52965
  • repvez
    #12400
    ennek pedig egyre több realitása lenne mivel a DCS és a fighterOps-ba is lehetne hasznát venni.
    Esetleg az még meg lehetne probálni, hogy a TrackIR-t hagyományos modon használva a Freetack-ot meg ugy hogy a webkamot a fejre helyezve az ujjakra ledeket szerelve az egérmozrást figyelné és kezelné.

    Ha müködik akkor levédetem az ötletet és copyraited by repvez :D
  • JoeDestroy
    #12399
    Ötlet.
    Freetrack 1 v. 2 DOTS egér emulációval (a klikk kérdéses még egérként nem próbáltam) direct input nélkül (nincs dupla hardware), + TrackIR 6DOF.
    Két kézen a ledek (1 v. 2 így bármelyik kéz lehet az egér), kamera a monitor és bill közt lent ~45deg szög.
    Esélyes lehet, és az op rendszer több egeret tud kezelni, és a falconban sem lesz fennforgás a hardweres ütközésekből.
  • Bucser
    #12398
    A gond az, hogy nem tud a szoftvere a TrackIR-nak 2 hardwaret lekezelni. Párhuzamosan pedig ha 2 TrackIR profilert indítanánk akkor összeakadnaa 2 szoftver és a 2 eszköz, hogy melyik melyiket kezeli éppen. Ennyi a gond. Ha ez megoldódna utána már csak egy olyan dolog kellene, hogy meghatározható legyen programon belül, hogy meliyk trackIR-t milyen funkcón hazsnálsz és a program is engedje az egeret trackir közben ami pl adott FSX vagy falcon esetén míg pl LockOn-ban nem.
  • Molnibalage
    #12397
    Szóval az a gond, hogy jelenleg az oprendszer nem enged párhuzamos két ilyen eszközt futtatni? Vagy nem ez? Vagy elég, ha csak a Redviper felsimer kettőt?
  • Bucser
    #12396
    Az a "síma infrás" irányító egy infrakamera ami pozíciót követ és helyet határoz meg mint a TrackIR csak fordítva. azaz az infrakamerát lóbálod és nem a pontokat.

    Egyébként reopvez ötlete nem rossz és megvalósítható 2 trackIR-al biztosan csak összeakadnának. mivela program nem fogja tudni elkülöníteni a 2 eszközt. de szerintem megoldható. Az egyik TRackir-t egérmozgatásra (erre van is profil) a másikat pedig a hagyományos funkciójában használod.
  • Solt
    #12395
    jobb klikk parancsikon - tulajdonságok - cél így nézzen ki: C:\MicroProse\Falcon4\RedViper.exe -hires

    így menni kell nagyobb felbontásban is...
  • Molnibalage
    #12394
    Egyetlen Track IR-rel ez nem oldaható meg az tuti.

    Leon, -hires opciót nem próbáltad? Azzal mennie kell. Kb. te vagy az 5. aki kérdi és eddig mindenkinek működött..
  • repvez
    #12393
    Nem az elv a probléma az már több helyen bebizonyosodott, hogy müködik
    Csak hogy egy eszköz 2 funkciot töltsön be az nem tiszta még
  • LeonSilver
    #12392
    Ezekhez az izékhez ugyan nemértek de szerintem nemlenne egy nagy vaszisztdasz megcsinálni.Hogy mire alapozom eztetetetet??
    A vőm vett egy ilyen sz@rságot.Ezt a wii nevü őrületet.Nos ennek egy "sima" infás irányítója van de simán érzékeli a mozgást fel-le, oldalra és előre-hátra.Szóval azon a zelven meglehetne ezt is csinálni szerintem.
    ***---***
    Szomorúan tapasztaltam, hogy az RV-ben is csak 1280*960-as felbontás van :(
  • repvez
    #12391
    Nem kell a kéznek mozogni ahhoz hogy lásd hova akarsz kattintani,most is látos az egérnyilat csak annyi különbség lenne hogy enm az egérrel hanem az ujjaddal irányitanád a nyilat.Amikor zöldre vált a kör akkor kattinthatsz rá.
    Csak ez a mélységen tulmenöen már böksz dolog nem a legjobb,mert nem egyenlö távolságokra vannak a gombok mélységbe a kabinba és nincs viszonyitásod, hogy hol van az a pont amin tul már kattintás lesz a dologbol.Valami direktebb eljárás kéne ,hogy csak akkor kattintson amikor én akarom.

