63
  • FTeR
    #63
    jó, tessék:
    Nos a 20% baromi sok, es az hulyeseg, hogy az alternativ bongeszok rovasara, ezt honnan szeded?? Altalaban aki Mozilla-val elgedett volt vagy Opera-val az messze nem cserelte le FF-re, az FF szerintem a reklam kampanynak, es az IE rengeteg biztonsagi hibajanak koszonheti a ternyereset. Amugy meg idaig messze 95% felett volt az IE kis hazankban meg 2 eve, ugy hogy mar csak ebbol sem jon ki amit mondasz. Egyertelmuen az IE-t valtottak le rengetegen, amugy meg azert is sok a 20% mert mint ahogy mas is emlitette a birkak a pici puhahoz adott bongeszonek csufolt ganyt hasznaljak, es ok az se tudjak mi az hogy alternativa, ha Dillo lenne rajta es azt tanultak volna meg, akkor azt hasznalnak... Vagyis nem hinnem hogy 25% tobb (de szerintem ez is tulzas!!) lenne azoknak az aranya akik egyaltalan kepesek lecserelni a bongeszojuket, vagyis a 20% totalis vereseg lenne a pici puhanak :) Remelem meg iden igazad lesz!!

    ezt írtad

    erre én az a) pontomban írtam, hogy mit lovagolsz rajta, mert én azt írtam ,hogy ha elérnék a 20%ot ami minden altelrnatív böngésző boldogságának netovábbja lenne, akkor sem lennének sehol, mert IE még mindig több mint a piac 3/4ét uralná.
    tehát: a) nem értem miről beszélsz, mert nem mondtam, hogy mekkora most a részesedés, csak egy esetleges jövőképet vázóltam.
    Adalék: én egyébként sem hiszem, hogy az egésznek bármi köze van a biztonsághoz, ez marketing duma és az okos emberek ennek próbálják betudni a sikereket. Átlag júzert kurvára nem érdekli, az érdekli, hogy az X gomb ugyan ott legyen.
    Továbbá: én pl Operáról álltam FFre, mert O6-7 rakat oldalt szarúl jelenített meg (XMLt sem ismerti - a nyóc sem) és párhuzamosan kellett használnom IEt is. Az Operát a plusz funkciók miatt választottam. ÉS pl mai napig úgy konfigolom az FFet, hogy minnél jobban hasonlítson rá.

    Aztán: b) nem az van, hogy nem értem azt a magyar amit te beszélsz, tehát volt amit azért kivettem a szövegből. Aztat írtad, h "ha Dillo lenne rajta es azt tanultak volna meg, akkor azt hasznalnak..." erre írtam én a b) pontot.

    ...szevasz
  • FTeR
    #62
    a tűzfal alatt azt értettem, hogy pl mint nálam az Outpost Firewall progi egy pluginje az aktív tartalmakat szűri, kb ugyan úgy mint az adblock. Linkek ellenőrzésével plusz képméret alapján is szűr.
    Előnye, hogy egyszer beállítgatod és onnatól kezdve minden progiban szűri (nem csak böngészőkben- pl FlashGotban is). Szal sztem az nem előny, hogy a kliensben van.

    Voltmár IEnek nagyobb ingadozása is, mégsem foglakoznak vele. Inkább az lehet a háttérben, hogy nagyon felkapta az internetes média és minden tized százalék vesztésről már hosszú cikkek jelennek meg. Ez meg akármilyen kicsi mégis negatívan tünteti fel, sőt ezekben a cikkekben nem az új böngit dícsérik, hanem az IE-t írják le. Ezt meg nem hagyhatják.
  • Benoke
    #61
    Hát ez is egy halott ötlet lesz :)
  • pepe003
    #60
    Már várom
  • dez
    #59
    Ja, az "kuvr@jó" volt annó, amikor a jópár(*) IE ablak minden helyet elfoglalt a tastbaron.

    (*) Á, közben rájöttem, hogy az "IE-fanok" (idézőjelbe, mert ilyen valójában nincs is) nem tudnak többfelé figyelni egyszerre, vagy elfelejtik, melyik tab mi is volt, ezért elég nekik az 1-2 IE ablak. Így már érthető. :p
  • dez
    #58
    Én meg nem hiszem el, hogy ezt minden érdek nélkül mondod. (A múltban is túlságosan a MS felé húztál.)
  • Macc
    #57
    tabbed browsig nemreg MS-eknel: http://www.sg.hu/cikkek/34466

    Amugy az IE legnagyobb baja, hogy ba**ik a szabvanyokra, es nem lehet normalisan webre fejleszteni, mert csomoan azt a szart hasznaljak.
  • HuHa
    #56
    Tulajdonképp nekem 3 bajom van IE-vel.
    1. az 5/4-es Highly Critical minősítése 19 kijavítatlan biztonsági hibával, amik között van több mint 2 éve ismert is
    2. Meguntam a hetenként 3 spywareírtást.
    3. Néhány technikai hiba, pl. a füles böngészés (ha nyitva van 10 weboldal, még mindig csak 1 helyet foglal a taskbaron, és elférnek az MSN ablakok, stb...jó tudom csoportosít XP, de akkor már MSN-t is csoportosítaná, amit nem akarok. Ilyen még a Windowsra általánosan jellemző pocsék állapotjelző, és még mondhatnék pár dolgot.
  • archkoven
    #55
    Végigolvasva a sok okostojás hozzászólását rá kellett döbbennem, hogy én egy igénytelen másodrangú állampolgár vagyok mert nekem az Explorer tökéletesen megfelel. Sőt tovább megyek, puszta érdeklődésből kipróbáltam a Mozillát, a Maxthont, a Firefoxot és az Operát is, majd szép csöndben visszatértem az IE-re ugyanis AZ IE NEKEM JOBBAN TETSZETT.
  • archkoven
    #54
    Szerintem fölösleges belerakni a füles böngészőt, ugyanis én sokáig használtam, de tulajdonképpen semmi értelme sincs. Persze ha valaki arra bukik akkor hadd használják.
  • testerlnx
    #53
    A 20%-ot Te irtad, nem En lovagolok rajta...
    Ha nem erted amit irtam, akkor ez van, szerintem erthetoen fogalmaztam, bar meg lehet hogy nem eleg egyszer elolvasni, vagy csak veig futni rajta...
    Ha nem ertetted, akkor honnan tudod mit akarok bizonygatni??
    Reszemrol ennyi, max elbeszelunk egymas melett :)
    Kulonben a lenyeg: IE-t mar csak az analfabetak hasznalnak! Persze nem sorolom ide az IE motoru bongeszoket, bar a biztonsagon azok se javitanak tul sokat, cserebe viszont megjelenitik a gagyi nem szabvanyos oldalakat, es van bennuk egy ket alap bongeszest tamogato feature...
  • HuHa
    #52
    Outpost Firewall speciel alapból blokkol mindenféle reklámot kulcsszó és méret alapján, még be se kell írogatni mint Adblock esetén. Bár technikailag nyilván igazad van nem a tűzfal modul végzi a tényleges blokkkolást, hanem a reklámblokkoló modul.
  • Sil78
    #51
    Jaja, megérződött náluk, hisz pár hónapja még arról nyilatkozgattak, hogy nem kell semmi plusz funkció az IE-be, nem lesz új verzió az IE-ből a Longhornig, és nem tartanak a Firefoxtól. Aztán mégis létrehoztak egy weboldalat a különböző IE-addon-oknak, toolbaroknak meg IE-alapú böngészőknek, aztán nagyhirtelen bejelentették az IE7-et (persze minden konkrétum nélkül), és most ez.

    Egyébként a Firefox nem véletlenül tűzte ki azt a 10%-os célt nyárig. Ha az alternatív böngészőknek sikerülne összeszednie összesen egy olyan 15-20%-nyi piacrészesedést, az már egy olyan kritikus tömeg lenne, ami hozzájárulhatna az IE monopolhelyzetének megszüntetéséhez. Pl a honlapkészítők kétszer is meggondolnák, hogy olyan honlapot készítsenek, ami csak IE-ben működik, mert nem állhatnának oda a megbízó elé úgy, hogy "kész a honlap, de a potenciális vásárlók/látogatók 15%-ánál nem fog működni". Látjátok, pl itt az SG-n is megoldották, hogy működjön a chat Firefox alatt is, mert elérte azt az arányt, amikor már figyelembe kell venni.
  • h4x0r
    #50
    1. Ertem, bocs. Amugy IE-nel megerzodik az az 1-2%, kulonben meg szoba sem kerult volna a fules bongeszes.

