217
Dr. Lenkei Gábor könyve, a betegség-ipar futószalagján
  • Shep
    #57
    hát akkor igyad a szinezett vizet 0 gyümölcstartalommal, mellesleg a poharat is megfesti, szóval festéknek első osztályú :)
  • Kolbasz
    #56
    Szerintem az igazságot Ch_Slater mondta ki: az a normális, ha benyomok napi 30 citromot?
  • Ch_Slater
    #55
    mondjuk olyan embert sem láttam még aki naponta milligram szerint vinné be a szükséges vitaminokat. Normálisan kell enni és akkor nincs szükség ilyen hülyeségekre.
    diesel, ha nem vennéd észre te is a gyógyszergyártókat támogatod a C-vitamin szedéssel. ha komolyan gondolnád a témát, akkor paprikát ennél, meg gyümölcsöket, de neem, mert valami nagyokos azt mondta hogy neked szükséged van az 1500-re... Fogadjunk hogy ez a Lenkei arc a gyógyszergyárak bérence és igy akarják fellendíteni a vitamin-üzletágat :)
  • dieselG
    #54
    Így van, és ennek függvényében, sok ember be is dől nekik, amilyen hatalmuk van.
  • dieselG
    #53
    jó vicc :)
  • Ch_Slater
    #52
    pont ezt mondtam az előző hozzászólásomban, hogyha tényleg csak a pénzre hajtanának akkor azt mondanák, hogy zabáljad kétpofára dieselG a bogyoinkat mert neked az a jó. De nem mondják. azt mondják 65mg elég naponta.
  • Kolbasz
    #51
    A következő könyv legyen a Norbi titok. Várjuk az Update topicot. Bocs.
  • Garfield
    #50
    Whooooaaaa, jól gondoltam. Ez már a középhaladó szint?
  • Garfield
    #49
    Neeeem, rosszul látod, te még csak alapfokon űzöd az összeesküvés-elméletek gyártását, az a baj.

    Azért jó 60 mg-ot mondani, mert így egyfelől el lehet adni a vitamint (ráadásul nagy mennyiségben, mert ugye a 60 mg nem a napi szükséglet), másfelől a nem elégséges vitaminmennyiség miatt a megjelenő betegségek gyógyszereinek árát is be lehet szedni.
    Dupla sáp.






