5328
A Biblia és a keresztény vallás értelmezése, gyere be ha van kérdésed, és válaszolj a feltttekre, ha szeretnél.
  • _Vegeta_
    #21
    Ha lenne vmi sejtesed a dologrol nem habognal badarsagokat. :)
  • [HUN]Crassus
    #20
    Istent a gazdagok talaltak ki ,hogy elhallgattasak a szegenyeket.......majd jo lesz nektek ha meghaltok a menyorszqagban csak amig itt vagytok a foldon azert gurizzetek nekunk es tomjetek tele a zsebeinket.....
  • kokaii
    #19
    Hmm.. Szerintem a Biblia esetében nem lehet különválasztani a szimbolikát a reális magyarázattól.
  • Takezó
    #18
    #7
  • kokaii
    #17
    © torrente ma 00:16 | Privát | Válasz | #260

    Ne haragudj ha megsértenélek (eszem ágában sincs), de te a Grimm mesékben is hiszel? Ezért jó a vallás, mert mindenre ki van találva egy mese. 300 és 1000 éves koruk között miért nem szülhettek a nők? Káin feleségétől miért lettek megint számontartva a nők? Hogy lehettek tiszták az akkori emberek, ha Káin megölte a fiútestvérét? Milyen nagyobb bűn kellett ahhoz, hogy később kialakuljon a vérfertőzés? Ebben a topicban befejeztem, majd átmegyek a másikba, ahol választ kapok kérdéseimre, mert ezek már tényleg nem ide valók és a téma meg érdekel.

    Válasz 'kokaii' üzenetére (#250)

    Válasz: Én csak annyit tudok írni, amit hallottam és amire emlékszem. Hogy 300 éves kortól lehetett-e szülni, azt nem tudom, de lehet...
    A tisztaság meg arra vonatkozik, hogy akkor mivel még elsQk voltak és nem volt annyi keveredés, még nem született fogyatékos gyerekük, ha családon belül szaporodtak. Genetikai tisztaság, nem lelki és erkölcsi... KésQbb azért alakult ki a vérfertQzés, mert már túl sok, millió és millió ember keveredett egymással. De ezt egy genetikus biztos el tudná mondani, tQlem ne várd :))
    Káin feleségétQl, talán azért mert fontos volt valamiért a magyarázat szempontjából. Nem ismerem a Bibliát sajnos, csak egyes dolgok ragadtak meg bennem, és csak azt tudom leírni amire emlékszem a misékbQl, vagy beszélgetésekbQl mikor tanítani próbáltak. A válaszokat én is keresem és örülnék, ha valaki elmagyarázna mindent.
  • Takezó
    #16
    Lehet idézőjel nélküli tudást is szerezni, és lehet vitázni felkészült vitapartnerekkel pl. a bibliával kapcsolatban...
  • kokaii
    #15
    nekem nincs nézetem :) nem vagyok vallásos, csak kiskoromban minden héten hordtak templomba, késQbb meg tanultam és hallottam is ezt azt.
    Nem vagyok hívQ, ateista sem. De szívesen beszélek róla, elmondom amit "tudok" és meghallgatom (olvasom) amit mások "tudnak" :)
    Egyetérteni senkivel nem akarok és vitázni sem, mert nincs egyikhez sem jogosultságom és értelmem :)
  • dunga
    #14
    oh sry
  • Sephi
    #13
    Mindgyart eloveszem a "Urlikulim Dama" -t es mindeki ekussol :D
  • _Vegeta_
    #12
    A "Forum kereso ertelmezese" topik nemlesz? Nagyon varom.

    Biblia totyik
  • dunga
    #11
    yah és útálom a sok kis divatrokker-sátánista barmot, akik azt sem tudyák, h mit beszélnek, csak kidekorálják magukat pentagramokkal, amiről szintúgy nem tudnak semmit...
  • The Garrett
    #10
    sok ilyen topikvan már .. pl biblia
  • Takezó
    #9
    hajjjajj, ezér kár volt és Jézus is azé feszíttette magát keresztre? :D
  • dunga
    #8
    nah akkor én leirom a nézeteimet, ha már van ilyen topic... :P
    Az én felfogásom szerint volt pár okosabb ember aki szegényebb volt, és pénzt akartak szerezni. Ők észrevették, hogy az emberek yobban befolyásolhatóak, ha valami természetfeletti lény, aki náluk erősebb, az parancsol nekik. Így azt tették amit 'Isten' kért. És természetesen pénzt is kértek mivel kellett Istennek egy ház, aztán birtok, stb. De miért kellene Isten és az emberek összekötőinek megvenni, odaajándékozni a földeket? Ők is u.o. emberek voltak, mint a többi. Szvsz a régi emberek tudatlansága miatt van ilyen vallás.

    Én vallom azt, hogy valamiben hinni kell, így hiszek az emberi értékekben, a képességekben. De szerintem sok az, amenynire befolyik az egyház az életbe.
  • Takezó
    #7
    nyah, itt csak az a gond, hogy el kék dönteni, hogy szimbolika, vagy pedig ilyen magyarázat? Ugyanis - legjobb tudomásom szerint - az előbbi áll fenn...
  • dunga
    #6
    nismit'
  • kokaii
    #5
    THANK YOU!! :)
  • kokaii
    #4
    Szóval akkor Torrentének válasz, hogy szaporodtak el az emberek:

    Régen a lányokat nem tartották nyilván, ezért nem hallottál róla, hogyan volt. Csak Éva van nyilvántartva, megnevezve, mert Q az elsQ. De volt nekik kb 12 lányuk is Káin és Ábelen kívql. Akkoriban az emberek, több mint ezer évig éltek. Még nem volt vérfertQzés, tiszták voltak az elsQ emberek és volt Káinnak és Ábelnek is sok sok gyerekük a húgaiktól. Kb 12 évesen szültek, akár 300 éves korukig. számold ki hány generáció, hány ember. Több falu is tele lett velük. Csak ez természetes és ezért nem beszélnek róla.
  • dunga
    #3
    nah hái'
    itt vivatkozhattok kedvetekre, de csak a moderálási szabályoknak megfelelően
  • kokaii
    #2
    hali
  • dunga
    #1
    hmm gyertek