38
Clarion DXZ558RMP vagy Pioneer DEH-P7700MP vegyek ?
  • Imremagdi
    #38
    van egy clarion 558 -as mp3 fejegység, és két darab JBL P953 oválhangszróró, melynek a teljesítménye



    rms: 110 watt



    zenei : 330 watt



    ekkora hangszóróhoz mekkora névleges teljesítményü erősítőt kell venni hozzá ? elég egy 4 ohm -o 60 -as, vagy az se baj ha pl: 150 -et tud ? 4 csatornást kötnék hídba



    Bocsi de tök kezdő vagyok a témában



    kösziiiiiiiiiiii



    Nagy Imre
  • Evil
    #37
    Clarion!Nekem par evvel ezelotti cd s, vegfok nelkuli csucsmodellem van es a vilagon semmi panaszom nincs ra.
  • Tufa
    #36
    akkor itt keress egy mail címet pl
    de lehet hogy itt is tudnak segíteni
  • Imremagdi
    #35
    telefonszám? inkább email-ba kérdeznék meg, nagyon lámának néznének
  • Tufa
    #34
    ha tényleg sehol nem találsz segítséget, adhatok neked egy telefonszámot ahol segítenek. Vagy keresd meg a nagyobb cégek elérhetőségeit. (rs tuning nál biztos tudnak neked segíteni)
  • Imremagdi
    #33
    az a fura hogy hiába keresgélek a neten, sehol semmi, vagy senki se tudja ! kurva é.....
  • Tufa
    #32
    ezt nem tudom sajnos, nem akarok hülyeséget mondani
  • Imremagdi
    #31
    az úgy jó lesz ha az illuminátor vezetékét egy kapcsolóval rákötöm a +2 v -ra ?
  • Tufa
    #30
    hmm. Én inkább a vastagabbat raknám be
  • Imremagdi
    #29
    oksi, kösszi

    Még egy utolsó, nagyon fontos kérdés !

    Milyen vastag káblt tegyek az aksi és a fejegység közé ? 1.5 vastag elég? vagy 2,5 vastag kell ? fejegység egy clarion 558 -as 4x52 watt -os magnó (fizikailag 4x25 watt -ot tud)
  • Tufa
    #28
    Gondoltam hogy ebből te magad is rájössz :) Ezzel a hozzászólásal azt akartam kifejezni hogy nem a gyujtás kábeléből veszi fel.
  • Imremagdi
    #27
    ezt tudom !!!!! Nem ezt kérdeztem

    Hanem azt hogy honnan veszi fel a clarion 558 -as fejegység az áramot a két + 12 volt -os vezeték közül ? Mert a gyújtás kábel vékonyka !!
  • Tufa
    #26
    a gyujtás része azért van, hogy gyujtás nélkül ne tudd elindítani gyakorlatilag. Olyan mint a rakétáknál a élesítés.
  • Imremagdi
    #25
    Lenne egy baromi fontos kérdésem



    Adott a clarion 558 mp3 fejegység



    Két tápvezetéket kell bekötni, egyet az aksihoz, másikat a gyújtáshoz



    Honnét fogja leszedni a müködéséhez szükséges baromi sok áramot? a gyújtásról? az nekem nem lenne jó, mert elég gyér a suzukinak az a része !!



    Állandóról csak a memóriához szükséges áramot vesz fel, vagy onnét táplálja az erősitöt ?
  • Imremagdi
    #24
    végül is a clarion-t vettem meg...

    Nézegettem a csatlakozó bekötést, és találtam egy Illumination nevezetüt ! Ez megvilágítást jelent ! ez mire jó ? gözöm sincs
  • Imremagdi
    #23
    clarion-t fogok venni. Majd beszámolok a negativ tapasztalatokról

    Milyen vastag hangkábelt vegyek ? 1,5 vagy 2,5 vastagot ?