    NEEEEEE, nem akarom felvenni a kényszerzubbonyt, ezek az ápolók megsértik a személyiségi jogaimat... Úgyis tudom, hogy NEKIK dolgoznak és egyetlen céljuk, hogy elhallgattassanak engem, aki egyedüliként az igazságot hirdeti.
  • dieselG
    #48
    Akko' bocs :)
    Pedig a gonosz gyógyszergyártóknak valóban nem az emberek egészsége, hanem a pénzünk számít, mind1 h mit tukmálnak össze.
  • dieselG
    #47
    Erre gondoltam én is először, de a hangsúly azon van, hogy a többször leírt 25-50-60 mg kurva kevés az emberi szervezetnek. Hejehujaj, még egy vitaminhiányos beteg, tukmáljuk rá az imént felemelt árú gyógyszereinket, hadd maradjon is úgy.
  • Ch_Slater
    #46
    ember, nem forgatom ki.
    egyébként meg ha a gonosz gyógyszergyártók igy ügyeskednének akkor nem azt mondanák hogy 60mg elég, hanem pont azt hogy egyed hülyegyerek, szükséged van az 1500-re, hadd fogyjon a tablettánk... de erről még nem halottam.
  • Garfield
    #45
    (Pontosan ugyanerre gondoltam én is a hozzászólásod láttán, de Ch_Slater megelőzött. Nincs benne semmi kiforgatás, de napi C-vitamin-fogyasztásodat és az előbbi hozzászólásod összekombinálva ez jön ki.)
  • Garfield
    #44
    Nem a tévén volt a hangsúly, hanem a színvonalon...
  • dieselG
    #43
    Ne forgasd ki a szavaimat a hülyeségeiddel. Köszi.
  • Ch_Slater
    #42
    jah értem...
    tehát akkor naponta 1400mg C-vitamin a WC-be távozik. mert hiába eszed ha nem használod fel. mind1, te dolgod.
  • dieselG
    #41
    Természetesen nem, de az se fog ártani a szervezetnek, mert a fölös részt a máj elkülöníti, és vizeletben távozik a szervezetnek már felesleges mennyiség.
    Köztünk csak annyi a különbség, h én egyáltalán nem hiszek a nagy gyógyszergyártók riogatásainak, miszerint h a túl sok vitamin károsodást okoz :)
  • FtranX
    #40
    hát nemtom. én speciel jobban szeretem a bolti szörpöket, mint a házit.
  • Ch_Slater
    #39
    naja. de nem hinném hogy arra gondolt hogy napi egy kilót meg is kell belőle enni...
  • dieselG
    #38
    Egészségedre.
    Akkor ezekszerint hiábavaló volt egy Szent-Györgyi Albertünk :(
    Hisz ő mondta még anno az 1980-as években, szó szerint, hogy a C-vitamint, kilós kiszerelésben kéne árusítani minden sarki közértben. Akárcsak a cukrot.
  • Ch_Slater
    #37
    namármost szerintem az embert úgy "találták" ki, hogy egy normális táplálkozással, mindenféle bogyók (C-vitamin tabletta) nélkül tudja fedezni ilyesfajta szükségleteit.
    Ha az embernek 1500mg C-vitaminra lenne szüksége, az azt jelentené, hogy naponta durván 40dkg őrölt paprikát kéne benyomnia...vagy 30 citromot.
    Nem kell minden hülyeséget elhinni...(jah és nem olvastam a könyvet, de ha ezt a vitaminos dolgot abból vetted akkor nem is akarom)
  • Shep
    #36
    Ja igen és azért az marha érdekes, hogy megveszed a boltban a szörpöt, gyümölcsöt akkor látott ha a polcon mellé tették, aroma+szinezék+tartósítószer, ezzel szemben otthon a dolgozó nyáron megfőzi a saját kis szörpjét a gyümölcsből, nem tesz bele mindeféle vackot a szine mégis szebb az ízét össze se lehet hasonlítani, és tovább eláll mint a bolti, mindenéle csodaanyag nélkül, ugyanis a cukor tartósít, max szalicil kerül bele.
  • Shep
    #35
    ja és a te mondatodban is benne van a lényeg, " nem mindegyik rossz" vagyis ...
  • Shep
    #34
    az a baj, hogy sok benne a "mű"anyag


    Garfield: TV-t nem nézek :)
  • Garfield
    #33
    Az ilyen kereskedelmitévés színvonalú butaságok terjesztése helyett inkább előbb el kéne olvasni ezt az oldalt.
  • Bandew
    #32
    Ez is igen nagy tévhit!!! Mindenki fikázza a sok E betűs szart, pedig igazából nem mindeggyik rossz. Az E jelölés adalékanyagot jelent, aminek nem kell feltétlenül rossznak lennie. Remek példa erre az E300 ami aszkorbinsav (gyengébbek kedvéért C-vitamin).
  • Shep
    #31
    nem teljesen idetartozik, de a sok E betüs szartól pl, marhára nem lesz jobban senki.
  • FtranX
    #30
    ha csak azok írhatnak, akik elolvasták, akkor valszeg nagyon kevesen fognak ide írni
  • FtranX
    #29
    Én csak egy valamit tudok: Igazságokból/féligazságokból is logikusan fel lehet építeni a legképtelenebb hülyeséghalmazt, amit aztán a szenzációéhes laikusok nagyon könnyen be is vesznek.
    Mivel az ember a saját szakmáján kívül maximum csak szakbarbár lehet, ezért a érdemes "a hozzáértők" véleményére hagyatkozni. De nem csak egy hozzáértőjére, hanem az egész tudományos világéra. A tudomány sem véletlenül működik úgy, hogy akkor fogad el valamit, ha a többség elfogadja.

