22
  • Pheel
    #22
    Boldog :P
  • pemga
    #21
    Ne fárassz, most hívjam fel őket? Jól van, csak a te kedvedért. Igen, Office-hoz KOMPLETT gépet kell venni, más gépet nem vesznek be. XP-hez elég "főhardver" is: memória, winyó, alaplap, akármi. Boldog vagy? :).
  • Pheel
    #20
    "nyilván ez utóbbi csak akkor, ha a komplett gépet előtte náluk vetted"
    Nyílván... Nem tudom, ezt honnan vetted, de erős a gyanúm, hogy légből kapott információ.
  • pemga
    #19
    MS OEM licenszelés

    A végfelhasználó az OEM szoftverekkel új számítógép beszerzésénél, vagy meglévő számítógép bővítésénél találkozhat (nyilván ez utóbbi csak akkor, ha a komplett gépet előtte náluk vetted).
  • pemga
    #18
    OEM software-t csak komplett géphez vehetsz...
  • Pheel
    #17
    Vegyél USB kulcshoz akkor és az nem döglik be :-P
  • Dömsödi
    #16
    Én ugy tudom, hogy egérhez elvileg nem lehet OEM Wint, stb venni...
    Jó tegyük fel lehet. És mi van ha bedoglik az egér? Drága mulatság lenne, mivel ha nincs meg az OEM, akkor nem jogszerű a használat!
  • Pheel
    #15
    Veszel egy egeret mellé és kész. Ebbe bele ne halj már! :-P
  • pemga
    #14
    Pheel, megnéztem amit mutattál árak. Van egy aprócska problémájuk: ezek OEM árak. Ha veszel mellé vasat, akkor ennyi.
  • vax
    #13
    Előbb leirtaktól függetlenűl viszont nagyon jól használható irodai "munkaeszköz". És bizony ha az árakat vesszük egy átlag felhasználó oldaláról még ha egy gép is van, de ahol több, esetleg sok. Bizony ott már egyértelműen az OO-ra borul a mérleg nyelve. Nem is értem, hogy az államigazgatásban miért nem inkább ezt használják?
  • vax
    #12
    A Wordnél még nem is annyira de az "Excelnél" bizony sok az inkompatibilitási probléma az OpenOffice-ban. Sajnos. Már az MS Excel file-kal.
  • Pheel
    #11
    Nem, nem semmi. Viszont azokhoz az elszállt árakhoz képest, amik az üzenetedben testet öltöttek, ezek lényegesen olcsóbbak és nem utolsósorban VALÓSAK!
  • Dömsödi
    #10
    53000 /87000 forint neked semmi?

    Akkor már ebből a pénzből inkább minden gépet LCD monitorral vértezünk fel.
    Persze ahol a pénz nem számít...
    Az irodák 98% nem használja ki az office lehetőségeit.
    Nálunk bőven elég az Open office.8 gép esetén ha csak 50000-Ft nézünk akkor is 400.000 ft sporolható meg. Igy ez már nem kis pénz.
  • Pheel
    #9
    Na a másik okos!

    Microsoft Office Basic Edition 2003 magyar Bruttó 53.400
    (Word 2003, Excel 2003, Outlook 2003)

    Utánanéz, nem beszél hülyeséget...

    De ha ez sem tetszik, akkor itt a többszázezermillóforintos teljes Office:
    Microsoft Office Pro 2003 magyar Bruttó 87.600
    (Word 2003, Excel 2003, Outlook 2003, Access 2003, Powerpoint 2003, Publisher2003)

    Urban legent gyártók előnyben...
  • quentit
    #8
    Az openoffice-al NE a word 2003, hanem az ms office 2003 árát hasonlítságok össze!!! (kb. több száz ezer ft)
  • Tocke
    #7
    31e-ért 2003 OEM-et ad a depos cég, 62e-ért meg dobozost egy másik cég... mi 47e-ért adjuk oem-ben excellel együtt... (bruttó árak)
  • pemga
    #6
    Microsoft: Word 2003 Win32 Hungarian CD
    Ára:
    62.800 Ft
    A fenti árak az ÁFA-t tartalmazzák!

    /qwerty/
  • Pheel
    #5
    Igen? Nekem biztosan mást mutat a böngésző, de én nem látom :-P
  • SoDI---
    #4
    De ő nem a Word 2000-ről, hanem a 2003-ból beszélt.

    Mindig a legújabb kiadás árát illene nézni...
  • Pheel
    #3
    Már megint zsigerből utálunk mindent, ami MS? Legalább utánanéznél annak a másfél hónapnyi minimálbérnek! Kétségkívül igaz, hogy 10 éve ennyi volt a minimálbér, de azért ne terjessz urban legendet!

    Microsoft Word 2000 Magyar Bruttó 31.000 Ft

    Utánanéz, nem beszél hülyeséget...
  • Dömsödi
    #2
    nonprofit HÜLYESÉG?

    Eszednél vagy. Tudod mit, te vedd a microsoft wordot 60-90 ezer forintért. Nagyokos!

    Az openoffice-t raktam fel a cégnél mind a 8 gépre. Elöször idegenkedtek tőle, mert máshol volt az oldalbeállitás... Mostmár pár hónap után a Word az idegen...
    Egy Word szintű szövegszerkesztőért 5-10 ezer forint lenne a reális, nem másfél hónapnyi minimálbér...
    Ha az open office ennyi sorból áll akkor érdemes lenne elöről kezdeni. Talán azért van ennyi sor mert a mindig változó Wordhoz probáltak kompatibilisnek maradni, és a módositások, sok sort igényeltek. Amenyiben elöről kezdenék, egy jó programtervvel (milyen funkciókra van szükség) sokkal rövedebben is le lehetne kodolni.
  • SoDI---
    #1
    Nem mindenkinek van ideje, és energiája nonprofit hülyeségekre...