5328
A Biblia és a keresztény vallás értelmezése, gyere be ha van kérdésed, és válaszolj a feltttekre, ha szeretnél.
  • Takezó
    #61
    A katolikus egyház tanítása szerint ez összeegyeztethető, az ott egy szimbólum, tehát valójában Isten megteremtette a Föld törvényeit, így elfogadható az evolúció is.
  • tigeroo
    #60
    jah, te a különböző mitológiákra gondolsz..??
    pl. a görög "főfőfőmukik" zeusz villámszórásával magyarázták a mennydörgést.
    könnyebb volt a "mese" oldalát megfogni az ismeretlennek, ez igaz.
    pl hogy a föld korong alakú, és aki eléri a végét az leesik a semmibe és egy nagy sárkány gyomrában végzi..
    hopp, erre jött az a kolumbusz kristóf nevű fazon..
    egyébként tudtátok hogy a karácsonyt azért találták ki a keresztény papok, mert pont akkor kezdődtek az éves pogány szertartások, stb.
    szal a karácsonyt azért tették év végére hogy a keresztény vallást népszerűsítsék az emberek előtt..
    szal volt pár furcsa dolog ...
  • tigeroo
    #59
    csak kötekedek:)
    de ha isten teremtette ádámot és évát, akkor az evolúció..??
    sok kérdés, ami kicsit ködös...még most is, 2004-ben
  • reménytelen
    #58
    Értelmezzük a Bibliát? Majd én megmondom, hogyan volt!
    Az ember kiafejlődött a civilizáció során, és Istent az ember teremtette, hogy legyen valaki, akiben lehet hinni! Azért van sok vallás, sok istennel!
  • Takezó
    #57
    Te mondtad, hogy ő votl az irányító... Hadd ne én magyarázzam már meg, mikor nem hiszek benne ;)
  • tigeroo
    #56
    ezt én is tudom. de az isten miből lett? :P
  • Takezó
    #55
    És ha "semmiből nem lesz valami", Isten hogy lett? Jah, hogy mindig is volt? Mennyivel könnyebb elhinni azt, hogy Isten volt mindörökké, mint azt, hogy a világegyetem?
  • Takezó
    #54
    A gond az, hogy Jézus létezése, illetve keresztrefeszítése történelmileg bizoyított ;)
  • Taranov
    #53
    Ez a mikrofonos mese nagyon fantáziadús :D
    Ez biztosan nem igaz.
  • Rafaelo
    #52
    A téma lezárva, nem küldhetsz több hozzászólást
  • tigeroo
    #51
    háttyátok bízni:D
    különben depis lezs :P
  • tigeroo
    #50
    szerintem (...) ne keverjük az 1házt a kereszténységgel:PPP
  • tigeroo
    #49
    Én hiszek istenben, mert semmiből nem lesz "valami" (az univerzum), szóval belegondoltok hogy van a világegyetem. belegondoltok hogy vajh' az hány éves lehet, és miből lett..? vagy utána is van egy magasabb szint, ahol már az isten áll..de ő honnan jött, hogy lett ennyi "anyag" ebben a "rohattnagy" térben.. ezen gondolkozzatok egy kicsit,bár furán írtam le:)
    öö a "hihetetlen!" c. magazinban (amit nagyon szeretek, nem tudok utána aludni, csak elmélkedem) volt egy cikk a bibliáról. abban olyasmit írtak hogy amikor isten maga elé állított két embert, beférkőzött a gondolataiba és "lediktálta" a bibliát nekik. de a sátán is ott ólálkodott, amikor isten elment, kicsit átírta azt. pl külömböző dátumokat illesztett az írásba, utalásokat a jövőre, a múltra. de ha létezik isten (mármint a keresztény oldalt megközelítve)
    azért volt pár pofára esés az évszázadok alatt: 1:amikor bebizonyították hogy a föld kissé gömb alakú.
    2: az UFO-k
    még valami: abban az ujságban volt egy írás a purgatóriumról /pokol/ is.
    pf már nememléxem pontosan, szal' sry a pontatlanságokért:))
    asszem szibériai-norvég tudósok elmentek kelet-szibériába, és elkezdtek fúrni ( olaj,vagy nem tom miért mentek oda, lehet vizsgálni a környéket, nememléxem) 3000m-nél a műszerek furcsán kezdtek el viselkedni.
    leküldtek egy szuper-hűdeállat-drágavót-netördel-mikrofont és felvették ezeket a különös zörejeket. a felvett hanganyagon több száz, több millió ember jajevszékelését, ordítását, nyöszörgését, szenvedését , fájdalmát, kínzását halották. azután amilyen gyorsan csak tudtak, elmentek onnan. később az oroszok felkeresték őket, hogyha ezt elmonnyák valakinek, meghalnak. azóta valamennyi tudós közülük amerikában él:P
    különös mi..? [jó topic]
  • Cat #48
    tökigaza van
  • kokaii
    #47
  • kokaii
    #46
    Nekem furcsa valami a Katolikus Egyházzal kapcsolatban. Miért van az, hogy a papok "túl jól" élnek? Kényelem, új kocsi, nyaralás, stb. A papok élet-körülményei (előbb említettek) a hívők adományából jön össze?

