42
  • Epikurosz
    #42
    Nem lehet kinagyítani?
  • polarka
    #41
    T-rex blood cells
  • Sub
    #40
    A géntechnológia már egy ideje képes különféle fajok között géneket "csereberélni". Pl. bacikba olyan gént lehet ültetni aminek hatására az adott baci inzulint kezd el termelni. Hogy egy lelet esetében mi sülne ki a dologból fene sem tudja. Mellesleg a több milliárd nukleotidból elég ha csak 1(!) megsérül már nem ugynazt a biológiai információt jelenti a DNS!
  • HUmanEmber41st
    #39
    Ehh vadállatok... :) :) :)
    Feltámasztani, aztán vadászni rá... jellemző..
    humanista magatartás..
  • Farseer
    #38
    Mér, t-rexre nem lehet? Kihívás öcsém, kihívás :-))
  • plamex
    #37
    pedig a mamut milyen jó lenne .. lehetne vadászni rá ... :)
  • Tetsuo
    #36
    Így van. Megkövült (valaha) organikus anyagból nem lehet kivonni DNSt, de ez a vérplazma nincs megkövülve, sőt.. azért 1 kicsit télleg elrugaszkodtunk a valóságtól. :)
  • teddybear
    #35
    Még a tundrán talált mamutokból sem tudtak eddig klónozáshoz alkalmas, épp sejtmagot kiemelni, pedig azok a dögök csak pár tízezer évesek.
    Amennyire én tudom a kövületek kémiai átalakulással járó folyamatok végeredményei.
    A következtetést le lehet vonni, de a hülyeséget el hinni könnyebb.
  • HUmanEmber41st
    #34
    Na akkor mondj valami tudományosat pls !!!
  • teddybear
    #33
    Ne haragudjatok, de mikor is lesz április elseje?

    Félelmetes amit itt összehordtatok, hát ....

  • Killgore
    #32
    lol:DD Hidd el, hogy azt a dögöt nem kell félteni.
  • Tetsuo
    #31
    Szerintám már meg is van. ;)
  • HUmanEmber41st
    #30
    Szerintetek mennyi dőbe telik végignézni az összes sejtet 1 jó DNSért??
  • MuldR
    #29
    En is akarok egy velociraptort :)
  • tigeroo
    #28
    mmmm, dínyóhutyika
    :D
  • Tetsuo
    #27
    LOL. Én inkább azt a "dögöt" félteném, a sok látogatótól, operatőrtől és vizsgálattól.
  • Csudri #26
    Tudom, hogy nem pont a Jurassic Park a legjobb hivatkozás, de ott ugye más hüllők dns darabkáival pótolták ki a hiányzó darabokat. Vajon megoldható-e ez ebben az esetben is, hogy esetleg egy ma élő faj genetikai kódját keverjük a leletben talált dns-sel vagy ez ma még nem megoldható?
  • Killgore
    #25
    nem a filmről van szó, hanem a mai világról. Képesek klónozni ilyen állatot, akkor azt kurva nagy biztonsággal kell őrizni, és ahová látogatók bemennek, ott a biztonság már romlik. nem egyszer hallani, hogy állatkertből megszökik egy róka, vagy egy oroszlán. akkor egy ilyen dög mért nem tudna kiszabadulni?
  • szacsi
    #24
    nem egy filmből kellene kiindulni
  • Killgore
    #23
    sztem az evolúcióba nem kéne beleszólni.
  • Killgore
    #22
    és ha esetleg klónoznak egy párat, és elszabadul?
  • Killgore
    #21
    Hiába mondják, hogy nem lehet dinóparkot csinálni, meg nem is akanak, ha lenne rá lehetőségük, már holnap elkezdenének klónozni.
  • Kalwa
    #20
    Én amondó vagyok, ha lehet klónozni és valóban létre tudnak hozni egy T-Rexet, akkor hajrá! Még egy ilyen lehetőségünk lehet, hogy 100 évig megint nem lesz.
  • [HUN]PAStheLoD
    #19
    A DNS-ben van pár millió bázispár , elég ha pár "tönkremegy" már működési zavarok léphetnek fel a sejtben. Az elő sejt esetében a kettős kódolás és egyből enzimes hibajavitás miatt nagy ritkán fordul elő , hogy egy -egy sejt meghülyül (gyk rákos sejt, vagy ciszta.. ) de a szervezet közbelép, namármost a sejtek megújúlnak minimum pár hetente, ez alól kivételek az idegsejtek tudtommal, és ugyan biológiatudásom korlátozott, így lehet hogy kihagytam valamit, de remélem a lényeg jól érzékelhető :)

    és ha találnak egy ép DNS-t , akkor megdőlt a tudomány ezen része, ez nem baj , így fejlődik :) tehát aki nem hiszi el hogy tutira nincs ép dinódns azzal nincs semmi baj, sőt a kételkedés nagyon fontos, de a sok évtizedes biokémiai tudás figyelmenkívűl hagyása pedig egyenesen hülyeség..
  • szacsi
    #18
    varr?
  • Shadow_THH
    #17
    elhiszem, csak azt nem értettem, hogy ha ilyen jó állapotban megmaradtak a sejtek és ugye mindenben van dns akkor mi lehet a gond. Csak mert nekem úgy tünik mintha olyan állaga lenne mintha simán varr lenne
  • Zsoldos
    #16
    Azert egy vercsatorna picit mas sulycsoport, mint egy dns molekula.
  • Munch
    #15
    Mint egy csokiscsiga! :D
  • szacsi
    #14
    pf
    tudósok is elég sokszor tévednek
  • szacsi
    #13
    #2


    na ki jön velem a sivatagba dínóat ásni? csinálunk juraparkot D:
  • RpPRO
    #12
    En neked hiszek, nem a Yale egyetem szakertojenek.
  • rolika
    #11
    "A DNS nem képes ilyen sokáig fenn maradni" - mondta Derek Briggs, a Yale Egyetem szakértője. "Az én válaszom egyértelműen nem."
    fafej... a bejelentés előtt a lágyszövetre is ugyanezt mondta volna
  • CSOCSO
    #10
    Dereknek mar van egy hazi veloziraptora:)... gondomol nem akarja hogy mindenki masnak is legyen egy:)
  • PetruZ
    #9
    A DNS azért nem marad meg, mert egyszerűen elbomlik ennyi idő alatt. Az alkotóelemek egy része megmarad, de a rendezettségi sorrendjük megszűnik, összekeverednek.
  • Tetsuo
    #8
    Jah meg a saját izotóp vizsgálatokból.
  • [negativ] Les
    #7
    Jurassic Park köv. részét élő zabagépekkel fogják fogatni :)
  • HUmanEmber41st
    #6
    Találtak megkövült dino tojásokat is. Abban sincs DNS ???
  • Flashy
    #5
    minden sejtben benne van a dns, nemigaz hogy 1 se maradt meg teljesen... a tévében azt mondták, a klónozással kapcsolatban az a gond, hogy mindenkinek a jurisics park jut eszébe egyből, hogy mennyire veszélyes.
  • Shadow_THH
    #4
    lol ez komoly, de nem értem, hogyha a vércsatornák is igy megmaradtak a szövetekkel együtt akkor a dns miért ne tudna.
  • HUmanEmber41st
    #3
    Vagy az a dino nem is volt olyan öreg ??????
    Mert a korukat csak a körülötte levő lerakódások korából állapítják meg.