31
  • Keldor
    #31
    .
  • M@TriX
    #30
    háát, de nagyon maradandó cuccokat nem nagyon lehet már összeszedeni. a gémek sem érik meg lassan az üres CD-t sem. Ami nagyon megéri azt úgyis megveszi az ember. amúgy meg nagyon sok a szemét. filmekben is. a reklámja alapján jónak tűnt az Apja lánya, el is mentünk a barátnőmmel. hát ritka rossz egy film volt. ha előtte megnéztem volna egy CD-n vagy valamin biztos nem menntem volna el.
  • GABOR16
    #29
    30Ft ért tudok CD-t,
    80Ft ért DVD-t (ez 4,5GB).
    Szerintem a cserélhetőek jobban megérik mint a 160GB os vinyók (jelenleg szerintem a 200GB os éri me a legjobban) én még tavaly Augusztusban vettem egy Seagate 160GB os vinyót 21000Ft ért ami akkor igen kedvező ár volt a méretéhez képest.
  • M@TriX
    #28
    egy 160GB-os winyó nekem most 17000-be került, de számoljunk 20-al:
    160/0,7 = 228
    20.000/228= 87Ft/CDnyi hely, és kb 110Ft-ra jön ki 1GB...
  • SoDI---
    #27
    Anyagilag az írható DVD-vel sokkal jobban jön ki az ember, mint a vinyókkal.
  • Hegyikecske
    #26
    Hmm, most akartam uj alaplapot venni, de a sok uj csatlakozási forma miatt halasszam el ?:DDD
  • PLaci #25
    Mire kijön úgy is alaplapot kell majd cserélni (Az Intel folyton változtatja a foglalatait, és az AMD-nél is szivatják a jónépet a ma már megfizethető 64 bites procik foglalataival). Addigra minden alaplapon lesz SATA, sőt, addigra a SATA300 (mely már most elérhető).
  • Fityfirity
    #24
    Na végre.
  • Keldor
    #23
    zsííír
  • Molnar_T
    #22
    mellesleg nagyobb tarolokapacitashoz, nagyobb irasi sebesseghez gyorsabb csatolofelulet is dukal, tehat SATA300-as csati alatt nemhinnem hogy lenne. Ami ujabb gepfejlesztest kovetel. Brr.
  • raingun
    #21
    "és ezen mennyi a scandisc mondjuk egy kékhalál után? 1 óra?"
    Ha nő az adatsűrűség, nő a felolvasási sebesség. Lényegében a 420 MB-os conner hdd-met ugyanolyan gyorsan tudtam átmásolni, mint a mai 200 GB-ost.
  • Anteris
    #20
    és ezen mennyi a scandisc mondjuk egy kékhalál után? 1 óra?
  • [HUN]PAStheLoD
    #19
    nagy széria -> olcsó ár , tehát reméljük hogy elterjed..
  • [HUN]PAStheLoD
    #18
    Nem tudom mi az a warez de már 600 gigát elfoglat a winyóimból ! Segítség
  • BlackRose
    #17
    inkább 35.65 GB/négyzetcentiméter... ha egy picit pontosabb matematikát alkalmazunk
  • Jimmyke
    #16
    Nem hogy a "90 GB 1 négyzetcentiméteren" technológiát pénzelnék :)
  • irkab1rka
    #15
    már egy ideje DVD-ket írok, de csak azért, hogy az elkopott CD-ket helyettesítsem. Az 1T cucc jó lenne, csak hogy ne kelljen annyi vinyót hurcibálni ide-oda.
  • Mice
    #14
    cdírót már most is...
  • Mice
    #13
    2005.04.06 "5-7 éven belül megtízszereződhet a jelenleg elérhető legnagyobb adatsűrűség."

    stopper indul, kiváncsi vagyok ez mikor dől meg...
  • BlackRose
    #12

    Na ez simán megoldana minden gondomat...

    http://www-1.ibm.com/servers/storage/tape/3584/index.html

    5.63PB WOW... csak egy picit nagy lenne a villanyszámla
  • yy
    #11
    remek. csakhogy ennek kb. 400 000 Ft lesz az ára
  • BlackRose
    #10
    Azért a pénzért már akár Tape Backup-ot is vehetek, és az sokkal biztonságosabb... sőt nem kell kézimunka (DVD ki a fiókból, DVD be a drive-ba... stb.)
  • Wilddog
    #9
    Vegyél még 4 DVD irót... négyszeresére nő az írási sebesség. Simán 100e alatt meg lehet csinálni még akkor is, ha dual-layer írót tervezel bele.
    A másik megoldásként a cluster építés vetődik fel, abba csak winyókat kell tömni. :-)
  • BlackRose
    #8
    Welcome to the TWorld... 1 TB nem is olyan sok, nekem nincs warez, nincs zene (3 GB ez az egéssz), nincs film, és mégis 300 GB tele van. Mivel, hát sok mindennel , de én jelenleg nem az 1 TB-s vinyókat várom, mert nem szeretek 1 vinyót a gépemben (most is 4 van, és ha cserélek akkor is 4-et vaszek, csak nagyobbakat), szóval nem a nagy vinyókat, hanem inkább a BlueRay-t/HD-DVD/t, de szerintem már ez az is kevés... mert éppen azért van tele a vinyó mert nincs 2000 órám, hogy 8.5 GB-os DVD-kre vegyem fel az adatokat és csak azt ami nagyon fontos megy backup-ra a többi meg hever a vinyón, pedig sokminden csak ritkán kell...
  • HuHa
    #7
    Hát azért az a néhány hónap megfelelő használat mellett lehet néhány év is.
  • Péntek
    #6
    DVD olvasóm nincs, CD írót is úgy kaptam haveroktól, hogy újraírhatókat tudjak olvasni...(gy.k.: olyan régi CD olvasóm van, ami nem képes olvasni az újraírható CD-ket :))
  • Kis-Bob
    #5
    igazad van. Egyébként én már vagy 2 éve nem élek CD-vel, a DVD-t is ritkán használom.
  • Axon
    #4
    Még mindig ezzel a vacak mágneses adatrögzítéssel kínlódnak. Próbálnak minél több pénzt kisajtolni a technológiából. Miközben a mai vinyók átlag élettartama néhány hónapra csökkent.
  • HuHa
    #3
    Anyagilag mindenképp jobban kijön az ember, ha új merevlemezt vesz, csak nagyobb a csalódás, ha 1 TB adat veszik el, mintha 4 GB.Az meg elég ciki adatmentő céggel kell visszahozatni 1 TB warez cuccot:))
  • NEXUS6
    #2
    Lassan értelemtlenség lesz CD/DVD-írót venni a számítógépbe!
  • IMYke2.0.0.0
    #1
    Miközben minden eszközzel a warez ellen küzdenek a multik... khm.

    ===============================
    .:i2k:. melóból: