57
  • Killgore
    #57
    :D
  • cipo00
    #56
    Kevés a munkahely mert az idősek is dolgozni fognak.
  • cipo00
    #55
    Mostantól levágják az ember végtagjait hogy megvegye.:D
    Ez a biznisz.
    100 év múlva már végtagnélkül születnek az emberek. :D
    lehet.
  • ÁRIKA
    #54
    king!...king
  • GABOR16
    #53
    a mozgásérültek is hasznát vehetik egy késöbbi modelnek ezzel vegyítve :)
  • GABOR16
    #52
    A lábát töri, vagy akaratlan mozdulatokat csinált.
    Képzelétek csak el ahogy egy ember feltör egy ilyet, és arra készteti a kis nyugdíjast, hogy úgy táncoljon ahogy ő akarja :)
  • Csóka
    #51
    Csak egy jó kis vírus kell, és a viselője megszívja
  • husika
    #50
    ultrazsir mikor kritikus helyzetben lemerül az akku vagy system errort produkál, azt várhatod amig kihámoz belőle egy hozzáértő.
    Segitség lefagyott a járógépem! Sajnálom, a mobilomat sem tudom kezelni...
    LOL
  • GodBadka
    #49
    Iraki vegyifegyverek hol vannak pl? Amúgy olyat tudok aki terrorista, de nem modta rá. Ilyen pl az USA.
  • Sir Quno Jedi
    #48
    mer az repül ?
  • plamex
    #47
    Kérdésem a következő : Lehet e ezzel a cuccal majd úgy futni mint a szupermen ?
  • Fityfirity
    #46
    Nem az a kérdés, hogy érzékeli vagy nem.
    A kérdés az: hogyan érzékeli?
  • Mice
    #45
    lol :P
  • FTeR
    #44
    huhuúú, milyen okos emberek járna erre, tök jó, hogy mindenki megmondta a frankót a cuccról...

    ---
    a tüskés dolgon kár lovagolni, mivel a cikk is írja, hogy a cucc érzékeli mit akar a viselője, tehát ha belelép és reflexszerűen megrándúl a lába, akkor a lépegető is vele rándúl, ráadásúl azt is írja, hogy előbb érzékeli mint ahogy az izomba eljut az üzi, tehát adott esetben még előbb is rántja el a lábát...
  • Mihail
    #43
    előre kijelentem, nem akarok megsérteni, de miért tatszik ez mindenkinek? most akkor a rokkant nyugdíjas, maradjon nyugodtan rokkant, úgyis van ilyen cucc, ezzel majd ellesz. ahelyett, h inkább arra ösztönöznék az embereket, h edzenek, tornázzanak, változtassanak a sorsukon(a komoly mozgásszervi betegséget, nagy részét gyógyítja a jóga és a chi kung). katonáknak még megértem, h kell ilyen, de átla embereknek, minek? den nem?
  • Inquisitor
    #42
    Szerintem volt olyan találmány, ami az agyi aktivitásból kifejtette a megcélzott mozgássort, abban az esetben nem kell idegi kapcsolat, mivel az agyon 2x fut végig ugyanaz. 1x amikor elhatározod, 1x amikor végrehajtod.

    Amúgy ha már terroristák, akkor nekeik ezt a kényelmes modelt javaslom:
    http://www.sakakibara-kikai.co.jp/products/other/LW.htm
    Kényelmes Mecha, gépágyúval, meg minden egyébbel. :)
  • TommyC
    #41
    Aztán nem csodálkozzatok, ha azt halljátok, hogy jól elvert valikit egy nyugdíjas...:DD
  • blaze
    #40
    Ez szép és jó, de meddig bírja az akksi?
    Szerintem 1 órát sem bír ki, ha úgy istenigazából kihasználják.
  • FoxMulder
    #39
    "Stronger, Harder, Faster"

