11
  • Pontius #11
    Jól látják sasszemeim, hogy a meghajtóból kilógó lemezre az van írva, hogy 50GB?
    Az azért már FINOM
    Tudtam, hogy nagy kapacíitású lessz a Blu-Ray de korábban 35-40-esről halottam...
  • Tetsuo
    #10
    Sztán jöttek a műsoros DATok, a SVHS meg a LD (Távol-keleten), sztán a műsoros VCD, SVCDk.. nosztalgia rulez!
    Azért nem jó ha ennyi cucc van, mert az ember nem tudja mit gyűjtsön, na jó mágneses az szar, optikai is.. maradnak a drága informatikai MO-Diskek, meg a többi spéci cucc, v az örök bakelit.
    /Erről jut eszembe, régi Polimer magnószalagomat BASF-re elcserélném! (Asszem 5"-os cséveátmérő)/
  • vax
    #9
    Még jöjjön pár formátum és ezekenek az ára is gyorsan esni fog. Versenyezzenek a fiúk. Bár sajnálom őket mert a sápot a jogvédő írodák "ingyen élői" szedik le.
  • TeszteloPontHu
    #8
    Igen, viszont régen volt egy harc a két formátum között, és a VHS nyert, bár minőségileg rosszabb.
  • kicsizoz
    #7
    Én még a 80-as években láttam lakásban betamax lejatszók, mert aki a minőségre ment ilyet használt, csak aztán a vhs tarolt mindent, mert otthonra az is elég volt a népnek...
  • pemga
    #6
    Ajajj, túl öreg vagyok már? :). Ez valamikor a 70s-80s években volt harc, akkor még közel sem volt lefutott kör, hogy ki nyer. A stúdiók azért használnak betamax-ot, mert sokkal jobb a minősége, mint a VHS-nek, ott pedig alapvetően az számított (kisebb méret, nagyobb sávszél)

    Egyébként ez a "fogyasztók érdekei" bla-bla mögött erőteljesen húzódik egy olyan vonal is, hogy "ha ketten vagyunk, és egymással versenyzünk, akkor előbb-utóbb árban is fogunk versenyezni, tehát egyesítsük erőinket". Ld. a dvd- és dvd+ között azért nem véletlenül estek le az árak padlóra alig pár év alatt. Ennek akarnak kicsit elébe menni.
  • Mice
    #5
    "míg a vhs az egy otthoni videóakármi" gondolom nem mindig volt "otthoni videóakármi" :) lehet volt egy harc az "otthoni videóakármi" amit megnyert, a betamax meg maradt a studióknál.

    persze erről fogalmam sincs mert az ilyen dolgok sose érdekeltek, de a cikkből nekem így tűnik logikusnak
    :)
  • noss
    #4
    "a negyed évszázada a Betamax és a VHS között vívott háborúhoz hasonló harcban"
    Ez nem igazán világos számomra: a Betamax SP vagy manapság a "digitbeta" tudtommal a stúdiók formátuma, míg a vhs az egy otthoni videóakármi (amit már rég/korábban le kellett volna váltani); hol itt a harc?

    "az utóbbi időben az ötleteik nem mindig vezettek a fogyasztók igényeinek megfelelő termékek kialakításához"
    Ez jó! :)) 1000-ből hány embernek van minidisk lejátszója (felvevője)???

    Blu-ray vagy HD-DVD vagy mindkettő egyszerre??
    Gondoljuk $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
    $$$$$$$$$$$$$$$$ csak $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
    $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ át! :)
  • Punkerwork
    #3
    majd meglátjuk
  • concrete
    #2
    áhhh, ugyse ...
  • Tetsuo
    #1
    Hihetetlen lenne, el se hinném h a fogyasztó érdeke érvényesül. Persze tudom h csak a bevételkieséstől fosnak, de legalább felismerték a szitut.