52965
  • L Viper #5626
    Amerikai disznó imperialisták ! Ez a sorok közti mély mondanivalója, filmesztéta szemmel
  • Gundark
    #5625
    Kiru :) de miért ül KÉT disznócska a 22ben?
  • L Viper #5624
    Hihetetlenül beteg, nézze meg mindenki !!!

    Propaganda kici kínai ovisoknak :D
  • Molnibalage
    #5623
    Hát abban nem nagyon, mert a hadjáratokban nem kell és realisticon elég nehéz, mert a vezérlés érzékenysége nincs kellően levéve az RV-ben csak az AF-ben. A másik gond, hogy még MINDIG enyhe fordulóban van végig a tanker egyes ritka kivételektől eltekintva, így meg tankoljon a jó....

    Nézd meg a videoimat és az elárukl egy-két dolgot. :)


    Itt az egyik, a többit ezen keresztül megtalálod.
  • L Viper #5622
    Ritkán kell olyat, a Koreai helyszínen mondhatom bátran, hogy szinte soha. Viszont nagy élmény és jó szórakozás a tankolás.
    Realisticon nem egy leányálom az biztos, ugyebár a tanker finoman fordul.
  • L Viper #5621
    Valóban így van, akkor jó volt a kapcsolat.
    Nekem 2 Megabites a letöltike, a feltöltike meg 512. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy amikor rengetegen ülnek a net előtt, csúcsidőben ( MSN-ezik a fél ország tini tábora ), akkor ezt nem tudja produkálni, bár voltak a szolgáltatónál jelentős fejlesztések és mostanában már lényegesen jobb lett a kapcsolat minősége.

    A minőség bizony nagyon fontos, mert a csomagveszteség az nagyon elcseszheti a multit.
    Valamikor nagyon régen, amikor sokat nyomtuk FPS-ekkel (pl.Q3) akkoriban nagyon tapasztaltuk sajnos.

  • Supersix
    #5620
    Ti már nagyon profik vagytok például légi utántöltés?
  • Molnibalage
    #5619
    A nagy kötelékhez még nem, de majd idővel összejöhet. Az áthúzásos F4 kirajzoláshoz elég 4 ember is. A nagy kötlékhez 9 ember kell, azt min. 1 hónapra előre kell szervezni, hogy 9 ember ráérjen egyszerre.
  • Supersix
    #5618
    Azért majd kiprószálhatjuk hogy én leszek a server próba cseresznye!Csak jönne már meg a cucc állat lenne azt a F4 köteléket össze hozni!Leszünk annyian?
  • Molnibalage
    #5617
    Névlegesen 256kbits (32kByte/s), de valójában 25kByte/s a plafon.
  • Gundark
    #5616
    Ebben van valami elég ha csak arra gondolunk amikor L_viper volt a szerver tök jól ment. pedig neki 256 ha jól emlékszem. De tök mindegy, kipróbáljuk aztán meglátjuk :) Bucser te meg nem izéljél hanem gyere játszani :) L_Viper : Ő az egyik akinek Balázs pápa elküldte az "áldás" úgyhogy nemsokára ő is a hivők közé fog tartozni :P
  • Bucser
    #5615
    Nem csak az upload sávszéle a mérvadó hanem az elérési idő külső hálózatokba és a packet loss mértéke. (azaz nem a mennyiség a lényeg hanem a minőség is)
  • L Viper #5614
    Kinek, minek van olyan uploadja ?
  • Molnibalage
    #5613
    Skacok, Supersix-nel 1MB-es uploadja van!!! Haj, de jókat fogunk mi repkedni...
  • L Viper #5612
    Dogfightban biztos jó az FPS, meg TE-ben is.
    Felraktad az összes javítást 4.4.1-ig ?

    Az SRTM felszín is nagyon jó szerintem.
    A játék menüje is elég esztétikusra sikeredett.
    A ronda füst, ami alapból benne van ahhoz meg van patch.

    Lehet felteszem én is, mert már baromi régen nézegettem és akkor sem túl sokáig.
    Az mindenesetre tetszett, hogy a küldetésbe belépve nem gondolkodik a 2D és 3D kabin váltáskor és külső nézeteknél sem.

    Küldök egy jó felhőmodellt mindjárt a mail-edre.
  • Molnibalage
    #5611
    Bocs, hogy teleszemetelem a fómumot, de úgy érzem a tapasztalatokat meg kell osztani. Tehát folytatás következik.

    Nos, az OF 3D kabinjai gyönyörűek, de van egy szépséghibájuk, a 2D és 3D cockpit között, ha átváltok 10-12FPS difi van!! Azért ez durva... Pont ott ahol nagyon kéne az FPS és kell a 3D-s kabin, a dogfightban, ott a legkisebb az FPS. Mélyütés a javából. Avionikilag viszont ez a progi a merő tökély. Elkpesztő, hogy mennyire lehet állítgatni a dolgokat.

    A SAM-ek sem buták már hála istennek és az előre programozható catridge meg FŐNYEREMÉNY!
  • Molnibalage
    #5610
    Vszont az LGB mód ebben valami hihetetlenül jó! DE jó lenne, ha az FF4-ben is átvennék (átvehetik?) ami ebben van és jó lenne ott is a különöbző megjelenítési formákat átvenni a TGP esetében.

