52965
  • L Viper #5386
    A második nagyon tetszett Tiszta multi feeling !
  • Molnibalage
    #5385
    A bagdadit láttam már Patricknál már elég régen, a másikat még nem.
  • repvez
    #5384
    Két jo kis HUD muvi:
    SAM launch over irak
    F16 vs F14
  • Molnibalage
    #5383
    Szombat este meg lehet, hogy én nem érek rá.
  • Gundark
    #5382
    Én a héten nem :) Éjszaka vagyok. Esetleg szombaton de az sem biztos.
  • netmester
    #5381
    apám most avval jön, hogy nem figyelek mert állandóan a gépen jár az eszem .nem is szoktam gondolkodni. ha gondolkodok akkor gép vagy nő és akkopr tudok figyelni a dogáimat is így írom 4-5-re. meg persze a jó kis zenék amiket mindig halgatok ha dogaírás van vagy valmi miatt tanulni kell.én mehetnék multira mert holnap nincs első órám de most nem gépezhetek most is azért vagyok itt mert anyámék kint vannak. csütörtökön tudok mé idejönni akkor informatikám van.jó repkedést.18 korom után ha lessz pénzem úgyis eleköltözök
  • Molnibalage
    #5380
    Ma valaki multira? Most már tényleg ki kéne próbálni egy hadjárat bevetést is.
  • Molnibalage
    #5379
    Igazából nem túl sok repülés lesz benne, inkább olyan időbeli lefutást fog mutatni. A menu 3 változatát, külnöbötő helyszíneket és textúrákat. Hitiles-et, kabinokat. Nyáron majd megcsinálom azt a részét amit magamtól is meg tudok, de csak TI (a külfödiek nem) fogjátok látni és az alapján majd módosítom.
  • Bucser
    #5378
    Azt a jubileumi klipppet szerintem kezd el már most szervezni sketchelni hzozzá a formációkat milyen gépek mik történnek. Ha már jubileumi film akkor jól átgondolt legyen ne 1-2 hét alatt összeütött:)
  • Molnibalage
    #5377
    Perszem jó a single, se sokszor zavar a tudat, hogy leszedik a kötelék többi tagját, mert Gundark-hoz vagy Viper-hez képest buták. Az AI az esetek többségében már AI szinten sem elég kihívás az alapbeállításokkal ezért is kezdtem el moddolni. Az AI sajnos még most is néha megbolondul.
  • Molnibalage
    #5376
    Pedig a tízéves jubileumi klipphez majd bő 1,5 év múlva gyakrolatilag mindenki segítségét kérném, mert egy magaköteléket szeretnék összerakni a legszebb gépekből. Ehhez legalább 89 ember kell velem együtt.

    F-16, F-18, F-14, F-15, SZU-27, MIG-29, Mirage-2000, Phantom, MIG-21 és MIG-23. Ez 10 gép... Ennyi gép kéne a kötelékbe és ezt berakni a jubileumi klip záróképei közé és egy szétválást is kéne csinálni.
  • neuro
    #5375
    Én örülök ha naponta egy campaign küldetést letudok repülni.

    Meg igazából nem is vonz a multiplayer, jól elvagyok single-ben. Most persze nem rólatok van szó, de van pár rossz tapasztalatom a multis játékokkal kapcsolatban, legyen az szimulátor, fps vagy akármi.
  • L Viper #5374
    Nálam is ez a fő probléma, az időhiány. Csak a Falcon van fent, de mostanában van olyan, hogy csak a fórum elolvasására marad időm. Napokig el sem indítom a Falcont, vagy csak csapok pár kört, néhány felszállás-leszállások átstartok, egy fél óra-óra. Campaignra már nem marad sajnos.
    A multiknál meg nem kell sok gyakorlat. Dogfight mód használata, kötelékezés gyakorlás, örömrepkedés, TE-ben meg bohóckodás. Azért a heti egy multi szerencsére hellyel-közzel összehozható, gyakorolni szuperjó az is, meg kikapcsolódni.
  • Gundark
    #5373
    Erre ott a nagy igazság hogy "arra van időnk amire akarjuk" :) Régen hajnali 3-4 ig tudtam játszani mert jó volt :) ma már hetente pár óra. Balázson kivül itt nem nevezhetsz senkit igazán profinak. Mi csak felszállunk és harcolunk :) Igazán rampstartolni már nem tudok de nem is izgat. Ha van időm reppenés közben akkor újra tudom inditani a hajtóművet, de általában ehhez a sérülés vagy a magasság kevés. De pl L_viper is szeret örömrepülni (főleg a 15ösével:) igy ez sem akadály. Főleg hogy a fő műsorszám még mindig a gépágyús kergetődzés :) Szal szerinte egyszer gyere el. Én nem harapok és L_viper sem, kivéve ha 15ösben ül :P
  • Bucser
    #5372
    Őszintén megvallom nem vagyok tapasztalt falconos.

    Próbálgatom és tanulmányozom a manualt, de sokmindent nem tanultam meg szimpla időhiányból kifolyólag.repülni tudok (azta hülye is tud) megtanultam a rampstarttot meg a BVR módokat és ennyi. De már ez is kopik. A Nyáron akarok nekiülni megtanulni hozzá mindent addig max örömrepülök (meg talán addigra elkészül az új base a joystickhoz is (már fel van adva a rendelés))

    Multis tábor szűkülése terén meg rájöttem, hogy igazából a külföldiek sokkal komolyabban űzik ezt a multimókát mint itthon a magyar multis közösség (kivéve a magyar vatsimesek).

    Egyszerűen itthon túl kicsi a tábor és az emberek komoly dolgokat megtanulni már nincs ideje. Haverom anno imádta a Falcon 4.0-t (én először nála láttam) Ma bankban dolgoziik egyetemre jár mellette meg a bank belső képzését is csinálja napi fél órában megnéz egy sorozatból egy részt szimezni már rég elfelejtett játszani meg már alig játszik (néha mikor itthon van)

    Felnőnek az emberek és prioritásokat kell tenni... Van akinek első a munka van akinek a család és a sokféle dolog egy időután kiszorítja a szimezést sajna. Magamon is érzem. kemény szimes voltam aztán MMO-s. sahogy a suli keményedett úgy maradt el minden játék. Lassan én is napi 1 órát ha játszok vagy felet az meg tanuló korszakra édeskevés sajna:(
  • L Viper #5371
    Remélem, ha kijön az új nagy patch az RV-hez ez a tábor bővülni fog.
  • Molnibalage
    #5370
    Végül is igazad van, csakhát tovább szűkül a multis tábor. :(
    Szoktunk is furcsálni, hogy jár ide egy két tapasztalt Falconos, de ők nem jönnek multizni. Miért? mi is max. heti egyszer érünk rá...

    Gondolok itt rád (bár emélékeim szerint most diplomázol), neuro-ra, sindelnet-re így hirtelen.
  • Bucser
    #5369
    Szerintem, meg nem a te feladatod a szülők nevelési módszereinek megkérdőjelezése. Általában csak a gyerekek szokták úgy beállítani, hogy a szülő cselekedeteinek nincs értelme. Én rájuk hagynám. Aztán majd benő fejük lágya.

    Próbáljon meg hatni az eszükre aztán ha nem sikerül bebizonyítani, hogy nincs igazuk. De nem a mi feladatunk megoldani, hogy a szülei engedjék játszani.
  • Molnibalage
    #5368
    Bocs, de ez már beteges a szüleid részéről. Hány éves vagy? (mert nem tudom...) Ha csak nem rontod el katasztrofálisan az életed nem értem miért ez a tiltás. Én komolyan beszélnék velük, hogy mégis mi bajuk van azzal, hogy multiban repkedsz. A késői időpont a baj? Ha ez, akkor kisebb multit majd csaphatnuk napközben is, de az nem mostanában lesz.
    Most vizsgaidőszak van, aztán 1 hónap nyári gyakorlat és utána 1 hét Mátrai vakáció...