    2. Akkor ertem. De pont az FF marketinge probalja az embereket kizokkenteni ebbol. Black PR/White PR :-)

    3.a. Tuzfalak nem, max proxik. Amugy en is gondolkodtam egy szuroproxi irasan. De az adblock elonye pont az, hogy a kliens resze.

    3.b. Lasd 2. :-)
  • FTeR
    #49
    nem is értem miről beszál, így nem is reagálnék rá.
    a) nem értem mit lovagolod a 20%ot.
    b) előbb írtam haxornak is, hogy a "Ennek megvannak az okai és meg is fognak maradni akárki akarmát csinál."-val pont arra utaltam amit itt nagyon bizonygatni akarsz.

    hint: próbálj kevesebb szóismétléssel kicsit tagoltabban fogalmazni és gyakrabban tördeld a szöveget.
  • FTeR
    #48
    1. nem a részesedés megduplázását mondtam, hanme a térnyerés ütemének duplázódását. tehát amikor első hónapban 1% ról 1,5% ra növekszik, de már a következőben nem, 2% lesz hanem 2,5%. így 0,5ről 1re növelve az ütemet.
    Az is megmosolyogtató, hogy 1% növekedést már pezsgőbontással ünnepelnek, még IEnél 5-6% ingadozás felsem tűnik.

    2. "Amugy az egysegsugaru user azt hasznalja, amit a gepere raktak. De ezt Te is tudod."

    erre próbáltam utálni azzal, hogy:

    "Ennek megvannak az okai és meg is fognak maradni akárki akarmát csinál."

    tehát ebben nagyon egyetértünt. tehát akárhogy pattognak, akátmilyen csudafícsört tesznek bele, akkor sem érnek el semmit.

    3. "Visszaallit? Amig az AdBlock pl. nem lesz meg IE-ben, addig lesznek olyan elvetemultek, akik a vilag rendje ellen fordulva a kaosz forrasat fogjak hasznalni :-)"

    3/a. adblockot ezerféle progival lehet, teszem azt tűzfalak is tudják. tehát ezért nem kel FF a gépre.

    3/b. sok júzert tudok akik adblock nélkűl használják...
  • pascal
    #47
    Figyelj, most hülye hasonlattal fogok élni de az IE vs más kb annyi mint, hogy milyen széken ülsz a gép előtt. Mindenféléből lehet használni, csak egyik nem olyan kényelmes mint a másik. Az IE egy csupasz csicsa nélküli kemény faszék, az opera meg egy fotel, kartámlával kólatartóval, masszírbizbasszal, mindennel. A FF meg egy éptsd magad szék amit magadhoz építhetsz meg.

    Szerintem.
  • droland
    #46
    Én nem tudom, nézegetem itt az oldalakat, pl. ezt is, mást is, nem tudom, nem látok benne problémát :)
  • pascal
    #45
    Jós egy fenét. Ezek tények. A M$ üzletpolitikája végig gátolni fogja az IEt a jó böngészővé válásban
  • droland
    #44
    Ez a soha kijelentés egész érdekes, köszöntelek tisztelt JÓS Úr!
  • tesztax
    #42
    Az IE soha se lesz jobb egyik böngészőnél sem.
  • pascal
    #41
    "Mi a kérdés? Az, hogy a sok lamina nyomására egy fül nem elég, legyen egy fenn is..."
    Ez azért nem ugyanolyan. Használj egy kicsit Operát és rájössz miért. Képzavarban vagy a taskbar célja nem ez.
  • pascal
    #40
    A rosszul megjelenített oldalak nagy számban legutóbb a 6-os Operában fordultak elő. Az IE hívők erről hajlamosak nem tudomást venni. Ja és ha egy lap mégis rosszul megy operában akkor már ottvan a Help->Report site problem... az Operás srácok ezeket valószínüleg el is olvassák ellenben a M$ bugreportokkal.
  • droland
    #39
    Van még egy érdekes dolog ebben a füles részben!

