52965
  • Molnibalage
    #5466
    Le lehet egyszerűsíteni, a rojtokat és árnyékokat eltüntetni és kisimítani és csak a külső kontúrokat megtartani. A srácnak akinek rá kell tenni, nincs más dolga, csak Phtosoppal ráhúzni egy farok dds-re layerrel azt csá. Ja és ezt a low res lebutíott verzió. Az eredeti verzió 4900x3500-as. Abból azért lehet szépet csinálni.
  • Caterpillar
    #5465
    Valóban ügyes a tesód!

    Ellenben van egy kis gond ezzel a rajzzal:

    Szerintem ez csak nagyban mutat jól, egy függőlegesen elvesznének a részletek!
  • Molnibalage
    #5464
    Szerintem olyan jó, hogy simán rá lehetne tenni a megyar girpenekre,
  • Molnibalage
    #5463
    Na itt a farokkódom, a tesó rajza.

  • Molnibalage
    #5462
    Asszed ilyen primitív trükk nem jut eszembe? Ennél SOKKAL komolyabb volt a gond, és sokkal komolyabb dolgokat is próbáltam, de mint írtam, már vége. Elszállt minden, adios...
  • netmester
    #5461
    mért nem próbáltad átrakni ide2-re ide1-ről vagy megcserélted volna a ketőt
  • Molnibalage
    #5460
    Valszeg azért történt ez, mert az elmúlt héten 3 nap alatt vagy 12(!)-szer volt áramszünet, biztos megviselte. Volt olyan, hogy 1 órán belül 3-szor.

    Majd lesz új véve is, de nem jön ki a fülemen pénz.
  • Bucser
    #5459
    ahelyett, hogy vennél egy új vinyót.... Nálam az ilyen azonnal kuka. Ha egyszer hibázik máskor is fog...
  • Molnibalage
    #5458
    Hát ma nem. A vinyómról eltűnt minden adat, ez már biztos. Hát örülök neki.... Mi összeszedek mindent ami eltűnt az lesz vagy 1 hónap, de van ami pótolhatatlan, az egyetemi munkáim nagy része az enyészeté lett, de a két legfontosabb hálistennek megvan.

    Holnap lehet róla szó, addigra kiderül, hogy működőképes -e az újraformázott vinyóm. Ezek után minden fontos cuccomról dulpa DVD backupl lesz, mert annak a garanciája egyenlő a nagy büdös nullával.
  • netmester
    #5457
    nem jöttök multizni???
  • Molnibalage
    #5456
    Kösz. Az a fura, hogy ma próbáltam már a címet, de akkor nem jött be erre semmi.
  • neuro
    #5455
  • Molnibalage
    #5454
    1.0.0.4-es patchet valaki felrakná a gmail-es címre? Nem tudom leszedni sehonnan.

    A videoklippjeimre van megoldás, egy fatális véletlen folytán. Majd egyszer elmesélem.
  • Molnibalage
    #5453
    Erre mondtam azt, hogy érdemes lenne északi oldalról is játszani, hogy lássuk mit tudunk. Persze csak a modernebb gépeken repülénk, MIG-23 és MIG-29 vagy SU-25. Persze a '83-as hadjáratban még MIG-29 sincs.
  • Molnibalage
    #5452
    Hát volt olyan és be is linkeltem a képet emlékeim szerint, hogy a kötelék 40 földi egységet takarított le, de az egész package 80-at asszem és nem kaptam lószart sem, pedig egy gépet sem lőttek le....

    F-15E-nél nincs RWR?? Hogyne lenne? A 15 földi egység leirtása az nekem az átlag, ha az a célom. Még J-6-tal is meg tudom csinálni összevissza 4db type 250-3-as bobával.

    A JDAM/JSOW használatban te otthon vagy? Én szart sem érek el velük.
  • neuro
    #5451
    A hadjárat elején be lettek állítva a prioritások, szóval egyelőre az északiaknak esélyük sincs. Gyakorlatilag elvesztették az összes repterüket és a frontvonalon lévő földi egységeiket is kipucoltuk.
    Szerintem "holnap" reggel próbálkoznak még egy nagyobb offenzívával, de előbb utóbb végük lesz teljesen.
    Ha rendesen lehetne irányítani a földi egységeket, már Phenjan is a miénk lenne :)

    Az F-15E-vel csak egy bevetést repültem eddig, és bár az egyik kedvenc gépem, sajna a játékban nem igazán használható (nincs RWR és CCIP módban nem látszik a piper).

    A legtöbb földi célt A-10-el lőttem szét, főleg CBU-97-el, illetve a "keményebbek" ellen F-16+JDAM kombóval mentem.

    A kitüntetéseket akkor kaptam, mikor egy bevetés alatt 15-20+ földi célt semmisítettem meg, Excellent volt a minősítésem és nem volt vesztesége a köteléknek.
  • Bucser
    #5450
    Igazáűból egy hadjárat szempontjából a földi győzelmek sokkal többet érnek mint a légi győzelmek. Légigyőzelem csak a védelmet szolgálja míg a földi célpont megsemmisülése igen nagy csapás lehet. (egy szétbombázott reptér rendbehozatala nagyobb csapás mint egy repülő pótálsa)

    Szerintem.

    edit: neuro F-16 squadronban ment az F-15-ösök gondolom nem az ő géppárja volt(szerintem)
  • Molnibalage
    #5449
    F-15E-vel nem nehéz...
  • Molnibalage
    #5448
    Nekem meg az A-A majdem 4... (55/14 emlékeim szerint)
  • Molnibalage
    #5447
    Sőt még a rating átlagom is magasabb volt....
    Látom modern hadjáratot nyomsz. Most én is egy olyat tolok ace szinten, de már az első nap este előtt ronggyá van törve az ellen. A '83-as hadjáratban, ha nem foglalkozol a priority beállításokkal elég esélytelen vagy, északiak igen hamar leamortizálják a reptereket.

    Ehhez is lenne egy-két szavam a készítőkhöz. A valóságban kétlem, hogy a nagy harcértékű típusokat ilyen közel állomásoztatnák a DMZ-hez. Minek van a sok déli bázis, ha nem oda vannak viszonylagos biztonságba telepítve a nagyértékű gépek? Én ezt tenném. Az F-5 az lehet közelebb a határhoz, de az F-16, F-15 és F-4-es lehetne messzebb is, legalább lenne értelme a légitankolásnak.
  • Bucser
    #5446
    A Hangsúly az A/G ration van ahogy nézem neuronak ez majd 10 földi kill per mission...
  • Molnibalage
    #5445
    Hát ezt én rohadtul nem értem. 100-as realismon 0 halállal 14 bevgetésből lőttem le több, mint 50 gépet, A-G 80 felett volt és a static 10 körül volt és mégis csak 2 Air Medalt tudtam összegályázni a '83-as hadjáratban és csak F-16A val repkedtem. Air Medalon kívűl SOHA nem kaptam semmi mást amióta Falconozok!

    A modom legutolsó verzióját valaki felrakhatná a falconos gmail címre, hogy ne kelljen megírnom újra az egészet. Mázli, hogy a data excel file az asztalon van, így legalább a lista megvan, hogy mit csináltam.
  • neuro
    #5444


    Lassan vége az első napnak...
    Nulláról indulva: századosi rang, 5 Silver Star, 2 DFC, 2 Air Medal :)

  • L Viper #5443
    A Warriors... és a Funfalcon megvan a gépemen :)
  • Molnibalage
    #5442
    Skacok, BÁRKINEK is megvannak a videoklippjeim letöltött avi formátumban? Az enyiméknek úgy tűnik, hogy lőttek.
  • Molnibalage
    #5441
    Na skacok én most asszem egy időre eltűnök. A 80GB-os adatvinyómmal valami nagy gubanc történt. Tegnap még minden rendben volt, ma meg gépet belövöm, gond nélkül felismeri de nem lát rajta semmit. 0 bájt hely és 0 bájt van rajta RAW formátumban az XP szerint. Mintha egy zsír új vinyó állapotában lenne, amin végig kell menni Partition Magic-kel. A PM is látja, de úgy, hogy fullra tele van szerite a vinyó, de a partíció neve meg ez ?c?, mikor eredetileg Data-nak kéne lennie, ja és emelett még lát egy extended particót is és az is tele van? (Mi a túró lehet ez?)

    Ki mit ud erről, hogyan lehet visszanyerni adatot? MINDEN rajta volt, amit az elmúlt időkben alkottam. MINDEN!!! Ha nem sikerül, akkor buktam egy tárgyat kapásból, mert azon volt rajta az egész. Hát örülök kurvára.
    Az összes Falcon cuccom is elveszett... MINDEN az FF4-ből!
  • Molnibalage
    #5440
    Valaki új F-14 modellen dolgozgat.
  • Molnibalage
    #5439
    Igen, én is, de még senki nem írt vissza, hogy nem érti mit írok. ;)
    Tehát mi is a gond?
  • netmester
    #5438
    ha a apám rakta volna össze a gépet akkor most nem itt lennék.szakértelem van 1 kicsi, inkább még csak próbálkozok. te is hibázol balage.
  • Molnibalage
    #5437
    A sokgépes köteléket valóban így kell megcsinálni, a sebesség szabályozása egyébként a törzsféklapokkal könyebb, mint gázadással.
    A reptér előtt 10 mérfölddel legalább el kell kezdeni és már akkor is közel kell lenni egymáshoz. Radarral ehet majd egymáshoz a távolságokat belőni. A sorok közti távhoz meg marad a szemmérték.
  • L Viper #5436
    szerintem azt is meg lehetne csinálni, hogy a kifutóra lenne egy egyenes rávezetés és már eleve több mérfölddel előtte kötelékbe fejlődnénk és alakzatban repülünk tovább az "álló kamerához". mindenkinek csak az előtte levőre kell koncentrálni meg a sebességre.
  • Molnibalage
    #5435
    A kötelék tagjainak azonosaknak kell lenniük szerintem, mert:

    1. Egyébként elég hülyén nézne ki.
    2. A kevés emberes megoldásnál meg egy db 4-gépes kötelék lenne az egész és közös steerpointok lennének, tehát itt meg a játék motorjából adódóan kell azonos gép.

