59
  • sufnituning
    #59
    Huh hát nekem nagyon tetszett az 1 és a 2 is!
    jah és atok.atw.hu
  • miss bee
    #58
    az az igazság hogy csak most jutottam hozzá az ÁTOK 2-höz.És sajnos amennyire dicsérték és jó kritikát kapott nagyon csalottam az egész filmbensokkal jobbra számitottam a készitőktől.Az kegyetlen valoság az hogy minden horrornak csak az első része jó,a fojtatás már nem éri el azt a szinvonalat amit várna (követelne )a néző.Minden jó horrort a folytatása nyír ki.Ugyan így van pl:KÖR ÖRDÖGÜZŐ HALLOWEEN STB
  • Zillo
    #57
    lattam a 2öt es hat voltak reszek amikor konkretan nagyon megijedtem,de valojaban semmi ujat nem adott a film,nem sok ertelme volt.kezd unalmas lenni mar a feherre meszelt izületi fajdalmakkal kuszkodo japan kisgyerek meg nö..
  • gdevil
    #56
    Szerintem, aki azt irja, hogy unalmas, meg röhejes, az egész egyszerűen nem mond igazat, vagy csak játsza az eszét.
    Én egyedül néztem, este, már két sör is benn volt, de majdnem beszartam közben. A film folyamatos feszültség alatt tartott. Szóval szerintem a "félelem-feszültségkeltős" horrorok között etalon.
    Ha látni akartok hasonló "szellemlány-kísértős" horror-thrillert, akkor feltétlen nézzétek meg a The Shutter-t. www.shuttermovie.com-on ajánlom a trailert kedvcsinálónak. Király!
  • kidlacee
    #55
    Életemben nem láttam ennél durvább horrorfilmet.Moziba láttam még márciusban és azt vártam mikor lesz vége annyira paráztam.A Kör 1-nél szerintem durvább volt.
  • Loál János #54
    Én sem láttam az összeset, a Curse-öket akarom nemsokára megnézni.
  • cicai
    #53
    pl az amikor az a csaj jött le a lépcsön de én egyébként csak a haragot láttam
  • Loál János #52
    Néhány rész között tényleg csak árnyalatnyi a különbség.
  • cicai
    #51
    pedig a szelemmek csakogynem eggyeznek
  • Loál János #50
    The Curse 1-2, japán verziók
    The Grudge 1-2, és majdan 3, japán verziók

    Grudge 1, és majdan 2, amerikai verziók
  • cicai
    #49
    és mi a külömbség
  • Loál János #48
    Nem.
  • cicai
    #47
    A harag és az átok ugyan az a film?
  • Lipi1980
    #46
    Az a helyzet ezekkel a japán filmekkel (Ju-On, Ringu, stb.), hogy ezeket a japán mozirajongóknak, az ottani elvárásoknak megfelelően készítették el! Szóval a Kör-t és a Ringut összehasonlítva a történet majdnem megegyező (annyi különbséggel, hogy a videokazettán más jellegű a film, és így a történet a továbbiakban eltérő a Ring-hez képest). Viszont a Ringu-nak más a hangulata, nagyon érződik rajta a távol-keleti életstílus az embereknek a konzervatívabb hozzáállása a dolgokhoz!
    Ez a fajta különbség a Ju-On vs. The Grudge (Az Átok) filmeknél még szembetűnőbb. Itt a történet 99%-ban megegyezik, de a japán horror-maszkírozók jobban dolgoznak mnt a Hollywoodi filmesek. A The Grudge-ban hál' Istennek kötötték Japánhoz a történetet, és a Japán kissrác is nagyon durva volt. Avval, hogyha teljesen amerikai filmet csináltak volna (csupa amcsi színészekkel, pl. New York-ban) avval jól elb*****k volna...
    Eddigre már rájöhettetek, de azért leírom, hogy énnakem nagyon bejönnek a japán horror filmek!!!
    Próbáljátok úgy megnézni(ami manapság rettentő nehéz feladat), hogy elvonatkoztattok a Hollywood-i szuperprodukcióktól, és tuti, hogy jobb érzéssel nézitek végig a filmet.
    Üdv mindenkinek!!!
  • Christiansen
    #45
    Nem nézem, pont ezaz.A kört azért néztem meg mert mindenki mondta hogy jó, aztán érdekelt. Az átok...már nem is tudom minek néztem meg...egy ember ajánlotta egyedül, egy pedig azt mondta szar (neki lett igaza)...
    Komolyan, neked mi az am félelmetes az Átokban???

    A hollywoodi filmeket szeretem,amint írtam ÚJÍTANAK (pl Kör), csak azt utálom hogy utána másolás veszi kezdetét.
    (5-6 éve a tinihorrorok -Sikoly 1-TÖK JÓ! 2,3...Tudom mit ettél...ájjááj...
    10-15 éve slash horrorok Freddy,Jason stb...)
  • H4rdstyl3
    #44
    "kör tényleg jobb, és nekem kezd tököm telelenni, hogy hollywood
    rááll egy témára és akkor öt évig azt kell nézni"
    Nem mondtam, hogy a kör nem jobb, de amitől jobb attól az átok nem szar. Másrészről ha nem szereted a Hollywoodi filmeket, miért nezed? Csak egy jó helyen kell megnyomni a távirányítót és kész.
  • Christiansen
    #43
    SZAR A GRUDGE. Egyszer ijedtem meg aztán UNALMAS volt,nem tudott lekötni,
    azon gondolkoztam a moziban hogy legközelebb milyen jó filmek lesznek.
    A kör tényleg jobb, és nekem kezd tököm telelenni, hogy hollywood
    rááll egy témára és akkor öt évig azt kell nézni.
    (Kör,Gothika,Grudge,Fehér zaj stb...)
  • Loál János #42
    "Összevissza, se füle se farka sztori"