    Anno az XP-ben a startmenü arról szól, hogy tudja csoportosítani a programot egy kalap alá, ergo ha nyitva van 8 ablak (most mondhattam volna 20at is mindegy) akkor szépen egybe jön le a startmenüben. Ha úgy gondoljuk ez is egy fül és ha azt vesszük alapul, hogy egy dolog legyen egy program, akkor ez már rég meg van, csak ebben ha belegondoltok az volt az okos dolog, hogy ezzel a startmenüvel a "fül" részt nem csak az IE-vel intézték el, hanem az összes progival, ezért nem gondolták, hogy a fülön belül miért legyen még egy fül!

    Most lehet mondani, hogy 3-4-5 vagy ha már nem fér egymást mellett akkor csoportosítható DE EZ NEM IGAZ, mert a regeditben beállítható az is, hogy már 2-nél (de beírhatsz 100at is) vonja össze, ergo a fül adott, van csak nem felül, hanem alul és nem egymás mellett, hanem fölött, ez pedig már csak ízlés kérdése. Tehát testreszabható? Igen... Van fül? Van...

    Mi a kérdés? Az, hogy a sok lamina nyomására egy fül nem elég, legyen egy fenn is...
  • arty
    #38
    az alternativ böngészők eddig azért nem terjedtek el, mert sok oldal rosszul jelent meg rajtuk. ha elérik a kritikus tömeget, az oldalak készitői ismét kénytelenek lesznek szabványos oldalakat késziteni, ergo az alternativokon is a legtöbb oldal jo lesz ... (megjegyzem, az activXeseken kivül nekem FFel alig pár oldalon van furcsaság)

    Tehát nem lesz semmi, ami eltántorithatná a juzereket az alternativoktol, az utolso IE-s mentsvár is megszünik .... nagyon várom.

    Az IE tabbed browsing funkcioja nekem sosem hiányzott, mivel avant browsert használtam. Totál felesleges ujitás sztem ms részéről ... akinek ez hiányzott már évek ota ugyis mást használ.
  • testerlnx
    #37
    Nos a 20% baromi sok, es az hulyeseg, hogy az alternativ bongeszok rovasara, ezt honnan szeded?? Altalaban aki Mozilla-val elgedett volt vagy Opera-val az messze nem cserelte le FF-re, az FF szerintem a reklam kampanynak, es az IE rengeteg biztonsagi hibajanak koszonheti a ternyereset. Amugy meg idaig messze 95% felett volt az IE kis hazankban meg 2 eve, ugy hogy mar csak ebbol sem jon ki amit mondasz. Egyertelmuen az IE-t valtottak le rengetegen, amugy meg azert is sok a 20% mert mint ahogy mas is emlitette a birkak a pici puhahoz adott bongeszonek csufolt ganyt hasznaljak, es ok az se tudjak mi az hogy alternativa, ha Dillo lenne rajta es azt tanultak volna meg, akkor azt hasznalnak... Vagyis nem hinnem hogy 25% tobb (de szerintem ez is tulzas!!) lenne azoknak az aranya akik egyaltalan kepesek lecserelni a bongeszojuket, vagyis a 20% totalis vereseg lenne a pici puhanak :) Remelem meg iden igazad lesz!!
  • h4x0r
    #36
    "[...]minden hónapban megduplázná a térhóditását és ezt a tempót tartanák egy teljes évig, [...] megszerzik a piac 20%át ami nagyon jó eredmény lehetne[...]"

    Arra a 20%-ra mar lehetne alapozni. Es ha mostantol a reszesedese (legyen nagyon lealacsonyitva 2%) megduplazodna havonta, akkor 5 honap utan 64% lenne durvan. Matek :-)

    "Ez akármennyire nem tetszik vagy fáj, így van. Ezek a böngik továbra is alternatívak maradnak."

    Nem faj senkinek. Amig fejlesztik oket rendesen, addig nincs gond.

    "És azért azt vegyük észre, hogy pl az FF inkább az alternatív böngészők rovására nyert teret és nem az IEvel szemben. De azt is lássuk be, az IE6 már igencsak korosnak számítható egy olyan világban ahol 1 év alatt a legújabb is elavúl és egy ilyennel szemben akármilyen nagy térnyerés is a legnagyobb jóindulattal is csak szerénynek nevezhető. Sőt inkább ciki, hogy csak ennyi."

