15640
  • szferix
    #13578
    Úgy tűnik az ESS megszűnt és csak EIS van (a prémiumot nem számítva). Vajon hogyan alakul a regisztrációs kódok sorsa? Használhatóak-e a most még érvényesek?
  • JackOneill7
    #13577
    Mától tölthető az ESET oldaláról a hivatalos 11-es.
  • JackOneill7
    #13576
    Ezen a héten jelenik meg a hivatalos 11-es verzió.
  • Arkonis
    #13575
    Sziasztok!

    Jelenleg még a 10-es ESET van, ami letölthető? Mikorra várható a 11-es? Ki szeretném próbálni a NOD-ot, de megvárnám az új 11-est és azt tenném majd fel.
  • Tinky00
    #13574
    Köszönöm szépen! :)
  • adam17
    #13573
    Köszönjük :)
  • Sinci
    #13572
    Tegnap csináltam teljes ellenőrzést, de nem talált kártevőt. Lehet tényleg csak vmi bug.
  • HJ
    #13571
    Én is tapasztaltam már ilyet, csak nálam a komplett netes védelem állt le valamiért. 9.0.386.1
    Ritkán, kb havonta egyszer. Ezért én inkább valami apróbb bugnak gondolom a jelenséget. Újraindítás után ment rendesen és nem is jelzett semmi fertőzést.
  • Airbus A380
    #13570
    köszi
  • Sinci
    #13569
    A NOD-ot lefuttathatom rajta, vagy inkább keressek mást?
  • dregnarr1 #13568
    Vírus, még akár Daemon Toolsból szedve is találkoztam ilyennel.
    Utoljára szerkesztette: dregnarr1, 2017.10.17. 15:00:55
  • Sinci
    #13567
    Üdv. A program frissítésem óta már 2x csinálta a NOD, hogy bootolás után piros felkiáltójellel jelezte, hogy nincs rendben a védelem, tulajdonképpen semmi nem működött rajta, és mihamarabb indítsam újra a gépet. Restart után minden ok. Ez valami bug? A verzió: 10.1.219.1
  • Taki001
    #13566
    Nagyon Köszönöm !!!
  • Plityu
    #13565
    Köszi!
  • perelli
    #13564
    THX!
  • pamszeg
    #13563
    Köszönöm Szépen a Kódot!!! moonster
  • Balint69
    #13562
  • moonster
    #13561
    ======== PCGVRV 2017/10 =========
    Kód: HKSKZN4U
    Érvényes: 2017.12.01
    Regisztráció: http://www.eset.hu/pcguru
    ================================
  • Theresa
    #13560
    Kedves Kubu86! Mindig hálás vagyok, hogy megtalálom nálad a kódot!! Köszönet érte!! Üdv:
  • bajgunar
    #13559
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Router IP címe alapján annyiszor töltöd le, frissíted az ESS-t ahányszor akarod... Lehet rá kötve 8 gép is, meg lehet 1 is. Akkor mi van, ha csak 1 gép van rákötve, és ~2 naponta újra húzod az OP-ot. Letilt az ESS, mert újra le mered töltei, vagy újra frissíteni, mert új IP-re oszt ki a router? Hagyjuk már. Roter-nek egy IP címe meg egy MAC címe lesz. Az bekéri az adatot, azt oda küldi tovább, ahova akarja, akár a 266. gépnek is. De mind1.
    Én meg a licenc kóddal router mögött 2 gépet (van hogy a 3. -at is), meg egy totál más kerületben lévő gépet is tuti beregisztrálok. Meg van, hogy elküldöm rokonomnak is ~200km-re, meg uncsitesómnak is ~30km -re.
    Mégse tiltották le egyszer se. De mind1.
    Bocs, hogy bele vau vau


    Ja és köszönöm továbbra is a kódokat!

    Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2017.10.10. 22:59:31
  • HJ
    #13558
    Te tényleg lezárhatjuk a témát. Mindenki elmondta amit akart és ennyi. Nincs abban semmi baj ha nem mindenben értünk egyet.
  • HJ
    #13557
    Nagyon egyszerű ezt eldönteni bárkinek... nézd meg a külső IP-det több gépről ami a routeredre van kötve: https://www.whatismyip.com
    Érdekes módon most erről a gépről és telefonról nézve is ugyanazt az IP-t mutatja. Természetesen a belső hálózaton ami DHCP-vel van kiosztva más a címük: az egyik 192.168.2.200 a másik 192.168.2.201.
    Az lehet hogy az 1 éves megvásárolt 1 gépes licenc valóban csak 1 gépen fog menni, de itt jellemzően az újságos kódokat használja mindenki - ami elvileg szintén 1 gépes licenc.
  • Kubu86
    #13556
    ....Routernél a belső hálózaton használnak a gépek más-más IP-t, de netről nézve csak az az 1 IP szám látszik amit a szolgáltató kiosztott neked!....

    Nos ne haragudj nem akarlak megsérteni de ekkora marhaságot már nagyon régen halottam! XD

    Van a router-ek nek egy állandó IP címe ami sosem változik ezzel éred el az adminisztrációs felületet de ezt a router sosem engedi ki a netre ez az egy cím ami állandó innentől kezdve a router amennyi gépet enged csatlakozni annyi különböző ip címet kapsz eszközönként és ez legyen külső online vagy belső LAN hálózat azok az ip címek mind különbözőek lesznek eszközönként teljesen mindegy honnan nézed!!!

    Csak vegyünk egy példát. Te online MP játékkal akarsz játszani és router-re van csatlakoztatva a géped meg még vagy 3 lehívod a haverokat játszani hogy együtt toljátok mások ellen és te azt állítod hogy a kimenő azonosító ip cím mind a 4 gépnek ugyan az csak a LAN hálózaté más és más szerinted hol tudnál így több gépről egyszerre játszani sehogy mert mindegyik gépre azt hinni a külső dedikáltt szerver hogy egy és ugyan az akar becsatlakozni ami így lehetetlenné tenné a játékot a többi gép számára arról nem is beszélve hogy amit a szolgáltató adott ip címet max 1 gépnél lenne ugyan az a többi gépnél azonnal megváltozik amikor rákötöd egy router-ra te soha a büdös életben nem azt az ip címet fogod használni minden gépnél amit a szolgáltatótól kaptál hanem azt amit a router neked kiosztott meg a többi gépnek legyen az külső vagy belső hálózat de úgy veszem észre hogy kár ide több szót pazarolni mert ez már kezd átmenni egy nagyon ide nem illő beszélgetésbe és ha megkérhetlek ezzel kapcsolatban zárjuk le a témát mert nem szeretek olyan emberekkel vitatkozni akik a saját butaságukat erőltetik másokra.

    A vírusirtóval kapcsolatban meg csak annyit fűznék hozzá hogy nyugodtan vegyél egy 1 éves licencet 1 gépre és aktiváld be vagy 3 ra vagy többre és 1 vagy 2 hónap után dobjál ide fel egy screenshot-ot és meglátjuk hogy mennyire működik még az a licenc kód!
    Lehet hogy ezek a promóciós magazin kódok elmennek a lejáratig de a vásárolt licenc biztos hogy nem fog!

    Üdv.
  • morcosqtya
    #13555
    Köszönöm a válaszokat!
  • HJ
    #13554
    Routernél a belső hálózaton használnak a gépek más-más IP-t, de netről nézve csak az az 1 IP szám látszik amit a szolgáltató kiosztott neked. Az nem vitás hogy minden aktivált gépnek más a MAC címe + a gépnév is, az is lehet hogy ezeket is ellenőrzi az eset, de: ha hiszed ha nem, annál a 3 gépnél amit említettem, még soha sem! tiltották le az azonos licencet. Pedig jó pár éve úgy mennek hogy 1 aktuális újságos licenccel van mind a három egyszerre aktiválva és általában csak a lejárat vége előtt pár nappal van újabb licenc beszerezve. Elhiszed? Nem hiszed? Te tudod. De ez bizony így van.
  • Kubu86
    #13553
    Ha router-re van csatlakoztatva a gép vagy gépek akkor a router generálja az ip címet vagy címeket tehát olyan nincs hogy 1 ip címet használ 3 gép egyszerre és nem is látszik egynek azok az ip címek mind különbözőek és az Eset nem csak ip cím alapján nézi a licenc kódokat meg nem is a gép neve alapján hanem a hálózati azonosító alapján is mivel az alaplapnak a hálózati azonosítója nem változik így ezt is figyelembe veszik az ip címmel együtt a gép nevének semmi köze sincs az ellenőrzéshez.