    Nekem (hálistennek) nem is emlékszem mikor tiltottak meg valamit utoljára a szüleim, de úgy 14 éves korom körül lehetett utoljára, de TÉNYLEG nem emlékszem rá. Tehettem amit akartam, de következményeit viseltem is mindig. Persze, hozzáteszem, hogy általában nem követtem el (azért) túl nagy állatságot sohasem, bár van egy-két dolog amiről a mai napig sem tudnak, de jobb is így.
  • L Viper #5367
    Mentek nyaralni, utána meg még lesz szünidő !
  • neuro
    #5366
    Úgy néz ki nem fizettek a domain fenntartásáért...
  • Bucser
    #5365
    Nektek sem működik a Saafops.com és combat360.org?
  • netmester
    #5364
    apám kitalálta hogy ő fogja beosztani mikor gépezhetek mert multkor sokáig voltam. vagyis ritkán leszek gép elött, és lehet hogy majd multizni se fog engedni
  • L Viper #5363
    Jóvanna, még szoknom kell az EF-2000 -est, akkor próbáltam elősször úgy istenigazából. És annyira jó kis masina ezért adtam nektek némi előnyt
    Na majd legközelebb a jól bevált F16-CJ, be vagy CG-be ülök !
  • Caterpillar
    #5362
    Már láttam régebben: klasszikus!


    HATALMAAAAAAS
  • Molnibalage
    #5361
    Egy kis OFF.
  • Molnibalage
    #5360
    Egy olyat is osze kéne hozni, ahol a két fél földi csapati egymást gyepálják, FAC, CAS és egyéb bevetési formákat megcsinálni. Igazából majd ilyen résszel is bővíteném a modern TE-z is meg újra meg kéne csinálni a '80-as éveket. Ott az a nagy előny, hogy még az ECM erősséggel is lehet játszadozni.
  • L Viper #5359
    Szerintem a modern TE elég jó lett.
  • Molnibalage
    #5358
    Ja, és még egy megjegyzés. A modom tökéletesen működött, úgyhogy szerintem a továbbiakban azzal kéne játszani, hihetetlenül jó dolgokat tudok majd így a TE-ben megcsinálni!
  • Molnibalage
    #5357
    Nem emlékszel? Mondtam, hogy nálam láthatatlan voltál, nem látszottál külső nézetbőlé sem, ezt úgy értem, hogy nyomogattam a barát és ellenség külső nézet gombot is, de te nem voltál sehol.

    Sérülésmodellt kérdezd Balu-tól, mert azt ő csinálta egy-az egyeben!
  • L Viper #5356
    Érdekes, mindkét videót megnéztem. Így nehéz lesz eldönteni melyik szín maradjon.
  • Gundark
    #5355
    Az acmi nem akkor volt Veres Vipera Az ACMI akkor készült mikor Tom Cruise-nak képzelted magad De utána a dogfightban párszor a kis jurófájteredet Egyébként érdekes hogy a 29est rommá lehet lőni legalább 8 robbanást láttam mikor soroztam, mig az EF-t egyszer kicsit megpöccintettem, és már komoly gondjai lettek. Ami általában a lezuhanásához vezetett. Belejátszik az hogy hol találom el? Bár a 29est is vertem már hátba úgy hogy legalább 3 robbanás volt a közepén mégis kifordult. A sérülésmodellről lehet valamit tudni? Az előléptetés : nekem az FF3 ban ales volt már rangom.(megvolt valahol hogy hány pont a rang :) TERMÉSZETESEN nem lehett használni az AF-ben. Mert nem vót kompatibi. Szal AF ÉS MIÉRT NEM VAGYOK RAJTA AZ ACMIN?
  • Molnibalage
    #5354
    Előléptetésem már volt és air medalom is többször, de soha semmilyen más kitüntentésem nem volt a Korean medalt leszámítva ami a megnyert hadjáratért jár.

