15635
  • moonster
    #9295
    Segítsetek egyik cimbimnek:

    xp sp3, angol ESS uninstall, mert angol, restart, majd magyar feltepeítve, magazinos kóddal, de nem akar frissíteni.
    gyorsítótár kiürítve, proxy kikapcsolva.

    Annyit írtam neki, hogy nézze meg, hogy a tűzfal kivételek között ott van-e az ESS.

    Valakinek valami más ötlete, esetleg?
  • Doomista
    #9294
  • kl24h
    #9293
    Az a gond, hogy a TrustPort sok memoriát használ, de az APSS már elmegy "gyengébb" gépekre is.
  • kl24h
    #9292
    TrustPort vagy Avira Premium Security Suite.
  • moonster
    #9291
    Olyan ez a hozzászólás, mint ha a google fordító fordította volna valami idegen nyelvről magyarra.
    kl24h: Melyik az általad legjobbnak ítélt AV progi? Mert eddig csak fikáztad a NOD-ot, de vigyázz, hogy mit írsz, mert:

  • kl24h
    #9290
    Egyetértek abban az esetben, ha valamilyen különleges opciók vannak benne, amivel még nem találkozott az ember.
  • HJ
    #9289
    OK. De hidd el, érdemes legalább egyszer elolvasni a manualt is.
  • kl24h
    #9288
    Én nem kel elolvassam a könyvet (nemcsak egy antivírussal dolgoztam és állítottam öket), elég ha benézek a részletes beállításokhoz és ott be lehet állítani a maximális védelemre, amire képes az adott antivírus.

    Felhozom a figyelmedet, hogy az én hozzászólásaimban sokminden nincs leírva, mert akkor a topikból inkább regény lenne és nem akarom, mert nem ez a lényeg, hanem az hogy minél rövidebb és tömrebb választ adjunk egymásnak..
  • HJ
    #9287
    Ne haragudj, de az eddigi hozzászólásaidból eléggé az jött át, hogy sok alap dologgal nem vagy 100%-ig tisztában. Ez nem gond, de ha másnak is telepítessz ESET cuccokat akkor olvasd át előtte figyelmesen a magyar nyelvű manualt és az alapján gépre ill. személyre szabva jól be is tudod állítani a programot. Igy megelőzhető pár gond.
  • HJ
    #9286
    Semmi gond nics ezzel. A continue után megy a különféle tűzfalteszt, port teszt, miegymás és közben a tűzfal teszi a dolgát. Kikapcsolt tűzfallal hogy akarsz pl. tűzfalat teszteltetni???
    Kipróbáltam én is. Megy a lap ki és kikapcsolt tűzfallal is. Ha ki van apcsolva akkor gyorsabban kész a quick teszt.
  • kl24h
    #9285
    Próbáld meg úgy, hogy elöszőr legyen kikapcsolva a tűzfal és azután nyítsd fel az oldalt.
  • Möbiusz
    #9284
    Sziasztok!
    ESS-t használok és a pcflank.com oldalán nem akar elindulni egyik vizsgálat sem. Ha kikapcsolom az ESS tűzfalát akkor kapok valami eredményt. Ezt.
    A Continue -re kattintás után megáll a folyamat. Sőt, utána percekig vissza sem tudok lépni erre a pcflank oldalra.
    Mi lehet a gond?
  • perelli
    #9283
    Azért megjegyezném, hogy Chuck Norrisra ez nem igaz!

  • kl24h
    #9282
    Egyetértek, csak az a gond, hogy egyesek hozzám fordúlnak, hogy telepítsek nekik egy rendes antivírust, hogy ne legyen gondjuk vele.
    Ezért írtam azt amit írtam...
  • kl24h
    #9281
    Egyetértek, hogy tele van helyesírási hibákkal, mert ez az ESET topikban, nem látom rendesen, hogy mit írok, mert alol oda van szúrva, hogy "Havikód link...".
  • Narxis
    #9280
  • Zsolt01
    #9279

    Nagyon helyesen / jól beszéltél!
  • moonster
    #9278
    Hülyeség ellen nincs orvosság.
    Ha normálisan használod a gépet, akkor véd a NOD, de ha vírusoktól hemzsegő helyekre mégy, akkor egyik vírusirtó sem véd meg.

    Hiába szeded a vitamint és minden oltást, ha bemégy a krónikus fertőzőosztályra és végigcsókolsz mindenkit!
  • me and a monkey
    #9277
    Lózung-gyűjtemény.
    Háromszor elolvastam de se füle se farka, cserébe viszont tele van helyesírási hibával.
  • kl24h
    #9276
    Az még a jobbik eset, ha jelez a NOD, persze abban egyetértek, hogyha jelez, akkor nem szabad futtatni vagy letölteni. De sajnos sok ESET van, amikor nem jelez és futtatod és a legrosszabb ESET-ben a Windows-t is újra kell telepíteni.

