28
  • Equ
    #28
    Önmagadnak mondasz ellent...
    A vállalati user nt-xp váltástól megfeküdt, de a linux után pár nap alatt kiismerné magát windows-on. LOL :)))
  • Ceb
    #27
    Azért ne akarjuk már bemesélni h aki tud használni egy linuxot az nem ismeri ki magát egy windowson pár nap alatt.
    Egy átlag júzernek meg nem kellenek egyáltalán olyan mélyreható ismeretek egyik rendzserből se.
    Én meg nem 1 olyan felhasználót láttam vállalati környezetben aki még a jelszavát se bírja megjegyezni a felhasználónevével.
    Sőt már akkor is megfeküdt mikor Nt helyett Xp lett téve a gépére az neki már teljesen más és új volt. Az ilyennek nem tökmind1 melyiket nem tudja csak az 1ik olcsóbb.
  • Pheel
    #26
    Az egy dolog, hogy ismereteid szerint különálló termék, mégis része a megállapodásnak (és még jó pár másik MS program is, csak utána kellene nézned), azaz mint tanuló ingyen használhatod. Amit csinálsz vele, nem adhatod el. Egy legalapabb MS VS (1 nyelv támogatásával) 30k körül van, de ahol dolgozom, MSDN Universal előfizetés van. Tudom, hogy ez neked nem mond semmit, de a lényeg az, hogy körberöhöglek a BSAval együtt :-P
  • BlackRose
    #25
    Nem vagyok benne biztos, hogy az IHM mire vitte a Microsoftal a tárgyalásokat, de a Microsoft Academic License keretében, amit nem csak Magyarország, hanem elég sok ország aláírt a Microsoft-al, az egéssz MSDN csomagra van joguk az egyetemeknek és az egyetemistáknak, tutti azért mert a Microsoft érdeke minnél több fejlesztőt kaparintani a .NET-re és egyáltalán a Windows Platformra, maga a Windows és az Office nem lenne nekik érdekes, ugyanis itt azon a gyenge (az ő szempontjukból nézve) milliárdon kivül semmi mást nem kapnának, hidd el a Microsoft nem azért lett Microsoft mert ilyen rövidlátó politikát követett. Másrészt meg ki tudja, lehet, hogy az IHM tényleg valamit el... na de ezért nem lenne jó a Microsoftot hibáztatni vagy nem?
  • GulaSoft
    #24
    Te Pheel a visual studio mióta része a winfosnak meg az office-nak?
    Ismereteim szerint az egy teljesen külön álló termék, és azt nem használhatod ingyen mint tanuló, vagy oktató, és nem fejleszthetsz benne ingyen progikat amiket aztán jó pénzért rásózol a balekokra.
    Csak kénytelen vagy azt használni, mert a winfost sulykolták a fejedbe, meg a sok hülye vállalat "vezető"-nek a fejébe is.
    Na mármost miven a studió ára 150.000Ft remélem megvetted, mert különben kalóz verzóval dolgozol, és szólunk ám a BSA-nak!
  • Cat #23
    néha rakj már az irásaidba entereket, irtóra összefolyik, bele se kezdek elolvasni hiába tartom tartalmasnak
  • BlackRose
    #22
    "erdekes lenne megtudni, a felsooktatasi intezmenyekben tanulok hany szazaleka informatikus , vagy operacios rendszert buheralo hacker. mert szerintem a maradeknak siman jo egy "majom OS"..."

    igaz, éppen erről beszélek, és persze nem szeretném ha valaki félreértene, amikor majom OS-ről beszélek, ugyanis itt nem sértegetni akarok, hanem kifejezni azt, hogy nem szeretném és velem együtt hiszem a többi komoly informatikus és mégha UNIX beálítottságuak akkor még annyira sem, hogy holnap a Linux-ból is egy olyan rendszer legyen ahol wizardokkal megoldhatsz mindent szaktudás nélkül, de gyengén, vagyis rosszul, optimizáltlanul, gyenge biztonsággal stb., és ha netalán valami berezel, akkor egyedül csak úgy tudod megoldani, hogy vinyógyalú és ujratelepítés,... jobban szeretném ha szakértő sysadminek kezében működnének a dolgok ott ahol ez így kell, hogy legyen. A desktopon meg otthon meg be kell vallani, hogy a Windows az átlagusernek jobb mint a UNIX és jobb is marad. Te mint orvos sem szeretnéd, ha holnap csinálnának egy gépet amivel a titkárnő szívátűltetést vihet végbe, semmit sem tudván az orvostudományról... igaz, hogy míg a gép jó működne addig semmi gond, de ha valami netán berezelne akkor nem hiszem, hogy szeretnél a páciens helyébe lenni... hát ez kb. így van a Windows-al is, és minden más WIndows like OS-el is így lenne, nem szeretnél user lenni, pláne nem egy mission critical rendszerben, ha valami rosszra indul és a sysadmin csak annyit tud, hogy click a wizardra, aztán ha nem megy akkor meg újratelepítés. Persze van egy ágazat amit úgy hivnak, hogy autonomic computing és pl. az IBM igen is komolyan dolgozik rajta, ami a gépeknek egy fajta autonómiát adna, hogy a sysadmin-ok ne veszítség az idejüket a felesleges dolgokra, de ez nem lesz egyenlő a Windows wizárdaival, vagyis itt egy őnellenőrző és részben hibákat automatikussan kijavító rendszerről beszélünk de továbbá is érteni kell majd a dolgokhoz, csak éppen addigra más dolgokhoz... mert ugye a fejlődés egyrészt elkerülhetetlen, másrészt meg nem is szabad kerülni, de a UNIX nem is kerüli és azért is modern most is kb. 30 éve a születése után, mert a fejlődések nagyrészt UNIX-on kezdődnek (mert a technikai informatikusok - rendszerfejlesztők, hardwarefejlesztők és nem pedig business solution developerek - olvasd adatbázisra kapaszkodó kliensfejlesztők akik Windowson könnyebben boldogulnak - inkább UNIX-okon dolgoznak) és sokszor Windowson fejeződnek mert a vállalati megoldások Windows desktop-on működnek, esetleg a kiszolgálok UNIX-ossak amelyeken az adatbázisok futnak... de álltalában itt vége van mert a UNIX-ok a szervereket uralják a desktopot meg a Windows, és ez lehet, hogy jó is, persze a Windows törekszik minnél nagyobbat szakítani a szerverekből, a UNIX (Linux) meg a desktopból... de hát mindenki a saját zsebét nézi vagy nem? Persze már ahogyan mondtam a jövőben ezek a rendszerek együttműködése lesz a legfontossabb, ezt Bill Gates is mondta a közelmúltban és azt hiszem, hogy komolyan gondolta, persze itt mindenekelőtt a Webszolgátatások-ra gondolok és valszeg ő is arra gondolt, mert ezen keresztül minden fajta interoperabilitás egyszerűen megoldható. Na de ez már messze off topic.
  • tomo
    #21
    borszin es szag alapjan dontok, nem szamitastechnikai ismeretek alapjan.
  • Pheel
    #20
    "szerencsere en orvos vagyok"
    Azért nyugtass meg, hogy nem hagyod megrohadni azokat a betegeidet, akik nem a Linux és a nyílt forráskód elkötelezett hívei!
  • Pheel
    #19
    "szerencsere en orvos vagyok, es nem informatikabol elek. bar biztos idegesitene , ha nekem lehetne munkam mint nyilt forraskodu program fejleszto (ertsd magyar informatikus aki az alternativa kifejleszteseben segedkezhetne), de az allam msbe nyomna a penzt, ahelyett, hogy engem alkalmazna"
    El sem hinnéd, hogy hányan, de hányan élnek abból, hogy az MS az és olyan, ami és amilyen Magyarországon. Én például örülök neki, hogy van ez a szerződés, bár már végeztem az egyetemen. Amíg tanultam, éppen ennek a szerződésnek köszönhetően ismerkedhettem legálisan azzal a fejlesztőeszközzel (MS Visual Studio), amit mindennapi munkám során használok.

