217
Dr. Lenkei Gábor könyve, a betegség-ipar futószalagján
  • trident
    #177
    kevesebb vitamint és gyógyszert kell szedni, helyette a Magyarországon csak névből ismert "prevenciót" és "egészségkultúráltság" fogalmát kellene gyakorlatban alkalmazni.
    Szerkesztés:
    itt az első baj, én is azt mondtam, hogy kellene és nem azt hogy kell.
  • FtranX
    #176
    én kaptam B vitamint a kórházban :)
  • dieselG
    #175
    http://www.sg.hu/cikk.php?cid=38127
  • dieselG
    #174
    ühüm.

    tegnap 1 bölcs gondolatom támadt az egri kórházban, látva a viszonyokat és az állapotokat..

    nem gyógyszerekkel kéne tömni a betegeket, hanem vitaminokkal:P

    lehet anyázni
  • Zsoldos
    #173
    Ja vitamin meg asvany temahoz akit erdekel nezze meg a beres aktival honlapjat, az osszes vitaminhoz fel van tuntetve a hatasuk, napi ajanlott adagjuk, tuladagolas illetve hiany tuneteik, stb. Amugy egeszsegesen kajalni ma szerintem nem lehet, max egeszsegesebben.
  • Zsoldos
    #172
    Van ertelme amit mondasz, de ott a logikai bukfenc, hogy a hatekonyabb strapabiras/tuleles meg nem feltetlenul egyenlo az egeszsegessel. Hasonlitsd ossze a regi, es a mai atlageletkort, mert kb a duplaja lett.
  • Tetsuo
    #171
    Ez csak akkor működik, ha magadnak termeled meg, mert akkor tudod h a zöldséget nem akkugyűjtő mellől szedted, az őrőltpaprika nincs téglaporral higítva, a csallánt nem az út mellől szedted le, a sertésnek nem adtál darált állati tetemet, a tejet adó marhát pedig nem nyomod antibiotikumokkal..
    Sajnos az edzett vitamíndús gyümölcsfajtákhoz, már úgy is nehezen jutsz hozzá hiszen a génállományokat már elk*rtuk.
  • Kolbasz
    #170
    Azt én is. :-D Nem tudok neked nagydurva étrendet összeírni, de aki utánaolvas, hogy miből mennyi kell, és megnézi azt, hogy mit vesz, és abban miből mennyi van, kicsit beleássa magát a táplálkozástudományba (felszívódás, szénhidrát, zsír, fehérje, vitamin, rost, mikor, mit, miből mennyit?) az össze tudja magának rakni. Persze ehhez kell a lé.
  • Phat Smoker
    #169
    megnézném én azt az általad összeállított, optimálisnak mondott étrendedet, ami tökéletes arányban tartalmazza a szükséges napi ásványianyagokat és vitaminokat!
  • FtranX
    #168
    teljesen egyetértek.
  • Kolbasz
    #167
    Idézem magamat: "A rendes kaján meg azt értem, hogy megnézed MIT veszel."
  • Jimmyke
    #166
    Én "arany középút" párti vagyok :) is-is De a könyvben arról is szóvan, hogy a profitnövelés miatt hogy "fújják" föl a növényeket, a tápanyag és vitaminértékük róvására.
  • Kolbasz
    #165
    Ha rendesen kajálsz, lesz elég vitamin a szervezetedben. És ezzel kell KEZDENI. Nem pedig fordítva, hogy bogyót szedsz.
  • Jimmyke
    #164
    A C-vitamin az immunrendszerhez (is) kell, a legsportosabb embert is kiütheti a nátha, ha nem elég erős az immunrendszere.
  • Kolbasz
    #163
    Az "E-vitaminokkal" kapcsolatban ajánlom neked ezt a korábban már belinkelt oldalt: E-adalékok
    A rendes kaján meg azt értem, hogy megnézed mit veszel: jó minőségű fehérje, szénhidrát, kevés zsír, sok zöldség és gyümölcs. Mellé esetleg sportolhatsz is. Az egészség itt kezdődik, nem az 1500 mg C-vitaminnál.
  • Kolbasz
    #162
    Ezt mondom. Aki nem bírta, megdöglött, Maradtak az erősek, akiknek elég napi 2 citrom.
  • FtranX
    #161
    "Én nem értem miért baj a génmanipuláció"

    Azért, mert a zöldmajmok elültették a köztudatban, hogy rossz.
  • Ron Ragm
    #160
    csúnyán hangzik :)
  • Fityfirity
    #159
    Mi az, hogy rosszabb esetben génmanipulálva?
    Én nem értem miért baj a génmanipuláció.
  • sz4bolcs
    #158
    Azért jól megnőtt az átlagéletkor.

