32
  • benli
    #32
    vagy nem is kell kikötni mert 30000 felett már csak egyenesen ment fel ha jó látom. Azért köszönöm az értékes információt. :-)
  • benli
    #31
    Én se illyen olcsó megoldásra gondoltam mint pld. acélsodrony kötél mert valóban lerántaná, viszont a szénszálas termékek amelyek kenterbe verik akár a legjobb acélt is és a súlyúk pehelykönnyű, továbbá ha tehermetesítő ballonokat építenek be a kötélrendszerbe... eddig talán merem gondolni, de ha azon gondolkodtak, hogy a világűrben lévő roncstemetőt egy kötélrendszerrel akarják visszatériteni a földre akkor igazából ennek a lehetőségét sem tudom kizárni. Na de a légifolyosók ilyen jellegű blokkolása bizony még egy pár év gondolkodási időt fog ebben a témában felvetni.
  • nemcsakfeel
    #30
    A szélen kívül, még a rendszer nem teljesen világos. Hogyan tudnak egész, több milliós városokat kiszolgálni egy rádiós cuccal ????
  • Caprioli
    #29
    És egy másik grafikon. Ez már biztatóbb a tervezők szempontjából.
    http://www.classzone.com/books/earth_science/terc/content/investigations/es1702/es1702page09.cfm
  • Caprioli
    #28
    http://www.centennialofflight.gov/essay/Theories_of_Flight/atmosphere/TH1G3.htm
  • St
    #27
    Nem kell kikötni, 20km magasan nappal mindig süt a nap, a léghajó ballonját napelemekkel befedve elegendő energia termelhető a helyváltoztatáshoz.
  • Tetsuo
    #26
    A másik meg, h a vezetékek végei között marhanagy (változó) statikus elektromosság lépne fel, amit nemigen lehetne hasznosítani.
  • Hedgehunter #25
    pokhaloval kell kikotni.....
  • Caprioli
    #24
    Ha több irányból ki tudnak kötni egy léghajót 20 km magasan, ahol a levegő ritka és így a felhajtóerő minimális, akkor csak gratulálhatunk. Acéllal biztos nem fog menni, mert akkora hosszal az önsúlyát se bírná el, nem is beszélve akkor magáról a léghajóról, ami fel se emelkedne. És vedd hozzá, h több km hosszan fejt ki rá erőt a légmozgás. Ha egy pár száz méter hosszú vezetéket letép a szélvihar a sínek felett (ahol annyira nem is erős a szél, mint a magaslégkörben), akkor hogyan fog egyben maradni a sokkal hosszabb huzal? Sztem sehogy. Esetleg ha addigra kitalálnak vmi tartós és nagyon könnyű műanyag kötelet. Esetleg!
  • benli
    #23
    Kipányvázzák mint a marhát csak drótkötéllel! Egyébként meg a szél és napenergiával önfentartó egységként működtethető, és héliummal is csak egyszer kell feltölteni ami nem robban mint a hidrogén. A II. világháború idején használták azaz több mint 60 éve. Az energia válsággal párhuzamosan rájönnek ha valamit fenn tudunk tartani a fizikai törvényszerűségekkel akkor csak a haladásra kell energiát fordítani. No meg lezuhanni se olyan könnyű vele. Elkezdődik egy újabb korszak? - szerintem igen. Őszre már szállítóhajókat fognak üzembehelyezni ami a nap energia mellett akár a szélenergiát is kihasználja.
  • Caprioli
    #22
    Már miért oldaná meg a szél az energiaellátást? Ahhoz, h a szélerőmű rotorja forogjon, rögzíteni kell a tartószerkezetet, különben egyszerűen elfújja a szél. Ha van még abban a magasságban szél, külön gondot okoz a felszínhez képest való egyhelyben tartás, amihez ugye megint energia kell.
    Egyebként a troposzféra az a légréteg, ahol az időjárás folyamatai zajlanak, talán max 15 km magasságig tart. De azt tényleg megírhatná vki, h e fölött, a sztratoszférában fújhat-e szél?
  • asdefge
    #21
    Vagy tíz évvel ezelőtt volt tervben, mint lehetőség a lufira akasztott radar vásárlása. Akkor már használta a parti őrség az USA-ban. No most akkor mi van itt pontosan?
  • HUmanEmber41st
    #20
    Ha baromi nagy szelek fújnak, akkor az áramellátása megoldott a széllel hajtott turbinákkal + napelemekkel. Meg lehet kisebb ellátó léghajókkal feltölteni az üzemanyagkészletet is..Bár úgy emlékszem 10 ezer m felett már igen híg a légkör..
  • Frenzy
    #19
    Nekem is pont ez jutott az eszembe. Olyan magasságban bár baromira nagy szelek tudnak fújni (asszem:-), és azért gondolom ha össze vissza fújja szerencsétlen lufit az nem olyan jó dolog.
  • Mice
    #18
    lol, red alert anim :)
  • nemcsakfeel
    #17
    Ja, meg az empájör sztét bilding tetejét is azért olyanra csinálták, hogy a léghajók kiköthessenek rajtuk.. :)
    viszont a léghejózás legnagyobb ellensége mindig is a szél volt. most ezt hogy oldanák meg?
  • Noffir
    #16
    Hagyjuk már ezt a tenoristás dumát, nem vagyunk mi amcsik.
    Egyébként az ötlet belőlem egyből viszolygást váltott ki. Kb. abba a kategóriába sorolom, mint mikor a század elején úgy képzelték a jövőt, hogy léghajók furikáznak a felhők között meg minden tele van villanypóznákkal. Tiszta Jetson feeling.
  • _Atti_
    #15
    hát igen a terroristáknak minden hir a sg-n jó hir :D
  • Kis-Bob
    #14
    Jó, hogy nem lufival akarják megoldani...
  • IMYke2.0.0.0
    #13
    Jönnének is azonnal a sebességkorlátozások, mert túl gyorsan lehet warezolni...!