    A userek ritkán kerülnek úgy a számítógép közelébe a munkahelyükön, hogy még sosem láttak gépet. A tapasztalatok szerint úgy érkeznek eme nemes pillanathoz, hogy már van némi kialakult képük a számítógépről. Tudják mi az az ikon, ablak, start menü, passziánsz, viszont halvány fogalmuk sincs róla, hogy mi az a kernel vagy éppen mountolás. Mondjuk a driver szó is ismeretlenül hangzik nekik, az tény.
  • tomo
    #18
    szerencsere en orvos vagyok, es nem informatikabol elek. bar biztos idegesitene , ha nekem lehetne munkam mint nyilt forraskodu program fejleszto (ertsd magyar informatikus aki az alternativa kifejleszteseben segedkezhetne), de az allam msbe nyomna a penzt, ahelyett, hogy engem alkalmazna.

    es megis mikor fognak kilepni ebbol a helyzetbol, mert a berleti szerzodes miatt sosem lesz az ovek a termek, azt minden evben meg kell venni sulyos penzekert, vagy ha nem fizetnek, jon az eddig kedves aranyos hon szeretett ms, es leszedeti a kalozza valt termekeit az osszes geprol, amire azok felkerultek.

    es tovabbra sem mondta meg senki , hogy miert ne lenne jo a mezei felhasznalonak egy "majom OS". aki bele szeretne maszni a rendszerbe, az ugyis megtalalja a neki megfelelo rendszert.

    igenis egy windoz legalabb annyira majom , mint egy uhu, ha egy gepet eleteben eloszor lato juzer kerul ele. szal miert fizessunk olyanert ,ami soha nem lesz a mienk.

