51
  • Punkerwork
    #1
    már csak az ár a kérdés.
  • ZaJanga
    #2
    Há e örö e bódottá!

    Akkor most már az M$ is kiadja a 64bites XP-t!
  • InCuBuS
    #3
    P4-ben emulált a 64 bit!

    Lehet neki örülni:) Ugyis lesznek "páran" akik megveszik.

  • Mr Manson
    #4
    ?
  • hornbali
    #5
    Mi a bajod?
  • tehen_m
    #6
    Szvsz napokon bellül számíthatunk a bejelentésére.
    (Csakhát a szoftver jobban terjed mint a hardver)
  • Mr Manson
    #7
    mármint?
  • tehen_m
    #8
    Mármint mi?
  • Mr Manson
    #9
    MIlyen bejelentésre?
  • tehen_m
    #10
    Jó nem bejelentés hanem kiadás.
  • item
    #11
    Neharagudj, de egyáltalán van fogalmad arról hogy miket írkálsz ?? Amúgy a Pl a 630 as 60 ropi!
  • KDOG
    #12
    várom már a 4ghz körüli 64 biteseket. és ha 4ghz es 60 ropi alá megy, akkor mindenképpen megveszem.

    Amd-t még véletlen sem :) vártam már a lépést inteléktöl, de sztem ez még nem bizti hogy megfelelö. Mindenesetre fülig ért a szám, amikor megláttam a cikket. Várom a teszteket.
  • Ligend
    #13
    Igy van! Itaniumot emulal a P4, a jobb 32 bites teljesitmeny erdekeben. Varj, nem, kereverem valamivel... Ize... ugy hallottam, az Intel csak attokozza az AMD64-es magokat, es eladja Pentium 4 neven. ;-)

    Ez igy van, hidd el. Belso hirforrasra tamaszkodom.
  • Equ
    #14
    LOL a speedstep-et AMD-ről koppintották? :))))
    A speedstep már akkor létezett, mikor az AMD még mobil procikat se gyártott. (ma is évekkel van lemaradva az amd a mobil technológiákban, lásd centrino)
  • dez
    #15
    Ez már az Enhanced SpeedStep. Az eredeti nem tudott sokat. És ennek az Enhanced-nek megfelelő (terhelésfüggő órajel) az AMD-nél volt előbb.
  • Equ
    #16
    szerinted a centrinok hány éve kaphatók? Csak mert már a legelsőkben is enhanced speedstep volt... Mikor az első centrino megjelent az amd még azt se tudta mi az az energiagazdálkodás. És akkor hol van már a centrino 1 speedstepje, az centrino 2-től...

    Eredeti speedstep meg már a p3-okban is volt, de lehet, hogy már a p2-kben is.
  • Zoldalma
    #17
    Az en papam meg erosebb mert tejet iszik :D
    Mivan, uberelitek egymast?
  • Troppauer
    #18
    Nincs valami osszehasonlito teszt az AMD-vel mar ?
  • Athlon64
    #19
    Én meg mindenkinél okosabb vagyok!!! :)

    Amúgy a piros paci az F1-en meg azért bénázik ,mert AMD PC-kkel konfigolják a verdákat, mi?
  • Vers
    #20
    inkább a CELL-hez hasonlitsátok, egyböl sirásra görböl a szátok széle :DDDD
  • sorted
    #21
    éve?? 2004 tavaszán jött ki a centrio...azis kb 1 év
  • Gabest
    #22
    cell-en még a testdrive se fut
  • InCuBuS
    #23
    teszt

    Ennyi..
  • hornbali
    #24
    Akkor most jön a felvilágosítás:

    A mai játékok még NEM 64 biten futnak hanem csak 32 biten.
  • hornbali
    #25
    Jah amúgy az AMD Athon 64 ek csak akkor jobbak játékokba az Intel prociknál látványosan ha minimális részletesség meg felbontáson tesztelik, mert ha felhúzzák a grafikát maximumra akkor már videókártya függő az egész...

    Csak mert a tesztben érdekesen nagy előnyben van az AMD és nem tűntették fel a beállításokat.
  • Felfedező
    #26
    Az Intel megint odabasz az AMD-nek!!
  • InCuBuS
    #27
    Hőtermelésben, meg fogyasztásban.
  • 7evenb
    #28
    minek ez a nagy rohanás
    nekem még a P2-esem is nagy falat
    egyenlőre a 8086 tal bibelődök, de már kezdek kacsingatni a 8087-felé:)
  • asysoft
    #29
    Na, AMD után másfél évvel ők is megtették. Grat!:) (mondjuk MS-nek hála ez semmilyen hátrányt nem okoz nekik...)
  • arty
    #30
    :D LOL ... felfedező minden inteles topikban lejáratja magát :D
  • arty
    #31
    nekem az intel procik teszteredményeit / fogyasztását nézve szokott fülig érni a szám :)

    lassu, behemot zabagépek ... de igazán jót majd a dual core megoldásait nézve fogunk röhögni ... legalábbis az első reviziok a szokásos "elb*sztuk, de majd a köv revizio uj foglalatban uj alaplapokban sokkal jobban megy ám" elven jönek ki ... (ld. willamete core, prescottok, itaniumok ...)

