2320
  • Membrah
    #796
    az egyltalán nem probléma,ha az érdeklődésed nem átlagos...én viszonylag kevesebb sci-fit olvasok,bár a horrort szeretem:Stephen King,Dean Koonz...És pesrze én is szeretemLőrin L. Lászlót...
    ..Én cak annyiról bezséltem,h sajna az oszt többsége egyáltalán nem szeret olvasni...


    Humán tagozatos vok...
    Bár meglepő módon míg az oszt nagyrésze hasonló pályán indul tovább, nekem első helyen az iparművészeti építész szaka lesz megjelölve...Valamint sorban:vizuális-kommunikáció,képző:festő-restaurátor,grafikus,színművészeti,és magyar-latin szak debrecenben....Esetleg egy magyar-kommunikáció szak...de utóbbi kettő csak ideiglenesen...Nem akarok Debrecenben maradni....
  • Gorvik #795
    Meg e kérdezhetem e, mivel foglalkozol e? :-)
    Ha igen, szvsz priviben válaszolj
  • Breki33
    #794
    Azért számít

    munkakörömből adódoan elég jól tudom

    Persze nem attl jó egy könyv
  • Gorvik #793
    Szerintem nem szamít, hogy milyen idős egy műfaj, vagy könyv.
    A lényeg benne van
  • Breki33
    #792
    Ja és a Micimackót ne merje senkise megszólni P
  • Breki33
    #791
    tudom azért mondtam :-)

    van egy hatodik érzékem, hogy megérzek dolgokat

    FIgyi lehet azt képzik majd de ezek a könyvek viszonyleg frissek

    A te életedben nem biztos de az emberiségében.
    Persze ez nem érdem.


    SCifi ilyen szempontból új múfaj még akkor is ha VErne egyes műveit már nevezhetjük annak.

    De sztem ha ebbe bele akarunk menni menjünk átt a nagy könyvbe.

    Amúgy ha jól tudom az utikalauz benne van.
  • Gorvik #790
    Olvastad az alapítvány sorozatot?
    Kedvenc történetem (Asimov rulz!)

    Én most nem a kötelező olvasmányokról, és az iskolákban tanultakról beszéltem. Mert ha ezeket nem számítjuk, akkor max. 10 könyvet olvastam a top 100-ból. Viszont rohadt sok könyvet olvastam.

    Most lehet hogy nagyon hülyének néztek, de miért ne képezhetnék az Asimovi művek az alapműveltség részét, mint Kafka művei?
    Hiszen Asimov alap a scifiben, ráadásul művei tanítanak, sőt nagy hatással lehetnek az emberre. Kafka is csak az adott korról írt (szerintem) zseniális történeteket. De Kafkán kívül más írót is írhattam volna.
  • Breki33
    #789
    spongyácska nagyon eltűnt
  • Breki33
    #788
    Kicsit kezdünk eltérni a témától P

    Én pl szivesen olvasnám könyvben Lole kalandjait Berlinben.
  • Breki33
    #787
    Mert ott olyan könyvek vannak amik az alapműveltség részei.

    Pl aki az Egri csillagokat csak a 100 legjobb köny tartalomleírása alapján olvasta az tényleg gáz.


    Mondjuk a Kurázsi mamát, vagy Kafka bizonyos műveit énse szerettem illetve kedveltem.

    Olvastam annó az alapítvány sorozatot :-)
  • Breki33
    #786
    hm Marquez az kemény

    mindig el akarom kezdeni napozás közben de aztn Sithek bosszúja, Gyűrük ura lesz belőle, mondjuk az előre bejelentett-et olvastám már.

    De mielőtt kellemesen csalódnál bennem olvasok Lörinc L Lászlót is illetve enyém a nagy könyv topic is PP

    Szilvásitól az egymás szemében egyszer középiskolában egyedül voltam otthon és másnap dolgozat mikor megtaláltam mondom beleolvasok, hát aztán a tanulás kicsit elcsúszott mig kiolvastam.