    Evolúció?

    Majd kíváncsi leszek az első babára, aki úgy születik, hogy nincs szüksége vitaminokra. :D
  • Mike
    #157
    max hamar haltak, mert nem ették meg a napi 50 citromot
  • Mike
    #156
    üldözési mániások és összeesküvés-elmélet gyártók topigja
  • Phat Smoker
    #155
    csak a hordák idején nem voltak a bogyók vegyszerrel kezelve, rosszabb esetben génmanipulálva, meg az élelmiszerek nem voltak különféle rákkeltő anyagokkal teletömve (ízfokozók,stabilizátorok,állományjavítók és megannyi "E" vitamin), amik ellen ma antioxidánsokkal kellene védekezni, mint szabadgyök fogók.
    te mit értesz rendes kajálás alatt ? és mi neked a rendes kaja ?
  • sz4bolcs
    #154
    Kezdjél C-vitamint termelni! :P
  • FtranX
    #153
    pont az evolúciónak köszönhetjük, hogy most a C-vitamint készen kell bevinnünk és nem a szervezetünk állítja elő. (mint pl az emlősök többsége)
  • Kolbasz
    #152
    Van itt a Földön egy több milliárd éve zajló folyamat, amit úgy hívnak: evolúció. Szerintem az embernek bőven elég ideje volt "alkalmazkodni" a Földön fellelhető kaják segítségével bevihető vitaminmennyiséghez. Tehát azok az egyedek, akik csak a napi 1500 mg-os C-vitamin bevitel mellett tudtak volna életben maradni, értelemszerűen kihaltak. (Bogyó nem volt, a 30 citrom meg nehezen előteremthető mondjuk egy 15 fős horda számára napi rendszerességgel.)Maradtak azok, akiknek elég az, ha RENDESEN KAJÁLNAK.
  • sz4bolcs
    #151
    Velem nem kell vitatkoznod, de annak örülök, hogy nem vagy mindenkivel akaratos.
    Második kérdésedre a válasz: Nem tudom, de remélem nem fogom őket ostoba többségként kezelni.
  • dieselG
    #150
    OFF:

    Már elnézést, de miből gondolod, hogy ha vitatkoztam veled, azt mindjárt automatikusan rávetíted a többi fórumozókra, mintha mindenkivel olyan agresszív lennék, amilyennek mondod?
    Azt elismerem, hogy az értetlen fikázókkal szemben kénytelen voltam felvenni ezt a modort.
    De arra azért kiváncsi lennék, hogy ha te is egy értetlenkedő többséggel találnád szembe magad bármival kapcsolatban, akkor hogyan kezelnéd a dolgot?

    Peace!

    ON.
  • Phat Smoker
    #149
    ööö..mármint természetesen a katonákat küldték ki a harctérre, nem a tanácsos urakat! :)
  • Phat Smoker
    #148
    szerintem ha érdekel a téma, inkább olvasd el a könyvet..érdemes mert érdekes
  • Phat Smoker
    #147
    hogy hogy állapították meg a tanácsosok ? arra már nem tért ki a könyv!
    ők csak azt az utasítást kapták, hogy állapítsák meg mekkora az a minimális vitamin adag, ami már megvédi őket a betegségektől és ki lehet küldeni őket a harctérre..gondolom kisérletezgetések útján jutottak el a 60mg-ig
  • FtranX
    #146
    jah, egy fórumos vitában úgy illik, hogy valamivel alá is támasszuk a véleményünket.
  • sz4bolcs
    #145
    Én már nem vagyok benne biztos, mi az a szükséglet, pedig dieselG akaratos, tolakodó, és lenéző/hülyének néző stílusa után nagyon nehéz volt végigolvasni a topicot. Pedig jobb lett volna, ha nem dogmatikusan, nem egy kóklerre hivatkozva összeesküvés elmélet nélkül, érvekkel jön elő egy olyan témában, ahol csak egy valamiben érthetünk egyet, és lehetünk biztosak: A vitamin fontos.
  • sz4bolcs
    #144
    Öregapámék nem ettek ennyi vitamint, mégis nyolcvanasok. ja és öregapám kb 16 éves kora óta dohányzik. Szerencsés, de neki elég volt, remélem nekem is elég lesz.
    Remélem kibírom életem végéig.
  • FtranX
    #143
    "na most akkor mi lesz."