    Ha gondolod mehet a wihst-be akár csak ugy is, hogy mint most az egérrel irányitva.
  • Molnibalage
    #12390
    Úgy, mint a 6 DOF track IR estén, érézkel már "mélységet" is. Egy pontig csak a cél felé mozog a kezed és azon túlmenve már "böksz".
    Ilyen egyhamar nem lesz, mert amíg a pilóta keze nem mozog a kabinban addig hiú ábránd, hogy azt találd el amire gondolsz...

    Menjen a wishlistbe?
  • repvez
    #12389
    Az uj A-10C simulátora:szimutátor
    Jo lenne valahogy megoldani ezt a fajta eljárást a falconba is.Mégpedig azt hogy a fejmozgást a TrackIR végezné az egér nyil mozgását meg egy freetrack szerü progi ami az ujj végére szerelt ledeket érzékelné.
    Vagy egy eszköz külön tudná kezelni a fej és az egérmozgást.Csak még azt nem tudom hogyan tudná a progi hogy mikor akarok kattintani az egérrel.
    Ha ezt meg lehetne valositani akkor simán lehetne nyomkodni a 3D-s fülkébe a gombokat az egér és bill nélkül is.
    Esetleg az egérnyilat hozzárendelni a pilota kezéhez igy az is oda mozogna ahova kell.
    (bilibe log a keze)
  • Molnibalage
    #12388
    Fél kilenc fele nekem jó.
  • Tgabbar
    #12387
    Ma akkor hánykor kezdünk el gyülekezni?
  • Molnibalage
    #12386
    Nem, igen húzós mutatvány. Alig pár ember ért hozzá. Az új UI valami iszonyat duva lesz.
  • eLGi84
    #12385
    Megnéztem a menüt amit mondtál. Azt nem lehet valahogy átteni? És akkor nem kell várni:)
  • L Viper #12384
    Sajnos nem tudom, lehet -e ?

    Szerintem és többünk szerint is az RV menüjét totál elcseszték, nagyon gyatrára sikerült. Jobb lett volna, ha meghagyják a régi FreeFalcon 3 elrendezést. Az új térképen meg a parti vizek mélysége is jelezve van, ráadásul nagyítva összemosódik a parttal.

    Az új patch-ben új, gyönyörű menü is lesz, voltak képelőzetesek a Frugalson.
  • eLGi84
    #12383
    Nem akarok megbántani senkit, de az rv menü hátterét nem lehetne mégvoltaztatni vmi módon szűrkére? Mármint nem mindenkinek, csak h a van rá lehetőség én élnék vele.
  • L Viper #12382
    Pár példa a skyfixekre :








  • L Viper #12381
    Nincs mit.

    Majd meglátod, sokkal szebb, mint az Allied Force és még szebbé tehető.
    Majd jön az új patch, (ha minden igaz tavasszal) abban lesznek iszonyatosan jó dolgok, mind grafikailag, mind realizmus terén.
  • LeonSilver
    #12380
    Az Isten fizesse meg a jóságod ;)
  • L Viper #12379
    Az AF is fent van egyébként, mert a hadjárat multikódja abban a legjobb.
    Ahhoz az 1.012-es javítás kell és a realism Mod a magyar honlapról.
  • L Viper #12378
    Feltelepül AF-re is, de a "gyári" leírás szerint az alap Falcon 4.0-ra kell telepíteni.

    RedViper letöltés itt

    A két patch is ott van hozzá. Egyenlőre ennyit rakj fel, ha tetszik akkor lehet moddolni tovább.
  • Boconadi
    #12377
    nekem ráment anno
  • LeonSilver
    #12376
    Ez mekkora file??Mert én amit találok az olyan 5-6 mega de hát ez egy kicsit kevésnek tűnik.Valamint AF-re rálehet tenni?
  • L Viper #12375
    Két patch kell utána : 1.0.0.3c és 1.0.0.4.
    Aztán rakhatsz még fel HiTilest ( magasabb felbontású táj ) és kabinokat.

    Én a fákat, a felhőket szoktam lecserélni és más égboltmodot is használok.

