9
  • echo
    #9
    Egyébként nyugati egyetemeken részben vannak digitalizálva dolgok, de csak az odajáró hallgatók férhetnek hozzá... Valamennyire megértem, hogy nem tehetik publikussá az átok kiadók miatt, de azért elég dühítő, hogy itt senyved az ember a hazai közoktatásban, nincs könyv a könyvtárban és a kintiek meg ahhoz sem engedik hozzáférni ami digitalizáva van. Az egyedüli szerencse, hogy feltalálták a fénymásolót, mert így legalább kézről kézre terjedhetnek a dolgok... Vagy végül is ott az amazon és győzd fizetni, ha egyáltalán nyomásban van épp ami kell...
  • Morgoth
    #8
    ne izguljatok! wzwk csak az első lépések.
    Lassan, de biztosan. mondta a teknős.
    nem kell olyan sokat várni és minden oldalt olyan nyelvre fordítasz le, amilyenre csak akarod. És akkor majd nem kell annyi pénzt elvernünk nekünk is a szkennelésre mint amennyit ezek elvernek.
    Szegény ország vagyunk. Igaz nagy szellemi, irodalmi adotságokkal, de szegények.
    na nem sírok tovább, nekem ez a lépés tetszik még az amcsik tól is.
  • Balo
    #7
    Az a szomorú, ha egy hazai szerző művét digitalizálni akarnák, nem a köz hasznát nézné a jogtulajdonos, hanem hogy mennyit kaszírozhat vele...
  • k0zi
    #6
    Mit vártál? Hogy 2004. május 1-től minden EU-s honlapon lesz magyar nyelvű rész is? :)
    Szerintem 2010-ben se lesznek kész...
  • Praetor
    #5
    A franciák ne rinyáljanak, hanem ha hátrányban érzik magukat, akkor digitalizálják ők is a könyveket.

    Magyarország meg említést sem érdemel. A kormányzat hanyagsága miatt még a hivatalos EU-s honlapok nagy része sem érhető el magyar nyelven. Ez szerintem szégyen, és hátráltatja a Magyar állampolgárok ügyintézését és jogainak érvényesítését.
  • Béla bácsi
    #4
    Nagyon helyes, én is teszek fel a netre digitalizálva ezt-azt.
  • valamit
    #3
    Hát még a nálunknál is szegényebb országok, ráadásul a netes hozzáférés ára gyorsabban esik jelenleg mint a könyveké :(/:)
  • echo
    #2
    Az igazán elkeserítő az idegen nyelvű szakirodalom itthoni hozzáférhetetlensége. A könyvtárak nem vagy alig vásárolnak és a folyóirat-előfizetések is elkeserítők. Szóval a kis csóró magyarország minden képppen csak jól jár ezzel a dologgal szvsz.
  • Güzüke
    #1
    A kultúra "közkincs", ha bemegyek a könyvtárba, "ingyen" elolvashatom a műveket, bezzeg az interneten már nem tehető közzé teljes terjedelmükben. Amúgy azt a 90 évet mindig is soknak tartottam...