    Az AMD volt az ELSŐ, aki asztali destop processzorban is elérhetővé tette az órajelcsökkentést, engem a 100ezres pentiumM notebookban nem nagyon izgatott eddig sem :)

    Ráadásul az ő csudijó enhanced speedstepjük képes a 3.2ghz verziot 2.8ghz-re lassitani!!! :D Ez ám a megtakaritás ...

    az én 2250mhz-es a64em most éppen 900on megy ... ;) valahol itt kezdődik a processzor sztem ... jah, és ez kb 25 rugó ... nem 60, nem 80, és nem 200e :)

    Amugy, aki élvezni akarja a látványát, hogyan marad alul a 3.7ghz uj p4EE a korábbi 3.4ghz p4EE vel szemben, az nézzen körül az anandtechen :D
  • arty
    #32
    jah, és nem lesz 4ghz intel p4, ezt már leszögezte egyszer az intel ... bár tény, sokminden mást is leszögeztek, pl. nem is kell 64bit a dektop picra :D

    kedvenc teszteredményem: (persze, összességébnen jobb a 3.73ghz p4EE a lasabb, öregebb tesónál)



    képre link
  • Equ
    #33
    "éve?? 2004 tavaszán jött ki a centrio...azis kb 1 év"

    kicsit vagy csak eltévedve :))
    2003 márciusában jött ki azaz 2 éve.
  • Equ
    #34
    "Az AMD volt az ELSŐ, aki asztali destop processzorban is elérhetővé tette az órajelcsökkentést, engem a 100ezres pentiumM notebookban nem nagyon izgatott eddig sem :)"

    Nembaj, a világ értelmesebb felét viszont inkább egy akkumulátorról működő gépnél érdekli, hogy mennyit fogyaszt ezáltal meddig használható a gép és nem az asztali gépen... :))
  • dez
    #35
    "Mikor az első centrino megjelent az amd még azt se tudta mi az az energiagazdálkodás."

    Tévedés. A Centrino tehát 2 éves. Ehhez képest már az Athlon XP támogatta az energiagazdálkodást: link, lásd lap alja (ehhez alaplapi támogatás is kellett, de ha az nem volt, akkor is volt lehetőség "pihentetni" a procit, csak akkor nem órajelcsökkentéssel). (És persze az Mobile Athlon 64-ben is "rég" ott van a PowerNow!.)

    "Eredeti speedstep meg már a p3-okban is volt, de lehet, hogy már a p2-kben is."

    Na ja, de az asszem csak arra volt jó, hogy túlmelegedéskor le-le állította a procit egy pillanatra, vagy ilyesmi. Ez nem energiagazdálkodás. (link)
  • dez
    #36
    A világ értelmesebb felét a desktopon is érdekli. Sok kicsi sokra megy. (Környezetvédelem.) És ilyen 100W-os nagyságrendben már az egyes felhasználókat is érdekelheti a dolog (villany, zaj, nyári melegben még ez is fűt).
  • dez
    #37
    Mellesleg a no-execute az összes AMD64-es prociban benne van (link), az Intel ezt is most vezeti be.
  • hornbali
    #38
    Ez a teszt neked miért is teccik annyira? Jah igen, hogy az Intel ennyire "le van maradva"?

    Akik jáccani használják a gépet azok inkább videókártyára gyúrnak, mert a processzor az inkább csak másodlagos szempont, mivel magas grafikán a videókártya diktál. Tehát ott elhanyagolhazó, hogy most AMD vgy Intel.

    Annak érdemes processzorra gyúrni aki konvertál, 3D grafikákat készít és egyéb proszesszor igényes feladatokra használja a gépét és ezen a téren az Intel jobban áll, de itt is elhanyagolható sztem a különbség teljesítményben.

    A fogyasztással és hőtermeléssel lehetnek gondok az Intelnél, de ezek csak addig fognak tartani amíg az Intel át nem áll a 65 nm technológiára (2006 eleje), sztem nagyon csábító az átlag 65 W fogyasztás.

    Tehát a végére egy döntő kérdés marad:
    Ár/teljesítmény szempont szerint vásároljunk (AMD esélyes), vagy márka szerint.
    (Jelen pillanatban még a fogyasztás is döntő lehet.)
  • arty
    #39
    nem, én most a két intel processzor furcsa helyzetét akartam bemutatni az eredménnyel: azaz, h az intel ujdonságai sosem egyértelmüen gyorsabbak a korábbiaknál :) legalábbis az utóbbi évek erről tanuskodnak ....

    Equ: ahogyan dez leirta, az értelmesebbjét jelenleg is érdekli, mennyit zabál a gépe. Tul azon, hogy kevésbé "pusztitom" közvetve a környezetem, pénzt is spórolok ... nem mennék részletekbe, sokszor leirtam már: nekem a 100+W zabáló huzott athlonxpről való a64re váltás évi 22-25 ezer forint megtakarítást jelent a villanyszámlában.

    Arról nem is beszélek, hogy milyen ventillátor kell egy 100-200wattot zabáló csucson hajtott processzorra, és milyen egy (CnQ-val) 30-50W -t zabálóra ...
  • sorted
    #40
    pff...én lennék eltévedve?? akkor olvass hireket..mindentudó atya...kezd a notebook.hu -nál.