    Ha valami nem világos a MAGYAR HONLAP-ra katt és szedd le a kézikönyvet.
  • L Viper #12374
    Jajj, nehogy azt szedd le, az a régi Freefalcon 3.
    Jelenleg a 4-es a legújabb. Freefalcon 4, RedViper a hivatalos elnevezés.
  • LeonSilver
    #12373
    http://www.freefalcon.com/index.php?page=downloads

    FreeFalcon 3 Installer

    ERROR 404 - PAGE NOT FOUND
  • LeonSilver
    #12372
    Eleve AF van nekem.Majd akkor minnyá utána nézek ennek a dolognak.
  • Molnibalage
    #12371
    AF-et raktad fel akkor. RV alatt a -hires paraméter kell, gondolom AF alatt is.

    AF CSAK multihoz jó, egyébként inkább RV-t kell tolni.
  • LeonSilver
    #12370
    Feltettem ezt a csudát, gondoltam megint ráveszem magam egy kicsit a Falkonra.Felpeccseltem valami 1.0.12 vagy mi de meglátásom szerint ez sz@rabb mint az 1.0.6 .Például amikor egy HARM-ot indítok valami manus nekiáll kiabálni de beragad és olyan mint a régi lemezjátszón amikor megakad a tű.Audigy hangkártyám van szóval nemhiszem, hogy az lenne a ludas.Találkozott már valaki hasonlóval?
    Jaa.És a felbontást valahol nemlehet buherálni mert nekem az 1280*1024 - 4:3 kellene de az nincs csak 5:4.
  • Razor18
    #12369
    Szia,

    szó nincs ilyenről, évek óta szoktam venni könyveket meg DVD-ket. VISA kártyám van, lerántják róla a supákot, oszt küldik, kb. 2 hét alatt itt is van. Esetleg más, számukra kevésbé biztonságosnak tűnő fizetési mód esetében el tudom képzelni, sőt egyet tudok is, amikor nem tőlük veszel direktben könyvet, hanem valami beszállítótól, na azoknak a használt (de egyébként meg baromi olcsó) könyveit valamiért nem szállítják. Egyébként bármit szállítanak.
  • Molnibalage
    #12368
    Csak hang, nem tudtam meghegeszteni.
  • Molnibalage
    #12367
    Hadjárat teszt. Az AI szépen rámozdult Kunsan AB-re is. Szét is kapták hibába daráltak le sok gépet a légvédelmisek és mi is. Tényleg vicc, hogy a 200kg-os ARB annyit üt, mint az 500 kilós 2D/3D-ben. Ezt meg fogom változtatni, ahogy sok más dolgot.

    A hajók légvédelme (ahogy az összes fejlett légvédelmi cucc szánalmasan dolgozik 2D-ben) viszont szintén csak 3D-ben eredményes 2D-ben szart sem ért. Egy Ulsan fregatt csoport mellett ment el az egyik kötelék, 2 gépet le is szedett ahogy kell. Egyet az AI gépágyúval a kötelékemből és 2 gépet a Hawk ADS. Nekem ekkor már nem volt semmim...


  • eLGi84
    #12366
    Az AF-ben a rádiózást ki lehet iratni? Vagy csak hang van?
  • repvez
    #12365
    Nem biztos hogy ellopták csak elkeveredett a bürökrácia utvesztöjébe és nem érkezett meg a cimzetthez.Volt hogy nekem is a szomszéd cuccát dobta be a postás,mert uj volt a postás és nem tudta ki hol lakik szám meg nem volt a házon igy a legközelebbihez dobta be.ÉS csak rajtam mulott hogy megkapja a csomagját.De valaki csak azt nézi hozott egy csomagot a postás fizetni nem kell érte akkor az enyém.
  • Tgabbar
    #12364
    Dedúrva.Ezt mondjuk nem feltételeztem volna,legalább is ilyen mértékben, a postáról.
  • Molnibalage
    #12363
    A sok postai lopás miatt.
  • Tgabbar
    #12362
    Miért vagyunk tiltólistásak?
  • repvez
    #12361
    Akkor mégis postáz az amazon M.O-ra?Ugy tudtam hogy tiltolistások vagyunk náluk.
    Egyébként nem vetted észre hogy kezdene osztodni mint az amöba. :D