14
  • Jimmyke
    #14
    Tudtommal a baktériumok is életnek minősülnek, és a baktériumok egyes feltevések szerint az űrből érkeztek. :) Hol is van akkor az Élet Bölcsője? :)
  • IoIa
    #13
    Nem a Földről nézve értettem. De ha már itt tartunk, akkor legfényesebb obkektumnak ott van a Nap.
  • Emmegki
    #12
    Inkább a Hold.
  • Omega
    #11
    Azt miből gondolják azt hogy az Európa beljsejében folyékony víz van, mi van ha csak egy jéggolyó az egész ? Ha például van egy vulkanikus mag a közepében akkor az nem keveredik össze vizzel (és akkor már gyakorlatilag nincs is mag)? A halaknak meg biztos nem tenne jót. Valahol nem kéne kijönni a lehülés során keletkező forró gázoknak pl. a vízgőz ?
  • Robeast
    #10
    "remélem lessz élet vagy a Marson vagy az Európán. vagy a Titánon vagy itt:)"
    Lesz... majd mi viszünk! :)
  • Cat #9
    "a nap tömege másodpercenként több ezer tonnával csökken, nem fog elfogyni?"
    valóban hülye kérdés... van még rá pármilliárd évünk
  • bippo
    #8
    Hulye kerdes, de ha masodpercenkent 125 kilo viz tavozik a holdrol, akkor nem fog elfogyni?
  • mikike
    #7
    lassan már minden bolygón találnak életre utaló jeleket, de persze az idegenek létezését azért még mindig tagadják
  • Picador
    #6
    Támogatom.
  • daveofgod
    #5
    jah. érdekes hír. nagyon keresgélnek. én azt támogatom, hogy küldjenek rovereket mindehova, aztán meglátjuk. persze nem olyat ami csiga, hanem min olyat ami képes napi km eket megtenni. A Földdel kapcsban szentem, próbálják újra terraformálni , hiszen ez az otthonunk, és nem hiszem ,hogy nagyon máshova fugunk menni. max pár szerencsés, vagy szerencsétlen.
  • irkab1rka
    #4
    Ja, rosszul tudtad. Ne keverd össze a látszólagos fényességet az abszoluttal (az előbbi távolságfüggő).
  • IoIa
    #3
    "A NASA bejelentése szerint légkörrel rendelkezik a Naprendszer legfényesebb objektuma, a Szaturnusz jeges holdja"
    Hmmm... eddig úgy tudtam, hogy a Vénusz a legfényesebb objektum a Naprendszerben (természetesen a Nap után)...
  • PLaci #2
    Jah... Emberi élet, és minnél előbb!
  • Keldor
    #1
    hát igen az Európáról már olvastam.
    remélem lessz élet vagy a Marson vagy az Európán. vagy a Titánon vagy itt:)