39
  • ÁRIKA
    #39
    mit gondolok?
  • Mihail
    #38
    ezt a fickó még csak csak vohgy megértem, de azok a kik nem handicappesek minek ültetnek be implantátumokat, mint az a fószer frei dossziéban, néztem a honlapját, már a 3. műtétre készül,az is most kapja az agyába, ez beteg
  • atlagember
    #37
    A cikk címe félrevezető. A chip nem olvas a gondolatainkban, még szerencsére, de ettől mentsen meg minket az isten, mert nem akarok olyan világot, ahol már a gondolataim sem lehetnek titkosak.
  • Sir Quno Jedi
    #36
    A lényeg, hogy ma is van technológia, ami oda irányítja a kurzort, ahova szemünk fókuszál és pislogásra klikkel, ezzel meg megoldható lenne, hogy a gépelést (és a hülye pislogást) kiváltsuk és innen lényegesen hatékonyabban tundék dolgozni végre !!!
  • Fityfirity
    #35
    Amíg azt se tudjuk, hogy egy betűt hogyan tárolunk az agyban (és ezt még nem tudjuk) addíg képekről ne is beszéljümk.
    => marad: fps + monitor
  • plamex
    #34
    "én maradok a jó kis fps-eknél, meg a monitoromnál:)"
    szerintem mouse arra gondolt hogy a kép az alapból az agyadban jelenik meg mintha álmodnál valahogy úgy mint a mátrixban.
  • plamex
    #33
    Szerintem sokan félnének egy ilen technológiától ...
  • plamex
    #32
    ja ... vagy gondolok egy zenére és megszólal ...
    vagy elképzelek egy tájat és megjelenik a monitoron ... az már durva lenne ...
  • Fityfirity
    #31
    Azért mert mozgatni tudok vele robotkarokat ez még messze nem olvas a gondolatokban. Ilyen alapon a kutya is gondolkodik, na meg persze az összes állat.
    Az lesz nagy szám, ha pl arra gondolok, hogy 1+1 és a gép kiírja, hogy 1+1=2.
    De ez még szerintem messze van.
  • Killgore
    #30
    És mennyi kábel lóg ki a szivar fejéből? Nyaktól lefelé béna, és akkor még felül meg a kábelköteg rántja hátra a fejét?:D Elég kötött lehet a mozgása neki, bár le van bénulva szinte 100%-ig, akkor mindegy. de mondjuk, tök jó lenne egy ilyen, meg minden, de azzal nem tudnánk úgy mozogni, mint azelőtt. sazóval én maradok a jó kis fps-eknél, meg a monitoromnál:)
  • mousee
    #29
    és mikor cuppan erre rá a játékipar? a matrixonline kettőezerkéccá1huszonötöt má télleg úgy jáccák, hogy lefexenek 1 ágyra, csati a fejbe aztán mehet a csihipuhi. Hát ez tök vagi...
  • Dredd
    #28
    Cyberpunk 2020 :)

    Alig várom, hogy végre legyen rendes szemimplantátum, na akkor fogom eldobni a szemüvegemet a szememmel együtt :D

    Ez a kütyü a cikkben meg a neuralware processor kezdetleges verziója (szintén CP2020). Lesz még ez kisebb is, amikor csak egy kis csatlakozó van az emberfia fején, ahová be tudja dugni a megfelelő kábelt.