    Kedves Kérdező!

    Ezzel a kérdéssel az a gondom, hogy általánosít. Szerintem, nem lehet azt mondani, hogy "a papok túl jól élnek" vagy "a papok túl rosszul élnek", vagy "a papok átlagosan élnek".

    Minden bizonnyal vannak olyan papok, akik az átlagos magyar társadalmi szint fölött élnek, vannak, akik átlagos szinten, és vannak, akik az átlagos társadalmi szint alatt tengetik életüket.

    Mivel én magam is pap vagyok, ezért belülről látom a helyzetet. (Persze mondhatod azt is, hogy ezáltal elfogultan is :), de igyekszem objektív lenni.) Elég nagy különbséget látok a városban és vidéken élő papok életkörülményei között. Általában városban jobbak a körülmények. Ezen értem a lakóépület állagát, a fizetést, mindent. Vidéken lényegesen rosszabb a helyzet, bár ebben is nagyon nagy különbségek vannak, attól függően, hogy a katolikus közösség mennyire érzi magáénak a plébániát, egyházát.

    A kérdésed abból a szempontból fontos, hogy ezt minden papnak magának kell mérlegelnie, hogy a javakat, amiket kap, miként használja fel. Mennyire válik önzővé, az anyagi források rabjává, vagy mennyire tud "szegényen" élni, vagyis használni a rábízott javakat.

    Szerintem nem cél, hogy nyomorogjon a pap. Mindig lesz olyan szegény sorsú ember, aki nála is szegényebb, ez nem jelenti azt, hogy autóját, lakását, mindenét el kell adnia és szétosztania...

    Aki emiatt hagyja el az Egyházat, annak csak azt tudom mondani, hogy tanulmányozza Assisi Szent Ferenc életét, aki amikor szembesült az egyház és az egyháziak gazdagságával, akkor nem elhagyta az egyházat, hanem igyekezett személyes példájával belülről megújítani azt. (Minden bántás nélkül írom, hogy szerintem ez a különbség a hitújítók és a szentek között.)

    Szeretettel: István atya (Csiga)

    forrás: http://www.plebania.net
  • kokaii
    #45
    Kedves Atya,
    Nagyon fontos dologban szeretnek valaszt kapni kerdesemre.
    Hogyan kell ertelmezni es felfogni a Szentharomsag
    tanitasat es letezeset.Elore is koszonom valaszat.
    Joe




    Kedves Kérdező!

    Én úgy tudom, hogy a Szentháromságot értelmezni lehet, felfogni azonban nem. Maga a szó: "Szentháromság" így nem szerepel a Szentírásban, de a szentháromsági személyekre(Atya, Fiú, Szentlélek) már rengeteg utalást találunk:

    Atya-Fiú - János evangéliumában: 3, 35; 5, 17; 5, 19-38; 6, 37-40;

    8, 28-30; 14, 6-14; 17, 1-26

    Atya -Fiú - Szentlélek - Máté evangéliumában: 28, 20; János evangéliumában: 14, 16-17; 16, 5-15;

    Jézus és a Szentlélek - János evangéliumában: 20, 22-23;

    A Szentírás és Jázus tanítása alapján valljuk, hogy Isten nem elszigetelten, magányosan létezik, hanem önmagában a szeretet személyes teljességét, mint Atya, Fiú és Szentlélek éli, s mint szeretet, a Fiú megtestesülésével, és a Szentlélek elküldésével közli magát a világgal. A Szentírás kijelentéseire támaszkodva az újszövetség szerzői együtt látják Isten háromságát és egységét. Ezt igazolják az un. szentháromsági formulák is:

    Mt 28, 19-20; Jn 16, 7-15; Róm 5, 1-5; 8, 14-17; Tit 3, 4-7

    A Szentháromság titkának hite a keresztény hit legvégső és legmélyebb alapja. Az emberi értelem számára azonban megközelíthetetlen titok, amit megfejteni semmiféle módon nem lehet, legfeljebb hasonlatokat tudunk róla mondani:

    pl. Nap- napsugár - és a meleg az arcomon

    három szál gyufa egy lánggal ég.

