111
Titeket nem dühít?
  • winnie
    #71
    nekem a legjobban az tetszik, amikor az rtl 0690320320 c. telefonos játéka felteszi a beugró kérdést.

    a medve az egy:

    a. állat - akkor hívja a 06-90-320-320-at
    b. növény - akkor hívja a 06-90-330-330-at
  • Inquisitor
    #70
    Régen meg tudták oldani, hogy a szponzorok által felajánlott nyereményekért játszanak értelmes játékokat. Na mindegy.
    Nem vagyok naív, már sokat számolgattunk haverokkal, hogy egy párezer találatos SMS játéknál is már hányszorosa jön vissza a nyereménynek.
    De akkor is szemétség.
    Kisnyugdíjas örül a 10.000 forintjának, aztán lesheti a 30.000-es telefonszámlát.
    A kérdések meg gagyik, azt vágom miért, de így még az se élvezi a játékot aki nyer vele, hát még a nézők vagy nem beszélve csóri "műsorvezetőkről".
  • Aramir
    #69
    Lehet a fiacskája túlsok szextelefont hív :D
    Egyébként azt te sem gondoltad komolyan, hogy majd helyi hívások árán nyerhetsz több tízezret :)
    A kérdések meg azért gagyik, hogy minnél többen hívják őket :P
  • Inquisitor
    #68
    Azért hihetetlen. Szerintem egy csomó család megy csődbe ezek miatt a hülye SMS meg Telefonos játékok miatt. Múltkor is valaki ott örömködött a nyereménynek, mert "valamiért olyan sok a telefonszámla mostanában ... de jó, hogy nyertem, már annyit hívtam magukat"
    Senkinek sem tánik fel a felirat a kép alján?
    240Ft+Áfa/Perc meg 160Ft+áfa/SMS stb.????

    De ha ezeken túl teszem magamat, akkor is dühítő, hogy übergagyi műsorvezetők, érdektelen vacak műsort vezetnek, és olyan istentelen gagyi kérdések vannak ... Rózsa Gyurinál még 20Ft-os kérdésnek se mentek volna el. :(
  • winnie
    #67
    Ezekkel szárják el a műsort,

    nem érted. ez olyan, mint a délelőtti teleshop ajánlók. észre kell venni, hogy ezt kvázi reklámműsorként kell kezelni. a tévék felesleges műsorideját vásárolja meg a cég. (amikor nem lenne semmi - illetve csak veszteségesen adható műsor lenne)
  • Aramir
    #66
    UPC-t kikötetted, antennával fogod az RTL-t, TV2-t és az m1-et, így legalább olcsóbban nézheted az ilyen játékokat :D
  • Vlala #65
    a legnagyobb baj, hogy egyre több csatornán, egyer több ilyen adás van, lassan a Private Goldon is meg kell tippelni, hogy egy adott dolog hány centi.
    Ezekkel szárják el a műsort, amikor az egyiken ez megy, rendszuerint átkapcsolok, de amikor a másikon, harmadikon, n-ediken is, akkor már kedvem lenne beleállítani a távkapcsolót a képcsőbe.

    És az a poén, hogy erre fizetünk havi 3300-at a UPC-nek.
  • Aramir
    #64
    Hehe, még a kocsit is visszavették :D
  • winnie
    #63
    sorry, tényleg nem neked címeztem. (a bb érdekes dolog, hiszen ott fordult elő az a nonszensz, hogy a sajtó hozta a baromi nagy spanyolviaszt, hogy a nyeremény bruttó. erre a tv2 bekeményített és azt mondták, hogy márpedig nettó lesz - az is lett:)

    aki tanult adózástant, vagy nyert már az testközelből tapasztalja ezeket a szabályokat.
  • Aramir
    #62
    Egyébként meg:
    http://www.sztaki.hu/providers/torvenytar/jog_02/jog_0225.htm
  • Aramir
    #61
    Nem én mondtam az áfát, ne nekem írd.
    Mint mondtam én is úgy tudtam, hogy közel a felét leszedik, mert végülis jövedelem. Amit nem tudtam, hogy ez meg a nyereményadó nem ugyanaz.
    Egyébként itt említik e BB-t és a VV-t, és ezeknél is nyereményadót ír a srác, de akkor ezekszerint tévessen:
    http://www.nethirlap.hu/forum-mod.php?m=32001
  • winnie
    #60
    jajj, gyerekek, ne keverjétek már!

    pláne ilyen baromságokat, hogy áfa. anyám! (nagyon ritkán? majdnem mindig! a tévék szeretnek minél nagyobb összegekkel villogni, de ezek mind-mind bruttók. ld az áll az alku 50M-ja, vagy a VV 20M-ja)

    ha valaki egy nyereményJÁTÉKban nyer kisebb-nagyobb összeget (kapcsoltam, legyen ön is milliomos, tudomisén) (és itt a játékon van a hangsúly!), akkor 40% SZJA, tehát személyi jövedelmadó kerül levonásra a nyereményből, hiszen jövedelemjellegű tevékenységre tett szert. a 40% egy feltételezett afósáv százaléka - így, ha a nyertes más, alacsonyabb sáv szerint adózik, akkor a különbözetet (felét, negyedét) visszaigényelheti adóbevalláskor az apeh-től.

