52965
  • Molnibalage
    #5546
    Hát messze... Még a tájismétlődés sem létszik egy-két képen.
  • L Viper #5545
    Gyönyörűek ezek a képek, csak azt tudnám hová tűnt ez a "HiTiles" ? Vagy lehet, hogy nem lett kész teljesen és ezek csak részletek ?
    Eddig ez a legszebb táj akkor is
  • neuro
    #5544
    A repmodellben engem az zavar, hogy vannak olyan gépek (pl. F22, Gripen) amelyek egy erősebb fordulóban akadozva mozognak, csúszkálnak.
  • Bucser
    #5543
    fordulóban meghúzod a magasságit és lassan reagál???

    Nem mindegy ám, hogy milyen sebességgel, milyen magasságon, milyen fordulót akarsz belehúzni abba a madárba. Mellesleg az sem árt ha előtte instabilra trimmeled a gépet. Egyébként Falconnak való igaz repmodellje nem a legelőnyösebb oldala, de nem is amiatt játszanak vele akik játszák... ha pontos flight dinamyka kell ott van a Su25T-vel a LO vagy a Flight simulator 10.
  • Molnibalage
    #5542
    Vazz, 2000-ben már volt dx8? Nem is tudtam, akkor stimmt minden, de akkor kanyarodjunk vissza a Falconhoz. Azért arra majd kíváncsi leszek, hogy ha majd DX8/9-es grafikával hasít a cucc hány embert térít meg a grafika és kezd el vele majd játszani.

    Viszont a repmodellel már tényleg kéne csinálni valamit, lennének apró ötleteim. A legnagyobb gond talán ami feltűnik, hogy ha fordulókban meghúzod a magasságit, nagyon lassan reagálja le az összes gép (lassan nő az állásszög), ezzel kéne főleg csinálni valamit, már ez is nagyon nagyot dobna a dolgokon és reálisabbá tehetné a rakéták előlí kitérést) meg egyes típsuoknál valahogy ki kéne lőni az autotrim-et, ha egyáltalán ezt meg lehet tenni, de gondolom elég nehéz lenne, hiszen F-16 szimnek készült, tehát minden gép mozgását most is az F-16 alá írt kód mozgat. (?helikopterek?)
  • Bucser
    #5541
    A Vertex Shadereket Dx8-ban mutatták be. real Time Bump mappinghez pedig Vertex shader kell!

    3Dmark 2000 pedig anno Dx8-ra épült. (nem véletlenül kellett neki legalább egy GF3 hogy rendesen fusson)
    Úgyhogy amit te mondassz és amit én mondok az összhangban van egymással. (a Doom3-hoz sem véletlenül kellett anno minimum GF3 videokártya nemvéletlenül szoptak sokana GF4MX sorozattal mivel az még GF2-re épült csak ugrottak egy számozást)

    Falcon nem tud alapból a talajra bump mappinget húzni, mert ahhoz DX8 kell neki. A Falcon engine pedig megragadt DX7-nél. (mot fejlesztik előbb a Dx8 majd a DX9 extensionöket bele ha jól tudom)
  • Molnibalage
    #5540
    Mit értesz real time alatt? Játékban lehet, hogy a Doom III volt az első, de már a 3DMark 2000-ben is real time-ban mérte a bump ampping hatását az FPS-re.
  • Bucser
    #5539
    Real Time bump mapping csak a vertex shaderekkel jelent meg a DX8 alatt.

    Abban tévedtem ,hogy 9 lenne :)

    Csak azért emlékszem erre, mert anno mikor Carmack mutogatta az első képeket a Doom3 engine-ből mindenki el volt hűlve a real time bump maptől.

    Tehát a Bump map régi módszer de real timeban csak a DX8 óta használják (vagy Open GL-ben de addig nem használták csak a PS2-n talán.)
  • Molnibalage
    #5538
    A galériámban is egy ebből származó kép van akkor, csak eddig nem tudtam.