    A 9 gépes köteléknél viszont nagyon szorosan kell majd repülni, hogy látszon is belőle valami. Nekem az még nehetebbnek tűnik, mint az időzítéses dolog, és a laggolás is bezavarhat.
  • Molnibalage
    #5434
    Ilyen sebességgel és távolságokkal kb. 50 sec van a kezdő steerpointoktól a találkozásig, ez elég sok idő lehet, hogy kisebb távolság is elég. Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás. Ezt még szólóban is lehet gyakroloni.
  • L Viper #5433
    Szerintem F16-os kötelék kéne, különféle skinekkel, modellekkel.
  • Molnibalage
    #5432
    A navigáció meg nem lesz nehéz. Ha csak a 3 emberes vieziót repüljük, akkor olyan sterrpoitokat teszek ki, hogy mindenkinek csak rá kell állni egy adott sebességre és kb. 1 mp pontossággal megérkezni. Segítségképpen egy ábra:



    Mindnki látná az összes steerpointot és kb. 5 mérföldre lennnének egyámstól. A HUD jobb alsó sarkában ott az ETA tehát a bevezető steerpointokhoz is nagyjából egyszerre érkezünk meg adott sebességgel (kb. 350kts)akkor onnantól cask apró finomítás kell a gázon, hogy a végső steerpointokhoz egyszerre érzkezzünk meg. Ez a F kirajolásához az ábra, a 4-est is így meg lehet csinálni.
  • Molnibalage
    #5431
    Rejtam kívűl kell majd 8 ember.

    Eddig tehát aki számításba jöhet: Te, akit hozol, L_Viper, Gundark, Repvez, netmester. Ez már hat, de ha neuro és Bucser is jönne, akkor már meg is lennénk. Csak egyszer kéne pár órára ráérni, annyi idő alatt meg lehetne csinálni a köteléket.

    Addigra majd megpróbálok szolgáltatót váltani, hogy jó nagy upload legyen nekem is. ÉN úgy tervezem, hogy a diplomám után lehetne megpróbálni ezt a nagy köteléket. Ez több, mint 1 év múlva lesz, szóval nem kell kapkodni, a kötelékezést lehet kevesebb emberrel is gyakorolni. A legeslegjobb az lenne, ha meg tudnánk úgy csinálni, hogy összeáll a kötelék és áthúz egy reptér felett ahova kipakolok földi egységeket vagy felszállni készülő repülőket és azok lesznek a földi kameraállások és lentről is fel lehetne venni a köteléket. Nagy gépekkel kéne repülni, hogy jobban látszódjon az egész. Én az F-15-öst ajánlanám, csak itt az a bibi, hogy nem lenne stílusos, elvégre ez mégiscsak egy F-16 szim... Ezen még gondolkozhatunk.

    A kéthajtóműves gépeknél további előny, hogy meg tudom csinálni a wingtip füstölést is és át is tudom színezni a füstöt, hogy jobban látszódjon a háttérben. (Az egyhajtóműves gépeknél is, de csak úgy, hogy kéthajtóműves gépet csinálok belőlük, magyarán kétszeres tolóerejük lenne.)
  • Molnibalage
    #5430
    Ebből SEMMIT sem értek, kérlek fogalmazd újra. A mondatoknak van eleje és vége, szeretném ezt látni. Ja és egy két gépelési hiba belefér, de azért ez már túlzás. Ebből azt veszem le, hogy nem is figyelsz oda arra, hogy mit írsz, tehát nem is fontos.

    Az enyimével egyező gépet 60 ezerből (én ennyiből hoztam ki, egy éve) meg lehet csinálni, ha csak procit és videokarit akarsz cserélni, azért ez nem egy vészes összeg. 6600GT (AGP) 256MB RAM DDR3. Ezen nem is olyan rossz kari. Minden játék fut rajta még a legújabbak is. Ez 30-ból megvan, másik 30-ból kijön egy középkategóriás alaplat és egy AMD 3400-es proci.
  • Caterpillar
    #5429
    Szagértést érzek a levegőben!


    Netmester én azt tanácsolom a gépfejlesztést inkább bízd a faterodra vagy valakire aki ért hozzá!
  • netmester
    #5428
    addigra már én is megtanulok navigálni az biztos.de lehet hogy nem veszek erőssebb gépet csamk ddr2-eset hogy tudjam fejleszteni.ha minden igaz akkor lehet az is a baj hogy a gépem nem nagon fogadja el a videókártyát se mert amikor nézegettem a driver lemezt találtam más vidkarikhoz is illesztőprogramot azok szeintem azok amik kompatibilisek a gépel és a mopstani nem volt a listába. vagyis lehet nekem is meglenne a 60 fps ha anno néztem volna ezt.
  • Caterpillar
    #5427
    A 8 géphez majd adott esetben szólj hozok magammal még egy embert!