    (vagyis, aki a legyen ön is milliomosba nyer 1,5M forintot, az csak 900ezret kap kézhez)

    a nyereményadó az más tészta. azt azon sorsolásokkor kell fizetni, amelyek a szerencsejáték törvény hatása alá esnek. ld. lottó - viszont a szerencsejáték rt., mint az a szabályzatában is megtalálható, átvállalja a nyereményadó kifizetését az állam felé.
  • Aramir
    #59
    Hm... Hát most hogy rákerestem a googlen, több helyen is 20%-ot emlegetnek, de az nem áfa, hanem nyereményadó.
  • Tufa
    #58
    max az áfát vonják le, de azt is nagyonnagyon ritkán...
  • Aramir
    #57
    Te mennyiről tudsz?
  • Tufa
    #56
    40%? ugyanmár...
  • ghost cb
    #55
    Ha már idézel, akkor a teljeset idézd mert ez is oda tartozik:
    "Az átverés? Ott meg mindig előre megbeszélik valamelyik kollégával, hogy mondja be a tvben a megoldást, mint telefonáló?
    Szerintem mindenbe lehet csalást képzelni."
  • Aramir
    #54
    Így tudtam én is, hogy kb a felét leadózod, csak azt nem tudtam, hogy ezek bruttó vagy nettó nyeremények de azért a "jó ha 100e forint lesz" kijelentés egy kicsit durva volt.
  • Aramir
    #53
    Tudom, de én a főnyereményről beszéltem. De az a 20-30 ezer sem rossz, csak dühitő lehet, hogy "már majdnem megvolt" :D
  • winnie
    #52
    nyerni nyersz, csak nem a nagy pénzt. pár 10ezret akkor is kapsz, ha nem találod el a jokert. (amúgy érdemes megnézni, hogy pl. a sat1-en mennyivel intelligensebb a hasonló típusú játékok műsorvezetése)
  • winnie
    #51
    a szerencsejáték rt. az más.

    a tévében (szinte) mindenhol bruttó összeg van - itt biztosan. (ezért jó a tárgynyeremény, azt nem kell leadózni)

    a 2M 40%-át lecsippentik adónak, de annak a 40%-nak a felét vissza lehet igényelni az apeh-től, ha a kereseted egy bizonyos éves összeg alatt van.
  • Aramir
    #50
    Ha olyan szerencséd van, hogy bekerülsz a műsorba, és vagy olyan okos, hogy a megfelelő megoldást mond, utánna meg van olyan kurvanagy szerencséd, hogy a 4*4-es mezőn eltaláld a három jokert, akkor nyerhetsz
  • Aramir
    #49
    Hát igen, asszem a lottonál meg a sorsjegyeknél is feltüntetik, hogy adózott nyeremény (gyk a Szerencsejáték RT fizeti a nyeremény utáni adót, vagy valami hasonló). Kérdés, hogy itt is így van-e?
  • Taranov
    #48
    Nem hinném, ha megnyered, megkapod, de nem nagyon nyered meg.
  • Aramir
    #47
    Nyertél már?
  • Hixer
    #46
    Azt persze gondolom senki se tudja hogy a 2 milka amit nyer mire kézhez kapja jó ha 100e forint lesza sok mittomén miféle díj miatt...
  • winnie
    #45
    nem tudja sehonnan, csak irigykedik. a viasaton volt egy másik cég, akik tényleg saját betelefonálókat alkalmaztak, de valamelyik bulvárlap lebuktatta őket. ezeknek felesleges csalniuk a betelefonálókkal, hiszen annyian hívják őket, hogy simán le lehet passzolni a bevételből pár tíz vagy százezer forintot.

    az azért jelent valamit, hogy a hálózat tévén indultak, és már az mtv-n is nyomják.

    a szerencsejáték mindig is magas mgtérülési rátávaL kecsegtetett. ha valaki talál egy piaci rést, akkor meggazdagszik.

  • Aramir
    #44
    Ezt te honnan tudod?
  • Aramir
    #43
    Ezt a betüsorost nem ismerem. Melyik ez? Amikor vonalakkal vannak összekötve a betük és egy szót kell kitalálni?
  • Sephi
    #42
    Van egy betusor. Mindig tobb megoldas lehet es ez a csel mert akor fogadjak el amikor akarjak erted?