    Itt le van írva, hogy elvileg hogyan számolja az előléptetést.Negyedik post.
  • L Viper #5353
    Jó kis Falcon feeling
  • neuro
    #5352
    Juhé, előléptettek hadnaggyá! :) Sőt van már két bronz csillagom és egy Air Medal-om is. Amióta a Falconnal játszok (98-óta) még soha nem léptettek elő :D
  • Molnibalage
    #5351
    Hej, repültem megint egy olyan igazán jó Falconos bevetést. A cél Koksan volt egy 4xF/A-18D kötelékkel a hordozról. 2db GBU-24/PEN-t raktam minden gépre és még két HARM-ot, légiharcrakétákat és egy póttartályt a törzs alá.

    Kicsit átszerveztem az ATO-t. Előttem egy másik 4 gépes F/A-18 kötelék repülüt négy Harpoon-nal és leirtották előttem az öbelben levő hajókat.
    (A hadjárat elején olyan irtást kell csinálni köztük, hogy ehaj. Vagy 10db Grisa-Osa II kötelék van kint, és nagyon zavaróak, mert van rajtuk légvédelem és az alapadokkal a Grisha valami félelmetesen durva, 0,0013-as a chaff chance értéke, pedig valójában az még a '70-es évek színvonala a cucc, én átállítottam 0,09-re, ami kb. akkora érték, mint a többi korszakbeli SAM-é)

    Mélyrepülésben szlalomozgattam a SAM-ek között, de még így is kettő bevillanotta a keresőradardját azokra mindenki indíott egy HARM-ot egyet balra egyet jobbra, lett is kuss. :)

    Na Koksantól 15 mérföldre kiadtam a weapons free parancsot és rárontotunk a reptérre. (Egyébéknt az AI az AG fegyvereket egy bizonyos magasságtartományban használ csak, ha még nem tűnt volna fel) Ekkor ők elkezdtek emelkedni és a repteret védő SAM-et ekkor lőttük szét. ÉN értem a reptér fölé elsőnek, de istennek sem oldódott ki a bombám (valamit elbasztam) mentem át zuhanába, hogy majd úgy dobjam az LGB-t. Na ekkor talált el egy SA-16, pedig dobtam flare-t rendesen. Nosza vészleoldás villámgyors trim és gáz le, hogy stabilizáljam a már csak egyhajtóművel repülő darazsamat. Égő hajtóművel 500 láb alatt visszaevickéltem nagy nehezen a kitérő reptérig, (a többiek porig rombolták Koksant..) és akkor ütött be a mennykő. Az addig stabilan repülő gépem hirtelen nem regált semmi kormánymozdulatomra és elkezdett lassan pörögni és süllyedi. Nem maradt más hátra csak a katapult. Gondolom végleg elment a hirdaulikanyomás, de ilyet még sohasem tapasztaltam, pedig volt már, hogy fél órát repültem sérült géppel hazáig, most meg 12 perc alatt otthon votlam. Fura, de rohadt jó volt.

    Itt a kép a hazafele út első részéről és a köteléktársak meg hátul.



  • L Viper #5350
    Az a szép robbanás vagy egy F15 hátsó vezérsík fölött
  • Gundark
    #5349
    Balázs, megnéztem az acmikat. Báz de hol vagyok én? :)
  • Molnibalage
    #5348


    Itt látszik, hogy milyen jó lett a megmoddolt füst a MIG-29-nek. A labelst azért lőttem be, hogy látszódjon a távolság is. Így füstöl egy 29-es.
  • Molnibalage
    #5347
    "redViper azért nem letölthető hivatalos oldalról, mert újabban a Lead Pursuitnál jogászok dolgoznak és nem programozók. ugyanúgy ahogy az OF-et ellehetetlenítették megtették volna a redviperrel is."

    És itt a nagy faszok az LP-nél. Ahelyett, hogy összefogna az összes falconos fejlesztő és együtt dolgoznának, basztatják az összeset, holott messze övék a leggyengébb Falcon verzió. Pedig együtt olyan cuccot csinálhatnának, hogy minden mást harci repszimet lemoshatnának a placcról jelenleg.