes és sok gondot vet fel. Pl. Előfordult, hogy az átmeneti tartományban levő célra tüzeltek a barátaim tőlem 50 mérfölde, de a cél az már kívül volt az én bubble-on és ha jól láttam emiatt egy rakéta sem talált. Blau okíthatna erről egy sort, de eltűnt, mint szürke szamár a ködben.
  • Molnibalage
    #5277
    Ráadásul ő magasabbról lefele keres célt, és a szögfüggvények szabályai miatt kisebb hibával mér, tehát pontosabban talál célba. (érhető?)
  • Bucser
    #5276
    Nincs itt különösebb osztás, csak megbeszélték hogy mitpő gyorsabb az RV és miben jobb az Ő grafikai motorjuk mint az OF-é. MIben más. Jó egyébként ezt végre a fejlesztőktől olvasni, hogy miben más a 2 verzió.

    PL OF-ben sokkal nagyobb a Plyer bubble és nagyobb textúrákat használnak kisebb részletességű modellekkel. Míg RV-ben magas polygonszámra és alacsony textúrára mentek mert a textúraterhelés az ami igazán visszafogja az engine-t játék közben.

    ezért van az hogy mikor 2d pitből átváltassz 3d-pitbe megakad a játék mert hirtelen magas részletességű textúrákat kell berántania körbe. (elvileg így magyarázták)
  • Gundark
    #5275
    Ja :) de elvileg a HARM rendelkezik egy olyannal hogy ha elveszti (kikapcsolják) a sugárforrást akkor is megpróbálja eltalálni. Oszt vagy sikerül vagy nem :) Hol helyezkedik el a harm hatékonyságához képest az ALARM? Az alarm az amelyik ha jól emlékszem felpattan ha elveszti a célt több km magasra ernyőt nyit himbilimbizik és figyel :) Oszt mikor valaki világitani kezd akkor ernyő le, és hurrá :)
  • Bucser
    #5274
    Egyébként ecm-et úgy kell elképzelni, mintha mennél sötétben éjjellátóval és rádgyújtják a villanyt. A rakéta ilyenkor alegvakítóbb forrás felé megy. Ezért nem olyan pontos.

    A HARM-ok esete teljesen más volt. ott a sugárzás forrására repültek rá azaz a legerősebb dugárforrást keresték. a Harmok találati azért olyan szar mert a klokátorok szakaszos üzemben vannak. A légtérvédelem harci helyzetben nem folyamatosan világító lokátorokból áll, hanem ki be kapcsolgatják őket egymás fedezetében. ezzel is nehezítve a HARM-ok céltalálását. Ez sincs szimulátorban kidolgozva.

    Nem bezsélve arról, hogyha HARM elindul kiég a hajtóműve és keresi a célt akkor le is térheta pályájáról. (szintén csak SZVSZ)
  • Molnibalage
    #5273
    Asszem igen, de meg nem esküszöm rá.
  • Gundark
    #5272
    Ja :) de nem véletlenül kerülnek ezek a srácok annyi péézbe :) Igaz ők egész kötelékeket "fedeznek". A block 60asnak már beépitették az ecm-et?
  • Molnibalage
    #5271
    Szépen osztják egymást RV és OF hívek. További diskurzus a GFX fejlesztésről, már amennyit kibogoztam belőle és elolvastam.
  • Molnibalage
    #5270
    Na ez a másik ahogy írtad, hogy több frekin van zavarás.

    Mellsleg a Falconban én úgy vettem észre, ha olyan célre indítasz rakétát, ami zavar, akkor kiírja, hogy HOJ-ban megy és átvált a HUD, de ha lekapcsolod a zavarást, akkor nem veszti el a célt a rakette, hanem szépen megy tovább. Szeintem nincs egyetlen olyan szimulátor sem ami korrekten szimulálná a HOJ modót(még a Lonci senm én nem vettem észre semmi különöset 1.02 alatt, de persze tévedhetek). Be lehet szállni az ötletelgetésbe az FF és Frugals forumon is, mindkét helyen nyitottam neki topicot.
  • Molnibalage
    #5269
    Na a HOJ üzemmód az ami nagyon érdekes, van benne számomra sok-sok homály. (Ja és a játék az úgy szimulája, hogy az ECM együttható sorát 1.05-re (néha 1.1-re) módosítja, de én ezt is megváltoztattam le is írom miért, persze lehet, hogy hülyeséget csináltam, akkor majd lehet kötekedni)

    Először is gondolj bele, a HARM is ilyen elven (igaz, hogy az nem a zavarást, hanem a kisugárzást követi, de a lényeg a forrás helyzetének meghatározása) működik és milyen a találati aránya? BORZALMAS. Az AF hadműveletben több, mint 900(!!) darabot indítottak. Közel sem volt ennyi célpont és elég sok túl is élte a háborút. Namármost a földi radarok azok ÁLLÓ célpontok és így nyújt ennyit az egyébként rohadt drága fegyver.

    Akkor a légiharcrakéták HOJ üzemmódja nekem olybá tűnik, hogy csak csökkentik az ECM hatását, de el nem tüntetik. Különben miért van már minden modern harcigépen beépítve ECM és miért cipel az F-16 mindenhova ALQ-131-et vagy ALQ-184-et és miért van brutális ECM beápítve a B-52 és B-1 gépekbe? Gondolom nem viccből, talán mert most is működik a zavarás, max. nem olyan eredményesen, mint a régi cuccok ellen. Na én ezért változtattam meg az 1.05-ös vagy 1.1-es értékeket 0.75-0.9 közöttire, mert ez az érték is lényegesen kedvezőbb, mint a többi radarnál a játékban. Általában 0.1-től 0.7-es értékek vannak belőve, még a legmodernebb SAM-ek nél is 0.7-es szorzó van. ÉN ezzel szimulálom a HOJ meglétét, hogy nagyban csökkenti az ECM hatását, de nehogy már növelje...
    (további érdekesség, hogy az AIM-120B-nek magasabb érték volt megadva, mint az AIM-120C-7-nek.)
  • Bucser
    #5268
    A rakéta vagy a jammerre fut vagy a célra. Ő nem tud üzemmódot változtatni repülés közben. Ezért lehet játszani az ECM ki be kapcsolgatással. Mondjuk ha 2-t indítanak egyszerre akkor már érdekes bár az állandó zavarásváltás és a zavaró frekvenciaváltása megkavarhatja a keresőfejet. (szerintem)

    De ez már elektronikai hadviselés:) ez a Prowlerek és Growlerek dolga:) Tudtommal az ő rendszereikkel egyszerre több frekvencián is történhet a zavarás.
  • Caterpillar
    #5267
    És mi van a HOJ üzemmódokkal? Bekapcsolod az ECM -et és ugyan ott vagy mint ahol eddig voltál... Persze ez csak a modern cuccokra érvényes...