    Jó lenne a game, de ki bírja ezt erőforrással?
  • Molnibalage
    #5609
    Nos, dogdightra vagy TE-re esetleg jó a cucc, de egyébként túl erőforrásigényes. Repültem egy dogfigtot egy MIG-29 ellen, még mindig a "szuperlegyőzhetetlen" repmodell van benne...

    Kipróbálom, hogy az OF-ből kimásolom majd az egyes gépek adatait és azzal repülök majd RV-ben.
  • Molnibalage
    #5608
    Aztán az F-15C-n csak A-A fegyverzet volt, nuku póttartály, de ha CAT I-re váltottam jelez a Master Caution. Miért?

    Baromi sokat töltöget, egyszer már lefagyott dogfigthban F-18A-ba ültem bele és mikor 3D kabinra váltottam CTD-d kaptam ajándékba. Hát skacok ez nagyon messze van szerintem az RV-től, de az adatbázisa az érdekes, vannak benne olyan értékek, amik nagyon messze vannak az RV-től, de mindkét irányban.

    FF4-ben MIG-29 radar chaff chance érték 0.013 itt meg 0.2! Ehaj, most akkor vagy máshogy számol a motor, vagy igen fura szemlélet van az OF csapatnál. Ezt ponéból jó lenne megtudni. Minden gépnek igen magas ez az értéke, még a Raptornak is 0.1! Érdekes.

    A HUD adatai is túl gyakori frissítésűek nem olyan, mint az FF4 (és a valóság). A hangok szerintem ócskák.

    Egyszerűen alig van benne pozitvum, de ilyen a Textured TV/TGP, a szürke TGP és MAV célzókép és a radar screen is és maguk 3D kainonk, de ezzel asszem vége is. Kár érte.

    Szóval a Pápai dekrétum: FF4, amen!
  • Molnibalage
    #5607
    So, én nem akarok senki lelkébe gázolni, de ez borzalmas, a 15 FPS-t sem éri el a cucc úgy, hogy a környéken alig bóklászik valaki és csak 5-ös a bubble. VICC!!!Nehogy már egy 256MB-os videokarival 1GB RAM mellett egy AMD3400-on ennyi legyen, ja és olyan szánalmas füsteffekttel az FF4-hez képest...

    A Blank MFD-vel meg nem értem mi a gond. Egyszerűen be kell csak kapcsolni az oldalakat és be kell állíteni, minden üzemmódban külön. Rakjak be screen-t? 20 sec alatt megoldottam.

    A chaff/falre szórás meg valamiért nem működik, legalábbis az F-15C-n nem ment. Pozitívum, hogy az F-15 repmodellje nagyon el lett találva, de hajátszhatalan a játék ez nem sokat ér, bár át lehet másolni akkor az RV-be, azt megnézni, hogy működik -e.

    A textúraváltás hiba itt is megvan, tehát az én konfigom nem tetszik egyik Falconnak sem. Kár, új videokarit csak ezért nem fogok venni.

    Na röviden ennyi, holnap (ma) még megnézek ezt-azt, de én egyelőre (és valszeg örökre) eltemetem az OF-et, videot csinálni alatta halál reménytelen az én gépemmel.
  • Molnibalage
    #5606
    Na hát első tapasztalatim még felszállás előtt. Megnéztem az összes gépet a Tacref-ben és az összkép sajnos siralmas. A főbb nyugati gépek tényleg szépek, sőt túl sok is van belőlük (vagy 4 fajta F-16 agressor festés, tényleg látványos, de sok értelme nincs, mert hadjáratban ilyen gép nincs, de videohoz jöhet!), tehát F-111 (ezek különösen és jó sok van ebből is), F-16, F-18, F-14, A-10 és F-4 jól néznek ki, de pl. ha az F-15C lehet szép akkor az F-15A miért nem??? Kívűlről nem különbözik a gép....

    A Crusader és Corsair sem rossz, de hadjáratban ezek sem túl gyakoriak.

    SZU-27-ből nincs a hagyományos két skin. Boooooaaa! MIG-23/27, SZU-24, egy okádék, de az F-5-ös sem túl jó, pedig elvileg főszereplő a koreai hadjáratban. A MIG-21 igen gyenge, de hogy a bisz-hez meg miért a legkevésbé hasonló modellű van betéve...?

    A TU-16 viszont ESZMÉLETLEN jó és az IL-28 is ebben eddig a legszebb. A MIG-19 szép a MIG-17 elmegy.

    A hadjárat alatt iszonytosan szaggat a menurendszer olyan, minr az RV még a patchek előtt.