    We can rebuild him; we have the technology.
    - Oscar Goldman, Hatmillió dolláros férfi
  • yy
    #38
    na, ebbe se bízok. nem hiszem, hogy eljön az az idő, amikor ha az időseknek nem adjuk át a helyet, akkor megfognak és kidobnak a busz ablakán.
  • HUmanEmber41st
    #37
    Mostmár csak pár lépés a Birodalmi Lépegető...
  • Fityfirity
    #36
  • Yv@n
    #35
    Jó de ki nem sz@rja le a reflexeket, ha simán eltaposol mindent ami az utadba kerül, mint egy tank :)
  • Yv@n
    #34
    Azért én konkrétan emlékszem, hogy kijelentették, hogy valamely országnál tömegpusztító fegyverek vannak, majd jól odamentek rendet tenni, ami most is zajlik, és mégsem kerültek elő tömegpusztító fegyverek, csak már nem nagyon beszél erről senki...
  • Ackro
    #33
    19000dollárt ezért a játékvacakért? bármelyik segédmunkás megcsinálja fillérekért! a plussz 40kg meg, ahogy hetes mondaná: nem hatékony hogy csak a teherhordásban való felhasználásra reagáljak...
    gerinc és agysérülés esetén meg ugye nincs idegi kapcsolat... hmmm... akkor ez most gondolatolvasó is egyben?

    a katonaság nehézgyalogságban való felhasználása meg azért érdekes többekközt, mert a lelőtt nehézgyalogosok után ki fogja összeszedegetni ezeket a marhadrága cuccokat meg azt amit ennek segítségével cipelt?

    szóval ajánlom helyette a segédmunkásokat, a gyógytornászokat meg a zsoldosokat.
    bár én nem értek hozzá... :)
  • Fityfirity
    #32

    De ha fémtalpat teszel a cipőre, reflexek akkor is lesznek.
  • [HUN]PAStheLoD
    #31
    tüskébe lépést egyszerűen kikerülik, gondolom a cipő aljára még jön mondjuk egy fémtalp ..
  • smv
    #30
    Segíti az időseket? Elképzeltem Rózi nénit, a maga kis 150 magasságával, élni alig bír szegény, és akkor egy ilyen cuccot felpakol magára majd elrohan futni...
  • Fityfirity
    #29
    A non-invaziv mérésekkel (nem szúrnak elektródot az emberbe, ilyen pl. az EKG, EEG stb.) ki lehet mutatni áromkat, de ez sok idegsejt által keltet áram átlaga. Ilyen eljárással nem lehet egy ideg impulzusait elvezetni, mérni.
  • Pharaoh
    #28
    Az EKG -nél sem szűrnak elektródot a szívnbe mégis lehet érzékelni az elektromos áramot ott is.
  • Fityfirity
    #27
    Az általad említett cikk arról szól, hogyan közvetítsünk információt a bőrünkön keresztül.
    De ne felejtsük el: az agyunk, gerincvelőnk NEM a bőrünkön keresztül küldi az információt az izmokhoz (legalábbis én így tudom). Tehát a kérdésem továbbra is az: hogyan vezetik el az ingert az idegekből. Erről nem ír a cikk.
  • Cat #26
    olvasd el: bőr felszínén történő áramvezetés
  • DOT
    #25
    "a robottechnikát egyesítő kiberetnika eredménye"

    Mmm... Frankó, lassan már a kiberetnikum is problémát fog jelenteni :D Jó, tudom, csak gépelési hiba.. de azért gondolkodjatok el az új fogalmon :) Ja, (c) ezúton kopirájtoltam :)
  • Fityfirity
    #24
    És mi van ha tüskébe lép a fószer. Azaz mi van a reflex mozgásokkal. ilyen kor az egyik lábnak rövidíteni kell (amellyel tüskébe léptünk) a másiknak meg feszíteni. Ez akaratunktól függetlenül (reflex) történik.
    Ezt a bőrfelszínen terjedő áramot sem értem igazán. Úgy tudtam az infót az idegek vezetik.
  • IoIa
    #23
    LOL
  • IoIa
    #22
    Na persze! És akkor miért nem arról van kép?
  • Benoke
    #21
    Most kapcsolok csak hogy nem HAL volt a számítógép neve a 2001 Ürodüsszeában?
  • Benoke
    #20
    Nem ártana ha az aku kicsi lenne, de még is sokáig birná.
    Mert ha a szomszéd nézni aki mozgás sérült felveszi, és 10 lépés után megdermed, mert lemerült az aksi.
  • Ombika
    #19
    HAt ezek a japok nem normalisak lassan Unreal-t jatszhatuk eloben! :P
  • Bucser
    #18
    mondjuk CQB-ben nem sok hasznát vennék:D Zörögne mint Thor Haragja:D