28
most vettemes nem megy bruhuu
  • toza #28
    senkisetudja mar...
  • rabbiddgog
    #27
    meglehet javítani?
  • toza #26
    igazan jolenne ha torolni lehetne topikt.
  • emkusz
    #25
    :S
  • SötétBarom
    #24
    :D
  • toza #23
    kuka lett belolle ha izgat vkit .. :D
  • toza #22
    moderator vki stbmegoldott a gond....meglehet szuntetni ezt a topikot..nem tom hogy kell..kossz a velemenyeket mindenkinek meg ijenek..
  • toza #21
    ?nincs otlet tobb?mert azota nemigen jott ossze semmijen teszt vagy alaplapban kiproba..szal senki tobbet?
  • z0ty #20
    toza uzeni....na..jakuza kossz a leirast..ezekkel mar probalkoztam de semmi..szal alap rol( sw1 on sw2 on sw3-4 off sw8 off )szazra rakva..ahogy kell.. bejott boot utan h 1100(100*5)..szal vmi tortent..meg biosban is vannak fix orajel vs fsb beallitasok es ott 1.1 en es 1.2 n is van 100 as meg 133 mas is..de belovom valoba 11 es szorzot ir..ami szurke..szal nem allithato(sajnos..rohatt szorzolock...:(...de belott erteknel boot utan be all 1.1 122*5 re..

    meg ha ala alitom..marmint 1.1 ala akkor ott is mindig 5 os szorzot ir..de ad logikusnak tunu Mhz de mindig 80 tol 122 ig es 5 os szorzoval..szal nyilvan gaz van..tualatint meg ahogy en kiszurtem pdf bol rohattul nem tamogattya a lap..

    szal ez van..de a kerdes az h tok e jumperekkel vmi tolni..vagy h van e vkinek 1000 es elado?!:Dvagy konpatibilis lap?:D
    ...ja egyebkent vvin 98 eljut tolto kepernyoig..aztan ahogy neztem..ha engedejezes lepesenkent..(vagymiaz)akkor mindig msmouse.vxd nel fagy..meg xp nel is mikor be akoarna jonni a knajtrajderes tema..

    nyilvan ez az ucso hozza szolasom h nincs mego szoval majd kossz mindenkinek..


  • [Jakuza]
    #19
    Uzenhet,de : Akkor menne jol, ha jol detektalna az alaplap a szorzojat a processzornak, de nem jol detektalja, mert nem ismeri meg a processzort.
    Igy 11x helyett, megy 5x-s szorzoval a processzor.
    Es mivel az intelnel nem lehet szorzolockot kiiktatni mashogy nem is fog menni nagy valoszinuseggel abban a lapban.
  • z0ty #18
    toba üzeni:
    1.1en meg 1.2n is mehetne 100on (biosban néztem)
  • [Jakuza]
    #17
    Hm el is felejtettem, hogy a 766-tol 100MHzre emelkedtek a Celeronok front side bus-a.
    Amugy szorzot nem fogsz tudni allitani a gepen, maximum csak orejelet allitani kezzel ugyanis az intel processzorokban szorzolock van.

    Leirom ide neked a dip kapcsolokat.

    SW1 be - SW2 be , SW3 ki - SW4 ki; igy hasznalja a processzort alapbeallitassal (66/100/133)
    SW1 ki - SW2 ki, SW8 be; ezekkel a beallitasokkal engedelyezed a kezi orajelallitast az SW3 - SW4 kapcsolokkal.

    SW3 be - SW4 be ; 66 MHz
    SW3 ki - SW4 be ; 100 MHz
    SW3 ki - SW4 ki ; 133 MHz