    erdekes lenne megtudni, a felsooktatasi intezmenyekben tanulok hany szazaleka informatikus , vagy operacios rendszert buheralo hacker. mert szerintem a maradeknak siman jo egy "majom OS"...
  • testerlnx
    #17
    Nagyjából egyet értek Veled, de persze messze nem mindenben :)
    Egyrészt nem csak az UHU-t kéne támogatni, másrészt, nyilván nem UHU licence-ekre kéne költeni az 1 miliárdot, hanem fejlesztésekre.
    Meg kellene vizsgálnia az IHM-nek, hogy a közigazgatásban milyen rendszerekre lenne szükség, és ezen rendszerek kifejlesztésére kellene pályázatokat kiírnia, amely pályázatokon a nyílt forráskódú rendszereket részesítenék előnyben (mindezt persze nem öncélúan, hanem azért mert szerintem egy ország sem engedhetné meg magának, hogy olyan rendszereket használjon a közigazgatásban amelyek nem kontrollálhatók, az m$ hiába enged bepillantani a kódjába, attól még egy állami szervezet nem tarthatja kontroll alatt a kiadott kódot, hiszen nem Ők fordítják... A másik dolog meg, hogy nem ártana szabványos text (xml) alapú dokumentumokat áramoltatni a közigazgatásban, melynek formátuma fölött szintén tudnak kontrolt gyakorolni, hiszen nem biztos, hogy célszerű lesz 5-10-25 év múlva egy bináris ki tudja majd mivel olvasható dokumentumokból álló tárházat létrehozni, stb, stb... hogy egyéb megfontolásokról ne is beszéljek)... Én a jövőt illetően nem hiszek, de azért reménykedem, hogy 70% alá fog csökkeni az m$ desktop, ha másban nem akkor a pici puha kapzsiságában bízok, hogy egyre keményebb lesz a BSA-val RIAA-val meg a többi aranyos kis cégecskével a jogtalan felhasználások ellen :)
  • BlackRose
    #16
    Egyetértek veled, hogy az Open Source közösségnek is kellene adni a pénzből...
    A pénzt meg hidd el, hogy a Microsoft nem viszi haza, ugyanis az MS befektetései a Magyar piacon sokkal nagyobbak mint amennyit az állam most it fizet nekik, és mivel ezek az egyetemisták túlnyomórésze nem az MS-nél fogja kamatoztatni tudását valamiképpen ahogyan ezt az előbbi hozzászólásomban is mondtam ez egy fajta invesztíció. Akármennyire is betörésre áll a Linux, el kell fogadni, hogy a Microsoft is itt lesz, lehet, hogy pl. 10 év múlva nem 95% piaccal, de azért nem hiszem, hogy 50% alatt, és ennek érdekében komolytalan lenne kizárni őket az egyetemről...
    És most te az UHU.nak adtál volna 1 milliárdot, hogy még majomabb OS-t csináljonak... na ne.
    Ja de most nézem miért "veszekszünk" itt mi Linuxosok ... igaz, hogy volt már olyan eset amikor engem MS ügynöknek neveztek... de az még nevetségesebb volt... na de lehet, hogy a VS2005 logo a hibás... de mit tehetek, ha egyszerűen szeretem a .NET-et és a VS-t, hogy miért, hát azért mert fantasztikus, annyira, hogy a Linuxba is bemászott Mono néven... igaz, hogy ezt szintén nem tartom jónak, na de mindegy.
  • testerlnx
    #15
    Nem véletlenül mondtam az UHU-t, most raktam fel az 1.2-t, és a Te szavaiddal élve igencsak 'Majom' OS, amúgy van még egy pár ilyen, amelyik egyre inkább az "is!" lesz (SuSE9.3, Mandrake, stb), ezek a distro-k AIX-re sose hasonlítottak :) De ott van a Gentoo a Slackware vagy a BSD-k amelyek még mindig nagyon tiszta technikai fületet biztosítanak kedven hacker-eik számára... De miért ne lehetne egy orvosnál egy 'Majom' UHU, vagy egy olyan egyetmistánál, aki csak az Office-t és az alapvető desktop funkciókat akarja elsajátítani? Aki meg nem éri be ennyivel annak meg direkt jobb egy *nix like rendszer... Szóval szerintem az államnak kutya kötelessége lenne a saját IT piacába benyomni a pénz ahogy a franciák és a németek is teszik. Persze felőlem biztosíthatnak m$ hozzáférést is ha akarnak, csak ne az Én pénzemen!! Amúgy meg ha vkinek van pénze új gépre (mert max 1.5 éve vásárolt géphez adják a cuccost!!), akkor abba egy OEM win lic belefért volna... Nah mind1, nem hinném, hogy meg tudnánk győzni egymást. Equ-t nem minősítem, lehet hogy látott már "vállalati" hálót, de hogy nem közelről, és OS-t közlről még kevesebbet az biztos ... A lényeg hogy ha az Én pénzemből a pici puhának jut akkor legalább annyit jutassanak az OpenSource rétegnek is!! Különben meg nagyon el vagyok keseredve, de hát ez van nem kéne híreket olvasnom...
  • BlackRose
    #14
    1 milliárd az kb. 4 millió EUR, és ez neked valamire való összeg ahhoz képest, hogy mennyi egyetemista kapja ingyen a software-t. Na ne nevetess már. A HUP-on meg jelen vagyok már egy huzamossabb ideje, trey-nek a napokban meggyűlt a baja éppen azért mert kitette a Windows Server 2003 SP1-ről a hír-t, aztán akadt néhány okoska aki lehülyézte meg stb. És nem kell siránkozni, mert ez az 1 milliárd az invesztíció, mert nem lehet a mai IT-ben Windows nélkül. És most ez nekem vagy neked tetszhet is meg nem is, de ez a reális világ. Mindenesetre én ahol tehetem Linuxolok, ahol nem ott meg miért kerülném a Windows-ot. Az orvosoknak meg jogászoknak jó a Linux... hát miért ne lenne én ezt nem is mondtam, de azért nem tudom elképzelni, hogy egy UNIX alapú rendszer amit informatikusok írtak és írnak informatikusoknak, hogy az egy majom OS legyen... na ne, Isten ments, rosszul érezném magamat, ha holnap mindenki Linux-on menne, hogy miért, hát azért mert, hogy ez legyen sajnos a helyzet olyan, hogy a Linuxnak elkellene veszítenie azt a tulajdonságát ami miatt sokan szeretik, és éppen ez miatt használjuk, mert nincs ránk erőszakolva, mert szabadon választhatjuk azt a disztrót amelyiket akarjuk, ha meg nem tetszik egyik sem akkor csinálhatunk magunknak egyet... na ezt egy jogász vagy egy doktor bácsi szerintem nem tudná értékelni és ezért ha a hasonló userek szükségleteit próbálná a Linux kielégíteni akkor már nem UNIX lenne, hanem semmi más mint egy ingyenes Windows klón... és ezt a UNIX-osok nem szeretnék még véletlenül sem.
  • tomo
    #13
    ihm cikk a hup on
  • tomo
    #12
    es azert fizetsz evi 1 milliardot , hogy a linux ne legyen "majom OS" ? nem draga mulatsag ez kicsiket?