  • Tufa
    #22
    az azért a cd-től is függ... ha 12szeresen vagy még lassabban írt cd-t raksz be neki, ugyanugy beolvassa...
  • Adi
    #21
    Pioneer!
    Nekem pioneer rendszerem van!:)
  • Mészy
    #20
    Szerintem NE vegyél Clariont! Egyik ismerősömnek volt, de kínszenvedés volt, mire beolvasta a cd-t. csomó mp3-as lemezzel nem tudott mit kezdeni. Télen hamar beolvasta, de nyáron volt olyan, hogy 140km-t jöttünk zene nélkül, mert nem volt hajlandó megnyikkanni. Persze ez valószínű nem mindegyiknél fordul elő, csak gondoltam szólok, hogy ilyen is van.
  • Tufa
    #19
    pio hangszoró nem jó... Egyrészt megkérik az árát elég szépen, másrészt egy jóval olcsóbb áru hangszoróval egyenlő teljesítményű. Vegyél MACaudiot vagy a sony xplod sorozatát. Ha vastagabb vagy, JBL vagy Cerwin Vega.
  • Imremagdi
    #18
    és a pioneer TS-E6996 hangszóró ? Pioneer TS-E6996
  • Glpetyus
    #17
    pioneer sokkal jobb mint a clarion szvsz.
  • Glpetyus
    #16
    #4
  • Imremagdi
    #15
    téjünk inkább vissza a témára
  • Taranov
    #14
    Ez igaz :)
  • DJ Skyline
    #13
    nem keménykedős egyátalán,csak nem vagyok se gondolatolvasó,sem értelmezőkéziszótár',hogy pöccre rájöjjek mire is gondolsz!:DDD
    mondom hadjuk,nem lényeg szerintem...
  • Taranov
    #12
    De ha a te fülednek ez túl keménykedős, akkor azt írom, hogy nekünk Clarion volt.
  • Taranov
    #11
    Igen, mivel anyám sosem hallgat hifit az autóban, csak én, és mivel én választottam a cuccot, ezért az enyém volt, tehát az én kedvemért vettünk egyáltalán valamilyet bele.
  • Glpetyus
    #10
    Ja,én is úgy értettem.
  • DJ Skyline
    #9
    na ja csak teljesen úgy értelmezhető a mondat mintha lenne egy saját kocsid,amiben volt már egy saját Clarion cuccos'..."nekem Clarion volt"...mind1 hadjuk,nem akarok erről vitát nyitni!:D
  • Taranov
    #8
    Saját nem, de mivel szoktam autóval közlekedni, és az eddigi autóinkban mind volt rádió, és én választottam az autót is meg a rádiót is, ezért valamelyes tapasztalatom van vele :)
    Nem mondtam, hogy én vagyok az überállat, csak azt, hogy semmi bajom nem volt a Clarionnal.
  • DJ Skyline
    #7
    már volt autód?
  • Glpetyus
    #6
    kamuak!!!!!2
  • Taranov
    #5
    Szerintem tök mindegy melyiket veszed, nekem Clarion volt (nem ilyen) és nem volt rossz, bár nem vagyok nagy hifis.
  • Glpetyus
    #4
    Hát én csak annyit tudok mondani,hogy 2 Clarionom is volt,mindkettő beszart fél év után.
    Pedig "rendeltetés-szerüen" használtam.Most Sony-m van az már 2 éve szolgál.
    Én PIO-t vennék a helyedben.
  • Imremagdi
    #3
    kösszi, csak olyan nehéz hogy egyik haver szerinta clarion -nak van a legszebb hangja, a másik szerint a clarion -nek szar minöségü az erösitője, Pioneer -nek sokkal szebb a hangja.
  • Kaszi46
    #2
    nekem volt pioneerem, haveroknak van clarion, én pioneer-t választanám!
  • Imremagdi
    #1
    Mp3-as fejegységet szeretnék vásárolni, 50 - 60 ezer Ft van rá

    Clarion DXZ558RMP és a Pioneer DEH-P7700MP jöhet szóba !

    Egyik boltba azt mondják hogy a Clarion a jobb, a másik helyen meg a Pioneer !

    Nem tudom melyiket vegyem meg. Azt hallottam hogy a pioneer -nek szebb a hangja ...

    segítenétek ?