    Teljesen összerakott történet.
  • Lenny
    #41
    Én moziban néztem és csak az első fél órában paráztam aztán rájöttem, hogy ez nem is parás. Szar ez a film és kész! Összevissza, se füle se farka sztori, béna paráztatás, ami az elején még tényleg félelmetes, utána meg már erőltettnek hat.
    Ezzel szemben a Kör alatt folyamatosan fostam az elsőtől az utolsó percig! És ott a sztori is összeáll, normálisan van vezetve az egész.
  • H4rdstyl3
    #40
    Nekem nagyon bejött, üzenem azoknak, akik kritikát írtak, hogy nézzék meg éjszaka, DVD minőségbe, egyedül otthon, ha ezután még mindig szar filmnek fogják tartani elfogadom az érvüket, bár nem hinném, hogy lesz ilyen ...
  • Laila
    #39
    Szerintem, jobb lett volna, ha nem a kört másolják le!
  • gismoone
    #38
    Hát nem tudom a micimackoba félelmetesebb malacka rémálma
  • PAtr0n
    #37
    Kár, hogy nem tudnak manapság olyan igazi retro horrorokat csinálni, mint régen: Kis körítés, sok fröcsögő vér. Én az ilyen filmeket inkább thriller-nek hívom mintsem horrornak. Az igazi ászok szerintem (Evil dead, Hullajó, Freddy) Bár ha light-os horror akkor: Ördögűző.
    Még nem láttam, tehát véleményt nem írok róla, megnézem, aztán majd meglátjuk.
  • winnie
    #36
    mivel feldolgozás még szép, hogy nem volt újszerű.
  • Maco13
    #35
    Hát ez egy nagy foch. Már elnézést azoktól, akiknek bejött, de sztem semmi izgalmas/újszerű nm volt benne.
  • Marci D
    #34
    Nem tudom ti mit mondtok srácok meg lányok de nekem nagyon bejött ez a film. Mig néztem végig rázott a hideg. Na mindegy.
    Persze kinek mi tetszik. Engem megfogott. Na csáá!!
  • Cicero
    #33
    Gyenge szar...
  • Exxon Valdeez
    #32
    Sziasztok!

    Tegnap néztem meg a filmet, és higgyétek el, félni akartam, már úgy kezdtem neki. Sötét szoba, éjjel, házimozi stb.
    De nem sikerült. Nagyon gyenge film, és valaki a Körhöz hasonlítja. Hát az már azért pofátlanság, Annak volt sztorija is, meg paráztam alatta, utána rendesen, na de az Átok, hááááát, meg sem közelíti a Ringet.
    SPOILER!
    A szellemek folyamatosan fizikailag vannak jelen, rámászik az emberre, egy szellem!, egyfolytában vagy sikítanak, vagy nyöszörögnek, vagy furcsán hörögnek;egy idő után kezd ez a hangorgia nagyon idegesítővé válni...


    Én spec nem ajánlom senkinek a filmet, ha leszeditek netről, akkkor még talán érdemes belefeccölni százegynéhány percet...
  • NEXUS6
    #31
    Az bizti, hogy amikor én láttam akkor ugyan tele volt a nézőtér, de kb annyira volt vérfagyasztó a hangulat, mint a shrek2-n;))))
  • Cactus
    #30
    Az a baj, hogy én végigröhögöm ezeket a filmeket, pedig be kéne kaksiznom, nem? Szerintem sokkal többet ér egy igaz történetet feldolgozó film, mert legalább annak több köze van a valósághoz.
  • Rincewind
    #29
    Nem mindenki Mo-n el...
  • NEXUS6
    #28
    Kezdek belkavarodni, mert akkor lehet hogy az eredeti még japánabb verzió volt, minden esetre ezek szerint a kisfijú maradt ua. mindegyik verzióban, mert ő volt a dobozon, nem a frissen mosott hajú csajszi.

  • la
    #27
    A fiam is,és csodálkoztam,hogy éjszaka egyedül mert aludni!
  • Cat #26
    az érdekes, mert alig másfél hete mutatták be magyarországon
    videótékában csak warezverzió lehetett
  • Buddy
    #25
    no ez a film, ami még a szarnál is gyengébb....mi 7-en mentünk megnézni, hát majdnem kijöttünk félidőtájban....értelmetlen, se eleje, se vége és még csak nem is félelmetes....viszont sírva üvöltök fel álmomban, hogy ezért kibasztam egy 1000-est
  • mittu
    #24
    hátsrácok... inkább néztem volna valami mást... elég genyge lett :l
  • Tetsuo
    #23
    A Körön is bóbiskoltam; szerintetek ez még annál is rosszabb? Akkor ez nem az én műfajom.

    A magyarok miért nem csinálnak ilyen filmeket? Kevés pénz, zagyva, röhejes és befejezetlen történet, akár vállkamerát is használhatnak, megvilágítás nem nagyon kell, csak némi spot, több liter piros festék, erős smink, szőke színészcsaj aki hangosan tud sikongani (hogy felébredjen a néző). A poszteren meg hivatkozhatnak vmelyik mangára, hiszen 500ezerből egy biztos hasonlít rá.
    A végeredmény meg kasszasiker.
  • sweech
    #22
    te nemtom mit néztél, de piztos nem ezt ha azt mondod hogy gyenge :DDD én pl.: néha majdnem összeszartam magam :DDDD
  • Skynet
    #21
    Az év horrorfilmje akárhonnan nézzük a fűrész és az is marad:)
  • NEXUS6
    #20
    Most voltam videotékában és már benn volt!!!!