    Aztán nekiálltam a többinek hátha a többi is olyan jó de maradt ez a kedvenc.

    Milyen otába jársz? :-)
  • Gorvik #785
    Mért baj az, ha mondjuk csak 10 könyvet olvastam a 100-ból (a kötelezőkön kívül), vagy nem olvasok szép irodalmat? Ezt sose értettem.
    Én falom a könyveket, de ez nagyjából csaki sci-fire és fantasyra korlátozódik. (Igaz most olvastam Orwell 1984 könyvét).
    Hihetetlen könyvek vannak ezekben a műfajokban is, amelyek felérnek egy Pál utcai fiúkkal, vagy mással.
  • Membrah
    #784
    Értem..én csak arról beszéltem,h senki nem mondta,h a kettő összefügg...

    Örülök,h vannak olvasott emeberek is itt,sajnos,pl az otársaim között nagyon kevesen szeretnek rajtam kívül olvasni,....
    nem hogy maguktól válogatnának,hanem a kötelezőket is hanyagolják...
    nos a kötelezőket én már általában pár évvel hamarabb elolvasom/olvastam...
    És némelyikükkel ellentétben vannak "kedvenc" íróim(Marquez,Szilvási Lajos,Michael Ende,Wass Albert,Szilágyi István-örülök-nekem is-,stb..hoszsú a sor),és van "kedvenc" költőm is(Tóth Árpád)...

    Volt mostanság a Nagy könyv...pff..baromira lehangolt,h a 100as listából max 10et olvasott az átlag...
    Bár mondjuk talán pár éven belül ki növik ezt a szokást,és nekiveselkednek az olvasásnak...

    Szilvásitól melyik a kedvenc könyved?


  • Breki33
    #783
    de pont azt irtam hogy nem szeretnék róla
    számomra kiábránditó lenne
  • Breki33
    #782
    A sexképekről

    Azért irtam mert a férfitársadalom úgy van, hogy opsz volt egy jó csaj a filmben keressünk erotikus képeket róla.

    Lolléról-meg nekem más jut eszembe: egy vidám életigenló lány aki nem a legdivatosabb cuccokban kifesva mászkál-fogadok sok csaj fel nem venne ilyen ruhákat-de jól áll neki.

    Talán úgy lehetne megfogalmazni hogy milyen érzés;
    mint Szilvási Lajos: Egymás szemében című könyvében mikor a srác átkarolja a lányt és vmi ilyesmit mond: Figyi szélkisasszony mikor veled vagyok vhogy elkerül a sex.

    Most aki nem olvasta a regényt lehet nem érti biztos sokan megsértődnének ezen a mondaton, ami nem azt jelenti, hogy nem jó a csaj hanem hogyha vele van az a fontos hogy együtt vannak.

    Bocsi eltértem a témától

    Köszi a hozzászólásod
  • Breki33
    #781
    csak párat szeretek

    és nézem a BéKá-t P

    Én nem vagyok tipikus pasi, pl egyaltalán nem iszok szinte alkoholt.

    Igen a szívek szállodája a Gilmore Girls -volrt róla itt szó-néha belekukkantok ott az Anyuka Lána párbeszéd tetszik- a lány nem :-)

    Azt mondtam, hogy hú mennyire intelligens?
    Akkor hogy pontosítsak, értelmes, kedves.

    OPsz a következő mondatod azután olvastam miután leírtam P

    Szerintem ez átjön.
    Persze biztos befolyásolt a külseje, de pl nekem jobban tetszik az a képe mikor állig felöltözve spaiban mosolyog mint pl a bikinis.

    És nem az jut eszembe róla, hogy húde....
    hanem hogy milyen jó lenne egy tengerparti teraszon naplementében elviccelődni vele. Persze ez szól a szerepének is óhatatlanul.

    Ezéret is lennék kiváncsi a Dresden-re ami egy második világháborús film a főszereplésével.

    Tom kis buta P
    Deha azt hitted, gondolom ilyen megnyilvánulásaim voltak.

