5328
A Biblia és a keresztény vallás értelmezése, gyere be ha van kérdésed, és válaszolj a feltttekre, ha szeretnél.
  • dunga
    #1
    hmm gyertek
  • kokaii
    #2
    hali
  • dunga
    #3
    nah hái'
    itt vivatkozhattok kedvetekre, de csak a moderálási szabályoknak megfelelően
  • kokaii
    #4
    Szóval akkor Torrentének válasz, hogy szaporodtak el az emberek:

    Régen a lányokat nem tartották nyilván, ezért nem hallottál róla, hogyan volt. Csak Éva van nyilvántartva, megnevezve, mert Q az elsQ. De volt nekik kb 12 lányuk is Káin és Ábelen kívql. Akkoriban az emberek, több mint ezer évig éltek. Még nem volt vérfertQzés, tiszták voltak az elsQ emberek és volt Káinnak és Ábelnek is sok sok gyerekük a húgaiktól. Kb 12 évesen szültek, akár 300 éves korukig. számold ki hány generáció, hány ember. Több falu is tele lett velük. Csak ez természetes és ezért nem beszélnek róla.
  • kokaii
    #5
    THANK YOU!! :)
  • dunga
    #6
    nismit'
  • Takezó
    #7
    nyah, itt csak az a gond, hogy el kék dönteni, hogy szimbolika, vagy pedig ilyen magyarázat? Ugyanis - legjobb tudomásom szerint - az előbbi áll fenn...
  • dunga
    #8
    nah akkor én leirom a nézeteimet, ha már van ilyen topic... :P
    Az én felfogásom szerint volt pár okosabb ember aki szegényebb volt, és pénzt akartak szerezni. Ők észrevették, hogy az emberek yobban befolyásolhatóak, ha valami természetfeletti lény, aki náluk erősebb, az parancsol nekik. Így azt tették amit 'Isten' kért. És természetesen pénzt is kértek mivel kellett Istennek egy ház, aztán birtok, stb. De miért kellene Isten és az emberek összekötőinek megvenni, odaajándékozni a földeket? Ők is u.o. emberek voltak, mint a többi. Szvsz a régi emberek tudatlansága miatt van ilyen vallás.

    Én vallom azt, hogy valamiben hinni kell, így hiszek az emberi értékekben, a képességekben. De szerintem sok az, amenynire befolyik az egyház az életbe.
  • Takezó
    #9
    hajjjajj, ezér kár volt és Jézus is azé feszíttette magát keresztre? :D
  • The Garrett
    #10
    sok ilyen topikvan már .. pl biblia
  • dunga
    #11
    yah és útálom a sok kis divatrokker-sátánista barmot, akik azt sem tudyák, h mit beszélnek, csak kidekorálják magukat pentagramokkal, amiről szintúgy nem tudnak semmit...
  • _Vegeta_
    #12
    A "Forum kereso ertelmezese" topik nemlesz? Nagyon varom.

    Biblia totyik
  • Sephi
    #13
    Mindgyart eloveszem a "Urlikulim Dama" -t es mindeki ekussol :D
  • dunga
    #14
    oh sry
  • kokaii
    #15
    nekem nincs nézetem :) nem vagyok vallásos, csak kiskoromban minden héten hordtak templomba, késQbb meg tanultam és hallottam is ezt azt.
    Nem vagyok hívQ, ateista sem. De szívesen beszélek róla, elmondom amit "tudok" és meghallgatom (olvasom) amit mások "tudnak" :)
    Egyetérteni senkivel nem akarok és vitázni sem, mert nincs egyikhez sem jogosultságom és értelmem :)
  • Takezó
    #16
    Lehet idézőjel nélküli tudást is szerezni, és lehet vitázni felkészült vitapartnerekkel pl. a bibliával kapcsolatban...
  • kokaii
    #17
    © torrente ma 00:16 | Privát | Válasz | #260

    Ne haragudj ha megsértenélek (eszem ágában sincs), de te a Grimm mesékben is hiszel? Ezért jó a vallás, mert mindenre ki van találva egy mese. 300 és 1000 éves koruk között miért nem szülhettek a nők? Káin feleségétől miért lettek megint számontartva a nők? Hogy lehettek tiszták az akkori emberek, ha Káin megölte a fiútestvérét? Milyen nagyobb bűn kellett ahhoz, hogy később kialakuljon a vérfertőzés? Ebben a topicban befejeztem, majd átmegyek a másikba, ahol választ kapok kérdéseimre, mert ezek már tényleg nem ide valók és a téma meg érdekel.

