60032
  • Nephin
    #51270
    A csapatkeresés kb. így megy az udvarias és elfogadott módszerrel:

    - a chaten megkérdezed, valakit nem érdekel-e az XY quest

    - privátot írsz a közeledben lévő, potenciálisan ugyanazt a questet csináló játékosnak, tényleg azt csinálja-e és szeretne-e csapatban végezni vele

    Ezekkel tuti, hogy senki nem fog duelre hívni válaszként. :) A random és azonnali, felvezetés nélküli groupinvnyomás bárkire offenzív, nem szeretik sehol.

    Nehezebb feladatokhoz célszerű társakat keresni, az XP így is jön, sőt, még legacypontokat is kapsz.
  • #51269
    Aha, értem. Mondjuk az jó, ha újra testre lehet szabni a fizetős ruhákat, azt is CC-ért szabod testre vagy az már játékbeli pénzért csinálható? Nem tudom, hogy fogok-e ennyit költeni rá, hogy 4 szintenként új rucit vegyek, de lehet veszek azért 1-et 1-et :)

    Nephin: a szavaidból kicsit úgy érzem, olyan a gondolkodásod, mint a nőknek, ami nem egyértelmű, azt a rossz oldaláról közelíted meg :)
    Először is igen, a KotOR sorozatra gondoltam, bár tény hogy MMO és single nem összehasonlítható, én nyilván az MMO részéhez nem konyítok sokat, de úgy érzem a single-ből átemelt részek se egyértelműek. Az biztos hogy sokat kell még tanulnom a játékról, mert rengeteg dolgot lehet most is csinálni és még mennyi mindent nem is tudok! :)

    Hát csak voltam olyan hülye, hogy magamból indultam ki :) Nem vagyok egy nyugdíjas típus és ez meglátszik a játékomon is. Aprólékos vagyok, de gyorsan körbejárom a pályákat és megnézek mindent, amit lehet. Ezért furcsa volt, hogy egyesek csak sétálgatnak. Ráadásul nincs sok időm játszani és azt az időt hasznosan akarom kihasználni, nem sétálgatással akarom tölteni azt a pár óra játékidőt. Persze, lehet, hogy az 5. végigjátszásnál már Én is nyuggerbe nyomom majd és jobban megcsodálom a pályákat, de ez így elsőre fura volt :)

    Na itt volt először, hogy nem fogalmaztam érthetően :) Nem mindenkit akartam csatlakozásra bírni, de próbálkoztam 5-10 percenként, nem sikerült senkit joinolni. Duel-t meg el túloztam :) 2-en hívtak ki első elvert, másodikkal már meg se próbáltam :D De ez már 2-vel több mint aki elfogadta a csatlakozási kérelmemet. Egyébként ha így invitálok valakit, akkor berak valami csapatszerűségbe és ugyanazokat a küldetéseket fogjuk csinálni vagy érdemes összebeszélni valakivel, aki annál a küldetésnél van, hogy csatlakozzon be mert Én is azt csinálom? Illetve vannak olyan küldik zöld holokapuval, amiket csinálhatunk többen. Ott ugyanúgy megkapom azt az XP-t amit a többiek is megszereznek vagy mindenki annyit kap, amennyi ellent lenyomott? Szóval megéri csapatban menni, mert érdekesebb és nagyobb a támadó erőtök, mégis ugyanannyi xp-t zsebelsz be, mintha egyedül lennél vagy csak fun és nem kapsz annyi XP-t mintha egyedül mennél?
    Group invitációt még nem láttam, de nem hiszem hogy belemásztam volna ilyen társalgásba vagy meghívásba.

