54
  • Bal0924
    #54
    Tud valaki egy jó dragonball-os HUB-ot?
  • tomo
    #53
    mese habbal. ( vagy nagyon kicsi volt az oldalon az adatmennyiseg.)
  • Don Vito
    #52
    én hallottam olyat is, hogy egy srácnak a tesója a rendőrségen dolgozott mint admin, és éjszakai ügyeletbe volt vagy mi, és a srácnak volt egy sms-es filmletöltő oldalhoz jelszava, az admin gyerek meg mondta neki, hogy adja oda neki a jelszót, és egy éjszaka alatt letölti az egész site-ot, aztán meg lassan kiírogatják :) így is lett, irdatlan bűncselekményt követtek el a rendőrség számítógépén és hipergyors hálózatán :)
  • dnes82
    #51
    Valószínű, hogy fizetős volt, különben nem lett volna belőle rendörségi ügy. Csupán a tisztelt SG cikk író ezt nem hangsúlyozta, mitöbb összekötötte az esetet a Matrix hubéval, holott azt a gépet nem a hub miatt foglalták le. Az egész puszta félelemkeltés az SG részéről.
  • [HUN]Stanlee
    #50
    Kenez-t nem ismerem, de ha meglatnam az utcan... en ott lakom, ahol ez a *** es meg is van a velemenyem roluk.

    Egyebkent kivancsi lennek, ha kimennenek hozzajuk, barmelyik RENDOR-hoz, gondolom csak legalis dolgokat talalnak a gepukon, illetve egyetlen mp3-at, filmet nem talalnak a geoukon, vagy kiirva. Nevetsegesek!!!
  • Frank99
    #49
    majdha kimennek hozzád is, megtudod a tárgyaláson....
  • Majadi
    #48
    150 fő? Kobrettiék már megint lecsaptak egy nagyhalra.. Na mindegy, gondolom valahol a Móri gyilkosok is olvassák a cikket. Mosolyognak, pezsit isznak és helyeslik hogy ezek a bűntől fortyogó fiatalok végre megkapták a magukét. Copsrulez
  • tomo
    #47
    iromany gyorslinkek linksegerol
  • tomo
    #46
    a http link buntetendo, vagy a gyorslinkek is, mint pl ed2k linkek?
    :)
  • Frank99
    #45
    aki közzétesz, büntethető.
    ez vonatkozik a linkelésre is.
    a zene és film LETÖLTÉS legális.
    mást (szoftver, játék) sem közzétenni, sem pedig letölteni nem szabad.

  • crx
    #44
    Moron mi is a helytet kezd eltüni nemde. Na talán ijen esetekel kelene foglalkozni. Nem a 150 fös huball.
  • Undead
    #43
    áhhh. inkább nem is szólok, annyira idegesítő az ilyesmi, védtelen embereket támadják, az igazi bűnözőkre meg nem ugranak, félnek, hogy visszalőnek...
  • Undead
    #42
    ezek komolyan, szánalmasak, azt hiszik ezzel jót tesznek??!! pedig nagyon nem! az emberekkel szemben csak mégtöbb ellenszenvet váltanak ki! amíg nincs mindenkinek havi 500,000jövedelme, meg nincsenek tized ekkora árak, addig senkise fog legálisan vásárolni programokat, meg filmeket, meg zenét, főleg mivel a zene elvileg otthoni használatra már legális. ad 2, miért van a CD-n, DVD-n artisjus ha ugyan úgy bűntetik? ez annyira szánalmas, főleg, hogy mindenkinek kell fizetnie, aki veszi a cd-t, dvd-t, pedig ha saját dolgokat ír ki, akkor nem károsít senkit se... de baker, akkor legalább szednék le az artisjus-ot...
  • tomo
    #41
    a torrent mire is linkel? a torrent filera. a torrent file meg nem a warez cucc.
    ha elvisznek egy torrent szerver/dc hubot, es azon mas nincs , mint linux es a megfelelo ingyenes szerverprogramok (verlihub torrent tracker mysql adatbazis stb) akkor a szakerto ha megnezi, nem talal jogserto anyagot. vagyis vissza kell adjak a cuccot.