    Éppen ezért az ilyen és hasonló állításokat, hogy
    "..a RÁK tuldajdonképpen egy vitaminokkal egyszerűen és 100%-osan gyógyítható betegség, csak ezt sikeresen titkolják," csak akkor érdemes fontolóra venni ha azt számos más hiteles forrás is megerősíti (tanulmányok, kutatások).

    "Te komolyan nem akarod elhinni, hogy a gyógyszerpolitikának a célja az, hogy a betegségeket fenntartsák, hiszen az egészséges emberek számukra már nem üzlet?"

    A dolog ott hibázik, hogy nincs olyan, hogy "gyógyszerpolitika". Rengeteg egymással versenyző gyógyszergyártó van. A gyógyszergyártás is ugyan olyan versenyorientált, mint bármelyik más iparág. Az nyer, aki jobb terméket állít elő. A jobb termék pedig itt egyenlő egy betegséget jobban, esetleg olcsóbban, kezelő/gyógyító gyógyszerrel.

    De ha úgyis lenne, ahogy te mondod, elég lenne csak egyetlen egy gyártó, aki egy adott betegségre előáll a hatásos gyógyítószerrel, a többiek húzhatnák le a rolót.
  • Bandew
    #28
    No hát nem ízlik, nem ízlik, de attól még nem káros. :-)
  • Shep
    #27
    nem ízlik kész, tesóm csinál néha itthon azt megeszem, mert ha megkérem nekem hagy egy darabot mogyorókrémesnek :)
  • Takezó
    #26
    Aha... Asszem, hogy ahogy minden szakmában, bizonyára ott is megvannak a kontárok ;) A tünetkezelő antidepresszánsok hatásáról azé van némi fogalmam, és csak hálával gondolhatok a pszichiáteremre...
  • dieselG
    #25
    Nem.
    De pölö egy spanomat kiskorában egy pszichiáter vette kezelésbe a viselkedési zavarai miatt, pedig a baja csupán annyi volt, hogy az alkoholista, brutális apja kínozta őt. És ha sírt a gyerek, az apja meg egyszerűen elvitette őt kezelhetetlenség címén.. a pszichiáter meg mindenféle gyógyszereket nyelette le a spanommal.. a következménye: enyhe lelki fogyatékosság, beszédzavarok, társaságkerülés, mindez 23 évesen..
    és még sorolhatnám.
    Mellesleg a Lurdy Házban a felső szinten van egy plakátkiállítás a pszicológiáról, mindenkinek csak ajánlani tudom.

    Nem leszek estig.
  • Takezó
    #24
    ne haragudj, de a kérdés komoly volt, a szmájli ellenére... Gondoltam, hogy a pszichiáterek is csak ártanak, de miért is? :) VOlt már valami ilyen gondod? Esetleg feküdtél benn pszichiátrián?
  • dieselG
    #23
    marha vicces vagy.
    Mellesleg a pszichiáterek is csak ártanak, mint használnak..
  • dieselG
    #22
    idézet #1-ből:
    Arra kérlek benneteket, hogy csakis csak azok írjanak, akiknek fogalmuk is van róla.. (vagy elolvasták a könyvet:)
    Értetlenkedésnek itt nincs helye..
  • Takezó
    #21
    öh, és szted a pszichiáter által kezelt betegségeket is vitaminhiányok okozzák?
  • Bandew
    #20
    Pizzával mi bajod van? Azért nem kell annak sem bedőlni, hogy minden mérgező ami populárisabb.
  • Shep
    #19
    nem eszem, egyrészt annyira nem jó, másrészt nem is egészséges, az egészségtelen dolgokat elintézem a sok sütivel, meg csokival, szerencsére nem vagyok elhízva tőlük.
  • dieselG
    #18
    Minek? Te magad is elkezdheted.