60034
  • Laroa
    #43805
    Ingyen napok vannak
  • El Protector
    #43804
    mondjuk nekem pont ugyanaz így a problémám, mert csak onnan tudom az acc-ot hosszabbítani, de majd este akkor :)
  • El Protector
    #43803
    Jahh rosszul olvastam, a weboldal nem elérhető hatig :)
  • Laroa
    #43802
    A szerverek már mennek. Csak a szájtot hegesztik még.
  • darth devil
    #43801
    Az oldalkarbantartásra vonatkozik. A szerverek már mennek.
  • El Protector
    #43800
    Na, kitolták még egy laza négy órával a karbantartást...
    Legalább lesz időm dolgozni még :S
  • Nephin
    #43799
    Pedig gépmániás csaj vagyok :P
  • z3d
    #43798
    Valamint előfordult már, hogy nagyon hiperszuper gépe volt vkinek, és mégsem futott az elvártaknak megfelelően a cucc, nincs semmi garantálva sajnos.
  • DummyBoy
    #43797
    Egy utolsó HW-es választ még hagy dobjak:

    - SSD particionálás: csupán logikai értelme van (én pl: nem pakolok semmit már elvből C: meghajtóra, főleg hogy a win7 szeret bekavari ott a dolgok menetébe, ráadásul tény, hogy egyszerűbb, mert a rendszermeghajtó és a másik teljesen külön kezelhető, klónozható, stb ...) és az SSD 2 részre való osztása más mint a defragmentálás ... Indexelés, fragmentálás és társai azok ténylegesen rövidítik egy SSD élettartamát, de a particionálás az más dolog.

    - RAMDISK: Nem kell az egész klienset feltolni, elég pár alapfilét és a cache könyvtárat, jelentősen megdobja a sebességet (Nem próbáltam, fórumon olvastam ...) ... Sőt ... nagyon gyenge gépen, igénytelenebbek (Ez úgy értendő, hogy akik nem igényesek grafika téren ...) azt is megtehetik, hogy átneveznek 1-2 filet amitől irgalmatlan megcsúnyul a játék, de szárnyakat kap ...
  • DoctorStryker
    #43796
    Ezért rossz ha egy csaj a házigazda :D
    Elég sok pénzről beszélünk ezért cask javaslat, nem biztos h megoldja a problémádat! Számítógép eléggé sokismeretes egyenlet nem biztos, hogy h ez az egyetlen ami az ismeretlen.
  • Omlás
    #43795
    OFF
    SSD-t csak a game miatt venni felesleges, annyira nem lassú a betöltés, hogy ne lehessen kivárni :]
    ON

    FPS gondom nem volt eddig sem 1.2 óta mintha még "simább" lenne.
  • Nephin
    #43794
    Bővebb SSD-eszmecserére fáradjanak egy SSD-topikba az urak, köszi. :)
  • Kazagor
    #43793
    Én nem vagyok se szervizes, se hardware guru. Ne is hidd el amit mondok. Ezeket nem én találtam ki, hanem én is olvastam, ahogy te.
    De ezen felesleges vitatkozni. Mivel én azt olvastam, nem egy helyen, hogy az SSD élettartamát nagy mértékben befolyásolja a fregmentálás és egyebek (akár linkeket is tudok adni), így inkább ki sem próbálom hogy ez igaz-e vagy sem. Ahhoz túl drága cucc...
  • t0xikus
    #43792
    partícionálás értelme a napjainkban: ne kelljen mindent formázni ha új rendszert akarsz rátolni a vinyóra.
  • Kazagor
    #43791
    Nem beszélve arról, hogy egy SSD-t fregmentálni olyan, mintha egy tyúkot akarnál olvasni megtanitani. Totál értelmetlen. Ebben nincsenek mozgó alkatrészek, nincs olvasófej, ami egy forgó lemezről ide-oda ugrálva szedi össze az adatot. Az SSD-nél ha egy file 100 különböző cellán van szanaszét, akkor is eléri a teljes file-t egy pillanat alatt, kb század annyi idő alatt, mint egy vinyó. Ott számit, hogy egy helyen legyen a file, SSD-nél nem. Akkor miért is akarná bárki fregmentálni?
    De biztos vagyok, hogy ezt te is tudod...
  • Laroa
    #43790
    Ajánlom figyelmedbe az első mondatot. Ettől függetlenül inkább hiszek a tomshardware-nek ilyen témában mint neked.
  • Kazagor
    #43789
    Szerintem akkor te nem vagy elég tájékozott a témában. A particionálástól, a windowsos indexelgetéstől stb. a cellák sokkal hamarabb tönkremennek. Ezeket a hibás cellákat intelligens módon az SSD kikapcsolja, szóval hibaként nem fog számodra jelentkezni, csak abban, hogy furcsa mód egyre kevesebb adat fér az SSD-dre.