    igenis az orvosnak jogasznak is tokeletesen jo egy linux a gepen egy openoffice.org gal. miert kene mindenkinek az oprendszerben turkalnia?

    szerintem skacok nezzetek be a www.hup.hu ra es ott terjesszetek az iget :P
  • BlackRose
    #11
    Ez csak egy dolog miatt nem rossz (nem mondom, hogy jó, de nem rossz) az pedig kimondottan az, hogy nem fognak a Linuxból majom OS-t csinálni (igaz, hogy sokan ezt próbálják), ami pedig a vállalati hálózatokat illeti... hát ott szerintem mindkettő megtalálja a helyét. Ha és még valamit a technikai egyetemisták nagy része Linux-ozik, meg sokan Solarisoznak is, mert a UNIX-ok mindég jobban alkalmazhatóak egy technikai környezetben (pl. több architektúrára léteznek, megismerheted őket sokkal jobban mert pl. a Linux és a BSD nyilt forrású, a Soláris meg nemsokára az lesz, de még ha nem is akkor is a Solaris, az AIX vagy a HP-UX aelyek a legelterjedteb UNIX-ok, 10-15.000 oldalas tökéletes dokumentációval megismerhetők a legaprobb részletekig. És persze a UNIX-ok mindég is közelebb álltak a technikai inteligenciához. Persze sokszor a Microsoft alkalmazások vállalati környezetben kitűnő megoldást jelentenek és ezért nem szabad ezt sem elkerülni, a .NET-et és a Java-t szerintem egyforma intenzitással kell tanulni az egyetemen. De mindez mellet sohasem fogom elfogadni, hogy pl. a jógászoknak vagy az orvosoknak Linux-al kell foglalkozniuk, mert nekik a Windows sokkal jobban megfelel. A Linux nem a Windows helyett van (és a többi UNIX sem) hanem azért van mert sok mindenben jobb a Windows-nál de sokmindenben nem jöhet számításba, ezért egyszerűen hülye duma, hogy az egyetemeken a Linux-ot kell nyomni, mert Equ-nak igaza van, hogy az átlagfelhasználók 99% Windows/Officet használ és a Linuxot nem értené meg soha, kivéve ha a Linuxból idővel nem faragnának idiot proof rendszert (mint amilyen a Windows), és én ezt semmi képpen sem támogatom és nem is szeretném. Ja és itt kérném, hogy konstruktív legyen a párbeszéd, mert én kb. úgy vagyok, hogy 80% a Windowsból élek, 15% Linux, 5% Solaris és AIX, de otthon 90% Linux és Solaris, 10% Windows van. Tehát kedves barátaim én kedvelem a UNIX-okat de a Windows is tökéletessen OK ott ahová szánták. Fordított már valaki XL C/C++ -al valamit AIX-en? Vagy tudja-e valaki, hogy mennyire Királyi pl. a SMIT? De szintén nagyon jó a Phython is, meg persze ,még sok más dolog is, mint pl. a .NET, mindennek megvan a helye és kölcsönössen segítik egymást egy tökéletesseb informatika irányában, most pl. a Microsoft fizetős és ezért szerintem jó, ha az egyetemisták ingyen hozzáférhetnek, a Linux meg szabad és ez már csak akarat kérdése. Mindenesetre nem szabad egyiket sem kizárni, és nem kell mindenkire ráerőszakolni a Linuxot, akinek tetszik az majd használja, aki meg nem tudja magától megérteni az előnyeit azt meg szerintem nem kell ebbe az irányba terelni. Csinálj valamit olyanra, hogy a majom is használhassa és akkor csak a majom fogja használni, nem kell a Linuxból mass productot csinálni, mert akkor a Windows-hoz hasonlóan elidegenedig a technikai inteligenciától... na mindegy, nekem ez a véleményem.
  • tomo
    #10
    akinek van openze egy szamitogepre , az meg tud venni egy oem windozt hozza.
    es mar bocsanat, de az allam egyenlo aranyban tamogatja az alternativ lehetoseget is? mikor kapott a linuxos tarsadalom/ceg akarmi 1 milliardot egy evben?