    Figyi van pl a Kézilabdás topic kezdetben egyedül írtam de mostmár egyik legjobb kézis topic és büszke vagyok rá milyen emberek-akár belső körökböl-járnak oda.

    Ugxanígy van az Utazás topic ami tökjó lehetne de egyenlőre oda is csak páran irunk pedig most aktuális.

    Igen a fokozott érdeklődésem megvan -)
    Ilyen esetben rajongok értetek nőkért is-ha eddig nem tudtátok volna P

    Engem pont ez érdekelt, hogy mi a háttere egyáltalán mi ez.
    És mivel nem vagyok nagy sorozatfüggő lemaradtam az első részekről, mert nem gondoltam, hogy érdemes nézni.

    Azt szerettem volna ha másoknak felkeltem érdeklődését és rájönnek, opsz ezt érdemes nézni, mert ez nem az a kaptafa. És örülök hogy sikerült.
  • Membrah
    #780
    ok..nem rajongás...
    és nem szappanopera...(Isten óvjon meg a nyamvadt brazil,stb szappanoperáktól...)
    Csak meglepő volt,h van olyan 30év körüli ffi,aki szereti az ilyen sorozatokat...
    A baráti tsgomban csak elvétve akad 30körüli,leginkább nővérem és az ő tsg-ából áll..de közülük is,max néhány nő az,aki kedveli....
    Nos igen,talán az egyéni humor az,ami másabbá teszi...De nekem pl a rajzok is fel keltették az érdeklődésemet...
    De van még egy másik sorozat is,ami szinén aranyos,bár nincs időm leüllni,de olykor belenézek..A szívek szállodája a címe,ha jól emlékszem...
    Aranyos,bár a Berlin,Berlin jobb...

    Viszont azt mondod,h nem úgy tetszik,mint "hű milyen nő"...eddig el is fogadom..De honnan tudod megállaptíani,h mennyire intelligens,amikor még sohasem találkoztáál vele...Nos tény,h a kisugárzása arról árulkodik,h értelmes,kedves és közvetlen teremtés,de nem tudhatod,h milyen ember...ezért azt sem mondhatod,h a külseje nem befolyásolt...


    Amúgy a buta szó,nem rád vonatkozott...hanem arra,h azt hittem,h tini vagy...
    Már érthető,ha topic miért nem halt meg...És miért tudtad tovább vinni..
    Bizonyos helyzetekt egy 12-16éves gyerek nem tud megoldani kellő komolysággal..Ezért volt eleve fura,h egy 'ilyen fiatalnak" hitt ember,képes életben tartani a topicját...
    de aztán amikor rájöttem,h jóval idősebb vagy,mint 16éves,akkor kerültek helyére "hiányzó részletek"...


    A rajongás szót amúgy azért használtam,mert úgy gondolom,h ha valaki már nem csak egyszerűen végignézte a sorozatot,hanem már képeket,interjúkat,stb-t keres,gyűjtött össze,onnantól,nem szimpla tévénéző,hanem egyfajta rajongás,vagy legalábbis fokozott érdeklődést tanusít...
    Nekem is tetszett a sorozat,de soha nem kezdtem el magamtól kutatni a főszereplők után...Így,h van egy ilyen topic,be- benézegetek,ennyivel jobban engem is érdekelt a sorozat...
    És szívesen beleolvasok...
    Tehát ilyen alapon mondhatnám,h én is fokozottabban éreklődök...de a megannyi infót,nem én kutattom elő....Én a passzív tag vagyok,aki szívesen beleolvas a hozzászólásokba,de "szánja-bánja" nem linkel be képket,interjúkat,stb...

