2320
  • Breki33
    #2320
  • greece13
    #2319
    Minden bizonnyal, de nekem nyelvtanulási célzattal kellene.
  • Breki33
    #2318
    Engem inkább magyarul, szerintem remek a szinkronja
  • greece13
    #2317
    Engem nagyon érdekelne németül, főleg, ha van hozzá német felirat is!
  • Breki33
    #2316
    magyarul lenne jó
  • bébarbara
    #2315
    Sziasztok!
    Aki tud németül, és érdekli mind a 4 évad, az írjon!
    Barbie
  • Breki33
    #2314
    Az aktuális rész ismertetője: Elérkezett végre Sven és Vero esküvőjének napja. Sarah és Lolle elszólásából Vero számára is világossá válik, hogy Sven és Lolle kapcsolata még nem ért teljesen véget. Ennek ellenére mindaddig elhiszi Lolle hazugságát - hogy csak a lány érez még valamit és Sven már csak menyasszonyát szereti? amíg Harald közbe nem szól az esküvőn. Sven először nem akarja beismerni a nyilvánvaló igazságot és dühös Lollére, amiért megint felforgatta az életét. Hart és Sarah is próbálja így vagy úgy rendezni a kapcsolatát...
  • Breki33
    #2313
    És megint Berlin Berlin
  • Breki33
    #2312
    Berli Berlin M2 most !!
  • Breki33
    #2311
  • Breki33
    #2310
  • Breki33
    #2309
  • Breki33
    #2308
  • Breki33
    #2307
  • Breki33
    #2306
  • Breki33
    #2305
  • Breki33
    #2304
  • Breki33
    #2303
  • Breki33
    #2302
    Berlin, Berlin
    Ajánlom ismerőseimnek
    Phoenix 2007. augusztus 01., szerda 13:09

    m2, minden hétfőn 20.40

    Az egyre jobb és egyre igényesebb sorozatok világát éljük 2007-ben. Már itthon is.

    Lolle szépen nézLolle szépen néz A Berlin, Berlin 2002-ben készült el, és ezzel elkezdődött valami új az ifjúsági sorozatok palettáján. Az első évadot körülbelül 2 éve adta az m2, de szokatlanul gyorsan befejezte a vetítését. Amikor először láttam, nem nagyon hittem, hogy létezik ilyen sorozat egyáltalán, de hát úgy néz ki mégiscsak.

    A történet Lolle kalandjait mutatja be, aki világlátás céljából elindul Berlinbe kis falujából, Valentéből. Megérkezve a nagyvárosba önmagának kell boldogulnia és ez néha soknak is bizonyul: ebből ered a kicsit feketésebb humor forrása.

    Lolle képregényeket rajzol, és ezt tekinti életcéljának is. A szórakozott és elvarázsolt lány különféle szerelmi bonyodalmakba keveredik, és mindig marad egy kérdés, amire válaszolnia kellene, de nem tud. Lollét Felicitas Woll alakítja akit a Csajok a csúcson című filmből ismerhetünk. Lolle legjobb barátnőjét Rosalie-t , Sandra Borgmann alakítja. Lolle másod unokatestvéréhez, Sven-hez költözik, aki legjobb barátjával Hart-tal (Matthias Klimsa) egy számítógépes vállalkozást üzemeltet. Útközben Lolle főiskolára jár, beleszeret Svenbe (Jan Sosniok) és viszont, abbahagyja a főiskolát, szülői nyomás nehezedik rá, és rendszerint meglehetősen absztrakt élethelyzetekbe keveredik.

    A sorozat egyedisége nem csak a hangvételben és a témaválasztásban mutatkozik meg. A látványt Lolle gondolatainak képregény formában való illusztrálása teszi sajátossá és rendkívülivé. A végkifejleteket és a csattanókat tekintve sem egy klasszikus sorozatról van szó. Teljesen életszagú, annak dacára, hogy nem mindig hétköznapi dolgok történnek meg. Szóval ismerjétek meg Lolle világát az m2-n!
  • Breki33
    #2301
    A Berlin, Berlin egy német televíziós sorozat, melyet 2002-től 2004-ig forgattak. A sorozat 2004-ben kapta meg a rangos Emmy-díjat. Összesen négy évadot élt meg. Felicitas Woll (Lolle), Jan Sosniok (Sven), valamint Mathias Klimsa (Hart) mind a négy szériában szerepeltek.