    nem tudom elkepzelni, hogy barmely vallatnal a munkastol az operacios rendszer behatobb ismeretet kovetelnek meg, mint ami ahoz szukseges hogy masolni tudjon par filet, es elinditani a vallati programot.

    es azt sem hiszem, hogy a vallalt magaval az oprendszerrel termelne. ezt kizartnak tartom. es az allam itt csak az oprendszert veszi meg (berli). szo sincs semilyen vallalti programrol.

    es igenis, ha egy oprendszerrol es irodai programcsomagrol beszelunk, akkor van alternativaja a windoz/m$ office parosnak.

    szal amit itt berel a kormany annak van alternativaja. OS/office.

    szerintem te vagy az aki nem latott meg mast eleteben, mint m$ termeket
  • Equ
    #9
    jó, te valószinűleg életedben nem láttál még vállalati hálózatot, igy inkább ne vitatkozzunk arról, hogy a linux milyen alternativája a windowsnak vállalati környezetben...

    De még ha az lenne is technikailag, akkor is teljesen mindegy, mert 99%-ban win-t használnak, igy ha azt nem tanultad meg, akkor mehetsz utcát söpörni.

    "vegye meg neki apukaja anyukaja."

    És, ha nem tudja? Ja értem. Tanuljon linuxot. Nem, baj ha semmire nem megy vele a világban, de jól megmutatta a mocskos kapitalista amerikának. LOL :))

    "a szamitogepes felhasznaloi ismeretek vizsgat (ecdl) nem kotik m$ termekek ismeretehez. szal a vallalat nem fogja kirohogni"

    :))))
    Lásd első mondatom.

    "eleg szomoru, hogy egy amerikai vallat zsebet tomik, holott lenne alternativa, ami az orszag fejlodeset segitene elo."

    Ezt melyik linux agymosó konferencián hallottad? :))
    A linux jelenleg fényévekre van a valós alternatívától. Sem otthon sem vállalati környezetben. (ti. a világ usereinek mondjuk 95%-nak számára)

    Megjegyzem itt jön képbe ez elvakultság, én azt mondom mindkettőt támogatni kell és majd a gyerek eldönti, ha elkezd dolgozni, hogy mit is használ (a cég ahova dolgozni ment...), míg te meg azt mondod, csak a linuxot kell támogatni. Utóbbi mellékesen a halvány reményt is elvenné az illetőtől, hogy valaha is boldoguljon, ha elhagyja az iskolapadot, de nem baj...
    Szerencsére van aki nem csak az orráig lát, igy ez az elképzelésed valószínűleg soha nem fog megvalósulni.
  • tomo
    #8
    elvakultsagrol inkabb te meselhetnel.
    azert fizessunk milliardokat (evente eddig 1milliard repult ki az ablakon), hogy a kedves diakok ne rettegjenek a warez windozuk miatt?
    vegye meg neki apukaja anyukaja. de ez, hogy egy amrikai ceg tartja markaban a magyar oktatast kicsit gaz helyzet.