    Ez itt az atveres.
  • ffxi
    #41
    Rohadék pénznyelők, nem tudjátok, hogy mennyi bunda van ebben? Néha a saját emberüket rakják be, és az mondjon rossz választ, hogy minket, hiszékeny civileket átverjenek, és mondjuk magunkba: hogy milyen hülye ez az ember és betelefonálunk. S ott a nyereségük! Szemét banda az egész
  • winnie
    #40
    igazad van, persze. egy szóval sem mondtam, hogy nézek ilyesmit, vagy sms-ezek. de valakinek biztos okozott már örömöt:)
  • vezeték
    #39
    inkjább adjanak sok jópofa reklámot mint német adokon, vagy ne legyenek ilyen drágák az emelt dijas sms-ek.. még normál dijasokra se nagony küldök sms-t.....nem hogy 240 ft :O
  • winnie
    #38
    Ezek is idegelnek meg az, hogy az aranycsirkés szavazás is emelt díjjas volt mindenből csak pénzt akarak kihúzni

    nem értelek. ezt a műfajt sorsjegynek, nyereménysorsolásnak, tombolának nevezik. beszedik a jelentkezőktől a pént, és annak egy részét odaadják valakinek. egy sms-sel veszel 160 forintos sorsjegyet, aztán vagy nyersz, vagy nem. lottó, totó, kaszinó. ezek mind a pénzt akarják kihúzni az emberből.

    azt viszont tényleg nem szokták mondani, de érdemes észben tartani. játszani nem kötelező. aranycsirke? volt olyan, aki nézte? még szép, hogy mindent megtesz az rtl, hogy növelje a bevételét, hiszen nyereségorientált cég. (aki kereskedelmi tévét néz, az ne legyen álszent és meglepett, hisz tudja, hogy mire számíthat
  • winnie
    #37
    Meg van, hogy várnak 4 percet, és végig mondja, hogy "és Ön miért nem telefonál?", "Most nyerhet, csak telefonáljon" stb. stb. közben már tuti egy csomóan telefonáltak.

    persze, de ezt mindenki tudja. vazz, szegény műsorvezetőknek 2-3 órát kellene megállás nélkül beszélni - jóhogy már ilyesmit mondanak:)
  • DBoy
    #36
    Ma nyertek az ATVn...
    Épp néztem. :D
    a csaj ugy mondta meg az utolsó választ, hogy letelt már 2mp e az idő mégis odadták a 2 millát neki... :\
    most nem jokeres hanem 5 kérdés volt amiből 4 et kellet megválaszolnia..
    sose nézem nem is tudtam hogy ott is van csak az mondta hogy JEHUU ma nem joker van... de télleg egyfolytába nyomják és szerintem a hangjukat szeretik... =)))
  • Random_
    #35
    Amúgy ha már el lett cseszve a cím vannak azok a hülye SMS játékok, hogy válaszold meg ezt meg azt és nyerhetsz bármit. Vagy küld el a bármilyen szót és nyerj egy hűtőt tele sajttal. Ezek is idegelnek meg az, hogy az aranycsirkés szavazás is emelt díjjas volt mindenből csak pénzt akarak kihúzni.
  • Taranov
    #34
    Igen, nagyon gáz. Ezek tényleg megfejthetetlenek.
    Meg van, hogy várnak 4 percet, és végig mondja, hogy "és Ön miért nem telefonál?", "Most nyerhet, csak telefonáljon" stb. stb. közben már tuti egy csomóan telefonáltak.
  • winnie
    #33
    Az átverés? Ott meg mindig előre megbeszélik valamelyik kollégával, hogy mondja be a tvben a megoldást, mint telefonáló?

    ó! ezek a hülye összeesküvés elméletek. a legyen ön is milliomosban pedig mindig stábtagok vannak, nem?:)

    teljesen real emberek nyerik meg a pénzt. simán megéri az ilyen műsor, hiszen a telefonkból per adás összejön pár millió forint - abból nem nagy cucc leadni pár százezret.

    Tehát 100 hogy nem viszi el a milliókat.

    csak minimális az esélye, de szerintem, ha valaki csakúgy nyer 10-20ezer forintot már az is megéri és akik nyernek jól is jön, hiszen nyilván nem a legtehetősebb réteg telefonál.
  • winnie
    #32
    Egyszerűen csak dühít, hogy ilyen létezik.

    miért zavar?

    van pár tízezer ember, aki nyert már ilyen játékokon - (bruttó) 10ezer, 100ezer vagy 1millió forintot - nem beszélve a kisebb nagyobb tárgynyereményekről.

    akkor tőlük is sajnálod a nyereményüket?