52965
  • Molnibalage
    #5426
    A 8 gépes kötelék meg perpillanat tutira nem áll össze, nem is vagyunk annyian. A kevesebb emberes formációhoz most is elegen vagynuk.
  • Molnibalage
    #5425
    Hej, hej ez a NAGYON nem sürgős kategórába esik. Én úgy terveztem, hogy a gyakorlást, jó ha szeptemberben el fogjuk kezdeni. Megvárjuk amiíg lesz új géped. Csak jövő decemberre kell készen lenni a cuccnak. Hol van az még... Akkor elvileg én már diplomás ember leszek...
  • netmester
    #5424
    gondolkodtam és van 1 nagy baj evel az alagzattal, a gépem nem fogja bírni sajnos amikor 8-en repültök körülöttem.és nem nagyon tudok nevigálni, de ez a könnyeben megoldható probléma apám mostanába egyre többet enged géphez. hétvégén akkor lehetne multi és akkor be kéne próbálkozni a beálításaimmal hogy bne 8-as fps-el repkedjek
  • Molnibalage
    #5423
    Ja, és hitiles nélkül meg nagyon gagyik a textúrák. Sivatagos felvételekhez most is a ODS vagy Iran helyszín kell.
  • Bucser
    #5422
    Ez még developer only. tele van bugokkal. várjál még vele szerintem. (nem hiába v0.3)
  • Molnibalage
    #5421
    Hopsz, kijött a Nevada helyszín FF4-hez is.
  • Molnibalage
    #5420
    Ja sakcok, hétvégre levileg meg lesz a farokkódom amit majd felvarázsol a külföldi skac.
  • netmester
    #5419
    nálunk egéazen eddig mindig 5 óra körül jött az eső ma csak nagyon csúny felhők voltak.bár azárt szivesen repkedtem volna benneük :)
  • Bucser
    #5418
    Ez újdonság?? Nálunk már 1 hete minden nap, meg este...
  • Molnibalage
    #5417
    OFF

    Na, skacok nálunk leszakadt az ég! Jégeső esik!
  • repvez
    #5416
    A mienk is igy néz ki.Akkor csak a svédeké lehet a monitor nélküli
  • Bucser
    #5415
    Ez két különböző változat és nem csak a plusz kijelző az egyetlen eltérés.

    Ez a csehek gépe

    A másik meg gondolom a svédeknek készült c változat vagy az EBS-HU is lehet.
  • repvez
    #5414
    egy kérdés az elöbb linkelt oldalon van egy gripen kabin amin a kis kijelzö a jobb oldalon van ezen a képen viszont balon a gázkar elött, de ezen a képen meg már monitor sincs pedig mindegyik C változat.Akkor melyik a kakukktojás?
  • repvez
    #5413
    Itt találtam
  • Molnibalage
    #5412
    Ezt hol találtad rajta?
  • Bucser
    #5411
    gondolom nem a kód lesz opensource hanem csak a material. azaz modolható lesz tovább.
  • Molnibalage
    #5410
    Ja, a belinkelt video döbbenetes, főleg mikor a hegyek közt repked. ELKÉPESZTŐ!
  • repvez
    #5409
    Mondjuk ez nekem is furcsa hogy hogyan akarnak nyiltá tenni egy olyan forrás kodot ami más cég tulajdonában van és megtiltott minden babrálást vele.
    igy ebbol megint csak késés lesz vagy csak félkészen kiadva.
  • Molnibalage
    #5408
    Mármint akkor nem fix összegben állapodtak meg, hanem csak az eladott pédányok után fizetnek?

    Tökmindegy, LP eltakarodhat a francba, utálom az egész bandát.
  • Bucser
    #5407
    Tudtommal megegyeztek az LP-vel erről, hogy royaltyt fizetnek az eladott példányok után. De ez nem tiszta számomra de valszeg pénz van a háttérben.
  • Molnibalage
    #5406
    Ez jó is meg rossz is, mert a rajongók segíthetik befejezni, de így sajnos a miősége csorbulhat. Kiszivárogtatni meg nem kell, mert ők eredetileg pénzért adták volna, tehát elvileg ők babrálhatják a forráskódot. Vagy nem?