    szerintem meg tokmindegy milyen oprendszert kezeleset tanulja meg, a grafikus felulet nagyon hasonlo mindenutt. a windoz melyebb ismeretet meg nem attol fogja megtanulni, hogy van neki draga penzert egy windoz a gepen.

    a szamitogepes felhasznaloi ismeretek vizsgat (ecdl) nem kotik m$ termekek ismeretehez. szal a vallalat nem fogja kirohogni.

    eleg szomoru, hogy egy amerikai vallat zsebet tomik, holott lenne alternativa, ami az orszag fejlodeset segitene elo.

  • Equ
    #7
    Marhaság. A windows-t és az office-t mindenképpen felrakja az diákok 99%-a. Legalább ezt most legálisan teheti és nem a rosszakaróin múlik, hogy felnyomják-e... A többi warez dolgot, mert nagyon nem kéne ide keverni, semmi köze a tanuláshoz.

    A linuxokat meg fel kell venni lehetőségkéne a listába ugyanúgy, mint a wineket. (máskérdés, hogy semmi értelme, csak azért lesz majd a listában, hogy a sok hülye befogja a száját. mintha csak a media player nélküli windows esetéről lenne szó, ugyanaz...)

    Ha meg csak a linuxot támogatnák, az lenne csak az igazi. Szerencsétlen gyerek kikerül az iskolából a valódi életbe aztán csak néz, hogy komolyabb win ismeret nélkül, mehet utcát söpörni, az uhu ismeretét meg a hajára kenheti, mert egy vállalatnál kiröhögnek vele. Ez lenne csak az igazi. Elvakultság rulez.
  • testerlnx
    #6
    "Az IHM célja, hogy a Tisztaszoftver Program technológiasemleges legyen, illetve, hogy elősegítse a nyílt forráskódú rendszerek terjedését az oktatásban is"
    Ez nem szúr szemet senkinek? Ha már ekkora lefizethető szemét banda az egész, akkor miért kell még a pofánkba is hazudnia?? Vagy tényleg nem tudják mi az a szabad szoftver, mert akkor húzzanak messzire az IHM-től, vagy az I-t cseréljék le a minisztérium nevében!!
    Szemét világban élünk, ahol minnél magasabb pozícióban van vki annál nagyobbat hazudhat, számonkérés nuku...
  • testerlnx
    #5
    Ebben semmi jó nincs, ilyen alapon bármely más gyártóval is köthettek volna szerződést, hiszen ha vki warezol, akkor nem csak m$ sftware-eket rak fel hanem pl Macromedai, Adobe, Ahead, stb... Különben meg inkább támogatták volna mondjuk az UHU-t, vagy csináltak volna maguknak egy saját distro-t vagy egy saját BSD-t, és azt nyomták volna annak akinek nincs pénze pici puhát venni... Minek bérelni, hogy utána megszokd, és ne legyen alternatíva számodra?
  • tomo
    #4
    FTeR , meselj kerlek, mi ebben a jo?
  • FTeR
    #3
    baz, nektek semmi sem jó
  • tomo
    #2
    tenyleg, mennyibe is kerult ez? megint 3 milliard, vagy most mar , hogy m$ nyeregben van megemelte az arakat?

    szokasos kerdes, hany magyar programozot lehetne ebbol felberelni , hogy irjanak egy oprendszert irodai csomaggal?

  • lokoto
    #1
    nagyon szép, de:
    - mennyibe is kerül ez az adófizetőknek?
    - elindítottak valamilyen programot ingyenes alternatíva kidolgozására? vagy majd megint 3év múlva lesz a kapkodás?