    Igazából arra leszek kíváncsi, mikor jönnek az első memochipek - ezek információt tárolnak (idegen nyelv, valamely tudomány szabályai - matematika, kémia, stb.), amely az agy számára közvetlenül hozzáférhető, és képes dolgozni vele. Adok neki még 30 évet míg kifejlesztik a plebs számára is ;)
  • TeszteloPontHu
    #26
    Ha jól emlékszem, ott a kéz mozgatóidegeire volt rákötve a robotkar, nem közvetlenül az agyra.
  • neonlight
    #25
    nem kell TFT szemuveg. eleg ha visszakuldi a megfejtes adatat az agy kep alkoto reszebe, es mar latod is a kepet :)
  • Cat #24
    nagyobb gáz hogy nyaktól lefelé béna
  • Slartibartfast
    #23
    Építek egy jacket a fejembe, és 8-as képességhuzalozással rácsatlakozom a trabantomra... Tiszta rigó...
  • unknown nick
    #22
    Nem arra szándékoztam utalni, hogy bármely agyi tevékenység a tudat központjának a része. Hanem arra, hogy minden az agyban létrejövő impulzus gondolat.
  • Cactus
    #21
    Régen nem volt a Frei Dossziéban egy fószer, akinek robot karja volt és tudatával tudta mozgatni? Vagy az full kamu volt, mint a Frei Dossziék egy bizonyos %-a?
  • Anee
    #20
    Végre eljön annak az ideje hogy amikor a szemünkel egy vizsgán elolvasunk egy feladatsort ez a cucc küldi a gépnek az meg küldi az adatot a TFT-szemüveg-nek s csak le kell írni:))
  • Sith
    #19
    Szerintem sokkal jelentösebb az a segitség amit ez a sérült embereknek nyutani tud mint a félelem hogy fuu belelátnak a fejünkbe
    mint ahogy az lejebb elhangzott a gondolat olvasás tényleg kicsit bonyolultabb dolog az még odébb van
    legyünk már kicsit optimistábbak
  • [HUN]PAStheLoD
    #18
    pontosabban elsőnek a multinak küldi el utána majd a multi küldi tovább ..
  • GABOR16
    #17
    Azért eléggé durva egy olyan dobozzal élni :) a fejünkön.
  • IoIa
    #16
    Nem minden agyi tevékenységre lehet a tudat szót használni. És még annak is csak kis része a gondolkodás.
  • unknown nick
    #15
    "Az ember gondolataiban olvas az agychip" - ez így nem igaz. Már csak azért sem, mert a gondolkodást és a mozgások irányítását nem ugyanaz az agyterület végzi.

    Szvsz attól még gondolat...más kérdés, hogy nem tudatos.
  • nemcsakfeel
    #14
    200k/g
    3nap szállítás.
  • The Termentor
    #13
    tud valaki plutoniumot?
  • nemcsakfeel
    #12
    Orwell : 1984 -e.. :)
    a fickó 100mbiten csatlakozik?
    megtanulja az ethernet protokollt, és milyen jó lesz neki. letölt az agyába pár mp3 at és közben hallgatja.

    Azon gondolkoztam el, h. mi történik pl amikor alszik, és azt álmodja h bekapcsolja a tévét.. erre bekapcsola, mint az alvajáróknál.
    Vagy éppen néz durvább filmet, megilyed és elkapcsolja reflexből, és lemarad a lényegről a filmben..
    Szóval amikor kicsit elveszti az irányítást az agya fölött, akkor mi fog az ilyen irányítós eszközökkel történni?
  • Kensin
    #11
    "Nagle gondolatai segítségével képes egy robotkar mozgatására is, amivel kisebb tárgyakat tud felvenni és ide-oda helyezni."

    hmmmmm.... Robotzsaru?
  • IoIa
    #10
    "Az ember gondolataiban olvas az agychip" - ez így nem igaz. Már csak azért sem, mert a gondolkodást és a mozgások irányítását nem ugyanaz az agyterület végzi.
  • XeeN
    #9
    Inkább Shadowrun. :)
  • Emmegki
    #8
    Jön majd a gondolatrendőrség!
  • Punkerwork
    #7
    CyberPunk2020 az vár ránk, a világot a multi cégek irányítják ember és gép összeforr.....
  • Cicero
    #6
    Azért nemmindegy annyira hogy egy majmon vagy egy emberen csinálják, magyarázni meg okoskodni nem akarok, de az már feltűnt nekem hogy neked minden lol..
  • Torry
    #5
    Ez kurvajó.

    Hihetetlen miket nem tudunk...
  • Cat #4
    az amiről te irsz az egy 2003mas hír (van is rá link a cikkben)
    közel sem mindegy hogy majmokkal vagy emberekkel csinálják a dolgot
  • Shadow_THH
    #3
    ez már elég "régi" hír.
    Láttam ahogy kis makik agyába ültették be a csipet és a gondolataikkal tudták irányitani a joystickot, amivel egy gépet irányitottak és ha ügyesek voltak kaptak almalevet.

    De nagyon giga lol
  • Trade
    #2
    Multiknak is tudja majd kuldeni az infokat?
  • XeeN
    #1
    Ami eddig csak a SCI-FI-ben létezett... Egyre többször jut ez eszembe mostanában.