31
  • Mice
    #31
    akaratlanul két tök uolyan egyedet létrehoznia
  • HUmanEmber41st
    #30
    Szóval jó lenne hallani valami TÉNYLEG ÚJ dologról is...
    Jah, ha nem találnak fel semmit, akkor jó lesz valami
    üres "szenzáció"..
  • benli
    #29
    Ez ugye nem viasz spanyolból! Mit is mondhatnék Ó drága bogaram.
  • dez
    #28
    Olyan jellegű, csak mostanában az ilyen jellegű dolgok jó része némileg félrevezető is egyben, ami enyhén a "szent céllal" szemben áll.
  • dez
    #27
    Mármint mi sikerül?

    Mostanában igen gyakoriak a feltűnéskeltő címek, ne mondd, hogy nem vetted még észre. Ebben az esetben nem nagyon lehetett volna máshogy megfogalmazni, akaratlanul is azt sugallja, mintha ez a dolog hűen leutánozna egy igazi csápot. Ezt a téves sugalmazást erősíti az első mondat is, tehát hogy érzékelőkkel lenne teletömve (pedig csak 2-3 behajlás-mérő van benne), és hogy antenna lenne, pedig semmi köze egy antennához (miközben az igazi csáp képes mágneses térerősség-változásokat is érzékelni). A valóságban nagyon távol áll ez egy igazi csáptól, és persze az egész egy igazi csótánytól.
  • lpmorpheus
    #26
    Szerintem ez a cikk azoknak szól, akik még nem hallottak és nem is gondoltak ilyesféle eljárásra érzékelés szempontjából. Szerintem fölösleges azon vitatkozni, hogy most mekkora nagy szenzáció ez, vagy sem. Itt egyáltalán nem az a lényeg. ez inkább ismeretterjesztő jellegű.
  • Mice
    #25
    sok millóbol egyszer szerintem a természetnek is sikerül

    léci adj másik címet ennek a cikknek
  • asdefge
    #24
    Bionika. A tudomány eme érdekes, de annál kifejezőbb nevű ágát ismerik ezek a versenyzők?
  • Kalwa
    #23
    A robotnál már csak az a három egyén szánalmasabb a képen...
  • dez
    #22
    A természetben hol van klónozás? (Mellesleg a klónozás sem egy nagy dolog technikailag: maguk a kutatók mutogatták, hogy nem kell hozzá más, csak 1-2 minden normális biológiai laborban meglévő mechanikus szerszám.)

    Amúgy ha még tényleg lemásoltak volna egy rovar-csápot annak minden képességével! Az már tényleg komoly hír lenne.
  • dez
    #21
    Aki még semmit (se ilyesmit, se mást) nem épített, annak talán "érdekesség"... De talán nem ennek kellene lenni a mércének. Hanem ha valami tényleg érdekes. Vagyis, nem az ilyesmi hírrel van a baj, hanem ha valami hihetetlen újításnak, szenzációnak van beállítva, meg az ilyen "esztelen" címekkel. Engem zavarnak, ennyi. Lehet, hogy téged nem.
  • Mice
    #20
    a bariklónozást is a természettől és akkor ez sem volt pár éve érdekesség.

    hűde megmondta!
  • Mice
    #19
    én speciel nem emléxem, hogy hüledeztem volna csak azt mondtam érdekes, de egyébként igen, egy darabot sem építettem még. Nem vonz a téma, hogy hobbiként ilyesmivel molyoljak
  • HUmanEmber41st
    #18
    Jah véreskezű moderátorok...mennyi ártatlan viccemet kimoderálták.. ehh
  • Tetsuo
    #17
    Hú de későn feküdtél, ha vége lesz a fatáv ingyenességnek én is így fogok. :(

    Azért remélem ennél jobban nem bulvárosodik az sg! Most bevallom nálam az elsők között van, de a bulvárcikkektől undorodom. A fórum részén viszont van mit javítani.. (mármint a színvonalon), de arról nem a szerkesztők tehetnek.
  • HUmanEmber41st
    #16
    Jól mondod Dez!
    És ez sem valami új dolog, hiszen a csótányokról lesték le...
  • dez
    #15
    Én speciel építgettem már pár dolgot csak úgy hobbiból. (De tudós az nem vagyok.) Te még semmit?