    Na akkor most röppenek egyet a hadjártban 5-ös bubble méret mellett. de nincs túl jó előérzetem..
  • Molnibalage
    #5605
    Mint mondtam mér az ősrégit próbáltam ki, de az olyan erőforrásigényes volt, hogy még a Lonci is semmi volt hozzá képest és a grafika is csak egy-két helyen volt kiemelkedő. Vannak dolgok amik azért vonzanank benne jócskán, ezeknek járok majd utána.
  • L Viper #5604
    Elég nagy a tábora az OF-nek is : Fórum link
  • L Viper #5603
    Elég régi cucc ez már pedig, azthittem, te már réges-régen kipróbáltad ezt is, Falconpápa
  • L Viper #5602
    Felraktam a 4.3-at, a hotfixet ( ez bemásolós ) Aztán a 4.4 -et és a 4.4.1-et is , de nem vettem észre külömbséget, bár annyira nem teszteltem a 4.3-at sem. A verziószámot viszont nem írta át. Repvezzel beszéltem, nála is ugyanilyen.

    Ha jól láttam a külföldiek is így használják.
  • Molnibalage
    #5601
    A 4.4-et érdemes felrakni? Az nem beta? Stabil?
  • L Viper #5600
    A legnagyobb bajaim az OF-el: Nem teljesen jók az éjszakai kabinok és az időjárást nem lehet buzerálni a gyakorlásnál.

    Videókészítéshez, viszon szerintem elég jó lenne.
  • L Viper #5599
    Mindjárt küldöm privátban, mert hosszú :D
  • Molnibalage
    #5598
    Jó, de hogyan lehet fennt a kettő egyszerre?
  • L Viper #5597
    Amit belinkeltem, csak az kell, a 4.3 ahhoz a htfix és ami itt van még:
    4.4 és javítás
    Repvezzel mi így használjuk.

    Az a régebbi az nagyon bugos (OF4 19 rarban) az nem kell !!!
  • Molnibalage
    #5596
    Ez most a PC-s játék vagy valóság?
  • repvez
    #5595
    Egy jo kis oldal az EF2000-hez:
    ef2000
    Az azért elég komoly hogy a reptér vázlatát és megközelitési adatait is szép grafikusan megjeleniti.És érdemes végignézni a menüket le lehet tolteni egy példafájlt hogy hogyan hajtja végre a gép a hangparancsokat.
    rá kell gyurni nekünk is arra hogy hanggal kapcsolgassunk a játékba aztán ha oda kerül a sor hogy egy ilyet kéne igazibol vezetni már meg se lepödünk semmin
  • Molnibalage
    #5594
    Ez OF? Ti hogyan oldjátok meg, hogy a kettő eggyütt legyen fennt?

    Repvez, ahol az általad nevezett "kinti" könytár van, az a sok file a régi OF install?
  • L Viper #5593
    Kendvenc screenem:



  • L Viper #5592
    Itt megvan minden egy kupacban az OF-hez: OF 4.3 és Hotfix egy mappával visszább pedig a legújabb patch.
    Szerintem marha jó a beépített SRTM felszín, bár baromi sokáig telepíti.
    Az RV bezzeg pif-puf pár perc és frankó , dehát valamit valamiért.

    Igen néhány kép valóban van az Flight Simből is :)
  • L Viper #5591
    Hát igen, az ég és a felhők a mániám. Egy szimnél nagyban javítja a látványt ez logikus.

    Na amit belinkeltem azok a felhők ugyebár nem az alap OF felhők.
    Van két úriember, akik nagyon rámoccantak a témára: Lee és Lazystone.
    Lee felhőit használjuk az RV-hez is.
    Az OF-es felhők nem kompatibilisek az RV-vel sajnos. A két csapatnak együtt kéne dolgozni :D

    A most futó legújabb OF verzió már egyáltalán nem döcög, mint anno az első, ezt szépen optimalizálták. Viszont nagyon sok minden sajnos túl lett komplikálva, bár valaki ezért szereti.
  • Gundark
    #5590
    ööö még annyi hogy ha felteszem (csak a block 52őt mással nem megyek :) akkor az nem kavar be valamit mint az aeyeses?
  • Gundark
    #5589
    Nekem elég rosszul látszik a fogyasztásmérő. De mindegy akkor szétnézek a frugálon. Köci.
  • Molnibalage
    #5588
    Na ma kipróbáltam, hogy vajon FF3 alatt mennek a Hitiles-ek. Hát nem, már ott is megvan a textúraváltási hiba. Kurvára nem értem, mert a Fly! video is a mostani videokarival készült, csak az alaplap és a proci változott és a Fly!-ben Hitilest használtam és tökéletesen működött. Nem az zavar igazán, hogy nem működik, hanem az, HOGY NEM ÉRTEM MIÉRT???
    Ilyenkor szoktam azt mondani, csoda hogy a PC-k működnek, mert azért arra kívácsi lennék, hogy hány ember van a Földön, aki ezt a relytéjt meg tudná oldani, akárcsak azt, hogy miért nem megy nálam a Flanker és miért nem megy Seaweed-nek az FF4...

    Ez FF3-ból van.
  • Molnibalage
    #5587
    Elvileg működik, de van róla szó a furgalson, hogy elvileg hogyan kell használni. Nekem megfelelnek az alap 2D-sek nagyon, kivéve azt, ahol olyan kicsik a fuel flow-nál a számok, hogy nem lehet elolvasni.