    Valo igaz, sokan lecserelik az Operat/Mozillat/Dillot/stb. mert valami nem tetszik nekik benne. De sokan az IE-t cserelik le. Amugy az egysegsugaru user azt hasznalja, amit a gepere raktak. De ezt Te is tudod.

    A masik: az IE6 fejlesztesenek elmaradasa ciki. Hogy a tobbi miert nem nyert teret, azt lasd fent.

    "Másrészt az IE felhasználók döntő többsége (azok, akik egyébként a piac 80-90%át jelentik) tökéletesen elégedett volt az IE6tal, akkor meg minek fecséreljen az M$ drága pénzeket fejlesztésekre, amikor úgy is jó ahogy van. Most, hogy úgy nézki változnak az igények, változtatásokat eszközőlnek. Ez nem lemaradotság, egyszerű üzletpolitika."

    Az igenyek valtozasa pedig az alternativak megjelenese jelentette. Az IE-nek 1% valtozas is sok, megerzodik a piacon, meg ha kevesnek is hangzik. Es ha valaki elegedett valamivel, az nem jelenti azt, hogy a bovites nem fog sikerrel jarni. Kockazatos. Eddig nem vallaltak.

    "Majd kijön az IE7, ami varázscsapásra leváltja az IE6ot így hatalmas térveszteséget okozva az IE6nak (ami már senkit nem fog érdekelni) és vissza is hódít majd, így szépen hejreállítva a világ rendet."

    Visszaallit? Amig az AdBlock pl. nem lesz meg IE-ben, addig lesznek olyan elvetemultek, akik a vilag rendje ellen fordulva a kaosz forrasat fogjak hasznalni :-)

    "IEnél még az is érdekes, hogy saját maga régebbi változatait (pl IE5, negyisten IE4) többen használják mint más böngik legújabb változatait együtvéve. Ennek megvannak az okai és meg is fognak maradni akárki akarmát csinál."

    Okok fentebb.
  • FTeR
    #35
    "[..]Internet Explorer lassú, de biztos térvesztését."

    Ez olyan jól hagzik, csak az a baj, hogy ha az összes alternatív böngésző (milyen érdekes, hogy alternatívnak hívják) minden hónapban megduplázná a térhóditását és ezt a tempót tartanák egy teljes évig, még akkor sem lennének sehol az IEvel szemben. Ha FF O8-al karonfogva megszerzik a piac 20%át ami nagyon jó eredmény lehetne, még akkor sem lennének sehol. Mert IE lenne minimum 75%on.

    Ez akármennyire nem tetszik vagy fáj, így van. Ezek a böngik továbra is alternatívak maradnak.

    És azért azt vegyük észre, hogy pl az FF inkább az alternatív böngészők rovására nyert teret és nem az IEvel szemben. De azt is lássuk be, az IE6 már igencsak korosnak számítható egy olyan világban ahol 1 év alatt a legújabb is elavúl és egy ilyennel szemben akármilyen nagy térnyerés is a legnagyobb jóindulattal is csak szerénynek nevezhető. Sőt inkább ciki, hogy csak ennyi.

    Másrészt az IE felhasználók döntő többsége (azok, akik egyébként a piac 80-90%át jelentik) tökéletesen elégedett volt az IE6tal, akkor meg minek fecséreljen az M$ drága pénzeket fejlesztésekre, amikor úgy is jó ahogy van. Most, hogy úgy nézki változnak az igények, változtatásokat eszközőlnek. Ez nem lemaradotság, egyszerű üzletpolitika.

    Majd kijön az IE7, ami varázscsapásra leváltja az IE6ot így hatalmas térveszteséget okozva az IE6nak (ami már senkit nem fog érdekelni) és vissza is hódít majd, így szépen hejreállítva a világ rendet.