    A szenzációról annyit, hogy ma szinte minden média bulvárosodik (bulvár = olcsó szenzációk üveges tekintetűeknek). Ha másban épp nem, a címekben már szinte mindíg. (Ezt most is megfigyelheted. Erre kapja oda a fejét az egyszeri olvasó.) A Blikk-ben csak az az érdekes, hogy az már nagyjából a legalsó határ.

    Amit írok persze nem nagy felfedezés, egyszerű tény. Ez van. De azért csak nem kell minden olvasónak olyannak lennie, aki erre elkezd hüledezni, hogy "hú, de kafa! egy újabb tudományos áttörés! milyen okos bácsik!"..
  • Mice
    #14
    azért kiváncsi lennék magától hányan legóznák össze az erkélyen az sg tudósai közül...

    mellesleg szenzációhoz menj a blikkhez ott szoktak ilyen barom titulust adni egy "cikknek"

    itt általában érdekességek szoktak lenni
  • Flashy
    #13
    áh, csak csápolni tud? :D
  • dez
    #12
    Nem akarok feleslegesen vitatkozni, de én arra utaltam, hogy semmiből sem áll egy ilyen összedobni. De attól még hiába állnak majd sorba náluk a szponzorok, jelentősebben továbblépni ugyanúgy nem fognak tudni, mint a többiek, mert az már 1-2 nagyságrenddel nehezebb ügy. (Mondjuk ezt nem kell a szponzorok orrára kötni - ha már maguktól nem tudják.)
  • Shadow_THH
    #11
    ez hír? nekünk tele van a spájzunk ilyenekkel, alig birjuk irtani őket
  • nemcsakfeel
    #10
    kezdők.
  • CAD
    #9
    Ahogy irtak valahol el kell kezdeni es ha az indulaskor nem tamogatjuk az ilyen elkepzeleseket, akkor abbol nagyobb volumenu dolog soha nem lesz.

    Reklamra meg azert van szukseg, mert igy tudnak szponzorakat felhajtani, ami eleg eros alappillere egy K+F... ennyi.
  • dez
    #8
    Azok azért nem csak egy jó, de viszonylag egyszerű ötleten múltak szerintem. Szal egy ilyen tapogatózó porszívót minden hobbista (de rég láttam ezt a szót) tudna eszkábálni. Lehet, hogy csináltak is már egyesek, pl. csak úgy poénból, de nem gondolták, hogy világgá kellene kürtölni. Na persze ők nem akarták reklámozni az egyetemüket.
  • PetruZ
    #7
    Hogyan kezdődött az első tranzisztor? Hogyan kezdődött az első számítógép? Milyen volt az első autó? Satöbbi...
  • daveofgod
    #6
    jah. ez így van. nem tartom nagynak. érdekes,de semmiképpen nem szenzáció. majd ,ha csinálnak olyan kis "Különvélemény" pici pókokat, vagy miket, az ellenszegülők felkutatására.... meglátjuk. viszont ezt a 'csápos' batár robotot, nem nehéz szeritnem megcsinálni, csak egy újabb kipattanó ötlet első kezdeményezése......
  • dez
    #5
    Persze, csak nem szeretem, amikor így túlmagasztalják őket/magukat egy pár hetes fejlesztés miatt.
  • Sith
    #4
    Azért valahol el kell kezdeni...
    a repülést se F22 esekkel kezdték
  • dez
    #3
    Már megint egy valójában szánalmasan gyenge utánzás... (Amit úgy állítanak be, hogy "lám, mi emberek ezt is könnyedén leutánozzuk!") Az igazi rovarok csápjai olyan multifunkciós és érzékeny műszerek, amiknek az érzékenységét a legjobb műszerek sem tudják elérni. Természetesen nem csak tapogatóznak vele, mint vak a sötétben, hanem szaglási, anyagelemzési, és még pár ismeretlen (csak sejtett) funkcióval rendelkezik.
  • vegesm
    #2
    egy érdekes próbálkozás
  • datango
    #1
    mi ez?