    Szóval csak fregmentálgasd nyugodtan, és azt fogod észrevenni 1-2 év múlva, hogy mondjuk egy 120 gigás SSD-re csak 60-80 giga adatot tudsz felrakni.
  • picket
    #43788
    És elmesélnéd, hogy a 8 giga ram (amiből gondolom 4 gigát meg kéne hagyni) mit kezd a 30 gigás klienssel?
  • Laroa
    #43787
    Az ssd-t nem szabad particionálni csak egy buta tévhit.
  • Kazagor
    #43786
    De miért is kell ketté particionálni? Ez nem HDD ami allandóan fregmentálgatni kell, ez SSD amit tilos.
    Nekem 120 Gigás van, nincs kettészedve, azon van a 64 bites Win7 és a játék is.
  • Laroa
    #43785
    Ha sokat jársz bolygókra, akkor megéri a játékot is ssd-re tenni, és nagyon gyorsan betöltődnek.
  • Laroa
    #43784
    Nekem egy 64 gigásom van, szóval azt nem particionáltam szét. Ha két partíciót akarsz, akkor szerintem egy 90 vagy 128 gigásat vegyél.
  • Marfy
    #43783
    Nekem 30 gigás, de a win7en kívül nincs rajta semmi.
    Office meg hasonló programokat nem rakok fel.
    Szerintem nyugodtan rakhatod 40-50 gigára is akár, attól függően, hogy milyen alkalmazásokat szeretnél még feltelepíteni.
  • Dawdle
    #43782
    Na amúgy is akartam már venni, Megpróbálom kösz. Mekkorát csináljak a 64 bites win7 nek? Már partíciót. Bocs az offért. :-)
  • Laroa
    #43781
    Kétfelé particionálod, egyik partícióra a win7, másikra a játék.
  • Dawdle
    #43780
    Arra gondolsz, hogy veszek egy SSD vinyót és arra tolom fel a win 7 et?
  • Dawdle
    #43779
    Nem tudom én úgy vagyok vele legyen inkább 40 fps, de ne röccenjen meg sehol. :-) De ezekeszerint ha jól értelmezem mindenkinek megugrik.
  • Dawdle
    #43778
    Most hogy mondod sc2 is ugrált annakidején, de az csak win 7 alatt direkt volt egy xp is a vinyón amikor még birtam az a játékot mert ott normálisan futott..
  • DummyBoy
    #43777
    Nekem most árnyék lowon, bloom kikapcsolva, nagyon szépen fut a game, néhol megröccen, de alapjában véve szépen fut (60+ FPS)

    Ha nem akarsz SSD-re költeni, és van 8GB memed, akkor lehet érdemes lenne még memdisc-el próbálkozni.

    De alapjában véve a moci nem szeret sok embert egy helyen megjeleníteni, nagyon sok I/O művelet van ilyenkor, és abban nem erős ez a motor :(
  • Dawdle
    #43776
    Most perpill Masse. 3 van a gépen gta4 Dirt3 Test drive unli 2. Ezek közül TDU2 ami érdekesen fut, kicsit ugrál de csak egészen piciket szóval nem folyamatos mint mondjuk dirt 3. Fallout 3 nál is láttam ilyet. Többi tökéletesen fut.
  • z3d
    #43775
    Nem tapasztaltam sem a hutball lagot, sem ezt.
  • Nephin
    #43774
    Nem, viszont a patch óta nagyon sokszor megáll a töltőképernyőn a csík és újra kell indítani az egészet. Remélem a mai fixszel javul.
  • DoctorStryker
    #43773
    csak ott van problémád vagy más helyeken is?
  • DoctorStryker
    #43772
    Szerverekbe az az intel 1156 szériát kerülni kellett mert hibásak voltak.
    Nálad más játékok hogyan futnak ott is tapasztalod a mikrolagokat és a fps ingadozásokat?
    Sc2-ben volt a legjobban észrevehető hiba. hasonló gépen 4vs4 max popos csaták full grafon kb 1-5 fps.
    nálam 40+
    Anno nekem i5-750 -s volt első genes azzal nem volt problémám.
  • Dawdle
    #43771
    Kösz a válaszokat.

    De ezekszerint ha procit cserélek az megoldja ugye?


  • DoctorStryker
    #43770
    Mondjuk nekem is ssd-n van a swtor
    Azt kellene kipróbálni, hogy a windows és az swtor külön vinyon (nem particion) van akkor is előjön-e ez a probléma.
  • z3d
    #43769
    Én is defragolok külső programmal elég gyakran, az minden játékon javít.
  • t0xikus
    #43768
    akkor nem vágom mi a gond. szerencsére nem gyakori dolog
  • DoctorStryker
    #43765
    nálam nincs.
  • DoctorStryker
    #43764
    a 8xx szériás procikkal voltak gondok más játékban is az fps esés ingadozás, s olyan régi játékokban ami minden csilli villi effectet rápakoltak ,sc2, bf3, stb stb a hardvereid incompatibilitása miatt ilyen micro lagok, nem tudsz ellene tenni sajnos.