52965
  • neuro
    #5346
    A BOP-al valamit csinálni kellene... egy új oldalt indítani, átmenteni a cikkeket stb.
  • Molnibalage
    #5345
    Lehet, hogy picit elfogult vagyok, de pl.: a Gothic 3 kapcsán lett tele a bakancsom. Megvettem több, mint 10 ropiért, de a fejlesztő fél évvel későbbre ígért megapatch-et és kieget, mert kicsit bugos lett a játék. A fejlesztő összekapott a kiadóval és most nem lesz úgy tűnik még patch sem, nemhogy kieg. Szóval a suportok az eredeti játékoknál is igen vegyesek, neked szerencséd volt.
  • Bucser
    #5344
    Morgolódj nyugodtan:) Mi is fogunk ha a BOP-al valami gebasz van
  • neuro
    #5343
    Tudom jól, hogy mi az oka a nagy "titkolózásnak" :) De ha megnézed minden "maszek" (FighterOps) fejlesztés iszonyú lassan halad, hiába a nagy lelkesedés, egész egyszerűen azért, mert a fejlesztőknek is van polgári foglálkozása - ezért sem idejük, sem energiájuk nem nagyon marad arra, hogy a support-al foglalkozzanak.
    Nem is várom én el tőlük, de azért csak morgolódhatok egy kicsit miatta :)
  • Bucser
    #5342
    redViper azért nem letölthető hivatalos oldalról, mert újabban a Lead Pursuitnál jogászok dolgoznak és nem programozók. ugyanúgy ahogy az OF-et ellehetetlenítették megtették volna a redviperrel is.

    Miután a hivatalos állspont szerint a redViper egy leaked változat amit néhny lelkes amatőr foltozgat így mint olyannak hivatalos supportja sem lehet.

    Ha nem lenne az LP féle tökölődés valszeg OFP vagy ARMA szintű supportja lenne.

    egyéként meg a support forumon majdnem minden kérdést feltehetsz válaszolnak rá szívesen. mind a freeFalcon.com-on mind pedig a frugalsworld.com-on (vagy org nem tudom már)
  • neuro
    #5341
    Tudsz mondani egy olyan publikus helyet, ahol fent vannak a patch-ek vagy neadj isten a Redviper úgy, hogy bárki akinek szüksége van letöltheti (+readme-k, faq-k stb.)? Tudsz mondani olyan elérhető listát vagy timeframe-et, ami a javítandó hibákat tartalmazza és azt, hogy mikor milyen hibákat javítanak benne? Esetleg egy olyan email címet, ahová mondjuk az előző hibát elküldhetem és egy hozzáértő ember válaszol is rá, sőt küld pár tippet, amivel megoldható?

    Nincs baj az ingyenes szoftverrel, SŐT!, de azért ne essünk hasra tőle, főleg mert látni azért hátulütőit is...

    Csak egy példa: gondom volt az Armed Assault aktiválásával miután újratelepítettem. Írtam a cseh sprocket supportnak, akik miután nem tudták megoldani továbbküldték az angol idea games-nek. Három email alatt megoldották a problémámat, mert tudták, hogy fizettem a játékért és a support-ért is! Ilyen soha nem lesz az RV-vel.

    Szeretem a Falcon-t, de lássuk meg a "hibákat" is, ne legyünk szemellenzősek :)
  • Molnibalage
    #5340
    0? Hát ez azért rohadtul nem igaz. Ha valami komoly gondod van i_hawk elég hamar válaszol. Miért AF-hez több van?

    Más. Ha valaki ráér, próbálja ki a 2005-ös helyszínen a középső hadjáratot. ISZONYATOS mennyiségű harceszköz van benne!
  • neuro
    #5339
    Eddig, ha jól emlékszem nekem sem csinálta, csak mióta fent van a Vista. Ez az egy bajom van csak az RV-vel, hogy gyakorlatilag nulla support van hozzá...
  • Bucser
    #5338
    én is 1280*1024-ben használom és nem volt soha ilyen problémám.. Azaz néha csinált ctd-t és ha újraindítottam a játékot akkor be sem jutott a splash screenig mert a háttérben futott.
    Nekem ilyenor ki kellett lőnöm a redviper .exe-t a task managerből hogy menjen ujra.

    64 bites XP.

    Vistával nincsennek tapasztalataim ám hamarosan érkezik ráa cougar driver és akkor beszerzek valszeg majd egyet.
  • neuro
    #5337
    1280x1024 32 bitben a legújabb 64 bites Vistás Catalyst-al...
    Az a fura, hogy nem mindig csinálja, mondjuk 10 felszállásból 2-szer.
    És nem csak hogy a splash nem jön be, hanem utánna a 3d sem, pedig a játék rendesen fut a háttérben.
  • Bucser
    #5336
    sajna nincs ötletem. Nekem gond nélkülo ment (az engine crank kivételével) eddig minden. Lehet lassan backupot kéne csinálni róla.

    Egyébként freefalcon.com Ara support forum az FF4 bugokkal foglalkozik. De amint van egy tiszta lista, hogy mit javítottak ki az új release-ben kiderül, hogy az általad észlelt bug megvan-e még.
  • repvez
    #5335
    mekkora felbontásba használod a játékot?Mert nekem se adja be azt a képernyöt az 1680x1050-es felbontásnál de 1024x728-nál igen.Lehet ha a splash képet ki kell cserélni a monitor felbontásának megfelelöre.
  • neuro
    #5334
    Valami ötlet azzal a hibával kapcsolatban, hogy miután FLY-t nyomok és leszámol az óra, mikor jönne az öt repülőgépes betöltő képernyő minden elsőtétül és úgy is marad végig - azaz a játék elindul és betölt mindent rendesen csak fekete a kép. Megy a hang alatta és ha megynomom az ESC-t és a D-t, akkor visszalép szépen.
  • Molnibalage
    #5333
    Valami ilyesmire gondoltam. Azért is juttott ez eszembe, mert a Frigals forumon épp most kérdezgették, hogy szürke vagy zöldes MFD képek maradjanak.
  • Molnibalage
    #5332
    Eszembe jutott még valami Balu üzenete kapcsán. Lehet, hogy végre normálisan megcsniélják a Sniper ls LANTIRN normális működését?

    Most olvastam az FF4 manualban, hogy a JDAM fegyverek alkalmazása még nincs befejezve. Próbáltam őket nem előre meghatározott célok ellen használni, de rohadtul nem működik a JSOW esetében.
  • Gundark
    #5331
    ja. Csak az elhúzásba valaki nem számitotta bele a függőleges vezérsikot
  • L Viper #5330
    Valaki csak finoman elhúzott alattad, te meg utólérted
  • Molnibalage
    #5329
    Hát a HOJ módból nekem annyi jött le, hogy ha a célgépenek bekapcsolt jammerja van és úgy indítod a rakettát akkor a HUD-on HOJ felirat van. Modellezésbeli difit nem találok. Majd megkérdzem fórumon, de előbb elvolvasom a manualt, hátha....

    A többi is gondolom becumizza a Napot, de a mértékére lennék majd kíváncsi!
  • Gundark
    #5328
    ÖÖ a HOJ módot végülis kipróbáltad? Mert akkor már mással voltam elfoglalva :P
  • Gundark
    #5327
    Kipróbálhatjuk, de ha a 9x becumizza kizárt hogy a többi nem :)
  • Molnibalage
    #5326
    A többi csörgőkígyóra is kipróbálhatjuk a tesztet.
  • Gundark
    #5325
    Valóban jó volt én is köszönöm :) Külön szeretném megköszönni valakinek akit most nem nevezek a nevén, hogy megmutatta KÖZELRŐL az F-15ösét egy zárt kötelékben :P
  • repvez
    #5324
    Drágám a viper marha nagy lett !
  • L Viper #5323
    Húú de jó volt az esti multi ! Köszi emberek

    Az AIM-9 teszt is tanulságos volt, a nap még az X verziót is behülyíti, hát nem gyenge !
  • repvez
    #5322
    De azt már az ezelötti multinál letöröltem és most teljesen ujraraktam a játékot.
  • netmester
    #5321
    na jöttök ésn csak petit látom skypon
  • Molnibalage
    #5320
    Múltkor nem valami képnézegető progi volt a ludas?
  • repvez
    #5319
    igen bekapcsoltam de semmi
  • neuro
    #5318
    Mouse look az Advances Conrols-ban vagy a TrackIR van bekapcsolva a config editorban?
  • repvez
    #5317
    Ujraraktam az egész játékot csak az alapjáték és a 2 patch van fen, de a 3d-s nézetbe a körülnézés nem javult meg még mindig az ég felé néz a pilcsi, pedig a config editorba bepipáltam az animated pilot opciot is.
    Nem értem hogy akkor még mi játszat közre ebben.
  • Molnibalage
    #5316
    Este 10, roger! Addigra belövök jóra mindent.
  • Gundark
    #5315
    Méér ? A sok hülye irásé a égbe?
  • L Viper #5314
    Este 10 Skype, megpróbálok időben ottlenni én is.
  • netmester
    #5313
    opké akkor gyertek 10-re. e lehet hogy anyámék nem fognak engedni. akkor majd beszéhetsz velük balage
  • Molnibalage
    #5312
    Elvileg úgy fog működni, hogy meg kéne őrizned a mod fileomat azt bemásolni és csak utána felrakni az Aeyes kabinokat, akkor elvileg működnie kéne.

    Szerintem Skype.
  • repvez
    #5311
    Csak az az érdekes hogy már az oldaluk is eltunt!
    Egyébként estére TS-t használunk vagy marad a skype?
    Amugy ujrarakom az RV-t oszt mehet minden mod hozzá, a kabinokkal meg majd lesz valami megoldás hogy jol muködjön.
  • Molnibalage
    #5310
    Semmi baj főleg,hogy ez jó hír!
  • Bucser
    #5309
    SAAFOPPS témában neked volt igazad:

    "Right I just spoke to the man himself! Nice guy, said that they have lost about 3 months of dev time due to various circumstances (including helping out with RV )

    Since they decided to go with the FF4 engine they also have to convert every model in the entire sim, which is what they're doing now. Terrain and campaigns are all sorted. He said they will try for a July release, and he will pop in to visit us here at Frugal's soon. "

    Jahh 3 hetes post Frugalson.
  • Molnibalage
    #5308
    Miért is szeretjük a Falcont? Ezért.



    Pillanatfelvétel a 2005-ös helyszín középső hadjáratából ace szinten. Még ennnél is nagyobb mozgás van helyenként. A bubble maxon volt és 4x-se időgyorsításon is csak nagyon ritkán és pillanatokra reccent a dolog.
  • Molnibalage
    #5307
    Majd a multi előtt felrakom rapidra a modernebb TE-t és az új modpackot hozzá.