22
  • Maco13
    #22
    Azt írja : " a port a Nap tölti fel elektrosztatikusan". Akkor már nem lenne egyszerűbb napelemekkel minthogy a porral b@szakodnak?
  • HUmanEmber41st
    #21
    Mert bosszant (egy kicsit) hogy ilyen f****ságokon törik a fejüket, mikor már van hasonlóan gazdaságos megoldás.
    Meg ez a porszökőkút. Hát menjenek oda, azt' nézzzék meg. Ne itt találgassanak...
  • Keldor
    #20
    zsíír
  • Tetsuo
    #19
    A feszültség az jókora lehet, csak az áram mértéke kicsi, mint általában a statikus töltéseknél..
  • nemcsakfeel
    #18
    túl nagy lenne a veszteség. bár ott elég hideg van talán szupravezetés menne egykét anyagnál.
    viszont hogy fogod fel a porból a töltést? esernyő?

    az űrlift és a lineáris motor hogy kapcsolódik?
  • lokko
    #17
    habár ha leszigeteljük a szálakat és beássuk a talajba ... na úgy menne ...
  • lokko
    #16
    annyira nagy nem lehet az a feszültség ... a vezetőre meg méginkább hatna az az erő ami létrehozza a potenciálkülönbségeket, szal ez az erőmű nem működne ... de jó kezdeményezés :D nekiállok extra vékony és hosszú rézkábeleket gyártani, hátha megveszi valaki :D
  • Ratty
    #15
    Feszültséget számolni lehetne, bár még nem láttam az adatokat van 1 olyan érzésem, hogy a töltésáramlás elhanyagolható lenne ilyen léptékben:D
    Ja és a szavaiddal élve hasonló feszültség van a terminátoron is.
  • robocop
    #14
    Szeretném megjegyezni, még a Földet sem ismerik teljesen:)
  • Kutuvoz
    #13
    Ez egy jó ötlet. Ki lehet számolni a két oldal közötti feszültséget?
  • Xantia
    #12
    Teszünk egy elektrodát a hold fényes felén, majd egy másikat a sötét felén, máris megvan oldva a kolónia energia ellátása...
  • Killgore
    #11
    "Távoli csillagok bolygóit lesegetik, és még azt sem tudják, hogy mi is van a Holdon ....."

    Jah, mondasz valamit :)
  • HUmanEmber41st
    #10
    "Merjünk nagyot álmodni.."
    by O. Viktor
  • HUmanEmber41st
    #9
    Távoli csillagok bolygóit lesegetik, és még azt sem tudják, hogy mi is van a Holdon .....
    Van-e víz, van-e porszökőkút stb stb...
    Űrliftről álmodoznak, mikor a lineáris villanymotort
    már 1000 éve alkalmazzák Japánban (magneses lebegtetéssel együtt )
  • gz8
    #8
    A szökőkút az fountain
  • RpPRO
    #7
    Well, .....

    (aki tudja, ennek 2 jelentese van )
  • Killgore
    #6
    Mondtam én hogy hinni kell a sci-fi íróknak:DD
  • nemcsakfeel
    #5
    Azért érdekes hogy 30 évvel később kezdik kitalálgatni mitől lehetett ez vagy az. Ez nem egy olyan egetverő dolog, amihez nélkülözhetetlen utóbbi évtizedek kutatási eredményekeit használtak volna föl.
  • pepe003
    #4
    £O£
  • Picador
    #3
    Na ezt megnezem. Mikor indul a kovetkezo komp a Holdra? Elvesztettem a mentrendem...
  • IoIa
    #2
    Ismét csak találgatások...
    Meg kéne már egyszer Mari nénit is kérdezni
  • IMYke2.0.0.0
    #1
    Szép lassan haladunk az Emlékmás (Total Recall) c. filmben lévő állapot felé...

    ===============================
    .:i2k:. melóból: