60032
  • Plata
    #51791
    Miért jobb az US szerver?Nem hinném hogy otthagynám Red Eclipse-t.Főleg hogy van már egy rakás karim ott.
  • #51790
    Videó szerint a legjobb pénzkeresési módszer az "injekciók", mert azt mindenki használja (mint a fegyvereket) csak ezek el is fogynak egy idővel. Így mindig újat kell szerezni. ebben van is logika. Itt pld érdemes olyat csinálni hogy veszel pakkot és kiszórod egyesével :)
  • Although
    #51789
    Pl. guild wars, Age of conan, vannak guild city városok amit építeni kell. És nyersanyag kell hozzá. Ha majd ilyen mmoban leszel az is egy piac. SwToR-nál ilyen nincs tudatommal. Tehát a játékban levő fegyverek, itemek a piac alapja csak. Próbáltam a legáltalánosabban összefoglalni ezt a részt mik vannak.
  • #51788
    Mit értesz azon hogy kraftolás szerű a piac és hogy a Guildok miatt nem sok esélyem van. Ezt kifejthetnéd úgy hogy egy nem SWTOR fan is megértse :) (azaz átlagember)
  • FNightWalker
    #51787
    Republic oldalon*
  • FNightWalker
    #51786
    Pár kérdés

    Melyik a legnépesebb/legaktívabb EU server?
    Melyik a legnépesebb/legaktívabb EU - Magyar Guild?
  • #51785
    Köszi az általánosítást :) Remélem valaki azért pontról pontra is fog majd válaszolni mindenre :)

    Egyébként pénz beszél itt is, amíg nincs lóvé, kereskedünk, ha van, játszunk is :)
  • Although
    #51784
    Vagy ha tényleg érdekel ez a matekos rész akkor, olyan mmokba mint az aoc vagy más hasonló, ami rendelkezik gathering zónával, ráállsz a kitermelésre, ami nyersanyagokat főleg a gyorsan fogyó nyersanyagokat jelenti, kiteszed és szinte biztos, hogy veszik. Az SWTornál nem tudom van e a guildnak ilyen szükséglete mert sose foglalkoztam vele a guildbe, nem is néztem.
    Itt inkább a craftolás szerű piac van. Első dolog amit tegyél menj fel egy wiki oldalra és nézd végig az epic fegyvereket meg minden kristályt mindent, tisztába legyél az alapokkal. Utána meg kérdezősködj. De mindig sokan vannak akik ezt az ipart űzik és a nagy guildek tagjai előnyben vannak veled szemben.
  • Although
    #51783
    Alapszabály, szintén általánosságban, jó cuccok epic itemkhez vannak és azokat nehéz beszerezni vagy alapanyagot amiből készíted vagy magát az itemet. Szinte mindig raidbe, epic group részeken hullanak. Hacsak nem wow szerű mmoba vagy :D
  • Although
    #51782
    Minden mmoban érdemes először körülnézni a piacon. Egyszerüen rákeresel itemekre mi mennyiért fogy. Miből van hiány mire érdemes menni. Eladni alapból az értékesebb esett cuccokat érdemes ami nem jó a karidra vagy van már vagy egyéb. Nem bonyolult. Vannak jó szűrők ami alapján kategorizálhatod a keresést. A generic itemeket és általában szinte mindent érdemes eladni a vendor npcnek. Hacsak nincs kedved beállni az erre utazó játékosok közé akik a piacra dolgoznak. :)
  • #51781
    Még 1 kérdés:
    Minden karakter választhat specialitást. Kérdésem hogy szerintetek a 8 karakter típus közül melyik "szakirány" éri meg a legjobban.
    Jediből nekem a Sentinel jön be a dupla fénykard miatt, de lehet ellenkezni :)
    Am mik ezek a Tank, Vanguard és egyéb kategóriák Cooperatív játéknál?
  • #51780
    Most lettem annyira kreatív, hogy elkezdtem nézni egy fél órás Guidot GTN-ről és sokkal jobban képben vagyok, csak néhány apróság nem tiszta.
    1. Mikor kirakok eladásra egy tételt van egy közvetítői díj. Ezt 24 pénznek láttam a videóban, mégis mikor megnézte az e-mailt óránként valami 2300 körüli értékről beszéltek. Ezt nem igazán értettem, ez mi akar lenni? (Video 8 perc)
    2. Volt valami medálokról szó, amit a játékbeli NPC társak csinálnak vagy kapnak küldetésért? Vagy ők tudják használni? Nem igazán értem ott miről van szó (Video: 15-16.perc környékén)
    3. A videó vége már arról szól, hogy hogyan vegyünk Cartel marketról dolgokat amiket utána eladsz GTN-en. Nem tudom hogy ez megéri-e szerintem nem. Erről mi a véleményetek? Jobbnak tűnik az, hogy figyeled egyes tárgyak értékét és ha olcsón lehet nagy mennyiséget kapni, akkor azt behúzod aztán kiszórod egyesével drágábban. Ott az árrés elég jónak tűnt így első ránézésre. Vagy szerintetek érdemesebb más tárgyakkal üzletelni? Mik a tapasztalatok?
    4. Am ezeket a slottokat és egyéb karakteres dolgokat mikor megveszed, a karakterednél az inventoryban kell aktiválnod? Mert úgy láttam ezek mindig oda kerülnek.
    5. Illetve az invetory bővítésre érdemes költeni? Vagy a privát ládád végtelen mennyiségű cuccot el tud nyelni?
    6. Olvastam valahol hogy a pénztárca kapacitása is véges, hogy valami 300e pénz fér bele. Akkor hogy tudok itt bármit is 1 millióért vagy 10 millióért venni?
    7. Pénzt vagy tárgyakat tudok átadni szerveren belül más karakternek?
    Bocsi a sok kérdésért, de szerintem ezek után bármelyik noob el tud majd kezdeni kereskedni :)
    Videó link
  • #51779
    Sajnos a játékba elég kezdő szinten nyomom. Ezt a trade-elést valaki leírhatná részletesebben. Vagy ha úgy van most felteszek kérdéseket és az alapján vagy képben leszek vagy jönnek újabb kérdések.
    Szóval Én eddig mindig csak a flottára jutottam fel, mind Sith mind Köztársaság oldalon. Ott és lent a bolygón is tudtam volna CC-ért vásárolni , de szerintem az nem a GTN-volt. Azt nem tudom hol és hogyan tudom elérni. Valami helyszínt tudtok írni merre található? Eddig a cuccokat, mind bagóért adtam el a játékbel NPC kereskedőknek. Voltam egy-két cooperatív küldetésen, ahol néhol dobott egy egy nehezebb karakter normális cuccokat. Az ilyeneket érdemes csak feltenni GTN-re? Vagy minden érdemesebb ott eladni?
    Kraftolás itt hogy működik? Duelre hívod ki a gyengébb játékost és lenyomod? Vagy mi?
  • MarkBlade
    #51778
    Tuti így van.. szerintem az összes mmo ban működik ez. Mondjuk ez nem is rossz..
  • Gudott
    #51777
    Lehet hogy van benne logika...
    Így lehet f2p és prefeket maradásra bírni és létszám is marad.
    Mondjuk tavaly valami 70m USD szettek össze carter marketből, szóval ez meg kicsi ellentmond neki.
  • Pacho
    #51776
    Nekem az az érzésem - persze ez szubjektív - hogy a TOFN-en valóban elszálltak ugyan az árak, de mintha irányított trade folyna. Ezalatt azt értem, hogy időről időre feltűnnek új eladók a GTN-en, akiknek a nevei mind ugyanazon sémára épülnek pl. Ctra'iaia, Ertv'eiei, Uvlt'oiai akik "normális" árakon bizonyos dolgokkal elöntik a GTN-t. PL. berak 60 twilek unlockot darabját 300k-ért. Pár nappal később 60 server character slotot darabját 299k-ért.
    Nem nehéz kiszámolni, hogy ez neki 60*600=36.000 CC-be kerülne, amit 5 évnyi előfizetéssel kapna meg alapban vagy 6 giga CC pakkot kellene vennie 240 dollárért. Tehát összességében 18 millió kreditet kaszálhat 240 dollárért, ami már csak azért is logikátlan, mert amúgy a goldsellerek 6 dollárért adnak 1 millió creditet. (bukna rajta 130 dollárt)