    Különleges cuccokat, csak akkor adom el, ha van helyette jobb, ha kell money és/vagy ha nincs hova pakolni, ahogy most is jártam, hogy a 30 kockás helyem betelt azzal a sok ruhával, amit a rendszer küldött üzenetben (Pilóta ruhák) és nem lehet ugyebár eladni :/
  • Plata
    #51268
    Én speciel szeretek egyedül kóborolni és küldizgetni.Úgy sem tudok angolul szóval ezért nem is keresek partyt,most például nem is küldizéssel húzom az egyik karit hanem FP+Zűr pvp.
    Bounty hunterrel nagyon szeretem ezt a bounty Contract Week eventet,miraluka fejvadásszal jól el szórakozom vele,kedvencem a Hutta Kingpin küldi,elég hangulatos.
  • Nephin
    #51267
    Ha az előző részek alatt a KotOR-okat értetted, akkor elég naiv feltételezés volt, egyrészt nem előző részek, másrészt azok single player játékok, ez meg egy MMO. :)

    Miért ne érnének rá sétálgatni? Hová siessenek? :) A trade-hez GTN hozzáférés kell, a flottán találod meg, ha eljutottál már oda.

    Hogy hívsz csapatba mást, ha mindenki le akar duelezni? Ne te akard (???), hogy csatlakozzanak, kérdezd meg, szeretnének-e társulni, van-e olyan quest, amit közösen csinálhattok. Ha agresszív vagy, netalán spammeled a groupinvet, ne csodálkozz a reakciókon.

    A "különleges cuccokat" gondolom nem akarod majd eladni, mert örülsz, hogy megszerezted :), egyébként mindent el tudsz, ami nincs a karakteredhez kötve.
  • Plata
    #51266
    Én még sosem dueleztem,GTN-en el tudod adni a cuccot,nekem is van sok karim adaptive armorban,jól néz ki és két szintenként a szintedre tudod szabni a statjait.Bár van hogy 4 szintenként cserélem le,mert ha jólemlékszem 1 komplett ruha mod csere 72 vagy 73 planetary commendation.Viszont a gearem legalább mindig megfelelő.
  • #51265
    Na végre volt időm rendesen játszani kicsit. Kicsit fura, hogy mennyire passzívak az emberek, ha azt akarom hogy csatlakozzanak, mindenki elküld a csába, de duelre kihívnak, főleg ha van köztünk 3-4 szint különbség az ő javára. A játék elején rengeteg információt zúdít rám a játék, nem győztem olvasni és feldolgozni mivan, pedig azt hittem az előző részek után legalább lesz rutinom. Néztem hogy sok játékos nem futkos, hanem sétálgat nyugisan. Néztem is, hogy ezek ráérnek erre? :D Meg veszik a rohadt drága ruhákat amik jól néznek ki, de nem olyan jók... Legalább is kezdő szinten. Olvastam hogy lehet valahogy trad-elni, gondolom ez majd akkor lesz számomra érdekes, ha már lesznek különleges cuccaim. Ezeket ki tudom majd tenni eladásra valahol? Vagy hogy működik ez?
  • #51264
    Köszi, azt néztem, csak igen szűkszavúan fogalmaz és nem mindenre jöttem rá, hogy mit jelent. Majd x óra játék után biztos felszedem a szókincset és akkor már nem kell majd fordítás vagy csak ilyen fél szavakból is megértem mi van. :)
  • hugopareiros
    #51263
    segítek: #51204
  • TomStorm
    #51262
    Hát talán még ami fontosabb,hogy 2 crew skill van és nem 1 aztán kicsivel több a credit cap de olyan sokban nem változik:
    features
  • hugopareiros
    #51261
    lentebb linkeltem már a külömbségeket mutató oldalt

    keresd meg :-)
  • #51260
    Na a F2P-nem tudom alapvetően mit tartalmaz, de most hogy prefered lettem, kaptam egy köszönet e-mailt, amiben részletezték, hogy mi a plusz az alaphoz képest.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    - The ability to run faster (Sprint) starting at Level 1
    - Cargo hold access (Bank Slots)
    - Higher login queue priority
    - Increased access to chat
    - Access to secure trading
    - Post more sales on the in-game Galactic Trade Network

    Note: Characters must be between Levels 6-10 to unlock access their Cargo Hold, full General Chat, and Secure Trading.

