28
  • Pheel
    #28
    Azért ezen a szerinted húzódó ellentéten még dolgozz! :)
  • Yeti
    #27
    Gratulálok ehhez a számításodhoz. Gondoltál már valaha arra, hogy nem biztos, hogy a profit a forgalommal egyenesen arányos?
  • zozo2001hu
    #26
    És sajna a VÁM -ot sem szabad elfelejteni, tehát mire Mo.-ra ér a mini a következők mennek a 499$-os alapárra:

    1. Dollar = Euro érdekes átszámítás?
    2. Magasabb szállítási ktsg.
    3. VÁM tétel.
    4. 25%-os ÁFA.
    5. És még ki tudja mi.

    Sajna ez van, 2006-ban a választásokon lehet x-elni:)
  • Inquisitor
    #25
    "Kb. 70e Ft értékű szoftvert adnak a mac-mini -hez (MacosX 35eFT + iLife 35eFT kb.), ha így vesszük akkor a 110e Ft-os alapár nem is sok ..."
    Igen, csak amcsiknál 88.000Ft a Mac Mini, de mivel Dodo=Euro SZERINTÜK, ezért EU-ban drágább. Hála a magyar 25%-os Áfának nálunk meg 138.000. :(
  • Inquisitor
    #24
    "PC-re is lehet tenni Linuxot, raadasul ingyenes leven joval olcsobb is, mint a MacOS."
    Öööö. Az INGYEN Linux ólcsóbb, mint az INGYEN MacOS ami jár a géphez? Hmmm.
  • zozo2001hu
    #23
    Kb. 70e Ft értékű szoftvert adnak a mac-mini -hez (MacosX 35eFT + iLife 35eFT kb.), ha így vesszük akkor a 110e Ft-os alapár nem is sok, sajna a Linux ebben az esetben nem ellenfél, közel sem annyira letisztult és integrált mint a MacosX, és az iLife-hoz hasonló programcsomag sincs LINUX-ra sajna :(.
  • efraim
    #22
    PC-re is lehet tenni Linuxot, raadasul ingyenes leven joval olcsobb is, mint a MacOS.

    Teny,hogy a Mac draga mulatsag, mondom ezt ugy, hogy en megvettem a Mac Mini-t, es imadom nagyon, miota megvan alig hasznalom a PC-t.Annyira egyszeru es logikus a mukodese,latszik, hogy a primitiv amerikai felhasznaloknak talaltak ki. :) Viszont ket hete vettem hugomnak egy Asus S-Presso-t OEM XP-vel,olcsobb volt mint a Mac Mini,tudasban pedig siman alazza(TV-tuner,taviranyito,160GBHDD,2,8Ghz,stb...),a bovithetosegrol nem is szolva... Ennek ellenere a kovetkezo gepem valoszinuleg egy PowerMac lesz,sajnos total beleszerettem a MacOS-be..
  • Pheel
    #21
    Amíg dollárkodunk, addig rendben is van, de amit forint lesz belőle, valamit félreszámolnak a kis kínai kalkulátorok.
  • Macc
    #20
    En nem ertem mire megy ez ki. Miert kene hulyenek ereznem magam, hogy megvettem egy Mac-et. Rohattul nem arrol van szo, hogy csak ugy siman dragabban vettem egy hardware-t (szembren a brand PC-ket vasarlokkal, de azert ok is kapnak egy kis +-t). Szoval itt nem csak a hardware-rol van szo, ami azert nem ugyanaz, hanem kicsit mas software teren is. No mindegy...
    http://www.madmac.hu/~macc/public/g5/
  • Troll
    #19
    Nem értem az árproblémát. A Mac mini 500$, az iBook 1000$. Ezek teljesen normális árak bármely PC-vel összevetve. Még a PowerBook 1500-2700$ közötti ára sem elrugaszkodott, vannak drágábbak is a Win piacon.
    Amíg egy-egy darabos alakatrészvásárlásra nem kerül a sor, a Mac nem drágább. Utána persze mehet a lehúzás, hiszen bolti forgalomban nem kapható alkatrészeket használ. De ilyen erővel vehetünk bármely egyedi(bb) PC-t. Egy tápcsere egy Kompakk szerverben sem 6000 forint. Vagy kíváncsi lennék egy ASUS laptop alalplapcseréjének a költségeire...
  • Pheel
    #18
    Lassan tényleg megfulladhatnál a röhögéstől, ha már mindig csak ugyanazt tudod szajkózni. ;-) Igazán jó üzletnek hangzik, hogy 3x annyiért vehetem meg ugyanazt a hardvert, csak mert az Apple árulja. Részemről inkább fizetem a harmadát, aztán majd eldöntöm, hogy mit akarok még venni a maradék 66%-ból.
  • comet
    #17
    Van zenebolt ($$$), ipod($$$), mac mini($$$), és egy csomó új gépük ($$$$$)
  • comet
    #16
    Ha a TCO-t nézed (mindjárt megfulladok a röhögéstől hogy a saját taktikádat használom ellened) akkor a Mac még mindig jobban jön ki mint a Windows. Több okból kifolyólag, egyrészt a PPC architektúra jobb mint az x86, másrészt pedig, hogy operációs rendszert és felhasználói programokat kapsz az Appletől szinte ingyen ("free as in beer"). Operációs rendszer szempontjából pedig a legújabb Tiger messze veri a winblowst, kb. linux szinten tartva magát spy és adware, vírusok nélkül.
  • FTeR
    #15
    tényleg, pc részleget zárják be, elég az iPod is.
  • Tetsuo
    #14
    eddig.
  • Tetsuo
    #13
    Az a vacak kis mp3 player meg a mini ekkorát lendített a profiton? Ezexerint qrvakevés számgépet adtak el..
  • mEkLaU
    #12
    Na mind1..sztem vmit félreértettél nem nyitok vitát ilyen témában
  • Pheel
    #11
    Az nem baj, hogy megteheted, viszont azt inkább nem minősítem, hogy milyen dolog, hogy tisztában is vagy vele, hogy levesznek, és mégis megteszed.
  • mEkLaU
    #10
    Ezért nem érzem magam birkának, mért baj az ha vki meg tudja venni azt amit szeretne?
  • Pheel
    #9
    Nem semmi azért, hogy arra vagy büszke, hogy marha drágán veszed a hardvert
  • mEkLaU
    #8
    Mért lennék birka?:)
  • Alien_AM
    #7
  • vitus
    #6
    Birka No de ezt nem gondoltam komolyan. Bocsánat!
  • mEkLaU
    #5
    Milyen csorda?
  • vitus
    #4
    Te is a csorda tagja vagy?
  • mEkLaU
    #3
    Szal ehhez én is aktivan hozzájárulok
  • mEkLaU
    #2
    És ehhez aktívan én is aktivan hozzájárulok
  • vitus
    #1
    A forgalom 70, a nettó nyereség pedig 500%-kal javult. Jó árréssel goldoznak. :DDD Bár érthető mert minden arany árban van a mac-hez holott ezt semmi sem indokolja. Jól csinálják....