292
Melyik trilógiák tettszettek neked a legjobban ?
  • Voltan
    #92
    Késtem...
  • Voltan
    #91
    Nincs három rész a Ragadozóból. Tudom, hogy leadtak a retekklubon egy Ragadozó 3 címmel beharangozott filmet, de annak köze sem volt hozzá. Az angol eredeti címének sem. Szóval csak kettő van.
  • Aramir
    #90
    LOL! Annak a szar filmnek (DNA) semmi köze a Predator szériához :D
    Gondolom az RTL Klubon nézted :P
  • SLICK
    #89
    máj favoritsz:

    A gyűrűk ura
    Mátrix
    Terminátor (nekem lekjobban a 2 teccik)
    Vissza a jövőbe
    Amerikai Pite
    Penge bár én se láttam a 3.at jah meg a kettőt se :P
    Ragadozó abból három van csak a harmadik címe a DNA

    más nem jut eszembe...
  • Voltan
    #88
    Ami nálam nagyon bejövős, a teljesség igénye nélkül:
    -Star Wars (ezen nőttem fel.)
    -Alien
    -Predator (OK, ebből csak kettő van, de az Alienből meg négy, úgyhogy egál. Az AVP-t nem sorolom ide.)
    -Halálos fegyver (Jó, jó. Ebből is négy van.)
    -Die Hard
    -Mad Max (Csípem az ilyen világégés-utánosdit)
    -Terminator (Bár inkább csak az első kettő.)
    -Evil Dead trilógia (Raimi hatalmas kretén.)
    -Night - Dawn - Day of the Dead
    -Vissza a jövőbe
    Még biztos van kedvenc, de most ennyi ugrik be.
  • Voltan
    #87
    Igen, de itt a jókról van szó.
  • Bandew
    #86
    A Gyűrűk Ura-ban sztem sem voltak kiemelkedőek a színészek, de azért egy-kettő tényleg nagyon jó volt. Viszont kinézetre mindegyik tökéletesen illik a szerephez. Aztán egy ilyen terjedelmes műben olyan sok szereplő van, hogy különösebben nem is lehet érvényesülni senkinek sem.
  • Bandew
    #85
    A Taxit nem szeretem de a Terminátorral mi a bajod? (ok a 3. nem sikerült) Sztem az egy nagyon ötletes akciófilm. Vagy Schwarzival van bajod? Hát nem egy nagy színész, de nem vészes, ha jó rendezővel van.
    Az én véleményem ugyanis az, hogy nincs pocsék színész, csak pocsék rendező. Elvégre is ő dönt a színész mellett (most ne a "pénz beszél" filmeket nézzük), ő dönti el melyik felvétel kerül bele a filmbe (ergo, ha bennehagy egy olyan jelenetet ahol a színész rosszul játszik, az bezony hiba. Vegye újra a jelenetet), arról pedig nem is beszélve, hogy ő a felelős azért, hogy a színész rendesen beleélje magát, neki kell elmagyarázni milyen érzéseket is szeretne látni. A terminátor esetében ezt egy jó kis huszárvágással oldották meg, hisz egy robotnak nincsenek érzelmei. :-)
    Azután itt említettél pár "művészfilmet" (bocs, de ettől a kifejezéstől mindig rosszul leszek :-D). Aviátort nem láttam még, de a Nézz balra, ott egy svéd!-ben szvsz egyáltalán nem voltak olyan megoldások, amiért azt a "művész" kategóriába sorolnám. A Nem félek viszont tényleg nagyon jó volt.
  • Aramir
    #84
    :D Csak nosztalgiából írtam, mamár nemtudna lekötni.
  • Taranov
    #83
    Akkor megyek, bye :D
  • Aramir
    #82
    De térjünk vissza a trilógiákra.
    Rambó 1-2-3 :D
    Gyermekkorunk kedvenc filmje :P
  • Aramir
    #81
    Csapdlecsacsi, történet is ottvan, a szinészekről nemis beszélve :)
  • Taranov
    #80
    Igen, a jó színészek sok esetben garanciát jelentenek arra, hogy nézhetetlen nem lesz a film.
    Pl. Ben Stillert az idétlensége miatt azért utáltam meg, mert iszonyat gusztustalan volt a Derül égből Polly. Na arról ki is mentem, a sok droid meg röhögött rajta egyfolytában.
    A vígjátékokban a történet nem szokott olyan jó lenni, legalábbis én még olyat nem nagyon láttam, az utóbbi időben talán az Aviátor volt ilyen, abban a színészek is nagyon jók voltak.