    These features are unlocked for all characters on your account. The unlocked features will be available as long as your account is active. For more information please visit

    Ez most fedi a valóságot, vagy van még pár plusz is, amit ide se írtak?
  • gunji
    #51259
    Rövidítések: http://www.swtorhub.com/swtor-acronyms-mmo-lingo ;)

    FP - flashpoint : röviden, csoportosan végrehajtható küldetés.
  • eXequtoR
    #51258
    Az Inconsistency keres dps commando-t , slinger-t és esetleg egy guardian tankot amennyiben tapasztalt játékos. Raidek: progress alatt amennyit betudnak vállalni az emberek (19:00-23:00), farm időszak max 1-2 nap. Kizárólag raidelni akaró emberre van szükségünk fix raid spotra. Jelentkezni fórumon v ingame.
  • #51257
    Nincs egy szótár valahol a rövidítésekről? :D
  • #51256
    FP?
  • hugopareiros
    #51255
    hát ha van kedved hozzá akkor igen :) 8x végignyomhatod
    a fősztori különbözik mindegyiknél, viszont a bolygó küldetések gyorsan unalmasak lesznek sokadszorra (helyettünk inkább FP-vel jó húzni a karaktert, és úgy nyomni a fő szálat :))
  • #51254
    ÓÓÓ, hát akkor bőven jó vagyok, mert a 450-es CC 1370HUF körül volt. Az meg 6$ felett van. De találtam is róla infót, hogy ez már áttesz preferedbe. A vicces, hogy azért vettem a CC-t, hogy akkor tudom majd folytatni a karakter készítés procedúráját, mert nem akartam se Zabrak, se Cyborg lenni. Ember meg olyan snasz :) Minden esetre kiléptem, megvettem PP-vel a 450CC-t és már most belépés után elkezdett patchelni a játék, de úgy mint valami csiga... Mivel holna meló, valeszeg ebből alvás lesz, nem játék...
    Am azért emlegettétek itt a 8 végigjátszást, mert mind a 8 kaszttal (4 light, 4 sith) végig fogom nyomni?
  • hugopareiros
    #51253
    ha jól emlékszem régen minimum 5$ értékben kellett bármit vásárolni, hogy pref legyél
  • #51252
    Sziasztok! Ha veszek Cartel coint, akkor is prefered leszek?
  • AlucardHuN
    #51251
    A baj az hogy patch után jött be, loginolok majd play és kész: tölt tölt. A repair meg szürke. Tartottam egy kis szünetet, meg kipróbálltam valamit hátha az jó. Amúgy megint végigolvastam egy csomó topicot angolul, hátha találok valamit.
  • gunji
    #51250
    Egyszer vagy kétszer nálam előfordult, de szerencsére nem jellemző. Bizonyos bolygóknál (pl. Tatooine) megfigyelhető, hogy hosszabban tölt a gép.