    Bucser, a bátyus most mondta, hogy a Bump mapping ősrégi, nem dx9-es.
  • Bucser
    #5537
    Ahogy nézeggtem ezt a tájat bump mapingat használtak, hogy a textúra színválasztékának segítségével térbelinek tűnjön a talaj.

    nem rossz ötlet. de ez asszem dx9 feature.
  • repvez
    #5536
    most találtam pár érdekes képet amit egy Qaz nevü egyénke csinált saját készítésü tájjal még 2005-böl,de még most is jobban néz ki mint a mostani.
    1,2,3,4,5,6,7,8,

    És egy Nanard nevü emberke ezt irta rá 2006 szeptemberében :Just a shame a leak stopped any further graphics improvements
    Ugyhogy lehet valami hasonlora lehet számitani majd.Egyébként frugalson nézelödtem.
  • Molnibalage
    #5535
    És ha nem? Megcsinálom én. Balu közölte, hogyha kész van a moddolásom és leírom, hogy mit csináltam az adatbázis változtatásban is, akkor ha jó, az is benne lesz a kövezkezőkben. A 2D-s adatbázist is megpróbálom buherálni.

    Nem, sajnos nem én irányítom a projectet, de köszönöm a megtisztelő címeket.
  • L Viper #5534
    Remélem tényleg beteszik a füstösebb Mig 29-est is, ahogy ígérték.
  • netmester
    #5533
    molnibalage az az meber aminek semmi köze a falconhoz a modoláson kívűl. csak aztán kiderül hogy ő a irányítja a hátérből az egéssz fejlesztőcsoportot
  • netmester
    #5532
    csak ovatósan a végén már ránkszálnak hoygy titkos bünszervezetet hozunk létre. vagy mert újj vallást akarunk teremteni
  • Molnibalage
    #5531
    Balu azt mondta, hogy főleg azok lesznek. Én az új flare grafikára leszek nagyon kíváncsi, meg asszem az AI dobási technikáját is átírják a javaslatom szerint.
  • L Viper #5530
    Azért baromi kíváncsi és türelmetlen vagyok az új patch-el kapcsolatban.
    Komoly dolgok várhatóak, az biztos.
    Gondolok itt a grafikus dolgokra is pl.
  • L Viper #5529
    Látom terelődik szépen a nyáj
  • Caterpillar
    #5528
    Believertápig!!!!!
  • neuro
    #5527
    Ő AMRAAM hívő VOLT, most térítik át...
  • Gundark
    #5526
    Ez egész olcsó volt, azt hittem jön az inkvizició A képhez meg csak annyit hogy a középső hitetlen. Csak egy kézzel és immel ámmal hódol. Ez egy AMRAAM hivő.
  • Molnibalage
    #5525
    Helyes a dörgés gyermekeim, feloldozásképpen lelőni ma este 3-szor 3db MIG-et, de csakis csörgőkígyóval vagy gépgyúval.

    Lefekvés előtt meg egy "Mi Falconnuk, ki vagy a mennyekben, moddoltassék meg a te neved.." 3-szor és minden bűn meg van bocsájtva.
  • neuro
    #5524