    Persze sok filmet láttam, amiben jó volt a történet, pl. szerintem a Kontrollban is, illetve a Nem félek ilyen szempontból zseniális volt.
    A magyar filmeket ki is felejtettem. Pl. az Üvegtigris a legjobb vígjátékok közé bekerülhet nálam, aztán a light-os filmek közül, amikben semmi sem volt jó, de azért 2 órát rááldoz az ember, a Meseautó is tetszett :D
  • Aramir
    #79
    A gusztustalan filmeket én sem bírom, a Aranyszerszámot is csak elkezdtem, pechemre enni is akartam közben. Azóta sem fejeztem be annak a filmnek a végignézését :P
  • Aramir
    #78
    Persze, én pl többre tartom a jó történetet, mint a szinészi játékot, te úgylátom pont fordítva. Depardieu pl a kedvenc szinészem, mégsincs egy olyan filmje sem, amire visszatudnék részletessen emlékezni, na jó, talán a Balfácán :)
  • Taranov
    #77
    Igen, azt nem szólom le, legalább ízléstelen nem volt.
  • Taranov
    #76
    Na látjátok, amiket felsoroltam, azokban jó színészek játszanak, nem olyan jóképű fiatal színészek, akiket kiválasztottak a legtöbb trilógiához. Erre legjobb példa szerintem a Gyűrűk Ura, ahol megintcsak nem láttam a színészeket :)
  • Taranov
    #75
    Jó, nem mondom, hogy a világ legjobb vígjátéka (főleg azért, mert nem láttam minden filmet:), mert a filmek megítélésénél egy KIS szerepe van az ízlésnek is, csak ez szubjektív, a többi szempont már nem az.
    A Ki nevel a végénben Jack Nicholson zseniális, a Balhéban és a Pofa be-ben pedig Gérard Depardieu legalább ilyen jó.
    Visszatérve a Ki nevel a végénre: meglepetés volt az is, hogy az idétlenként elhíresült Adam Sandler jól játszotta az átlagos embert :)
  • Aramir
    #74
    A szinészi játék tetszett nekem is, de ettől még nem maradandó nálam.
  • Punkerwork
    #73
    Még egy kis pánik minden csak nem középszerű, ahogy De Niro előadja a zakkant maffiózót az valaami hatalmas :)
  • Aramir
    #72
    A Star Wars szerintem se a szinészi játékért lett híres, kivitel, ötlet, történet szvsz ami ismeré tette.
  • Aramir
    #71
    Hát ezek közül a Ki nevel a végén és a Még egy kis pánik eléggé középszerü vígjáték.
  • Taranov
    #70
    Köszönöm a gratulációt, az Indiana Jonest nem láttam, de az említettek közül nagyon sokat igen.
    Ezekben a filmekben igazából csak az ötletet és lehet díjazni (konkrétan egyedül a Star Warsban), mivel színészi játék, izgalom nem igen van bennük. Egy kritikus jobban meg tudná ezeket a szempontokat fogalmazni, mert én nem láttam sok filmet életemben, és nem értek az egészhez, de igényesebb vagyok annál, minthogy az RTL Klub ócska filmjeiért rajongjak. Pl. a Die Hard, a Terminator, vagy akár a Rambo.
    A topik elején a Taxit láttam megemlíteni.
    Nos, az első kettőt láttam, többször is. Hát a poénok gyengék voltak benne, ha nektek tetszik (mint pl. több ismerősöm végigröhögte az ízlételen és közönséges Bölcsek kövérét, sajnálom ezért), akkor nem láttatok még vicces filmet.
    A hányásos rész nagyon gusztustalan volt, de igénytelen ember ezen is nevet. A történet gyenge volt, nem kellett hozzá nagy fantázia, hogy kitalálják. A kocsik jók voltak, nekem is tetszett a Peugeot reklám.
  • Taranov
    #69
    Pl. a népszerű filmek közül említem akkor az Aviátort, azt meg tudja nézni mindenki, csak nehogy hiányoljátok belőle az űrhajót, meg Bruce Willist.
  • Taranov
    #68
    Mondjuk vígjátékból a Pofa Be!, esetleg Még egy kis pánik, Balhé, Ki nevel a végén?
    Akciófilmből pl. a Szajré, Olasz meló, az Arany Markában.
    Művészfilmek közül: Aviátor, Nem félek, Nézz balra, ott egy svéd!

