33
  • benli
    #33
    Ez olyan reflex mint a békacomb árammal, csak fejlődtünk pár évet. hihihihi és akkor mi is ez a nagy találmány?
  • Runo
    #32
    Hát nem tom, ha engem lézerrel buzerálnának, az esetek túlnyomó többségében én is megpróbálnék elmenekülni...
  • Alien_AM
    #31
    hallotal mar a feny hullamhosszarol es impulzus hosszusagarol? nem azt irtak oda hogy odanyomtak egy 10 ft-os lezerdiodat es azzal abaltak.
  • Venom
    #30
    Én már próbáltam lézer fénnyel... cseszett odébb menni! :D
  • Tpe
    #29
    Azért nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogyha bármely legyet megviládítok egy lézer fénnyel, az 60%-80% -ban odébb fog repülni.
  • FoxMulder
    #28
    Távirányítás... szerintem ez nem távirányítás, hanem távijesztés...
    Nem írják sehol, hogy arra repült, amerre ők akarták...
  • Ackro
    #27
    az adóm egy százalékával hozzájárulnék a mindennapi zsíroskenyeredhez, hogy ne szegény idegen nyelveket nem beszélő 10-15 éves játékmániákus iskolások uzsonnapénzére legyél szorulva.
    ui: a tipográfia nem az erősséged, úgyérzem...
    bocs :)
  • noss
    #26
    :D
  • Flashy
    #25
    joystickkal irányítható légy. állat :D
  • bauff
    #24
    Na legközelebb a egy legyet küldök le a boltba
  • TommyC
    #23
    Ez ha belegondolunk nem is olyan nagy lépés...ugyanis nem is fexik a teljes irányításunk alá.Ugyan az mintha nem tudnánk focizni,de mégis beállnánk játszani, s a labdát mikor elrugnánk nem mindig oda menne ahova akarnánk...
  • Razide
    #22
    Cat: A gyümölcslégy fotójára és a címlapon szereplő kis ikonméretű cikkfotóra gondoltam.
  • rolika
    #21
    nekem már az is elég lenne, ha egy kis kütyüt betennék a konnektorba, és a sok kis szemét közelébe se jönne a házamnak :)))
  • Cat #20
    Az érdekes lenne, ezekszerint az eredeti tanulmány szerzői is a magyar nyelvű digitális fotó magazint olvasgatják? :D Inkább az lehet hogy a fotó magazin lopott rossz helyről...

    http://www.cell.com/content/article/fulltext?uid=PIIS0092867405001157
  • Razide
    #19
    És a cikknek mi köze van Nicole Ottawa és Oliver Meckes elektronmikroszkóppal készített rovarfotóinak, amiket az itteni cikk illutrációiként láthatunk? Lásd Digitális Fotó magazin 2003. májusi száma.
  • Shadow_THH
    #18
    végre egy olyan robot ami akkor száll a szarba és utána a kajánkra amikor MI akarjuk!
  • dez
    #17
    Várjál, megnézem a tökörben! :D
  • Mice
    #16
    vazze és mi a bizonyíték, hogy te itt a fórumon nem egy 750 ms-es csúcs Drosophila példny vagy? :D:D:D:D :P
  • IoIa
    #15
    Nagy kamu az egész.Ha valóban genetikailag bele lenne kódolva valami (amit nem hiszek), akkor az esetek 100%-ában működnie kéne a dolognak, nem pedig csak valamivel több, mint a felénél...
  • John Wayne #14
    Hát, egy technikát igen sokféle célra lehet használni.
  • Esrohnoil
    #13
    Szvsz ez állatkínzás...
  • uu
    #12
    imike, hol olvastad hogy a szemébe világítottak?
  • dez
    #11
    Csak van egy kis különbség egy ennyire direkt távirányítás, és bizonyos jóval kíméletesebb, noninvazív gyógymódszerek között.
  • dez
    #10
    "Wilder Penfield sebészorvos például elektromos árammal serkentette páciensei kéregállományát, azt állítva, hogy az elektromosság hatással van gondolkodásukra és emlékező képességükre."

    Ez már rég nem csak "állítás".

    "A genetikailag átalakított gyümölcslegyeket (Drosophila) egyenként egy lezárt üveghengerbe helyezték. Amikor egy 150 milliszekundumos lézerfény impulzust irányítottak a légyre, az esetek 60-80 százalékában elkezdett csapkodni szárnyaival és megpróbált elmenekülni. 250 milliszekundumos impulzusokkal ugrásra, szárnycsapásokra és repülésre sikerült bírni a rovarokat ugyanazon siker aránnyal, így leginkább egy kisebb elektromos hibákkal sújtott távirányítású repülőgépmodellre emlékeztetett."

    '..És amikor a kutatók egy 500ms-es lézernyalábot bocsátottak rá, meglepetten tapasztalták, hogy összezárta két elülső lábát, és az életéért könyörgött. Szenzáció! Megtanítottuk a gyümölcslegyet beszélni!!!'
  • Killgore
    #9
    Pénzpazarlás vaze... Inkább adjuk neked mi?

    Már bocs...
  • John Wayne #8
    :) Messze nem az a cél. Az emberi alkalmazás irányába akarják kikövezni az utat. Ki tudja, mire nem jó ez. A katonai célú alkalmazások, és ki tudja, mi még.
  • IMYke2.0.0.0
    #7
    Ezzel az erővel bolhákat is idomíthatnának - tökéletes pénzpazarlás...

    -----------------------------------------
    Első számú honlapom -|- [b]Második számú honlapom
    Ez a gépem: Abit KR7-A 133 .-|-. AMD 1700+ (1466 MHz, Palomino) .-|-. 2*256 MB DDR (266 MHz) Samsung .-|-. ATI [BBA] Radeon 9500 Pro (128 MB, 275/270) .-|-. Omega Driver .-|-. Maxtor 20 GB (7200 RPM, ATA 133) .-|-. Seagate 80 GB (7200 RPM, ATA 100) .-|-. SoundBlaster LIVE! 5.1 Player.
    Fordításhoz: UltraEdit;Restorator;Notepad++
    Videóeditáláshoz: Sony VEGAS 5.0;VirtualDub
    Grafikához: Adobe Photoshop 8.0 CS;IrfanView

    -----------------------------------------
  • IMYke2.0.0.0
    #6
    Felhívnám a figyelmet a következő szavakra:
    lézer, 60-80 százalékban, megpróbált elmenekülni...

    Hát persze basszus, amikor a több millió érzékelőből álló szemébe világítottak!!!

    -----------------------------------------
    Első számú honlapom -|- [b]Második számú honlapom
    Ez a gépem: Abit KR7-A 133 .-|-. AMD 1700+ (1466 MHz, Palomino) .-|-. 2*256 MB DDR (266 MHz) Samsung .-|-. ATI [BBA] Radeon 9500 Pro (128 MB, 275/270) .-|-. Omega Driver .-|-. Maxtor 20 GB (7200 RPM, ATA 133) .-|-. Seagate 80 GB (7200 RPM, ATA 100) .-|-. SoundBlaster LIVE! 5.1 Player.
    Fordításhoz: UltraEdit;Restorator;Notepad++
    Videóeditáláshoz: Sony VEGAS 5.0;VirtualDub
    Grafikához: Adobe Photoshop 8.0 CS;IrfanView

    -----------------------------------------
  • atlagember
    #5
    Ez nem nagy kunszt. Nekem ezt a kutyám is megteszi.
  • quentit
    #3
    Az alieneket is ezzel a céllal hozták létre... :)
  • mEkLaU
    #1
    Végre egy engedelmes háziállat