    IEnél még az is érdekes, hogy saját maga régebbi változatait (pl IE5, negyisten IE4) többen használják mint más böngik legújabb változatait együtvéve. Ennek megvannak az okai és meg is fognak maradni akárki akarmát csinál.
  • testerlnx
    #34
    lol :D
  • testerlnx
    #33
    Ezt az irigy meg tipikus magyar, meg ókoros részt nem igazán értettem... Akkor most Te engem tipikus magyar irigy embernek tartasz, mert örülnék ha a pici puha dektop reszesedese vissza esne?? Ha igen, hat akkor nem csoda, hogy nem ertettem az ossze fuggeseket... A taskbar meg tudod a Te pici puha rendszered resze, es altalaban alul foglal helyet, es azon van a sok sok sok sok megnyitott picike kis ie (persze azert olyan nagyon sok nem lehet mert szepen dob egy hatast a gep), na ezen segit, es ezt a kicsike kis savot kimeli meg a cikk altal meg emlitett fergeteges fektelen nagy ujitas...
    Amugy reszemrol ennyi, mert nem tudok azonosulni olyan emberrel akinek a bongeszesben nem hasznos funkcio a tabed browsing (persze ezt kizarolag a bongeszesre ertettem, az irigy embereket en sem szeretem :))...
  • pascal
    #32
    Öhöm. Vki kérdezte ki találta ki füles cuccot. Naná, hogy az Opera. Igaz az Opera 2-ben még fül mint olyan nem létezett viszont már akkor is több alblak volt a fő ablakon belül ;)

    BTW a FF hívők meglepődnének, ha tudnák mennyire testreszabható tud lenni egy Opera ;)

    ja igen lehet szerezni ingyen Opera 8 licenct:
    Részletek klikklista
  • Lacc
    #31
    Istenem, de az a felvezetés a részükről, le ne szakadjon a plafon, mindjárt megnyalom a hátukat mert összehozzák ezt a formabontó újitást, ráadásul korunk egyik legmegbizhatóbb böngészőjéhez!
  • Lacc
    #30
    Had üzenjek valami az M$-nek: HÁÁÁÁHÁÁÁÁHÁÁÁÁ
  • h4x0r
    #29
    "Nem tudom, hogy még egy webböngészőnek mi lenne azon túl a dolga (számomra), hogy megjelenít egy weboldalt, amit szeretnék, de látom, sokakat zavar, hogy másoknak nem egyezik a szokása a sajátjukkal, engem nem..."

    Az FF is "csak" bongeszni tud, de a tabbed browsing, adblock es a CSS editor elegge kenyelmesse teszik az eletet... nekem legalabbis. Masok mas plugineket fognak mondani. Ez a lenyeg: testreszabhato.
  • HuHa
    #28
    Taskbar nélkül elég nehéz lehet az élet Windowsban:))
  • droland
    #27
    "Vegre egy elegedett ember, Neked konnyu lehet a kedvedre tenni :)"

    Nem tudom, hogy még egy webböngészőnek mi lenne azon túl a dolga (számomra), hogy megjelenít egy weboldalt, amit szeretnék, de látom, sokakat zavar, hogy másoknak nem egyezik a szokása a sajátjukkal, engem nem...

    "Vegre egy elegedett ember, Neked konnyu lehet a kedvedre tenni :)"

    Ennyire nem vagy jós, nem váltok fullscreenre...egyáltalán nincs az a típusú taskbarom amiről beszélünk (tehát nincs telepítve SEMMILYEN taskbar)

    "Na az 50 azert egy kicsit tulzas, mondjuk 4-5 ev, csak hogy ne legyunk igazsagtalanok!"

    Ezt ne velem beszéld meg, én csak idéztem mástól...bár nem értem még mindig ezeket a elmaradásokat...

    "mert innen mar nincs tovabb a szamukra, remelem igaza lesz :)"

    Te is tudhatnád az élettapasztalatotból, hogy ha valamiből csak egy van, akkor azt hívják egy helyben toporgásnak, erről szólt az ókor. Közel 1000 évig 0 fejlődés... Volt egy valami, többinek kuss, soha nem értettem, hogy másoknak miért jó az, ha valakit nyomorogni látnak, bár ez már csak a tipikus magyar dögöljön meg a szomszéd tehene. Hálistennek nem tartozom a tipikus magyar közé... sőt szégyenlem, hogy magyar vagyok. Én nem sajnálom tőled sem azt, tőle sem azt, a Linuxtól a térnyerést, az MS-től a bevételt és Orbántól a földet. Aki nem így tesz, az irígy, és valjuk meg de őszintén: Isten mentsen meg az irígy típusú barátoktól, sajnos már volt benne részem, ganalyabb embert nem hordott a föld a hátán... ez a tipikus magyar.
  • testerlnx
    #26
    >UI: Az IE szolgáltatásaival csak annyit, hogy beirok egy weboldal címet, elolvasom az oldalt, és hasonlókat és itt nekem ki is merült a böngésző tudása.
    Vegre egy elegedett ember, Neked konnyu lehet a kedvedre tenni :)

    >UI2: MSN Toolbar, hát igen, ebben egyetértünk, csak én kiegészítem azzal, hogy én az ööszes toolbart utálom, rühellem, nekem jobban teccik a "csupasz ablak", több adat fér el, tudod tft-n fix a méret...
    Gondolom a taskbar-t is auto hide-olva hasznalod, es Full Screen-re valtasz egybol az IE-ben amint elinditod...