    Szerintem az adminok figyelik a gtn-t, és ha nagyon pang, vagy ha jön valami peccs, akkor feltöltenek pár dolgot, hogy pörögjön kicsit a szerver. Nem annyira, hogy megborítsa a dolgot, hanem hogy ne szálljon el az egész.
  • Gudott
    #51775
    Pedig a Tomb of F. N. -re szoktak panaszkodni, hogy kicsit elszálltak az árak a GTN-en, de gondolom kis szerencse is kell hozzá.
    Szerintem aki hosszútávra tervez ezzel a játékkal az jöjjön valamelyik US serverrre, gyűjtőklánok akadnak dögivel, elég sokan is vannak fent, szóval nincs gond.
  • Pacho
    #51774
    Az előfizetés lejárta után egy évvel léptem be a játékba preferredként, és MINDENT a GTN-ről unlockoltam, cc-t sohase vettem, és ezt nyugis casual játékkal is el lehet érni.
  • Gudott
    #51773
    100e credit nem sok. itt (US West PvE) a GTN is pörög reliceckből és companion giftekből sok credit bejön nekem + slicing. Van aki minden nehézség nélkül tud unlockolni mindent account szinten f2p ként is. És sokan a kapott cc-ért vesznek valami unlockot és bagóért felteszik a GTN-re. Win-win, aki megveszi megkapja az unlockot, az eladó meg creditet kap és nem kell farmolni.
  • #51772
    100e XD 10-es szintű karaktereim vannak és kb pár ezer pénznél nincs többem :) Sajnos előfizu ide vagy oda, melózok, meg államvizsgára készülök (németül!) :)
  • Pacho
    #51771
    Vagy megcsinálsz egy kör daily-t, és veszel a GTN-en egy passt 300k-ért, és a CC költést meghagyod az amcsiknak:)
  • Gudott
    #51770
    szerkesztés gombot a népnek :)

    GTN-en creditért vásárolsz. US West PvE serveren sokszor 100e creditért van fent egy egy slot.... (de sok más is igen olcsón sokszor)
  • Gudott
    #51769
    xem:

    milyen oprendszert használsz?
    Én már csak prefered vagyok, nálam xp sp3 2gb rammal egész jól fut lowban.
  • #51768
    GTN-en is max CC-ért, nem? Igazából mind1, mert alig van valami birodalmi váltóm rá :)

    Tűzfalad, vírusirtód ugyanaz? Nem blokklja véletlenül az SW-t? Nekem pld elkapta 1-szer, kivételek közé kellett tennem.
  • Gudott
    #51767
    A Legacy paneleon ( "Y" gomb) van egy achievemnt fül, ott meg tudod nézni és azt is írja miért jár cc.
    De plusz karakter slotot GTN-n és tudsz venni.
  • xem
    #51766
    Lehet láma a kérdésem, én nem vagyok előfizető lehet azért bacakszik a 2.8b patch hogy nem lát szervereket? ujra tettem a winyfost, linket amit ide irtatok használva ezt- azt törölve se jött vissza a szerver lista.
  • Plata
    #51765
    Én nem tudok,de kaptam már jó párszor 20 cc-t acsiért.
  • #51764
    Valahol van Acsi lista?
  • Plata
    #51763
    Achievmentekért is jár Cc.
  • #51762
    Az jó, eszek majd egy kis CC-t aztán veszek akkor 2 slottot, mert most van 1100cc-m :)
  • Plata
    #51761
    Jah nem,szerverenként 6 karid lehet és 600 cc egy slot.
  • #51760
    De 6600-at írtál 1-re :) Az 1200 valóban nem vészes :) 2 karakterért, de a 6600 kurva sok lenne egy karakterért :)
  • Plata
    #51759
    Szerverenként 6 kari,1200 cc nem sok a két karakterért.
  • #51758
    Thát ha meg akarom tartani a + két karakteremet a Red eclipsen, az 12200 CC?? :O Hát akkor inkább vesszenek! :D
    Am szerverenként lehet 6 slot vagy összesen lehet 6 karakterem? Mert akkor indítok 2őt más szerveren és szeva :)
  • Plata
    #51757
    Szerverenként 6,600 cc egy karakterslot.Ha jól emlékszem.
  • #51756
    Ja hogy ki kell kódolnom akkor még 2 helyet a karaktereknek? Mennyi egy hely kódolás? Illetve Ez szerverenként vagy összesen 6?
  • Plata
    #51755
    Szarabb mint régen,most már 55-ös szintig lehet fejlődni,de F2P a kiegből nem lát semmit.
  • Plata
    #51754
    Ha lejár az előfizud és prefered leszel,akkor csak 6 karaktered lehet.Választanod kell kit tartasz meg és ki marad inaktív.Én is ráfáztam erre,mikor nem lehetett többé előfizut venni utánvéttel.De utána vettem pár 2400 cc-s kártyát.És most már 14 karim lehet.
  • Kryon
    #51753
    Olyan mint volt.
  • Overburner
    #51752
    Még mindig nagyon gáz a játék F2P modellje vagy már változott valami?