1024
TYPE=\'application/x-shockwave-flash\' PLUGINSPAGE=\'http://www.macromedia.com/go/getflashplayer\'>
  • pickány
    #1024
    probálgattam ezt a progit de nem sokat ér az én észre vételeim alapján tudom állitani hogy egyes progik hogy használják a 2 magot de az elsö cpu az 1000 es a mássodik meg csak 100 as egységet ir de nem tom miért :S csak ez az 1 progi van ?
  • pickány
    #1023
    oh már látom entschuldigung :D:D:D láma vok
  • pickány
    #1022
    csákány egy olyat kérdeznék hogy hallottam hogy a dual proci nem ismer még fel sok programot és erre kitaláltak olyan programot amivel be lehet állitani hogy melyik programnál használja a dual procit és ennek a programnak a neve kéne vagy már egy link köszi
  • kilcsir
    #1021
    helyesbitek: "e5200", "e7xxx", "e8xxx". Köszi elöre!
  • kilcsir
    #1020
    az intel e5200, e7300, e8200 prociknak sorban, mi az amd megfelelöjük, melyek egy szintben vannak velük?
  • gurubefree
    #1019
    Egyik sem az az igazsag ...... Az egyik 90nm 125W-al ( DINO ) a masik meg egy oszver ami meg raadasul nagyon gyatran huzhato.

    AMD64 X2 5000+ BE .... Szerintem .
  • reaper4
    #1018
    testelgesd
  • Dobronski
    #1017
    Csá all!
    Tudtok valami progit amivel a játékok kihasználják a 2 magos procikat?
  • Kurfürst
    #1016
    Hali,

    hárommagos AMD 8450-es X3 vagy kétmagos 6400+ X2?

    A hárommagos 8450-es X3 gyakorlatilag egy árban van a kétmagos 6400 X2-vel - viszont az előbbi belső órajele csak 2100 Mhz (gyakorlatilag kevesebb mint a jelenlegi 3500+ procimé, tehát az alkalmazás éppenséggel szarik a plusz két magra akkor még gyengébben is állok mint eddig), a 6400 X2-é viszont 3200 Mhz magonként. Az összteljesítmény is hasonló, 3x2100=6300 vs 2x3200=6400Mhz. , így amíg a több/3 magos támogatás nem tejed el a kétmagos, nagyobb magonkénti órajelű rendszer jobb alternatívának tűnik, a tesztek alapján is., az irodai alkalmazásokat leszámítva, de ott minimális a különbség.

    Van valami egyéb érv a 3 mag mellett, a jövőben pl. megkövetelik-e a 3 v. több magot vagy arra optimalizálnak, és a kétmagosok elvéreznek? Bár ahogy a többmagos procik "támogatását" nézem úgy általában, több év kell ennek is.

    Tesztekben amiben régi egymagos 3500+ is szerepel jól látszik az órajel dominanciája - a legtöbb tesztben a kétmagos X2 3600+ al legalább egyenértékű, néha meg is veri. Ebből azt vonom le hogy többnyire az egy processzorra jutó órajel (a kompatibilitási gondok miatt is, azaz néha nem használja a többi magot) fontosabb tényező.

    Tévedek? Szal melyik érné meg jobban, 2 vagy a 3 magos proci, vagy mindegy?
  • SD456
    #1015
    Hi all!

    Melyiket érdemes megvenni ? E8600 vagy Q9950 ?
  • mycso
    #1014
    Bizony tévedsz....illetve pont erről szólna a tuning, hogy minek vegyen drágábban nagyobb procit, mikor az övében is van még +
  • pacclacc
    #1013
    Én sose értettem a processzor huzását láma vagyok hozzá! Szvsz ha a procit már huzni kell akkor gondolkozz el és vegyél 1 másikat. Megduplázni a teljesitményét ugyse lehet, vagy tévedek?
  • nagyi87
    #1012
    az lenne a kérdésem, h van egy 2magos 2GHZ-es procim 1GB Kingston 800Mhz-es rammal, egy Asus Maximus Formulán, és a procit szerezném vmien szinten huzni, most 40fokos gyári hűtövel!a szorzó állitó az blokkolva van 10nél, csökkenteni persze lehet:D
    ötlet?

  • mnorbert0308
    #1011
    Sziasztok!

    Van nekem egy Amd 6000+-os procim, hogy lehetne ezt húzni?
  • Dark Angel 666
    #1010
    Frissithetnétek a bannert , kicsit régi már :)
  • kegyetlen
    #1009
    Hi!

    Msi k9n Platinum lapom van, meg AMD Athlon 64 x2 6400+ black edition procim, és nemtudom a szorzót csak max 16-szorosra állitani. Nemlátom a biosban hogy a szorzozár felvolna oldva.