    Esetleg a repairt próbáltad?
  • AlucardHuN
    #51249
    Hmm ki ismeri, az Infinite Loading screen problémát?
  • gunji
    #51248
    Így van, így van, teljes mértékben egyetértek. Egy no reward/loot változat tökéletes lenne.
  • Although
    #51247
    Ez egy ördögi kör, ez az f2p, b2p,p2p. Pedig nem kell sok ész hozzá. F2p olyan játékoknak jó mint az aoc akik már biztos nem ölnek bele többet.
    Még a B2p az ami jó a secret worldnek bejött állandóan van új tartalom nagyon rétegjáték de ha néztem a hetedik komoly tartalom is megjelent hozzá. Most néztem egy okostojás videoját az esohoz és komolyan nyomják hogy ha ingyenes lenne akkor esetleg...
    Sajnos te is csak arról győztél meg amit sokan sejtenek az f2p semmire se jó.
  • MarkBlade
    #51246
    Német szerveren vagyok most a T3-M4 en és ott mindig van ember akivel mehetek FP-t. Csak tank talent kell és visznek mint a cukrot. És elkezdek tanulni németül mert az viszont idegesít hogy nem tudom mit írnak néha :)
  • PiszkosFred
    #51245
    Pont ezért írtam, hogy megkötésekkel. Mittomén, kevesebb xp, vagy semmi loot, bármilyen megoldás szóba jöhet, csak a sztorit tudja befejezni/megnézni az is egy bolygón/FP-n, akinek nem jut segítség/guild. Csak és kizárólag hangulat és kíváncsiság miatt. Aki rewardot akar, vagy bossokból lootot, az szerezzen cimborákat, de aki csak a sztorira kíváncsi, az mehessen a csipet-csapatával, ha már egyszer azok ott lógnak a hajón és semmi dolguk, azon kívül, hogy kifosztják a minibárt. :)
  • gunji
    #51244
    Gondolom azért, mert a műfaj nevében ott a multi szócska.
    De ettől még én is egyetértek veled, szerintem is jó lenne egy ilyen lehetőség. A heroic/ff/op jellegű küldetéseket általában ki szoktam hagyni, s nem csak ezért, mert nincs segítség hozzá. Sokszor azért is, mert a többség már nagyon sokszor végigment azokon küldetéseken, s nincs türelme az újoncok felé és szeretik leszúrni a másikat, ha az nem jól csinál valamit, vagy egyszerűen végigrohannak a pályán, amikor a másiknak pár másodperc pihegésre lenne szüksége egy-egy boss után.
  • Nephin
    #51243
    Akkor marad. :)
  • BEAST #51242
    Ez jó ötlet lenne, így kihagytam az összes heroicot, amit nem tudtam solozni/duózni. :/


    edit: Elnézést, töröltem, mert rájöttem nem az ESO topicban vagyok. :D De a lényeg, hogy örültem volna ESOban is egy Skyrim/SWTOR jellegű companion rendszernek.
  • PiszkosFred
    #51241
    Na mindegy, visszavonták/törölték a kommentet, amire ezt írtam, Nephin, ezt is töröld pls, mert így semmi értelme :)
  • PiszkosFred
    #51240
    Én azt nem értem - még most sem -, hogy miért nem lehet egyszerre több companionnal kalandozni. Ha nincs csapat heroicra, vagy FP-re, akkor miért nem lehet legalább a sztori miatt végigmenni a "segítőkkel", hiszen azért vannak. :) Valami megkötéssel, hogy legyen kedv partyzni más playerrel, de ha nincs senki, aki segít 1-50 között, akkor ne maradjon ki pár érdekes rész, vagy terület emiatt.
  • PiszkosFred
    #51239
    Tegyük hozzá, hogy manapság a housing már-már kötelező eleme egy mmonak. Van, ahol régóta van (vagy volt), van ahol most vezetik majd be (lásd wow garrisonjai - bár itt is volt már farmocskánk), és van, ami eleve ezzel fog indulni (EQN, WildStar). ESO - hogy hazabeszéljek - esetében az első kérdések között hangzott el még a bejelentés után, hogy lesz e housing (annyi persze ehhez hozzátartozik, hogy TES single játékban a housing az kötelező elem lett, a Morrowind első ilyen irányú usermade modjai után)

    Persze, a jelenlevő emberek mindig kivételek, ezt már tudjuk, de a többiek - kvázi a játésok nagy része - szereti, ha van valami, ami az övé, amelyet ő vesz meg, ő csinosít, az ő keze munkáját dícséri. Ez lehet űrhajó, ez lehet egy speci mount, lehet egy spéci festét a vadászgépen, de lehet egy saját, igényei szerint berendezett ház is.
  • picket
    #51238
    Pillanatnyi profit hosszú távú szolgáltatás helyett. Ezért morgok. De valóban: a birkák a hibásak, akik gagyit vesznek kilóra, az igényes játék helyett.
  • Nephin
    #51237
    Félreértettél. Arra próbáltam utalni, hogy mindegy, ha neked, nekem vagy bárkinek nem tetszik a dolog, amíg a többség (vagy elég ember) ennyi pénzt áldoz rá, nem hagyják ki, sőt, rá is erősítenek.