    Szeretettel: béla atya

    forrás: http://www.plebania.net
  • [HUN]Crassus
    #44
    az egesz biblia egy nagyon jol kitalalt story amivel a "por" nepet porazon lehet(ett) tartani........
  • kokaii
    #43
    lehet, hogy neked van igazad, lehet, hogy a másiknak, vagy a harmadiknak. Az igazságot ugyse tudja senki.
    Vitázni felesleges ezen.
    Mindenki abban hisz amiben akar.
    Te beszélgess azokkal itt, akik hozzád hasonlóan gondolkodnak, más meg azzal akivel megérti magát.
    MeggyQzni a saját igazáról senki senkit nem fog tudni. Nincs értelme.
    Viszont mindenki elmondhatja a véleményét.
    MINDENKINEK SZÓL: Kritizálni meg teljesen felesleges a másikat és megsérteni a maga hitében.
  • [HUN]Crassus
    #42
    figyelj mar en mondtam nem hiszek sem Istenben sem az allitolgaos fiaban........
  • Takezó
    #41
    jah, mondom, Jézus is azé feszíttette magát keresztre, hogy pénzt keressen vele ;)
  • [HUN]Crassus
    #40
    en meg abban vagyok tisztaban,hogy mi volt a cel az egesz Istenkultusz kitalalasanal..........
    termeszeti nepeknel mashogy megy,de egy fejlett civilizacioban mar 2000evvel ezelott is a penz mozgatott mindent......
  • Takezó
    #39
    ó, félreértesz :) én nem hiszek a Menyországban se, csak - veled ellentétben - legalább tisztában vagyok azzal, hogy miben nem hiszek ;)
  • [HUN]Crassus
    #38
    kedves TAKEZO es VEGETA akkor sok szerencset kivanok nektek a menyorszaghoz.........ti meg a telapoban is biztos hisztek........
  • kokaii
    #37
    itt lehet az ottani fórumba regisztrálni és minden kérdésre választ kapni.
  • Takezó
    #36
    ajjajj, ez pontos információk nélkül asszem sehová nem vezetne
  • kokaii
    #35
    ...vagy csak nem értjük, mert még nem merültünk bele.
    valamikor az öbölháború idején olvastam a Bibliát és elég érdekes volt, hogy megtaláltam benne pontosan leírva mindent ami történik, épp csak a neve nem volt leírva a szaddamnak. De már akkor megtaláltam benne az amerikai tornyokat is és még sokmindent. ha valaki figyelmesen olvas, elQbb utóbb szerintem rájön, hogy érthetQ. de sajnos én nem olvastam többé, de majd veszek egyet és megint olvasgatom, mert olyan kevés dologra emlékszem.
    Viszont emlékeimbQl írok, ami már kb 20 éve történt,(kiskoromban) hogy amikor elmagyarázták hozzáértQk, akkor eléggé érthetQ volt. Egyedül, tudatlanul olvasva tényleg gyenge és pontatlannak tqnik. De hallottam olyan dolgokat is, hogy volt valami király, fogalmam nincs ki, aki kivett a Bibliából dolgokat,ami rá nézve rossz lett volna, hogy neki több haszna legyen belQle. SQt olyanokat is hallottam, hogy bizonyos tekercseket nem találtak még meg, amiknek pedig tudnak a létzezésérQl. És mindenkitQl bocs, ha nem jól írok valamit, de elég régi, homályos emlékek ezek, azóta nem foglalkoztam vele. Most viszont érdekel.
  • Takezó
    #34
    A gond az, hogy nem ez az egyetlen visszás, megmagyarázhatatlan dolog... Összességében pontatlan, gyenge írás...
  • Takezó
    #33
    A cinizmusoddal nem tudok vitatkozni, drága Mike ;) Esetleg felvilágosítanál,
  • kokaii
    #32
    Mint írtam én sem vagyok hívQ. Csak alapvetQ kultúra és érdeklQdés.
  • Mike at home
    #31
    a katolikus egyhaz pont a szegenysegerol hires
  • Mike at home
    #30
    a penznek?
    hat persze
  • Takezó
    #29
    Hát nekem biztos nem Esetleg bizonyos korokban valóban lehetett hasonló felhasználása a hitnek, illetve az egyháznak, de a megalapításakor, illetve az idő nagyrészébe köze nincs hozzá..
  • kokaii
    #28
    Hogy megismerd az alma ízét, bele kell harapnod és meg kell kóstolnod. (ez bármire vonatkozhat az élet minden reális területén is)

    Ezt a nyelvezetet használja a Biblia, ami szimbolikus és egyben realista is. Nem lehet dönteni szerintem.
  • Mike at home
    #27
    reg nevettem ekkorat, aranyos :DDDD
  • Mike at home
    #26
    annyira nem beszel am hulyeseget, csak egyeseknek a hit elhomalyositja a latasat
  • Takezó
    #25
    Csak döntsük el, hogy egyes dolgokat mivel is akarunk magyarázni ;)
  • Mike at home
    #24
    MEGALOL
  • Takezó
    #23
    ezek a beszólások nagyon viccesek :) nézzé utána, mielőtt mondasz valamit :)
  • Mike at home
    #22
    foleg az anyaszentegyhaz zsebet tomjetek meg jol