    Én ikább arra célzok, hogy ha valaki megvesz egy adott védelmi rendszert, akkor miért engedi az antivírus, hogy egy kis trójai tőnkretegye, egy csomó pénzt elvesznek az antivírusért.
    Akkor mi értelme az egésznek?

    Én több antivírust telepítettem, de mindenikben megvolt a "lyuk", amit egy új trójai fel tudott használni. Most elképzelhető az, hogyha tönkre megy a rendszer, akkor újra kell telepíteni, akkor a frissítéseket is és ez csak a user kiadása ha nem érti magát.

    Mindenik antivírus az ővét dicséri, de egyik sem ad maximális védelmet. Nem tudom, hogy ESET miért írja ki, hogy Maximális védelem, holott ez nagyon messze van.

    Konkretizálva az egészet, tehát az antivírus kell figyelje a rendszerben a modósításokat, ha mégis bekerül egy vírus, az néhány modósítást végez, de akkor legalább mikor felismeri az ativírus (1-2 nap múlva), akkor a vírus eltávolításával, akkor azokat a rendszer modósításokat is végezze/javítsa ki (erre jo példa a Spyware Doctor, de van hiányosság abban is).
  • HJ
    #9275
    Én nem csak otthon ahsználom, hanem céges környezetben is. Ott is fontos az erőforrásigény + a hatékony védelem. Nekem meg az, hogy ne kelljen vele állandóan vacakolni, hanem az userek dolgozzanak, a nod meg tegye a dolgát a háttérben :) Nincs vele gond, pedig vannak nálunk 1 bites userek is :(
    Privátban persze összefutok olyan gépekkel is amin nod fut, de mégis beszedtek valamilyen fertőzést. 98%-ban a következő az ok: a nod jelzett, de mégis le akarták tölteni a cracket és azzal a felkiáltással, hogy úgyis téves riasztás - hát kikapcsolták a védelmet és futtatták a letöltött cuccost. Persze amikor már kiderült hogy gáz van, akkor természetesen a nod a sz.r és nem az user a balfék...
    Másik tipikus ok: valaki "hozzáértő" elkavarja a beállításokat és szinte mindent letilt (heurisztika stb) azért hogy gyorsítsa a programot. Hmmm... sikerül, de milyen áron?
    3. ok: ilyen-olyan forrásból származó törés, nodfix a nodhoz. Van amelyik valóban működik, de ismert olyan ami hátsó ajtót nyit.
    A maradék pár % valóban oylan fertőzés ami átment a nod védelmén.
    Mielőtt valaki "eset ügynöknek" tartana: semmi közöm hozzájuk, csak régóta használom a programot és nem csak otthoni userként.
  • kl24h
    #9274
    Most már nem!
  • moonster
    #9273
    Mindent összevetve, én úgy látom, hogy a netezési szokások adhatják azt a +5 százalékot. Amiért nálam a NOD32 nyerő, az a havi kvázi-ingyenesség, teljeskörű, erős védelem, nagyszerű support, kis erőforrásigény.
    A robot is tetszik :)
  • Narxis
    #9272
    Mindig ezt a DRIVESENTRY-t reklámozod... :D
  • kl24h
    #9271
    Hát sajnos nincs is, még akkor sem, ha nagy a gépigénye, nem tud 100%-os védelmet nyújtani.
    Egyik lett volna, de nem tudom most mi történt velük, mintha már nem is dolgoznak rajta, ez a DRIVESENTRY lenne, még ha egy kicsit bővítenék, akkor tökéletes védelmet nyújtana nagy kevés gépigénnyel.
    Valamikor feltettem, az új kártevőket beengedte, de egyiket sem engedte futni és ami a legfontosabb, hogy nem engedte a Registry-t módóítani, ezért nem állt fen annak a veszéja, hogy a rendszer ne induljon el.
  • HJ
    #9270
    Tisztázni kellene pár fogalmat mielőtt elhamarkodott ítéletet hoznánk bármelyik program felett. Tehát mik kerültek a gépre? Vírus, trójai, spy, malware, adware cuccok? Ugyanis úgy tapasztaltam, hogy az átlag user már akkor is vírust kiált ha a Spybot jelez egy tracking cookie-t a gépen. Azért egy ilyen süticske messze nem vírus!
    Az ESET progik nagyon jók vírusok és trójaiak ellen, de pl. a malware és adware progik néha átcsúsznak. Ez valahol érthető is, hiszen a NOD32 nem elsősorba malware kereső program. Arra vannak cél alkalmazások.
    Olyan program nem hiszem hogy van ami elfogadható gépigénnyel mindenféle reklám, kártevő stb ellen 100%-os (OK legyen 95%) védelmet nyújthatna.
  • moonster
    #9269
    Próbáld meg a keresést. Állítsd a keresés kritériumát 1-2 napnál nem régebbire, valamint csekkold be azt is, hogy a rejtett mappákban is keressen.
    Talán lel valamit.
  • Laczyi
    #9268
    Köszi
  • Alex2
    #9267
    Sziasztok!
    Tudom hogy nem itt kellene kérdeznem de azt látom ezen a fórumrészlegen hogy sokan értenek a gépekhez.
    Az lenne a problémám hogy az előbb telepítettem egy demo játékot aztán le is töröltem
    ki kellett csomagolni,a fájl 900MB
    mikor megnéztem a C meghajtót szabadon volt 17.9GB a D-re telepítettem.
    Mikor megnézem a C-t akkor a szabad hely 16.1GB, a temp mappában megkerestem a kicsomagolt fájlt és letöröltem így lett 17Gb szabad helyem.
    Hova lett 900MB-t?
    Esetleg a fájl még megmaradt valahol?
    Köszi a segítséget!
    Elnézést az off-ét!
  • Narxis
    #9266
    Más technológiát használ.