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2005 ® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2005 ® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • St
    #12
    annyira "fos", hogy ezzel a megoldással egyből 40-50 mbites internetkapcsolatokat lehetne csinálni...
  • St
    #11
    Bármely ház tetején elfér egy "bazi nagy" antenna.

    Egyébként ez a "bazi nagy" 1-2 km esetén kb. 20cm 4-5 km esetén kb. 40-60cm, 15-20 kmig meg 80 cm-es kisparabola, persze optikai rálátást feltételezve...
  • formatuq
    #10
    ertem, szoval ez olyan koztes megoldas lenne, a szar es a fos kozott.
  • dez
    #9
    Reléállomásokról van szó. Ehhez valamilyen területi egységenként (pl. kerület, esetleg háztömb, stb.) kell egy helyi "adó/vevő" egység.

    (Amikor a #6-ost írtam, még én is azt hittem, ez egyéni felhasználókat ér el közvetlenül. Bár lehet, hogy még így sem tetszik nekik, mert túl könnyen és olcsón lehet szélessávot szolgáltatni, nem lehet vagyonokat elkérni érte.)
  • formatuq
    #8
    "Másrészt hatalmas ötlet wlan szempontból."

    mar bocs, de mindenkinek lesz egy bazi nagy antennaja is hogy adni is tudjon, vagy az megy modem-en mint a satelitnel?

    Valoban hatalmas 5let...
  • Felfedező
    #7
    Jó célpont lesz a terroristáknak....
  • dez
    #6
    Ezt inkább a földfelszíni szolgáltatók fogják megtorpedózni, atommal.
  • Cat #5
    ezzel csak az a baj hogy rég lezuhant
  • TeszteloPontHu
    #4
    Az energiaellátást napelemekkel meg lehetne oldani, de valszeg nem lenne olcsó.
  • FirStDeXTeR
    #3
    a nasa helios projektje valami hasonlót célzott meg
    nasa:helios
  • St
    #2
    Egy műhold árának töredékéből megoldható a teljes rendszer kiépítése. Polgári felhasználásra kell gondolni.

    Másrészt hatalmas ötlet wlan szempontból. Egyetlen nagyteljesítményű körsugárzó antenna a léghajón elég lenne pl. teljes Budapest lefedésére. De ugyanígy elég lenne a Westend tetején lévő lufi is, amikor meglátom mindig az jut eszembe, hogy milyen frankó hálózatot lehetne vele építeni :)
  • IMYke2.0.0.0
    #1
    Lenne értelme?
    Kínaiak nem az amerikai földet, hanem a védelmi (katonai) léghajókat céloznák be először...

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2005 ® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2005 ® - Második számú honlap
    -----------------------------------------