    De ahogy már előzőleg is írtam az hogy te láttad hogy 1 licenc kódról ment 3 gép nem lehetetlen mivel bármennyi gépet be tudsz aktiválni egy licenc kóddal ami 1 gépre lett kiadva csak idő közben blokkolják mivel nem rendeltetés szerűen használod és gondolom nem ülsz ott másnak a gépe felett addig amíg le nem tiltják a kódot mert ugye ez nem egyből történik hanem lehet hogy hetek vagy napok kérdése ezt előre nem lehet megmondani.

    De ahogy előzőleg ezt is írtam ezekkel a 2 hónapos licenc kódokkal nyugodtan lehet próbálkozni mert ha le is tiltják idővel fogod és aktiválsz magadnak egy másikat mivel nem kerül semmibe csak egy másik emailcímedbe!


    De azt nagyon erősen ajánlom ha vásárolsz egy 1 éves licenc kódot 1 gépre akkor azt ne add meg másoknak vagy otthon ne aktiváld be másik gépre mert az aktiválás sikerül csak időközben letiltják!

    Nos részemről a téma lezárva és aki szeret kísérletezni nyugodtan megteheti hiszen az ő licenc kódja ha vásárolt ha nem minden joga megvan eldönteni hogy mit szeretne tenni a saját licenckódjával!

  • HJ
    #13552
    Saját szememmel láttam, hogy a mailban megkapott licenc kód 3 gépen is lett használva egyszerre és egyik se lett letiltva. Mivel routeren ment ki mind a három gép a netre, lehet hogy ellenőrzéskor az IP-t nézik és nem a gép nevet (mert az a 3 gépnél más volt persze). Ha IP ellenőrzés van, akkor talán egynek látszik a három? De mindegy ki: ki kell próbálni és ennyi.
  • Kubu86
    #13551
    Mi történhet? Mondjuk az hogy egy hónapot sem húzza ki a licenc kód és blokkolják xd!
    Beaktiválni be tudod nem csak 3 gépen hanem egyszerre több gépen is de nem húzzák sokáig mivel az Eset folyamatosan monitorozza a vírus definíciós adatbázis frissítésnél.

    Ezekkel a 2 hónapos licenckódokkal nyugodtan meg lehet próbálni mert nem vesztesz semmit ha blokkolják de ha vásárolsz pl 1 éves licenc kódot és vagy olyan eszes hogy egy gépre veszed a kódot és felteszed pl 3 gépre akkor ne csodálkozz hogy bebuktál több ezer forintot egy hónapon belül!

    A neten bármikor lehet vadászni ilyen beaktivált licenc kódokat akár 1 éves lejárattal is de az biztos hogy soha nem fogja addig kihúzni mert igen gyorsan megy a tiltó listára nem véletlenül nincs értelme az előre beaktivált kódokkal vacakolni mert nem tudod hogy már hány gépen van ugyan az a kód ráadásul azt sem tudod hogy mikor blokkolják ami szinte bár mikor megtörténhet.
  • HJ
    #13550
    Mi történhet? Semmi gond nincs! :D Olvastam valahol (természetesen nem nálam van ilyen :) ) hogy ugyanaz a licenc simán működik akár 3 gépen is.
  • Frobi
    #13549
    Üdv mindenkinek
    Valakinek valami ötlete hogy miért írja ki nekem a nod hogy a banki tranzakcióvédelem mükődési hibát ir ki nekem bármit csinálok vele ezt a hibár irja ki nekem
  • JackOneill7
    #13548
    Olyan nehez egy masik email cimre egy masik licencet kerni?
  • morcosqtya
    #13547
    Elvileg egy gépes licence. Mi van ha felrakom a PC-re meg a laptopomra is ugyanazt a termékkulcsot? Mi történhet?
  • Kubu86
    #13546
    Szívesen mindenkinek!
  • moonster
    #13545
    THX
  • Plityu
    #13544
    Köszi!
  • JackOneill7
    #13543
    Köszönjük a kódot Kubu86 :)
  • pamszeg
    #13542
    Nagyon Szépen Köszönöm a Kódot!!! Kubu86
  • patás
    #13541
    Kubu86, köszönöm szépen a gyors kódmegosztást! :)
  • Balint69
    #13540
  • meszilacci
    #13539
    Köszönöm a kódot!