    Németországban az ARD és a Das Erste, hazánkban pedig az m1 sugározta 2005-ben, a sorozat harmadik évadát pedig 2007 nyarán az m2 csatorna sugározta. A negyedik évadot szintén az m2 tűzte műsorára, 2008 májusában.
  • Breki33
    #2300
    Nah holnap is lesz

    http://port.hu/berlin,_berlin/pls/fi/films.film_page?i_perf_id=10611076&i_where=1&i_where_tv=1

    Az aktuális rész ismertetője: Lolle szenved a gipszektől és a fájdalomtól. Azon gondolkodik, hogy nem kellett volna Berlinbe jönnie. Barátai - Sven, Sarah és Hart - bebizonyítják Lollének, hogy nélküle mennyivel rosszabb lenne az életük. Persze a lány is sokkal boldogtalanabb lenne! Lolle végül úgy érzi, tényleg szerencsés, hogy Berlinbe jött.
  • Breki33
    #2299
    most volt Berlin Berlin az m2-n !!!
  • Breki33
    #2298
    újra van banner P
  • Fanta
    #2297
    És nem tudnád valahogy eljuttatni hozzám???:):):)
    Nagyon megköszönném!!!!

    Ja amúgy az a DVD olyan hogy hagyjuk....Úgy tudom csak interneten lehet megrendelni sok sok euroért...német nyelven..ami nekem nem túl jó...
  • Breki33
    #2296
    tudtommal kiadták DVD-n kérdés magyarországon kiadják-e.


    Nekem az eslő sorozatból 7-8 rész megvan DVD-n mint korábban írtam
  • Fanta
    #2295
    Sziasztok!
    Végre találtam olyan embereket akik szeretik ezt a sorozatot!:)
    Ez jó:P
    Csak kár hogy nem lehet megszerezni sehonnan....
    Legalábbis én hiába bújtam az interneten a különféle oldalakat nem találtam semmit....A boltokban meg felesleges megkérdezni mert nem is ismerik....
    Ti hogy álltok ezzel?
  • acegirl
    #2294
    lehet az volt a legjobb évad, nekem az első az úgy kimaradt, ahogy volt...
    még németül sem találtam fent
  • acegirl
    #2293
    mivel én szenilis vagyok, ezért nekem is tökmindegy, tőlem akár hajnalban is lehet, úgyis elfelejtem nézni
  • Breki33
    #2292
    De sztem a második volt az egyik legjobb évad
  • Breki33
    #2291
    mivel mi dolgozunk akkor nekünk tökmindegy
  • acegirl
    #2290
    hmm, szóval megint van...
    kár, hogy nem az első évadtól :(
  • Breki33
    #2289
    Mai rész tartalma

    klikk
  • Breki33
    #2288
    kb 7-8 rész

    igan csak abból kivéve a leszbis részt
  • spongyácska
    #2287
    Ez pedig jó rész volt.
    Mennyi van meg az elsőből? És csak az elsőből van?
  • Breki33
    #2286
    ja ha érdekel és megtalálom el tudom neked küldeni amit az első évadból felvettem

    csak elvittem egy fórumtársnak az írottat és biztonság kedvéért az eredetit is (hátha az irott vmiért nem jó)

    és azóta nem láttam, de vszínű megvan vhol kocsiban vagy nyaralóban
  • Breki33
    #2285
    énis

    marha érdekes, hogy a múlkor talán az ARD-n láttam egy részt azt hiszem a 2. évadból volt és nem emlékeztem rá

    Arról szólt, hogy az a bolond most nem jut eszembe a neve nyillal túszul ejti Tuan-nál a társaságot

    és bezárja Sven-nt Lollévval a hűtőházba.

    A végén megszületik Hart gyermeke.

    Érdekes, hogy ez a rész nem volt ismerős nekem.
  • spongyácska
    #2284
    Persze, hogy láttam, de szívesen megnézem bármikor újra.
  • Breki33
    #2283
    dehát már úgyis láttadd


    nekem meg lehet kéne vennem egy új felvevőt

    igaz a 2. évad jobban tetszett
  • spongyácska
    #2282
    Sajnos, így én is elég ritkán fogom látni... :(:(
  • Breki33
    #2281
    oppá kár hogy délelőtt

    neked megy egy privi