    A nyíltság további előnye lenne, hogy még ha nincs is befejezve, a benne levő cuccokat azonnal ki lehetne kapni. Modelleket, textúrákat, kabinokat és ez a FF4 manual szerint kompatibilis az FF4-gyel...
  • Bucser
    #5405
    "Ugy hogy lehet ebbol is kiszivárogtatás lesz"

    Nem hinném. Van aki előrendelte. Akkor azzal mit csinálnak?? Bocsi hülye voltál, hogy fizettél??
  • repvez
    #5404
    Aha szoval ugyse megoldhato hogy a lementett google erth képeket feldarabolva a játék osszerakja és igy legyen valos város kép,mert mondjuk van 5-6 városkép és azt véletlenszerüen variálja?
    Bár lehet megoldhato csak kinek lenne rá energiája hogy az igyis 4000 kép helyett talán 5x több is lenne ha nem variálná a meglévökböl.

    Ja és ujra él az SAAFOPS oldala és ezt találtam rajta:
    No worries - we have not given up - never will but our private lives (mine and Kaspers) have been bad - I set up a new company called Rendercast (left Anglo) and I am an editor for the Coastal Newspaper - whilst old Kasper is off once again to Africa and Oz - I spoke to Bigfoot tonight and I am thinking of making the project open source for all to help finish it off
    Ugy hogy lehet ebbol is kiszivárogtatás lesz
  • Bucser
    #5403
    Ehhez az kell, hogy valós fölgeometriai adatokat használjon a terrain engine egy GPS lokáció meghatározásakor és azt a tileproxyserver fel tudja ismerni és be tudja rá illeszteni a szükséges textúrát.

    De tudtommal a Falconban saját textúralokációsrendszer van azza nem fölhosszúsági és szélességi adatokhoz vannak rendelve a textúrák hanem lokáció típushoz (azaz város felé 5-6- féle várostextúrát variál előváros esetén szintén, gyártelep esetén szintén és így tovább).

    De ha nem így van Balu majd kijavít.
  • repvez
    #5402
    HÁt a kabinokat nehezebb ugy találni, mert nagyon ritka az olyan jet sim ahol valosághü kinézeü 3d-s kabint használnak és még modolhato is hogy sok uj gépet készitenek hozzá.Talán az FS szériábol lehetne hozzá vadászni ,de ott is csak a polgári gépek kabinjára gyurnak jobban.
    gépmodelt sokkal könnyebb találni akár az FS, SP1,WoE és Wov vagy akár csak egy 3ds kiterjesztésü modellt.ÉS az FS-hez is 3ds be csinálják a modelleket csak átkonvertálják mdl kiterjesztésbe ami visszafordithato :).és ott talán hasonlo a 2d s kabinok kapcsolgatos rendszere is.Csak az a kérdés hogy mekkora a polygon szám megkötés amit képes a falcon kezelni.
    Esetleg ez a konverter ki fog kerülni valamikor publicba hogy uj gépeket lehessen késziteni hozzá vagy a régieket lecserélni és csak jármüveknél használhato vagy bármilyen 3d-s objektumra?
    ?
    Vagy ezeket csak ti fogjátok végezni?Várhato hogy szépen lassan uj részletesebb modellt kapnak a gépek

    És egy kis érdekesség:
    TileProxy
    Nem tudom hogy az mennyire lehetne megoldani hogy lecserélni a talajtexturákat egy rézsletesebb valos mühold képekre a google earth-böl mint ahogy a videon van egy kis SRTM-el megbolonditva?
  • Molnibalage
    #5401
    Ez jó!!!! Nekem a kabinok a fontosak, hogy szimulálják a valós kilátást a gépből, még az sem baj, ha nem lesznek klikkelhetőek. A legtöbb gép skinje nekem bőven megfelel. Az A-50-essel kéne még kezdeni valamit, meg a SU-27 és SU-27 skineket kéne helyrerakni, hogy az skin legyen repülés közben amit ki is válaszotk a munitions-nál.
  • Balu0
    #5400
    Rosszul fogalmaztam az elején.
    CSAK kabinokra gondolok, gép modelleket inkább magunk készítünk...
    Esetleg hajó és földi jármüvek modelljei jöhetnének még szóba..
  • Molnibalage
    #5399
    Közös steerpointokkal nagyon jól meg lehet csinálni az időzítést. Csak adott sebességet kell tartani és figyleni az érkezési időt.
  • L Viper #5398
    Üdv Sakacok, már megint csak most olvasom a mai adagot.
    Örömmel látom, hogy történnek a dolgok.