    SW5 be,SW6 ki - ezek az alapbeallitasok
    SW7-el lehet engedelyezni az alaplapi codecet (hangkartya)
    SW8-al lehet beallitani, hogy legyen e SoftMenu vagy ne legye SoftMenu (A SoftMenu II-t ellehet erni a BIOSban, amivel ott is belehet allitani kezzel a processzor orajelet es egyebeket.)
  • kokaii
    #16
    Sajnálom, hogy igazam volt. dehát ez van. :(((
    De azért ne itt próbáld eladni :)) bááár, amennyi hozzánemértőembervan.... :))
  • [Jakuza]
    #15
    Csakhogy itt valoszinuleg az a problema hogy a lap nemjol detektalja a processzort, mivel az 1100-es celeront nem tamogatja.
    S mivel valoszinuleg nem tualatin nem 100 MHz-el mukodik, hanem sima 66MHz-el, azert fagy a gep 81MHz-nel.
    Amugy itt van hozza kezikonyv: Abit SL6-e.pdf
  • z0ty #14
    toza uzeni...a rohatt eletbe..ez tenyleg csak 1000 ig tugya..:((((( kokaii...:((barcsak ne lett volna igazad...bruhuuu..mindegy azert meg probalkozom vmivel hatha:D akkor nem kell vkinek egy elado 1.1 nem tualatin magos celereon ?:Dmajd beviszem boltba telszteltetni ha jo szolok es postai utanvetel erdekel vkit?hahaha......
  • z0ty #13
    toza uzeni h..az alaplap bios frissites utan tugya 1.53 ig...hasznalt a proc ..elvileg spantol vettem..asztmondta mukododik de megsem..128 cache 100 fsb vel kene 1100 et tolnia de semmi..5*122 re all be..van vmi otlet a nevecseges 122 *5 re?hogy az mitol lehet?vagy valtoztathato e? mer nincs konyv a laphoz pdf es manulajaban meg a kapcsolgathato allitassal valtoztathato csak a fsb manualisan de az nem hasznal..de van ott par jumper csak az nem tudom mire jo.hatha azokkal megy..szoval gyanus h rossz?:/(egyebkent kossz az otleteket!:))

    http://www.abit-usa.com/products/mb/manual.php?categories=1&model=106
  • reménytelen
    #12
    PIII-ból is van Celeron, nekem a régi olyan volt, 1,3 GHz. Amúgy az 1100 Celeron az ma már maga egy probléma...
  • kokaii
    #11
    Ezek az adatok a gyártó honlapjáról valóak! Tehát így van!

    "ha egy procinak 5-ös szorzója van, akkor az max 667-es PIII."- de ki beszélt itt PIII-ról???
    Ugyanis Celeron processzorról van szó, ami PII.
  • dikki*yysw
    #10
    ha egy procinak 5-ös szorzója van, akkor az max 667-es PIII.
  • dikki*yysw
    #9
    ez persze nem így van.
  • dikki*yysw
    #8
    nyílván tudom hogy van, kit érdekel, én azt mondom, hogy ez nem az lesz.
  • kokaii
    #7
    Az alaplapod a gyenge pont.
    A gyári leirásban a következő processzorokat támogatja.
    CPU
    1. Intel Pentium® III 500~1GHz processor socket based on 100 & 133MHz FSB
    2. Intel Celeron® 566~677MHz processor socket based on 66MHz FSB
    3. Reserves support for future Intel Pentium® III /Celeron processors

    Bios frissitéssel PII procikat 66fsb-vel 766Mhz-ig kezeli, 100 fsb-vel 1Ghz.
    Ennél többet nem lehet kihozni a lapodból. :(
  • Borg
    #6
    1100-ból van tua meg cu is még.
  • dikki*yysw
    #5
    ezt az 5-ös szorzót nem igazán vágom, és szerintem 66-os fsb-jük van. nem tualatin, nem?
    ram sem biztos hogy jó az alaplappal, jól van-e a hűtés rajt..
  • PLackó
    #4
    gondolom használt,nem?
  • Borg
    #3
    Pontosan, utanvettel, postan, aluljaroban semmit ami rossz is lehet... csak kipróbálás után. Főleg olyantól akit nem ismersz.
    Két lehetőséged van.
    a.) a proci halott
    b.) az alaplapod biosa nem támogatja. Nézz el az abit weblapra, keresd ki a lapodat, és nézd meg, hogy a legujabb bios tudja e ezt a fajta procit.
  • Punker
    #2
    elsőlépésként megtanulni hogy semmit nem veszünk így.....
  • toza #1
    abit sl6 alaplap,1100 postan utanvetel proc..berak lapba..122*5 os szorzot ir..bios nullazas utan 730(81*5 os szorzoval..is csak vvindoz boot kifagy udvozlo kepernyonel. 100 ra allitott fsb t nem hajlando elfogadni szorzot allitani biosban nem tudom...van vmi lehetoseg?otlet ha van jolenne..itt forumon mar csak huzasrol van szo..de nekem el se indul:D vagy is :(

    help mailben is jo vagy barmijen segicsseget kosz