    Jah,és ki mondta,h mert egy nő tetszik vkinek szexképeket kell leszedni,felrakni róla?Miért is szeretnél szerezni róla?
    a kettő SZERINTEM nem függ össze!
    Ez egy Fraud-i elszólás volt,vagy csupán ffi logikával gondolkodtál?
  • Breki33
    #779
    Az incaféhoz pedig jár egy interjú is de németül van.
  • Breki33
    #778
    Ez egy filmből van

    most lesz
  • Gorvik #777
    Bár, azért nem bántam volna, ha nem oldalról fényképezik...
  • Gorvik #776
    Khm, nem szappanopera. Köze sincs hozzá.
    Míg lefáraszt, dühöngsz a baromságain, addig legalább ezt a sorozatot tudod élvezni.

    Én sem csak azért nézem/szeretem, mert Fel milyen nő, hanem tetszik, hogy milyen kifejező, meg kisugárzása alapján. Nem csak a sorozat/filmjei, hanem nyilatkozatai alapján is.
    Egyszerűen élvezet ránézni.
  • Breki33
    #775
    Van egy ilyen is

    Berlin, Berlin Soundtrack - Vol.3

    Erscheinungsdatum: 8. März 2004
    Label: Hansa Amiga (BMG)


    1.Big sur
    2.Hip teens don't wear blue jeans
    3.Instandbesetzt
    4.Good enough
    5.Müssen nur wollen
    6.If I ever feel better
    7.Oh, pretty woman
    8.American pie
    9.Pretty one
    10.You were the last high
    11.Görli görli
    12.Rhythm bandits
    13.Pounding
    14.Spring break
    15.Not a spell
    16.Careless love
    17.Rainy days
    18.Berlin, du bist so wunderbar
    19.Lolle rennt
    20.Im Wagen vor mir (Video) (Data Track)
  • Gorvik #774
    hja, persze. Thx
  • Breki33
    #773
    helyesírás meg majd jön.....
  • Breki33
    #772
    A másik Felicitas se úgy tetszik, hogy hű milyen nő hanem, hogy kedves aranyos
    nem a cicababa stilus, van esze is.

    Tehát kb mint te PP

    De éppen ezért én nemis szeretnék róla Sexképeket és a többi csaj karaktere is tetszik pont mert jól kiegészitik egymást.

    A próbálkozás meg írtam miért van, nem nagy kunszt egy népszerű topicot telespammelni én azt szeretem hogy az elején elkezdek vmit és az egyre jobb és ismertebb lesz és összegyűjti az adott témához tartozó értelmesw embereket.

    Amúgy nem vagyok buta, vagy legalábbis az intelligenciahányadosom és az iskolázottságom megvan :-)
  • Breki33
    #771
    ácsi

    nem rajongok csak tetszik
    és sztem nem szappanopera

    az az amit minden nap nézel és made in brazil mexiko

    Pont azért tetszik ez a sorozat mert van mondanivalója és nagyon jó a humora
  • Membrah
    #770
    eddig azt hittem,h nem lehetsz több 14-16évesnél...nagy meglepetés volt a fényképalbumod....
    ki hitte volna,h egy 30körüli ffi is tud rajongani egy szappanoperáért..illetve,így már érthető mi ez a nagy rajongás Felicitas-ért....
    De végülis legalább nem csak egy buta tini próbálkozása...Grat...
  • Breki33
    #769
    Felicitas Woll" - Baby, Now That I've Found You
  • Breki33
    #768
  • Breki33
    #767
  • Breki33
    #766
    már irtam de majd beírom újra
  • Gorvik #765
    A szám címét tudod?
    DC nálam felejtős, majd máshol utána nézek.
  • Breki33
    #764
    Kideritettem hogy a stars and hits 36-os CD-v van Lolle száma

    A DC-n láttam is
  • Gorvik #763
    Karaoke
  • Breki33
    #762
  • Breki33
    #761
    akkor talán angol
  • spongyácska
    #760
    Nem tudok.
  • Breki33
    #759
    szerintem igen

    tudsz németül?
  • Gorvik #758
    Német nyelvterület, kétesélyes :)
    Bár több esély van mint itthon, az biztos.
  • spongyácska
    #757
    Bécsben lehet vajon találni valamit róluk??