    Balage, az F4 formáció óriási ötlet !!! Természetesen ezt össze kell hozni mindenképp a 10 éves videóhoz.

    Látom, Baluék is gőzerővel dolgoznak.
  • Molnibalage
    #5397
    Nem is olyan rossz, csak túl sokáig nem történik semmi. Az akció a végén jó. Az elején meg is ismerős lesz a zene. Majdnem ugyanaz, mint a World of FF4-ben, csak nem a remixelt verzió.
  • Bucser
    #5396
    Project -1 Strike fighter.

    combatace.com-on vagy http://www.checksix-fr.com/ on van elég sok modder.
  • Molnibalage
    #5395
    Hát 30-40 póbálkozás után valszeg skierülne. Időzítésen és a sebesség tartásán múlik a dolog. Idő kell hozzá, ezért akarom már most gyakrolni, mert lenne rá több, mint 1 évünk.
  • Molnibalage
    #5394
    Ez kabinokra is igaz?
  • netmester
    #5393
    jó ötlet, de honnan lesz nekünk annyi időnk hogy begyakoroljuk ezt???
  • Molnibalage
    #5392
    Seaweed-ed kéne megkérdezni (bár őt állítólag kivágták innen, de a Bop-on keresztül még el lehet érni) és Strike Fighter Project/Wings Over Vietnam.
  • Balu0
    #5391
    Sziasztok.. jó rég írtam, kicsit feje tetején áll az életem ATM, de mind1

    Gyors kérdésem lenne. Anno valaki felvetette hogy más játékokból 3d modelleket át lehetne hozni RV-be. Akkor azt mondtam, hogy bonyolult mindenkit levadászni engedélyért, De most van egy jó kis gyors modell konverterünk amivel az RV adatbázisába be tudunk rakni új modelleket és valaki nekiált engedélyekre vadászni szép lassan.

    Nem elékeszm melyik másik szimulátort ajánlottátok amihez szintén 3DS modellekt csinálnak.

    Ha valaki bedobná a nevét a proginak meg hogy melyik angol fórumon lehet elkapni a főbb moddereit azt nagyon megköszönném...

    Üdv Balu
  • Molnibalage
    #5390
    Vagy meg lehet kevesebb emberrel is csinálni, de ahhoz meg pecíz időzítés kell és vastag füst.

    Az mindkettőhöz elég 3 (4) ember, az F-nél egy repül egyenesen előre és kettő keresztezi, de ehhez is elég jó időzítés kell, a 4-eshez meg aztán tényleg fel kell kötni a gatyát, hogy egyszerre érjen be oda a 4-es balodlali csúcsához a két delikvens.

    Azt meg tényleg impossible kategória, hogy ezt valakinek fel kéne venni a földről is úgy, hogy pont felette csináljuk, de NAGYON király lenne.

    Ezt úgy tudnánk gyakorloni, hogy egy kiválasztott reptér kötül kix terreppontok segítségével gyakorlonánk, persze előtte megpróbálom távolságokat ACMI segítségével lemérni és sebességeket és időket számolni ehhez.
  • Molnibalage
    #5389
    A videohoz ezért is kéne 9 ember.



    Ezt kéne alakzatban lerepülni egymás után... Jól nézne ki szerintem. Kéne hozzá gyakorlás, de ilyet még SENKI nem csinált falconban és a játék is megérdemelné! De ehhez kell 9(!) ember.

    Az is szóba jöhet, hogy este a betonon kirakjuk ezeket, de nem villogó, hanem állandóan világító helyzetfényekkel.
  • Molnibalage
    #5388
    Új video, még nem szedtem le.
  • L Viper #5387
    Multi szombaton nekem is kilőve.