    Én meggyőzhető vagyok, de csak akkor, ha fel tudsz megfelelő forrást (pl. cikk egy szaklapban, egy klinikai kísérlet, stb) a mellett, hogy van értelme szükségleteken felüli vitaminszedésnek.
  • sz4bolcs
    #142
    Hitler tanácsosai hogy állapították ezt meg?

    Nekem nem elég annyi vitamin, amit naponta eszem... ami van a kajákban általában? Nem vagyok kajaszakértő, de én jól érzem magam ennyi vitaminnal. Akkor most egyek még több vitamint? Vagy van, aki innen nem jut elég vitaminhoz? Na végigolvasom a topicot, mert nem igazán értem miről megy a vita.
  • Dikkma
    #141
    Okoskodók eltűntek, remek.
    Amint nem leugatni kell vmit hanem érvelni mindig kevesebben lesznek.
    Ftranxnak épp ezért riszpekt
  • Dikkma
    #140
    hát most én is biztos tudnék adni 8 ellenkezőt állító forrást, szal ilyenekkel felesleges is dobálózni IMHO.
    és pont arról beszélünk, hogy egyre nehezebb az átlagos étlapunkon bevinni a szükséges dolgokat.

    "Tehát a "tökéletes adag" az pont annyi, mint amennyire a szervezetednek szüksége van, sem több, sem kevesebb. És szerintem így van ez minden más vitaminnál/nyomelemnél."

    a jód tényleg csak egy példa volt. vitaminokról beszéltünk btw, csak bejött ez is.
    ezt meg te csak gondolod, hiszen oda is írtad. szerinted.

    szerintem meg nem.

    na most akkor mi lesz.
  • Phat Smoker
    #139
    az amerikai gyógyszerlobby állítja hogy óó bőven elég annyi (mármint pl.60 mg c vitamin/nap..amit anno Hitler tanácsosai állapítottak meg mint alsó érték) félnek, hogy túl egészségesek lennék a magas dózisú vitaminoktól és akkor a xaros gyógyszereiket nem bírnák eladni..ezért inkább kitalálják, majd ügyesen tálalják -különböző csatornákon keresztül- hogy milyen károsak is a nagy mennyiségben beszedett "bogyók"...belegondolni is rossz volna ugye, ha mindenki bivalyerős immunrendszerrel rohangálna a világban...hová tudnák eladni azt a soksok jóravaló xart a betegséggyártó cégek? (közismertebb nevükön gyógyszergyártó vállalatok)
    és ha nem lenne bevétel, nem lenne pl. nyaranta karib tengeri luxusút sem a kedves gyógyszerügynökök részére!
    amúgy a 'zíró' saját magán is kipróbálta az általa kreált magas dózisú készítményeket!
  • Tetsuo
    #138
    Ha jól értem itt most arról van szó h a vki azt írta h a vitaminról szóló értékek (amire hivatkoztok) az mind hazugság, csúsztatás h irányíthatóak, betegek legyünk stb.. Tehát ha ő azt mondja 1500 a jó akkor hülyeség erre azt írni h 100mg is elég /nap; mert ez két különböző állítás. Inkább a hitelességet kéne vizsgálni.. Utánanézni azoknak a "bizonyítékoknak" amikre a zíró hivatkozik.