    "A kultikus Sidewinder hívők megérintik a rajongásuk tárgyát (Getty Images)"
  • neuro
    #5523
    Az AMRAAM különben is a sátántól származik, igazhívő Falconos csakis Sidewindert használ :P
  • Gundark
    #5522
    Öö, azt hiszem még nem késő elnézést kérni a szentatyától hogy ily hirtelen nyilatkotam. Ha szerencsém van akkor megúszhatom 3 83as hadjárattal, de talán már csak nem itél lokkonozásra De az szinte biztos hogy egy darabig nem használhatom az amraamot
  • neuro
    #5521
    Főpap? Ugyan már... Falcon pápa!
  • Gundark
    #5520
    Püff :) Gyűlik a Főpap nyája
  • Supersix
    #5519
    Okay!Köszi
  • Molnibalage
    #5518
    Akkor add meg te is a címed privátban és holnap neked is feladom postán és hétvégére már ott is lesz.
  • Supersix
    #5517
    Sziasztok!Ha szeretnék multi mókára jelentkezni akkor így hirtelen mikre van szükségem?Falcon 4.0, AF, RedViper, és még? 4.0-val vagyok gondban mert nehéz hozzá jutni és lehet lesz egy hét mire meglesz :(
  • Molnibalage
    #5516
    Na, úgy tűnik lesz új F-14-es modell.
  • netmester
    #5515
    jó okat írtatok. mi lett volna ha az ostor helyett azt találod ki, hogy 1 rúd kolbász van a kezébe. az lenne magyaros
  • repvez
    #5514
    igen de ha mondjuk kedved lenne egy kicsit multizni,de épp nem ér rá senki akkor nem tudsz csinálni semmit, meg ha egyszerüsödne a kapcsolodás talán elkerülhetö lenne hogy valaki másik játékba kerül mint ahol mi vagyunk és nem látjuk (ld. utolso multis dogfight).
    Nem tudom hogy mekkora melo vagy hogy mennyire tér el a kod a többi változathoz képest, de Openfalcon alá már csinált egy srác egy külsö progit amivel látja a kreállt servereket és AF alá is volt több ilyen Falconlobby néven és ugye Ez után jött a Hyperlobby amivel tényleg gyerekjáték a server készités és a csatlakozás.
    Az se mellékes hogy aki netalántán nem tud erröl a topicrol, de játszik a játékkal belépve a multiba esetleg megláthatná hogy épp van egy magyar server inditva és igy növelve a magyar létszámot.
  • Molnibalage
    #5513
    Nem lenne rossz, de szerintem nem erre van a legégetőbb szükség, nekünk is megy enélkül a multi.
  • repvez
    #5512
    Ha hozzányultok a multikodhoz akkor nem tudtok valahogy belevarázsolni egy beépitett serverkeresöt?Vagy hogy egyszerübb legyen a kapcsolodás.Mert igy ha nem tudunk IP cimet akkor lehetetlen máshoz csatlakozni , ugy meg lehetne látni az éppen futo összes servert.
  • Molnibalage
    #5511
    Nem'tom hogy ennek kapcsán már említettem -e, de túl durvák a lépcsők a sávszélben, a multibeállításoknál.
  • Molnibalage
    #5510
    Igen, igen, igen! Kb. mikorra várhatjuk? Hetek kérdése vagy hónapok?
  • Balu0
    #5509
    Lesz sok multi kód javítás is! Pl Close formation stutter megszüntetése :D lehet műrepkedni!
  • Molnibalage
    #5508
    Vietnam. A Falcon motorja nem teszi lehetővé, hogy szerintem itt élvezhető legyen, de érdemes lenne mutlis bohockodáshoz, mert elivleg vannak igen szép nagy hegyek benne, bár az európai helyszínen is.
  • Molnibalage
    #5507
    Üzenet Balu-tól.

    "Amúgy ezek a dolgok "egyszerű" data editek, f4browser-ben... elég low priority most. Viszont lehet bedolgozni.. írd le mit változtatsz, és mi az eredmény.. ha jó berakjuk.. a lényeg hogy úgy írd le, hogy reprodukálhtó legyen a saját adatbázisunkon.

    Pl:
    AC: A-10
    Changes:
    1.) this number xx changed to this xy
    2.) this number xx changed to this xy
    3.) this number xx changed to this xy
    ect ect..

    Resoult: A-10 performace is closer to reality, lower killcount.

    Így valaki közülünk gyorsan végigpörgeti a saját DB-nken és már kész is...így akkor is bekerülhet a low priority.

    Nem mondhatom el részletesen de elég sok minden amit írtál az utóbbi hetekben mint hiba, javítva lesz, legalább is a komolyabbak, személyesen egy "főgonosz" programozónak küldtem el egy listát a saját és a te észrevételeiddel, és meglepően pozitív választ kaptam... :-) "
    Nos sakcok, lehet tesztelni és segíteni, fejlődjön csak a dolog.