    >UI3: lényeg a lényeg: ms csak szart csinál, és akkor kibékülünk, hisz úgy is el vannak maradva 50 évvel
    Na az 50 azert egy kicsit tulzas, mondjuk 4-5 ev, csak hogy ne legyunk igazsagtalanok!!

    > itt egyesek szerint, csak akkor az a kérdés, hogy miért kullog a többi sok mindenben ennyire utána...
    Kik azok az egyesek, es szerintuk kik es miben kullognak utana?? Vagy a marketing reszlegukre gondolsz? Nem reg ment nyugdijba a gazdasagi igazgatojuk ha jol emlekszem, mert innen mar nincs tovabb a szamukra, remelem igaza lesz :)
  • droland
    #25
    Teljesen mindegy, hogy mi van, tudjátok miért? Ha valamit ő később rak bele (tehát nem ő találta ki) az baj, mert késik vele, ha valamit ő talál ki, akkor az úgy is szar lesz. Tehát innentől kezdve megint mindegy ki mit csinál, ha késik az a baj, ha hamarabb akkor szar.

    UI: Az IE szolgáltatásaival csak annyit, hogy beirok egy weboldal címet, elolvasom az oldalt, és hasonlókat és itt nekem ki is merült a böngésző tudása.

    UI2: MSN Toolbar, hát igen, ebben egyetértünk, csak én kiegészítem azzal, hogy én az ööszes toolbart utálom, rühellem, nekem jobban teccik a "csupasz ablak", több adat fér el, tudod tft-n fix a méret...

    UI3: lényeg a lényeg: ms csak szart csinál, és akkor kibékülünk, hisz úgy is el vannak maradva 50 évvel itt egyesek szerint, csak akkor az a kérdés, hogy miért kullog a többi sok mindenben ennyire utána...

    Érdekes...
  • testerlnx
    #24
    Én csak azt látom, hogy a pici puha mar igen igen nagyocska lufiva notte ki magat :) Ennek azert orulok, mert minnel nagyobb egy ceg annal rugalmatlanabb... Gyakorlatilag nincs naluk lasabban fejleszto ceg a piacon, most mar csak a Longhorn -ra vagyok kivancsi, ha csak annyit hoznak ki belole amit mostanaban sejtetett egy ket cikk akkor vegre elekezdhetjuk dobalni a koporsora a foldet :) Erdemes vissza olvasni az elmult honapok pici puha cikkeit, jobb mint a kabare...
  • Yfel
    #23
    Ha ilyen ütemben haladnak a fejlesztéssel, akkor még adblock szintű szűréssel is fog rendelkezni cirka 2050-re.

    SMV (#6): Az MS nem fogja tudni ezt szabadalmaztatni mert azonnal meg lehet fellebbezni "prior art" alapján.

    droland (#13): Itt senkinek nem azzal van baja, hogy az MS beleteszi végre a böngészőjébe ezt az alapszolgáltatást, hanem azzal, hogy évekkel a többiek után és ráadásul ekkora hírverés van belőle. Arról nem is beszélve, hogy az MSN toolbar úgy szar ahogy van. Ha IE-t használok, akkor Google toolbarral használom, de ez személyes preferencia.

    mrzool (#16): Azért megláthattad volna droland logikai bukásait mielőtt a védelmedbe veszed :o).

    Vissza a témához: az IE lassú de biztos térvesztése egy nagyon szerencsés dolog a szabadalmak szempontjából. Már ideje lenne, ha a web-programozóknak csak szabvány szerint kellene fejleszteni és a programjaik minden platformon ugyanúgy futnának. Ezzel mindenki jól jár.

    Lehet anyázni :o)

    Y