    Tudok még sokkal többet is, ha filmet akartok nézni, szóljatok, ajánlok majd :)
  • JohnnySmith
    #67
    1.Lethal Weapon (halálos fegyver)
    2.Die Hard
    3.Terminator

    Ezeknek akármelyik részét szívesen nézem bármikor!!
  • Aramir
    #66
    Szerintem nemis néz filmeket
  • Dichter
    #65
    Csupasz pisztoly beszteszt evö!!
  • precision
    #64
    Tényleg, Indiana Jones...hatalmas film.
  • precision
    #63
    Ja mondj egy filmet ami szerinted jó! Egyet csak. Lássuk milyen csodás, kifinomult, világmegváltó ízlésed van. htx.
  • Bandew
    #62
    Szar filmért rajongok korszak??? Te összekevered a szezont a fazonnal! Én csak igenis meg tudom látni a jót egy filmben! Nekem is volt a mindent utálok korszakom, de aztán rájöttem, hogy ennek semmi értelme és igenis meg kell becsülni a filmekben rejlő munkát, mert attól, hogy nem tetszik a sztori, attól még az operatőri munka lehet nagyon szép. HA te most észreveszed egy filmben, hogy szar a világítás, egyből lefikázod és többé esélyt sem hagysz neki.
    Vagy pl az Indiana Jones. Semmi extra (nem is akar az lenni), hanem egy nagyon könnyű, szórakoztató kalandfilm. Mi ebben a rossz? Egy filmben hihetetlen nagy munka van, valamelyiket évekig készítik, erre te csak annyit mondasz, hogy SZAR! Na melyikhez kellett több energia? Szal csak gratulálni tudok a felfogásodhoz.
  • KM
    #61
    Apropó! Egy résszel több, de a Halálos fegyver sem rossz.
  • Loál János #60
    Szerénységem várja, hogy konstruktívan hozzászólj a topikhoz, mondj egy trilógiát (de legaláb egy filmet), ami még számodra is ott van a szeren, és nem veri le a lécet. :)
  • AnuluWork #59
    Nem sorrendben ...

    Star Wars 4-5-6
    Back to the Future 1-2-3
    Naked Gun 1-2-33 1/3
    Better Tomorrow 1-2-3
    Infernal Affairs 1-2-3
    Sissi 1-2-3 :)

    stb.
  • Taranov
    #58
    A szar filmért rajongok korszakból fogsz majd kinőni, nehogy azt hidd, hogy az idősebb emberek nem ugatják le ezeket a szarokat, ebből nem fog senki kinőni. Max. ez egy idő után nem lesz téma.
  • rorr
    #57
    az első még oké volt de mint trilógia eléggé sekélyes...
  • Loál János #56
    Evil Dead :)
  • precision
    #55
    Akárki akármit mond, szerintem a matrix egy korszakalkotó film. Lehet nem szeretni igaz, de nekem tetszik. Akinek nem tetszik annak nem. De olvasd csak el a topik alcímét: "Melyik trilógiák tettszettek neked a legjobban ?" :))
    Szal, nekem ezek tetszettek a legjobban :)
  • Punker
    #54
    igazad van a tucat amerikai "víg"játékok nem tartoznak a maradandó filmek közé, de azt mondani hogy a nagy klasszikusok amik 70-es 80-as 90-es években készültek szarok az erősen túlzás + nekem eddig az jött le hogy a te véleményed szerint 10-ből 11 film szar, pedig csak 8 :)
  • Botond #53
    oroszlán király?:-D