    Válasz 'kokaii' üzenetére (#250)

    Válasz: Én csak annyit tudok írni, amit hallottam és amire emlékszem. Hogy 300 éves kortól lehetett-e szülni, azt nem tudom, de lehet...
    A tisztaság meg arra vonatkozik, hogy akkor mivel még elsQk voltak és nem volt annyi keveredés, még nem született fogyatékos gyerekük, ha családon belül szaporodtak. Genetikai tisztaság, nem lelki és erkölcsi... KésQbb azért alakult ki a vérfertQzés, mert már túl sok, millió és millió ember keveredett egymással. De ezt egy genetikus biztos el tudná mondani, tQlem ne várd :))
    Káin feleségétQl, talán azért mert fontos volt valamiért a magyarázat szempontjából. Nem ismerem a Bibliát sajnos, csak egyes dolgok ragadtak meg bennem, és csak azt tudom leírni amire emlékszem a misékbQl, vagy beszélgetésekbQl mikor tanítani próbáltak. A válaszokat én is keresem és örülnék, ha valaki elmagyarázna mindent.
  • Takezó
    #18
    #7
  • kokaii
    #19
    Hmm.. Szerintem a Biblia esetében nem lehet különválasztani a szimbolikát a reális magyarázattól.
  • [HUN]Crassus
    #20
    Istent a gazdagok talaltak ki ,hogy elhallgattasak a szegenyeket.......majd jo lesz nektek ha meghaltok a menyorszqagban csak amig itt vagytok a foldon azert gurizzetek nekunk es tomjetek tele a zsebeinket.....
  • _Vegeta_
    #21
    Ha lenne vmi sejtesed a dologrol nem habognal badarsagokat. :)
  • Mike at home
    #22
    foleg az anyaszentegyhaz zsebet tomjetek meg jol
  • Takezó
    #23
    ezek a beszólások nagyon viccesek :) nézzé utána, mielőtt mondasz valamit :)
  • Mike at home
    #24
    MEGALOL
  • Takezó
    #25
    Csak döntsük el, hogy egyes dolgokat mivel is akarunk magyarázni ;)
  • Mike at home
    #26
    annyira nem beszel am hulyeseget, csak egyeseknek a hit elhomalyositja a latasat
  • Mike at home
    #27
    reg nevettem ekkorat, aranyos :DDDD
  • kokaii
    #28
    Hogy megismerd az alma ízét, bele kell harapnod és meg kell kóstolnod. (ez bármire vonatkozhat az élet minden reális területén is)

    Ezt a nyelvezetet használja a Biblia, ami szimbolikus és egyben realista is. Nem lehet dönteni szerintem.
  • Takezó
    #29
    Hát nekem biztos nem Esetleg bizonyos korokban valóban lehetett hasonló felhasználása a hitnek, illetve az egyháznak, de a megalapításakor, illetve az idő nagyrészébe köze nincs hozzá..
  • Mike at home
    #30
    a penznek?
    hat persze
  • Mike at home
    #31
    a katolikus egyhaz pont a szegenysegerol hires
  • kokaii
    #32
    Mint írtam én sem vagyok hívQ. Csak alapvetQ kultúra és érdeklQdés.
  • Takezó
    #33
    A cinizmusoddal nem tudok vitatkozni, drága Mike ;) Esetleg felvilágosítanál,
  • Takezó
    #34
    A gond az, hogy nem ez az egyetlen visszás, megmagyarázhatatlan dolog... Összességében pontatlan, gyenge írás...
  • kokaii
    #35
    ...vagy csak nem értjük, mert még nem merültünk bele.
    valamikor az öbölháború idején olvastam a Bibliát és elég érdekes volt, hogy megtaláltam benne pontosan leírva mindent ami történik, épp csak a neve nem volt leírva a szaddamnak. De már akkor megtaláltam benne az amerikai tornyokat is és még sokmindent. ha valaki figyelmesen olvas, elQbb utóbb szerintem rájön, hogy érthetQ. de sajnos én nem olvastam többé, de majd veszek egyet és megint olvasgatom, mert olyan kevés dologra emlékszem.
    Viszont emlékeimbQl írok, ami már kb 20 éve történt,(kiskoromban) hogy amikor elmagyarázták hozzáértQk, akkor eléggé érthetQ volt. Egyedül, tudatlanul olvasva tényleg gyenge és pontatlannak tqnik. De hallottam olyan dolgokat is, hogy volt valami király, fogalmam nincs ki, aki kivett a Bibliából dolgokat,ami rá nézve rossz lett volna, hogy neki több haszna legyen belQle. SQt olyanokat is hallottam, hogy bizonyos tekercseket nem találtak még meg, amiknek pedig tudnak a létzezésérQl. És mindenkitQl bocs, ha nem jól írok valamit, de elég régi, homályos emlékek ezek, azóta nem foglalkoztam vele. Most viszont érdekel.
  • Takezó
    #36
    ajjajj, ez pontos információk nélkül asszem sehová nem vezetne
  • kokaii
    #37
    itt lehet az ottani fórumba regisztrálni és minden kérdésre választ kapni.
  • [HUN]Crassus
    #38
    kedves TAKEZO es VEGETA akkor sok szerencset kivanok nektek a menyorszaghoz.........ti meg a telapoban is biztos hisztek........
  • Takezó
    #39
    ó, félreértesz :) én nem hiszek a Menyországban se, csak - veled ellentétben - legalább tisztában vagyok azzal, hogy miben nem hiszek ;)
  • [HUN]Crassus
    #40
    en meg abban vagyok tisztaban,hogy mi volt a cel az egesz Istenkultusz kitalalasanal..........
    termeszeti nepeknel mashogy megy,de egy fejlett civilizacioban mar 2000evvel ezelott is a penz mozgatott mindent......