    Valaki tudna segiteni?
  • CroftManor
    #1008
    Tegnap vettem egy core 2 duo 6550es procit, ami 1333 FSBvel működik.
    Az én lapom meg Asus P5B 1066/800 MHzt támogat, és azt tudtam meg, ha letöltöm a bios frissítését, akkor támogatni fogja az 1333 FSBt is.
    Meg történt a bios frissítés, cmos clearrel akadtak gondjaim (följebb tettem a jumpert, aztán vissza)aztán gyári beállítások visszaálítása... aztán uj proci be és azt írta ki a Biosban, h 1066 FSB-n van!
    Aztán megnéztem később a biost, most meg 1333 FSBt ír ki? Most akkor mivan?
    Ja és sztem vmi nem jó a Biosban, mert készenlétire raktam a gépet, ki is írta h a windows leáll, de nem állt le, csak a monitor kapcsolt ki.
    Vki megmondaná mit tegyek?
  • STurmGewehr
    #1007
    Egy MSI 915p neo2 v2-be nemtudok 2 magos procit rakni?:)

    Lehet hogy hülye kérdés:D
  • alex9292
    #1006
    nem!
  • Raszkolnyikov
    #1005
    Helo!
    Szerintetek az baj ha az E6750-es procim az everestben a CPU magok játék közben 85 fokosak és a CPU meg "csak" 60 fokos. Ha nem játszom vele akkor a magok 63 fokosak, a cpu pedig 50 fokos.

    GÁZ?
  • LPKENJI
    #1004
    Köszi szépen.
  • mycso
    #1003
    Igen 2.
  • alex9292
    #1002
    xD oks
  • davidka003
    #1001
    Nem. Az Intel oldalán keresd.
  • alex9292
    #1000
    amd* sry
  • alex9292
    #999
    az smd hivatalos oldalán megtalálom?
  • davidka003
    #998
    AMD Dual Core Optimizer
  • alex9292
    #997
    HEllo! hallotam vmi proci optimalizálorol !amd 4800 x2 ről van szó! pls segitség!!:S
  • Puhos
    #996
    Itt nézz szét!
  • LPKENJI
    #995
    Intel Pentium D 925
    Intel Pentium D CPU 3.00GHz

    Ilyenem van.Ez lehet 2magos?
  • ChuckyHUN
    #994
    Nekem is 4800+ x2 64 es dual c van.
    Na!
    Én eddig azt hittem h a proci összteljesitménye 2,51 ghz.
    DE ma leszedtem két dual core info vagy vmi ilyesmi nevű progit az amd honlaspjárol, és mindkettőben 2500mhz/magot ir ki LOL:D
  • Szasza20
    #993
    most egy 3500+-os AMD-m van és venni szeretnék egy 4800+-ost látok majd gyorsulást vagy felesleges a váltás?mert olyan 10-et kellene ráfizetnem, és hogy ér -e annyit, vagy hagyjam!?
  • Inquisitor
    #992
    Hát az órejelen kívűl van még pár paramétere szegény procinak, nem de? Ilyen "apróságok" mint a cache mérete, meg az FSB ...
    Na most az összehasonlításnak azért nincs értelme, mert ha pl. tök ugyan az a proci van a Mac-ben és egy PC-ben, akkor miként hasonlítjuk össze, hiszen a Mac OSX meg egy Win Xp nem összehasonlítható.
  • mod
    #991
    Hy!

    Az a kérdésem lenne, hogy van-e különbség egy PC, és egy MAC processzor "nagysága" között. Tehát pl. 2,1GHz-es MAC és egy ugyanolyan méretű PC processzorjai ugyanakkorák? Mi a különbség? Más számokkal kell számolni a két esetben?

    Köszi.
  • shrike7973
    #990
    www.hardwaresecrets.com
  • shrike7973
    #989
    www.intel.com
  • lollerek
    #988
    Csá
    Hol lehet megnézni h hogyan lehet meghúzni a procit??? Milyen volton meddig ilyesmik....???? help
  • Inquisitor
    #987
    A videokártya miatt jobban aggodnék ...
  • Inquisitor
    #986
    1. Nem azt jelenti, azt jelenti, hogy ami több procit tud használni program, annak gyakorlatilag majdnem 2x annyi erőforrás áll rendelkezésére. (Gyakorlatban inkább olyan 160%)
    2. Ahol nem a proci teljesítményt adják meg proginak, hanem az órajelet, ott nagyon nagy idióták írták a gépigényt. Egy 3GHz-es P4 meg egy 3GHz-es régi celeron között ég és föld a különbség. Jelen procinál ez a 2GHz meg kb egy P4-es 2.8-3.2GHz körüli procinak felel meg, persze magonként.
  • simonl #985
    Sziasztok,

    Lehet hülyeséget kérdezek, ha igen kéretik finoman bánni velem:)

    Laptopomban a lenti dual proci van:
    AMD Turion 64 X2 TL-60 Processzor, 2000MHz

    Ez azt jelenti, hogy a 2 GHz et használja duplán ???
    A gyakorlatban mondjuk egy 3Ghz -es igényű játék remekül megy rajta???

    Köszi a válaszokat