    kerdes hanyszor vetodhet a rendorseg arnyekra, amig felismeri, hogy a kedves jogvesztok felrevezetik, es beint nekik. (lasd holland peldat)
  • AdaKiller
    #40
    de anno nem azért csukták be az mp3pro-t mert linkelt?, a torrent is linkel. de ez csak feltevés:))). amúgy meg nem tudom mit verik a nyálukat, inkább menjenek elkapni a sok gyilkost, stb-t...
  • Frank99
    #39
    messze vagyunk mi még tőlük....
  • Emery
    #38
    A Holland fájlmegosztás második nagy napja
    Peladat lehetne venni...
  • Frank99
    #37
    és ki nem xarja le?

    Remélem, Kenéz hadnagy is Vásárhelyről, és eljön Keszthelyre privátként ahogy ígérte, és megkapja, amit ígértünk neki.....
  • Frank99
    #36
    de ez csak a zenére és filmre vonantkozik.
    Ezeket le lehet tölteni, de MINDENNEK a megosztása, feltöltése, pénzért vagy ingyen tökmindegy, ILLEGÁLIS!!!!!!!!!!!!!
  • irkab1rka
    #35
    Ecsím, nem képzeled, hogy egy magyar nyomozó oda mer menni hersegni a kopasz BMW-shez?? Saját főnökéhez! :)

    Amúgy kérek mindenkit, hogy vegye már észre, hogy a rendőrség is olvassa ezeket az oldalakat.
  • Egg
    #34
    Nagyon jó hogy erre költik az adófizetők pénzét nem pedig a gyilkosok,ámokfutók,maffiózok elkapására és likvidálására...
    Az igazi anyagi károkat sok adócsalások viszik el de pottyantunk rájuk..
    Aki meg valamit letölt mert érdekli nincs pénze megfizetni és csak ki akarja próbálni meghallgatni egyátalán,hogy milyen mert ha tényleg bejön neki akkor a legtöbb esetben megveszi...
  • tomo
    #33
    torrent sem illegalis, szal mi lenne vele? raadasul a szervereken nincs semmi, amit a kedves jogvesztok kárkent konyvelhetnenek el.
  • dondore
    #32
    torrentel mi van?
  • [HUN]PAStheLoD
    #31
    FTP-ken _MINDIG_ _MINDEN_ hamarabb fenn van mint DC-n, tehát a feltételezésed alapból minden realitást nélkülöz... mert a rls grp-k alapból feltolják saját affil site-jaikra és onnan a többi site szépen átszedi ..
  • vezeték
    #30
    jó, de pl van egy ilető akinek van annyi pénze hogy dcről normális sebssséggel(vagyis egy cdnyi anyag egykát óra alatt) letölti, majd azt felteszi valamilyen akár fizetős ftpre is, mert hisz pl nekem, letöltésem normálisan 60k lefele (512) de a dc ről mégis csak van hogy kifogok egy nagoyn lasssú szart...( az már az én problémám hogy a netem miatt csak passzív tudok lenni)
  • lamase
    #29
    pfffff
  • tomo
    #28
    almaidban szedik az ftp szerverek a dcrol a cuccot. inkabb forditva.
  • [HUN]Richard
    #27
    :) elolvastam a cikket
    Azért pofátlanság volt hogy a Matrixot kicsit bezárták, mert a sok felhasználo a többire zudult, alig lehetett bejutni az ismert hubokra :)

    Amugy aki a HUB proram mellett fizetős FTP-ét üzemeltett megérdemli. összeszedi a dc-ről az anyagot ingyen aztán meg eladja. Ehhez pofa kell