    Ahogy írtad, minimális befektetéssel (egy-két tárgyat lemodelleznek) kaszálnak, szerinted melyiket választják gyakrabban: ezt, vagy a szinkront, írókat, stb. igénylő komolyabb tartalmak sűrűbbé tételét? :) Amíg dől a pénz ebből is, naivitás lenne azt hinni, hogy a rendes tartalmakra fognak fókuszálni. Az is van olykor, mert néha nagyon kilóg a lóláb, de - nyilvánvalóan - a CM frissítések sokkal gyakoribbak. :) A housing pedig egy újabb aranybányát nyit ennek, kb. végtelen számú lehetőségük lesz kis biszbaszokat hozzáadni akár hetente - és az emberek meg fogják venni, ahogy eddig is.
  • picket
    #51236
    [szarkazmus] Biztos vagyok benne, hogy a petek, meg a housing, meg 15 új speeder hosszú távon kifizetődőbb, mint a content amiért megvetted és előfizetsz a játékra (történet, voice acting, közös játék barátokkal, karakter fejlesztés, flashpointok, operationök). [/szarkazmus]
    Természetesen ez az én véleményem, a tied lehet más. A kiegészítő dolgokat is megértem - mint a petek, meg a player housing, meg a minigame-ek - amíg azok kiegészítők, és nem veszik el a játék lényegi fejlesztése elől az időt és az energiát, mint ahogy úgy nézem most ez történik. Illetve nem, mert egy új speedert összeüt egy grafikus pár óra alatt, vagy pár nap alatt ha erősen kávézós-cigizős-órabéres munkában van, az eredeti, érdemi contenten meg százak dolgoztak évekig.
    Erős guildek tűnnek el tucatszám, aktív játékosok ezerszám, mert nincs mit tenniük. Persze egy ideig jön helyettük friss hús. És akik abba hagyják, mert nincs mit tenni vesznek még peteket jövőre, vagy megy le a roló egy olyan játéknak, ahol még sokat szórakozhattál volna, ha hajlandóak lennének normális dolgokkal foglalkozni a fejlesztői market-item-ejakuláció helyett?
  • Nephin
    #51235
    Tekintve, hogy a közönség évi dollártízmilliókat áldoz petekre a Cartel Marketen, annyira nem is mérték el.
  • picket
    #51234
    Babaházas. Srácok elmérték, ez a hello kitty online-ban köti le a játékosokat, nem itt. Guild hajónak, vagy űrállomásnak kb 234536x10^99-nel több értelme lenne, vagy a sztorik folytatásának, de inkább dolgozzunk zsákutca projekteken. Kicsit olyan ez, mintha azt tesztelnék, hogy hány elbaltázott, felesleges minigame kell egy star wars témájú mmorpg-be, hogy végérvényesen elbukjon. Vajon mi a cél?
  • sata75
    #51233
    ezek szép dolgok, de mi értelme lesz neki?
    milyen pluszt fog adni, amit mondjuk a hajódon nem találsz meg?
    komolyan nem értem mire lesz ez jó:(
    szerintem a játékosok többsége 1-2-szer bemegy berendezi aztán el is felejti.
  • Kryon
    #51232
    Ott milyen?

    Szerintem is az elhelyezésnél a legegyszerűbb megoldást választják, +1 ajtó Coruscanton és kész. Házakon belül attól még lehet változatosság. Pl. kap mindenki egy alapot ingyen, azon túl a lehetőségeknek csak a CC mennyisége szab határt...
  • Plata
    #51231
    Ha olyan lenne mint LOTRO-ban az nem lenne rossz.