    Norton Insight

    Ez egészül ki a viselkedésalapú Sonar védelemmel.

    Amit én hiányolok a Nod-ból az egy behavior blocker. Jó a detektálás, nagyon jó a heurisztika, kódelemzés, url blokkoló stb. de kell valami a 0-day kártevők ellen is. Lehetne HIPS is, de azt kicsit nehezebb kezelni az átlag usernek.
  • kl24h
    #9265
    Érdekes...
  • Jakuza001
    #9264
    Pedig vegig bekapcsolt napra keszre frisstett NIS volt, ugy bizony.
    Meg sem kozelitti az eset4 detektalasi ratajat.
  • moonster
    #9263
    thx
  • nbs86
    #9262
    Vírusdefiníciós fájlok ESET termékekhez - eset offline update
    2010. 11. 09.




    Smart Security és NOD 3-as, 4-es verzió (x86 és x64)
    http://data.hu/get/3167733/ess_ena_v30_20101109.zip.html

    Nod32 2.7
    http://data.hu/get/3167738/nod32_v27_20101109.zip.html


    Használat:
    http://rapidshare.com/files/153678918/nod32_offline_update.pdf
    vagy: http://data.hu/get/2104520/nod32_offline_update.pdf.html
    A lényeg, hogy manuálisan hozzá lehet adni egy Update helyet, ahova kicsomagoltad a zip-et és akkor frissül a vírusírtó.
  • kl24h
    #9261
    Attol függ, hogy az a Norton Internet Security működött is rendesen vagy nem.
    Egy egyszerű példa, hogyha használsz trial resetet a NIS-nek, akkor egy pár funkciót kikapcsol, ami nem annyira jó.
    Most már te láttad, hogy mik voltak azok a vírusok, azért nehezen hinném, hogy egy naprakész NIS annyi vírust beengedjen. Azért nem szokott az ESET falcs risztást adni, de ha annyi futó vírust kapott, akkor ott valami nem volt renben a NIS-el.
    Én az ESET termékkel egy fél óra alatt befertőztem a gépet, de a NIS-el nem történt meg ilyen.
  • Jakuza001
    #9260
    Erre csak annyit tudok mondani, hogy gyerek Norton Internet Security-s gepere rakergettem az Eset4-et es mindossze 42 virust talal 2 perc alatt.
  • kl24h
    #9259
    Én erre azt mondom, hogy a "gyenge user" inkább használjon Norton Internet Security 2011 (megfelelő beállításokkal és amit gyanúsnak jelez, azokat a programokat ne futtassa, mert ennyit megértenek a "gyenge userek") és akkor sokkal tisztább marad a gépe, mint az ESET termékkel.
  • lck
    #9258
    Az igazság az hogy eddig MINDEN ismerősöm nodot használt aki vírust kapott. ( Nem Avastot, nem AVG-t ) És mégis megy a 100%-butítás. Ettől őrülök meg. Ez az én nodfóbiám. Azt is tudom hogy a vírusfertőzés leggyengébb láncszeme az user. ( Én talán még furkó mellett sem kapnék vírust. ) Persze tudom hogy a nod nem olyan rossz, de nem a legjobb, és messze nem 100 %-os.
  • Narxis
    #9257
    Ez csak a Te nodfóbiád!!! arghhargh doomistakáromkodás :DDD

    Viccet félretéve a VB tesztek már elavultak, av-comparatives dinamikus tesztelése ami pontosabb képet ad, nem rég frissítették, meg lehet nézni: Link

    Ettől függetlenül jó az a Nod, egyik vírusirtó se ad tökéletes védelmet.
  • lck
    #9256
    Biztos az a verzió nem vett részt a teszten, amelyik a munkatársam gépén van, amelyikről tegnap este mesélte hogy vírusos lett.

    Nem tehetne mégis egyszer 99,99 ? Akkor az ő gépe lenne a 00,01 %.

    ( de tudom ez csak az én nodfóbiám )