    Amugy jo fogás volt a 155 felhasználos hub. Ez nagyon micro hub
  • hiftu
    #26
    Állitólag nem a hub miatt gyilkolták le ezt a két szervert, hanem a fizetős ftp szerver miatt. Egész véletlenül és az üzemeltető baromsága miatt ez egybeesett. Igazából úgy néz ki, hogy manapság divat lett "közhasznú" szervezeteket létrehozni és mindenki feljelentgetni. Szerintem hozzunk létre egy "Elegünk van a drága software,film és zene vásárlásából". Egyébként az ilyen akciók úgysem fogják a felhasználókat jogtiszta programok, filmek, zenék vásárlására. Szerintem.
    Inkább nem vesznek semmit, mert nincs rá pénz. Az eredmény ugyanaz, a "közhangulat" süllyed. :)
  • Emery
    #25
    http://www.mancs.hu/index.php?gcPage=/public/hirek/hir.php&id=11169
  • Razgon
    #24
    Tényleg elég csak belépni és figyelni. Azonban ebben az esetben a rendőröknek is meg kell osztaniuk cuccot, és ebben az esetben bűncselekményt követnek el. Ha nem teszk, akkor csak log alapján lehet, ha nincs log, akkor meg...

    Nekem alapvetően az a hangnem nem tetszik, ahogyan ezekről az esetekről az SG ír.

  • klastrom
    #23
    Qrva annyát annak a rendőrnek ....
  • rocke
    #22
    ez ugy kezdodott, hogy faszsaga miatt egypar hubon banoltak egy rendort aki miutan turelmetlen is volt lassu letoltesei miatt, hadat uzent !
  • 12346
    #21
    picit sincs halálra ítélve. hubok is jönnek, mennek. ez meg vmi mikro hub volt:)
  • rutom
    #20
    Alul valaki irta, hogy kulfodon kellene DC hub-ot futtatni. Szerintem ez lenne a legjobb, mert ott nem tudja a rendorseg lefoglalni es a filecsere mar hiaba a magyar halon megy arra mar nincs ralatasa. Az ilyen DC++ hub-okon remelem nincs logolas, hogy ki milyen IP-vel mikor mit keresett es kezdett el letolteni. Mert ha nincs log, akkor a usereket se lehet visszakeresni. (Habar ugy remlik, hogy az userek IP cime lathato valahol es akkor mar csak le kell irni es lehet keresni az ISP-t,de ebben nem vagyok biztos) Errol tud valaki valamit?
  • SoDI---
    #19
    Pont fordítva.
    Megosztani illegális, letölteni legális.
    Ugyanis amikor megvetted a "ArtJuris-adós" CD-t/DVD-t, azzal megvetted a letöltött film/zene otthoni lejátszására a jogdíjakat is.
  • hiftu
    #18
    Teddy: Sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy nem legális a megosztás. (Nem vagyok benne a jogtudományban, csupán hallottam okosabb emberektől.) Az a helyzet, hogy audio és video anyagok megosztása szabad lenne, mert egy másolattal azt csinálsz amit akarsz. (ezért van az irható CD/DVD-n ArtJuris-os adó) Letölteni viszont már tilos. Igy találták ki a törvényeket.
    Softwarenek már a megosztása is alapban illegális.
  • TeDDyRuSh
    #17
    Sztm azt kellene nagyító alá tenni,h egyáltalán illegális e maga a fájlcsereberélés. Nem értem milyen jogon szolnak bele,h én kinek mit adok oda.Nem történik kereskedelem,hanem egy közösség osztja meg egymás között a cuccait.Ebből érdemes lenne egy precedens pert nyomni amerikában. Bár jelzem,nem vok otthon a témában!
  • zolcsika
    #16
    Szerintem az egész DC elleni "hadjárat" semmit sem ér! Maximum egyszer arra ébredünk,hogy a DC legújabb verziója nema DC nevet fogja viselni. A NET lényege az adatcsere,az ilyen jellegű csere-bere azért tíltott,mert nem ellenőrizhető (mikoris még a Media Player is adatokat kült a Microsoft-nak!!!)
    Nem azért,de is ismerek rendőr gyereket aki minden nap rack-kel indul munkába és délután már írja is serényen a DVD-det.
  • Robox
    #15
    Hát mit mondjak erre ez már geciség sorra minden megszünik! Ez szánalmas inkább avval foglalkoznának hogy egy átlag magyar embernek ne havi 50000 ft fizetése legyen mint a kedves képviselöknek akiknak havi 500 000 ft körül van és akkor a magyar ember nem erre szorulna hanem megvané ami kell!